Wyświetleń: 1591

Przed MŚ dywizji IA: Węgrzy zaczęli od zwycięstwa

2018-04-04 20:46:57

Od zwycięstwa nad beniaminkiem elity rozpoczęła reprezentacja Węgier serię meczów towarzyskich w ramach przygotowań w Mistrzostw Świata dywizji I grupy A w Budapeszcie.

Węgrzy w obecności ponad 3 200 widzów w Székesfehérvár podjęli dziś Austriaków, którzy przed rokiem wywalczyli awans do elity z turnieju dywizji IA w Kijowie. "Madziarzy" w drugiej tercji prowadzili już 3:0, ale rywale potrafili odrobić całe straty i o wyniku decydowała dogrywka. Ostatecznie gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę dzięki golowi na 4:3 strzelonemu w 33. sekundzie dodatkowej części meczu przez naturalizowanego "Kanadyjczyka" Andrew Sarauera, który ostatnio zmagał się z kontuzją, ale najwyraźniej jest już w pełni zdrowy.

Zdecydowanie najlepiej w drużynie trenera Jarmo Tolvanena zaprezentował się drugi atak złożony z duetu zawodników znających się z austriackiego Villach SV Sarauera i Istvána Sofrona, a także Gergö Nagya z Quad City Mallards w ECHL. Każdy z nich strzelił po golu, Sofron dołożył dwie asysty, a Nagy i Sarauer po jednej. Listę strzelców w węgierskiej ekipie uzupełnił podczas gry w przewadze Csanád Erdély.

Węgrzy na swoim zgrupowaniu pracują obecnie intensywnie nad grami w przewagach i osłabieniach. Dziś ich fiński szkoleniowiec mógł być zadowolony z efektów, bo 2 ze swoich 4 goli strzelili grając w liczebnej przewadze. Na bramki zamienili 2 z takich 5 okazji. Dwukrotnie musieli z kolei bronić się w osłabieniach i w obu przypadkach zrobili to skutecznie. Z pewnością jednak muszą popracować nad utrzymywaniem prowadzenia, bo to nie wyszło dziś najlepiej.

W bramce reprezentacji Węgier stanął Miklós Rajna i rozegrał cały mecz. Na ławce 60 minut przesiedział Dávid Duschek. To w tej chwili jedyni bramkarze na zgrupowaniu kadry "Madziarów". Jutro być może szansę między słupkami dostanie Duschek, bo obie ekipy spotkają się ponownie, tym razem w Wiedniu.

Węgrzy będą gospodarzami Mistrzostw Świata dywizji I grupy A w dniach 22-28 kwietnia. Wystąpią w nich oprócz reprezentacji Polski także drużyny Kazachstanu, Słowenii, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Węgry - Austria 4:3 (1:0, 2:1, 0:2, 1:0)
1:0 Sofron - Sarauer - Nagy 01:20
2:0 Erdély - Stipsicz - Hári 29:43 (w przewadze)
3:0 G. Nagy - Sofron 31:12 (w przewadze)
3:1 Ganahl - Woger 37:29
3:2 Strong - Ban 48:35
3:3 Strong - Bischofberger 54:35
4:3 Sarauer - Sofron - Wehrs 60:33