Wyświetleń: 1318

KHL: Wolski z honorowym trafieniem przeciwko Barysowi (WIDEO)

2018-12-13 12:27:30

Kunlun Red Star poniósł porażkę 1:4 na własnym lodowisku w meczu przeciwko Barysowi Astana. Jedynego gola dla chińskiego klubu zdobył Wojtek Wolski.

Po kwadransie gry w Szanghaju Kazachowie prowadzili 1:0, dzięki trafieniu Matthew Frattina. W drugiej tercji pewnym strzałem ze środka popisał się Wolski, nie dając szans Dominikowi Hrachovinie i wyrównując stan meczu.

Znalezione obrazy dla zapytania Куньлунь

Minutę później Barys ponownie był na prowadzeniu, o co postarał się Anton Sagadajew, a po kolejnych 60 sekundach goście mieli już dwie bramki przewagi. Na 3:1 strzelił Nikita Michajlis. Wynik zamknął w końcówce spotkania Viktor Svedberg. Było to debiutanckie trafienie 27-letniego obrońcy w KHL.  Szwed przypieczętował wygraną podopiecznych Andrieja Skabelki wynikiem 4:1.

Wolski na tafli przebywał 20 i pół minuty, z czego dwie w boksie kar. Zanotował słaby wynik w +/-, bowiem uzbierał aż 3 punkty ujemne i skończył w rezultatem -2. Oddał 4 strzały na bramkę rywali, co było najlepszym obok Blake’a Parletta i Joonasa Jarvinena wynikiem w drużynie „Czerwonej Gwiazdy”. Polak 14 razy stawał na kole wznowień, wygrywając 10 z tych pojedynków.

Po serii siedmiu porażek z rzędu wreszcie przebudzili się hokeiści ryskiego Dinama, wygrywając mecz w stolicy Słowacji, choć po 8 sekundach przegrywali 0:1. Tą ekspresowo szybko zdobytą bramkę zapisał na swoje konto Jeff Taffe. Po niespełna pół minucie gry było już 1:1. Lauris Darzins zareagował najlepiej jak mógł i momentalnie wyrównał. 33-letni napastnik na długo zapamięta ten mecz, bowiem uczestniczył przy każdym z trafień dla Dinama. Jego podania decydowały o golach Mikelisa Redlihsa i Linusa Vidella, po których ryżanie w 24. minucie prowadzili już 3:1. Slovan zabrał się do odrabiania strat, czego udało im się dokonać jeszcze przed końcem drugiej tercji. Znów w roli głównej wystąpił Taffe, choć do pomocy miał Rudolfa Červený’ego. Obaj hokeiści podzielili się trafieniami i asystami w tej sytuacji. Koronę króla środowego wieczoru założył jednak na głowę Darzins, po tym jak w 47. minucie zdobył swój czwarty punkt w meczu, będący zarazem golem wygrywającym. Dinamo triumfowało w całym meczu 4:3.