Polsko-słowackie negocjacje
11 marca przedstawiciele Polskiego Związku Hokeja na Lodzie gościli w Popradzie, gdzie spotkali się z osobami związanymi ze słowacką federacją i zawodową ligą Pro-Hokej. Rozmowy dotyczyły utworzenia wspólnych rozgrywek i dalszej współpracy. To pokłosie wcześniejszych rozmów Prezesa PZHL Piotra Hałasika ze sternikiem słowackiego hokeja – Igorem Nemeczkiem.
- Były one bardzo owocne. Razem zrobiliśmy pierwszy krok, by w przyszłości stworzyć ciekawą ligę - zapewnia Dariusz Domogała, członek naszej delegacji. Towarzyszyli mu także wiceprezes PZHL Mariusz Wołosz i kierownik Wyszkolenia Tomasz Rutkowski.
Podczas spotkania dyskutowano między innymi na temat systemu rozgrywek i funkcjonowania ligi słowackiej. Omówiono także aspekty logistyczno-techniczne niezbędne do realizacji polsko-słowackiego przedsięwzięcia. - Jeśli chodzi o ilość naszych zespołów, to tutaj sprawa jest otwarta. Wszystko zależy od decyzji słowackiej spółki, która musi oszacować wartość sportową tej ligi. Niemniej nie jesteśmy dla Słowaków nieznaną marką - podkreśla Domogała.
- Trener Skokan stwierdził nawet, że poziom naszych drużyn nie jest wcale tak słaby. Nie dzieli nas przepaść, a nasze zespoły z czasem by się przystosowały do słowackiego tempa - dodaje.
Obie strony deklarują, że przy intensywnych działaniach wspólna liga polsko-słowacka powinna ruszyć od sezonu 2014/15.
Czytaj także:
- Wzruszające pożegnanie w Tychach. Osiem lat i koniec. Obrońca blisko nowego klubu
- Polski trener przed nowym wyzwaniem! Będzie pracował w zasłużonym klubie
- Czas na nowy rozdział! Wychowanek GKS-u Tychy zmienił klub. Po siedmiu latach
- Transferowy hit! Jeden z najlepszych zawodników ligi trafia do Zagłębia
- Nowy model w polskim hokeju. Cracovia i Opole stawiają na rozwój zawodników

Komentarze