Hokej.net Logo

Jakie wymiary ma krążek w hokeju na lodzie?

– Krążek musi być przede wszystkim czarny i wykonany z wulkanizowanej gumy lub innego materiału zatwierdzonego przez IIHF. Krążek musi mieć 7.62 cm (3”) średnicy i 2.54 cm ́ (1”) grubości.

Ile waży hokejowy krążek?

– Krążek musi ważyć 156-170 gramów (5.5 – 6.0 uncji).

Jakie wymiary ma lodowisko w hokeju na lodzie?

– Minimalna szerokość tafli lodowiska to 26 metrów, a maksymalna to 30 metrów. Z kolei długość tafli wynosi 60 metrów. W NHL lodowiska z reguły mają 26 metrów szerokości, z kolei w Polsce jest to zazwyczaj 30 metrów. (Przepisy dopuszczające lodowisko do gry w oficjalnym meczu. Sprawdź wytyczne!)

Ile zawodników jest w drużynie hokejowej podczas meczu?

– Każda drużyna to maksymalnie 20 zawodników + 2 bramkarzy. Naraz na lodzie gra jednak po pięciu zawodników z drużyny oraz bramkarz. Hokeiści z pola cyklicznie się zmieniają, co określony czas przez trenera i są podzieleni na cztery formacje pięcioosobowe.

Ile trwa mecz hokeja?

– Regularny czas gry składa się z trzech tercji, każda z 20-minutowych akcji meczowych, które są zatrzymywane. Tercje są oddzielone 15-minutowymi przerwami. Dogrywka następuje po trzeciej tercji, gdy po 60 minutach regularnego czasu gry jest remis i może składać się z 5 minutowej, 10 minutowej lub 20 minutowej dogrywki. W każdym z tych wariantów dogrywki, gra toczy się według zasady „nagłej śmierci ́ ” (kolejna bramka wygrywa). Seria rzutów karnych składa się z określonej liczby rzutów karnych przypadających na każdą drużynę, a zasada „nagłej śmierci” w rzutach karnych następuje, gdy po określonej liczbie rzutów karnych wynik pozostaje remisowy.

Gdzie można oglądać mecze hokeja na żywo?

– Transmisje Polskiej Hokej Ligi odbywają się na platformie polskihokej.tv, a każda jednorazowa transmisja kosztuje 16,99 PLN (brutto). Z kolei mecze NHL możemy obejrzeć na platformie Viaplay.

Jaki sprzęt potrzebny jest w hokeju na lodzie?

– Sprzęt graczy z pola składa się z kijów, łyżew, ochraniaczy i strojów. Cały sprzęt ochronny, z wyjątkiem rękawic, kasków i łyżew musi być noszony całkowicie pod strojem.

Jakie wymiary ma bramka w hokeju?

– Wysokość słupków od tafli to 122 cm, a jej szerokość to 183 cm (mierzone od wewnątrz).

Co to jest flex?

– Flex to elastyczność kija hokejowego. Im wyższa wartość, tym kij jest twardszy. Twardszych kijów używają głównie zawodnicy silniejsi oraz obrońcy.

Czy kobiety mogą rywalizować z mężczyznami?

– W zawodach prowadzonych przez IIHF (Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie), żaden mężczyzna nie może uczestniczyć w meczach kobiet, a żadna kobieta nie może uczestniczyć w meczach mężczyzn.

Jaką wysokość mają hokejowe bandy?

– Wysokość band powinna wynosić 107 cm (42’’) od powierzchni lodu.

Jaka jest minimalna liczba zawodników rozpoczynających mecz?

– Aby rozpocząć mecz drużyna musi być w stanie na początku spotkania wystawić na taflę lodową przynajmniej pięciu graczy z pola i jednego bramkarza.

Czy drużyna w hokeju może wziąć przerwę na żądanie?

– Każda z drużyn dysponuje jednym, 30 sekundowym, czasem podczas gry (60 minut regularnego czasu gry + dogrywka).

Kto może poprosić o czas w hokeju?

– Wyłącznie gracz z pola wyznaczony przez trenera lub sam trener może zwrócić się do sędziego głównego o czas dla drużyny podczas przerwy w grze.

Kiedy zawodnik jest liczony jako gracz na lodzie?

– Gracz, który jedną nogą znajduje się na lodzie, a drugą poza lodem, na ławce graczy, uważany jest za zawodnika znajdującego się poza lodem. Ale jeśli gracz zagrywa krążek albo w jakikolwiek sposób podejmuje kontakt z przeciwnikiem, będzie uznawany za znajdującego się na lodzie.

Kiedy zawodnik może dokonać zmiany?

– Zmiany graczy mogą być dokonywane w każdym momencie czasu gry, pod warunkiem, że zmieniający się gracze znajdują się maksymalnie 1.5m (5’) od bandy na całej długości swojej ławki graczy i nie biorą w jakikolwiek sposób udziału w grze. Jeżeli wchodzący gracz opuści 1.5m (5’) strefę zmian i weźmie czynny udział w grze zanim schodzący gracz znajdzie się przynajmniej jedną łyżwą poza lodem, na swojej ławce graczy, drużyna ta zostaje ukarana karą mniejszą techniczną za nadmierną liczbę graczy na lodzie.

Kiedy bramka zostanie uznana?

– Bramka zostanie uznana, gdy krążek w trakcie gry został strzelony lub skierowany do bramki i całkowicie przekroczył linię bramkową pomiędzy słupkami bramki w sposób, który został uznany za prawidłowy przez sędziego i/lub Sędziego Systemu Video.

Czy bramka zostanie uznana po odbiciu się od łyżwy?

– Bramka nie zostanie uznana, jeżeli atakujący gracz z pola w jakikolwiek sposób skierował krążek do bramki za pomocą swojej łyżwy.

Kiedy może zostać nałożona kara?

– Kary mogą zostać nałożone w dowolnym czasie trwania meczu. Dotyczy to 60’ regularnego czasu gry, dogrywki, rzutu karnego, serii rzutów karnych, przerw w grze oraz zejścia drużyn z lodowiska do swoich szatni.

Jakie są możliwe kary w hokeju?

– Kara mniejsza/Kara mniejsza techniczna = 2 minuty odmierzane na zegarze czasu (2’). Kara większa = 5 minut odmierzane na zegarze czasu i automatycznie nieodmierzana na zegarze czasu kara meczu za niesportowe zachowanie (razem 25’). Kara mniejsza + Kara większa = 5 minut odmierzane na zegarze czasu, następnie 2 minuty odmierzane na zegarze czasu i automatycznie nieodmierzana na zegarze czasu kara meczu za niesportowe zachowanie się (razem 27’). Kara za Niesportowe Zachowanie = 10 minut – czas nieodmierzany na zegarze czasu (10’). Kara mniejsza + kara za niesportowe zachowanie = 2 minuty odmierzane na zegarze czasu + 10 minut nieodmierzane na zegarze czasu (razem 12’). Kara mniejsza + kara meczu za niesportowe zachowanie = 2 minuty na zegarze czasu + wykluczenie do końca meczu - nieodmierzana na zegarze czasu (razem 22’). Kara meczu za niesportowe zachowanie = wykluczenie do końca meczu – nieodmierzana na zegarze czasu(20’). Kara meczu = 5 minut odmierzane na zegarze czasu + wykluczenie do końca meczu (25’) + automatycznie zawieszenie na 1 mecz.

Wszystkie objaśnienia kar w hokeju na lodzie TUTAJ.

Czy zawodnik może grać złamanym kijem?

– Kij posiadający uszkodzenia, mający złamaną lub ostrą łopatkę, złamany trzonek, lub niebędący w całości (pęknięty) jest niedozwolony. Gracz musi rzucić złamany kij natychmiast. Jeśli gracz uczestniczy w grze ze złamanym kijem, zostanie ukarany karą mniejszą.

Czy hokeista może dotknąć krążka ręką?

– Gracz podczas gry może uderzyć krążek rękawicą lub złapać go i bezzwłocznie umiejscowić go na lodzie, nie może przetrzymywać krążka w dłoni (np. w rękawicy) dłużej niż jest to potrzebne do położenia krążka na lodzie lub jechać z krążkiem w rękawicy.

Czy zawodnik może grać bez kasku?

– Gracz z pola, któremu spadł z głowy kask podczas akcji meczowej i który nie udaje się natychmiast na swoją ławkę graczy zostanie ukarany karą mniejszą

Czy kary z dogrywki przekładają się na rzuty karne?

– Jakiekolwiek kary, które normalnie są nakładane na graczy podczas gry, stosuje się również podczas wykonywania rzutu karnego lub serii rzutów karnych.

Jakie wybrać łyżwy dla początkujących - na co zwrócić uwagę?

- Jazda na łyżwach to bardzo popularna forma rekreacji w zimowych miesiącach. Wiele osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z łyżwiarstwem zastanawia się, jaki rodzaj łyżew na początek wybrać. Na odpowiednie dopasowanie składa się wiele elementów. Czym więc się kierować dokonując zakupu swoich pierwszych łyżew? Jak dobrać model, by z łatwością nauczyć się jeździć? Podpowiadamy tutaj.

Co oznacza spalony w hokeju na lodzie?

- Gracze drużyny atakującej nie mogą wjechać do tercji ataku przed krążkiem. (Obszerne wyjaśnienie przepisów tutaj)

Jaki sprzęt hokejowy musi mieć zawodnik?

- Zawodnicy każdej z Drużyny powinni być ubrani w jednolite zatwierdzone stroje meczowe. Dotyczy to wzorów i kolorów kasków, koszulek, spodni ochronnych i getrów. Sprzęt musi odpowiadać standardom bezpieczeństwa i być używany tylko do ochrony Graczy, a nie do wzmocnienia lub poprawy umiejętności gry lub do spowodowania obrażeń u przeciwnika. (Pełne wyposażenie i opis sprzętu hokeisty TUTAJ)

Kiedy jest wznowienie (face-off) podczas meczu hokejowego?

Sytuacje kiedy sędzia główny lub sędzia liniowy rzuca krążek pomiędzy kije graczy dwóch przeciwnych drużyn w celu wznowienia gry nazywana się „wznowieniem“.

Wznowienie (Face-off) rozpoczyna się w momencie kiedy jeden z sędziów wskazuje „miejsce wznowienia“ i sędziowie oraz gracze zajmują odpowiednie pozycje. (Przebieg gry w hokeju na lodzie TUTAJ)

Czym jest uwolnienie (Icing) w hokeju na lodzie?

- Na potrzeby tego przepisu czerwona linia na środku lodowiska dzieli lód na połowy. Jeżeli jakikolwiek gracz drużyny o równej lub wyższej liczbie graczy (‚przewaga“) względem drużyny przeciwnej strzela, zbija, odbija krążek z własnej połowy lodowiska i krążek przekracza linie bramkową drużyny przeciwnej, gra powinna zostać zatrzymana. (Przebieg gry w hokeju na lodzie TUTAJ)


 

Wypowiedz się o hokeju!
Shoutbox
 • Paskal79: Deniskin tak jak pisałem potencjał ma ogromny,tylko głową,, słaba '' ale dwa takie wierzę zGalantem było by super,a co do Sadłochy jak dostanie podwyżkę to zostanie w Uni, zasłużył chlopina,ja słyszałem i Tychach,ale Kamil powiedział że pierwszeństwo ma Unia to dobrze wróży....
 • Jamer: Paskal79: O dobrego trenera z nazwiskiem który będzie chciał tutaj przyjść nie jest prosto... Myślę ze dlatego rozmawiamy/ rozmawialiśmy z Zupą... W tym tygodniu powinno się to wyjaśnić...
 • Paskal79: To wiadomo że musimy trochę zwiększyć finanse na wypłaty,ale do pewnych granic,tak i tak w większości Tych i Katowic nie przebijemy,a tu jeszcze górale szaleją....
 • Oświęcimianin_23: Jamer, ktoś jeszcze z PL oprócz D.P.?
 • Jamer: Paskal79: Miejmy nadzieję, bo Sadłoch zasłużył na dobrą pensję...
 • Paskal79: Wiem wiem że dobrego trenera nie jestem łatwo nawet jak ma.dobra kasę, Ale myślę że z takiej dani czy zaplecza szwedzkiej i fińskiej ekstraklasy to można dobrego fachowca znaleźć,nie musi być to gość z nazwiskiem,tylko taki co chce pracować z drużyną, przykład Valtonen....
 • Jamer: Oświęcimianin_23: D.P wie na co może liczyć u Nas ( Nasz Kapitan mu to wytłumaczył... :) decyzja należy do niego... na pewno nie będziemy podbijać kontraktu...
 • Jamer: Oświęcimianin_23: Było jeszcze kilku PL z chęcią grania u Nas ale za miliony monet więc tamaty szybko zostały zamknięte...
 • Paskal79: Mówicie o Pasiu ..... Gość dobry ,a wygląda że sam nie wie czy odejść od,,mamay (Jkh)....
 • Paskal79: Polacy się strasznie cenią to fakt.....
 • Jamer: Pascal79: Jedno mogę napisać... Prezes w przypadku ( ewentualnego ) nowego trenera oczekuje jakości i jest w stanie zapłacić... Jeżeli nie Zupa ( obstawiam ze niestety nie będzie go z Nami w nowym sezonie ) to trener z FIN.
 • Paskal79: No i obrońcy, bo też mogą być kłopoty, chodzi mi o typ obrońcy Diukovem czy Jakopsonsa ....
 • Paskal79: Jak znajdę to Ci napiszę nazwisko fin trenera bardziej dobry,i trzyma drużynę twardą ręką....
 • Jamer: D.P ma prostu wybór... Podpisać kontrakt z Nami i zagrać w LM ( gdzie będzie na pewno dużo skautów ) i pokazać się i zawalczyć o dobry kontrakt za granicą... lub odcinać kupony teraz i po prostu żyć... Ma 24 lata więc kariera przed nim...
 • Jamer: Paskal79: Z obrońców to pewni są Beza, Noworyta i Valltola... rozmawiamy z Ackered, ( jeszcze Prokopiak )
 • Oświęcimianin_23: Jamer, i dobrze, nie ma co przepłacać za Polaków, ale z drugiej strony trzeba ten limit spełnić:)
 • Paskal79: Myślę że jak fin to warto pogadać z Tomkiem Valtonen nasi mają z nim , chyba dobre kontakty a zapewne bardzo dobrze zna rynek fińskich trenerów w jego wieku po pewnie kończył z nimi kursy, może wytrwać jakiego asystenta z wyżej ligi , często jest to praktykowane właśnie w Finlandii czye Szwecji że młodzi asystenci zostają pierwszymi i większości to sie sprawdza...
 • Jamer: Oswięcimianin_23: Teraz limit jest 8?
 • Paskal79: No właśnie wiem że Acered chcę zostać ,a to dobrze wróży na pertraktacje kontraktowe,czyli idzie się dogadać....
 • Paskal79: No chyba 8 chociaż nie wiem czy przez pierwsze lata od wprowadzenia tego przepisu miało być dwa lata 6 , potem 8 i co rok więcej chyba do 10 czy 12
 • Paskal79: Mam nadzieję że Mark zostanie bo.pokazal zwłaszcza w Play off że można na niego liczyć,no i oczywiście Daniel,warto mu coś dołożyć do pieca by został.....:-)
 • Jamer: DOT i Acered chcą zostać... byli w czołówce płac więc pytanie ile teraz więcej oczekują... tutaj rozegra się o wysokość kontraktu...
 • Jamer: Paskal79: Valtonen dobry trener ale chyba dobrze mu tez na południu... co prawda nie zdobył mistrzostwa ane przegrać z Nitra to nie wstyd... Na pewno drogi a jezeli by chciał to myslę ze warto!
 • szarotekNT: Valtonen jest juz zaklepany w SNV
 • Jamer: Paskal79: Mark jeżeli woda sodowa ( czytaj kasa ) nie uderzy do głowy to powinien zostać...
 • Simonn23: Jamer a jeśli chodzi o świeżą krew w zespole? Mestis, Allsvenskan, Dania? Gdzie się rozglądamy?
 • Paskal79: Ja nie mówię że Valtonen,tylko takiego typu trener , młody i ambitny,chici by z nim pogadać by kogoś zaproponował ,bo znajomości ma ,wiem że on nie chcę raczej do polski a w Michałowicach dobrze płacą i prestiż ligi dużo lepszy...
 • Jamer: Paskal79: Pełna zgoda - taki typ trenera jak najbardziej na tak!
 • Paskal79: Dania na pewno, chociaż was zaskoczę ja bym norweską ekstraklasę spenetrował jest tak dużo młodych Szwedów i Fin,no i oczywiście zaplecze szeckiej i fińskiej ekstraklasy....
 • Simonn23: A może jakiś Czech do nas zawita po przerwie?
 • Paskal79: Myślę że młodość, trener w wieku 40-47 lat takiemu będzie się chciało i można się wypromować,a po za tym grają nowoczesny hokej....
 • Paskal79: Nie z południem to chyba u nas nie podrodze od czasów afery z językiem.....,a na pewno można by coś znaleźć nawet na.zapleczu czeskiej ekstraklasy....
 • Jamer: Simonn23: W pierwszej kolejności kontrakty w zespole ( każdy zasłużył na rozmowę i kazdy ma swoje nowe oczekiwania... to zrozumiałe ) potem otworzymy notes i pomyślimy o świeżej krwi w brakujących ogniwach... Managerowie przysyłają propozycje zawodników - my wybieramy profile które szukamy i weryfikujemy ( na podstawie różnych opinii, statystyk i kontuzji ) Tutaj obycie w rynku trenerów przez Zupe było bezcenne...
 • Paskal79: Muszę kończyć , może wieczorem będą jakieś newsy,plotki,czy hipotezy:-) ,do usłyszenia .....
 • Jamer: Rynek południowy to dla Nas ostateczność.. zbyt wiele narodowości dzieli szatnię...
 • Jamer: Do usłyszenia Paskal79 ja też zmykam. Dobrego popołudnia Panowie!
 • Paskal79: Ostatnie, dlatego to takie ważne by szybko zakontraktować nowego trenera czy potwierdzić że Nick zostaję, bo trenerzy mają kontakty czy znają zawodników - trener podstawa into szybko a nawet bardzo szybko.....:-)
 • Paskal79: Pozdro miłego....
 • KubaKSU: Limit 10 Polaków od nowego sezonu a nie 8:)
 • borysuka: Mroczkowski odchodzi z GKS-U, a może by go tak przygarnąć do Unii, oczywiście pewnie mało nie zarabiał, gość w odpowiednim wieku , a w dodatku ma chyba status polaka???
 • borysuka: Wiemy jak się kończyły transfery z za mostu, ale może warto zaryzykować???
 • Ixat: Minimum 6 Polaków jeszcze przez jeden sezon
 • Ixat: https://hokej.net/artykul/glosem-wiekszosci-szesciu-polakow-w-skladzie-meczowym
 • Rado: Dokładnie Ixat, miałem to wklejać :)
 • KubaKSU: Okej w takim razie pomyłka:)
 • Simonn23: Gratulacje dla Tychów, za pozbycie się Mroczkowskiego i Galanta, a zostawienie Turkina. O co tu chodzi?
 • Luque: Tu może też chodzić o wysokość pensji w stosunku do osiąganych wyników w ostatnich latach, może w przyszłym roku kurek z kasą też się trochę przykręci
 • Polaczek1: Też mi to przyszło na mysl Luq. Mało nie zarabiał a sezon slabszy tylko czy nie za pochopnie? Chyga że Wasz trener naprawdę ściągnie 12 zawodników chociaż na takim poziomie jak nasz Ahus w rozsądnej cenie i uzupełni to Wasza młodzieżą.
 • stasiu71: Simonn23:
  Jak o co chodzi ekipa bedzie remontowa:)))Sumoi
 • KubaKSU: Mroczka o ile $ pozwoli brać z pocałowaniem ręki ;)
 • Paskal79: Może was zaskoczę,Tychy będą miały bardzo duży budżet, może większy niż rok temu, choć pozbycie się przykładowo Galanta ,Mroczka i Nilsona zastanawiające ,ale jak piszecie ktoś za to będzie brał odpowiedzialność.....ale i transfery też będą gwiazda też przyjdzie reprezentacji......:-)
 • Tellqvist: Unii potrzeba wzmocnień a nie uzupełnień składu. Trener drugi bramkarz. Nie sadze opcja z Tychów była wzmocnieniem chyba ze ktoś za Kowala.
 • Tellqvist: O ile skończy można by rozważyć Galanta ew. Mroczkowskiego. Tu trza świezej krwi jak było z Sadłochą.
 • KubaKSU: Gwiazdy to nie wszystko, ostatnie dwa sezony to pokazały:)
 • Tellqvist: Chcemy się jakoś pokazać w LM to nie ma miejsca na sentymenty.
 • Tellqvist: I uzupełnienia składu.
 • emeryt: kochani kazdy zespół potrzebuje ludzi nieco z cienia,do orania,do walki...wiec nie piszcie ze do Unii muszo przyjsc wyłącznie gwiazdy co to seriami ładujo gole,potrzebni tez sa solidni rzemieslnicy,to nie so uzupełnienia składu
 • emeryt: ludzie profilu Tomiego Laakso
 • Tellqvist: Eme kto napisał gwiazdy. Wzmocnienia a nie uzupełnienia składu. Laakso był wyrobnik i takich nam tez trzeba.
 • emeryt: a co z Jakobsem i Dyukovem...mało o Nich piszemy bo uwazamy chyba że so juz nasi a może byc róznie...Jakobs sezon temu myslał o zakończeniu z hokejem i zajęcie sie inno praco
 • emeryt: Dyukov moim zdaniem był szefem obrony,szeryfem co to bacznym okiem obserwował wydarzenia na tafli,trzeba było to i w papena dac potrafił...pozdro #5 z Tychów
 • emeryt: linia obrony zdała egzamin ,jeszcze tak zabawowo-życzeniowo przydałby sie jeszcze jeden obrońca o cechach typowo def
 • Tellqvist: Diukow dał rade Jakobson tez. Przydałoby sie wiecej kg i cm w obronie.
 • emeryt: taaa Tellu,taki cha.mowaty kaban co to rzuca o bande jak workiem kartofli...
 • emeryt: kwiecień to dobry czas na czesanie rynku
 • Tellqvist: Ba eme solidny Jakut. Mnie ciekawi co wymyslo z drugim łapaczem bo Lundinem calego sezonu to nie zagramy.
 • Andrzejek111: Tak eme. Trzy nasze największe zadziory to Diukow, Jacobsons i Lorrein. Na przeciwnym biegunie DOT. Choć i jego widziałem wkur..
 • emeryt: taaa Tellu,potrzebny solidny łapacz na 2 ,Robert juz chyba nie sprosta temu zadaniu
 • uniaosw: Na elite aż huczy
 • emeryt: pomyliłem sie z Lorejnem...to bardzo wartościowy grajek,potrafi podac,potrafi ukuc i potrafi byc- irytująco dla rywala -bardzo wywierac presje na przeciwniku co jest irytujące:)
 • emeryt: 1.60 w kapeluszu a startował kilka razy do Hampusa:)
 • uniaosw: Lorrein jak i Kali bardzo zyskali na samych play offach
 • Paskal79: Panowie sam pisałem i dalej to podtrzymuje końcówka sezonu zasadniczego i pierwsza runda to bardzo słabo wyglądający Lorient,od półfinałów z każdym meczem co raz lepiej,pod każdym względem grania,pkt i zadziorności, dołożył cegiełkę do majatra....
 • emeryt: Sawicki wolny...chłop nieco zapomniany ale potencjał do odbudowy jest
 • uniaosw: Do 4 jedynie ale wole Brynkusa
 • Paskal79: Panowie taki Galant czy Marzec bardzo potrzebni w każdej drużynie, pamiętacie Laksso przepchał się powalczył i może trochę za spokojny,bo nie pamiętam że dal komuś konkretnie w papu,a ponoć miał mieć taką robotę
 • emeryt: Galant przesiąkniety słonecznikiem...ale takiego Marca bym zaprosił do współpracy
 • Paskal79: Wiem nasi działacze mają przygotowaną listę młodych i w miarę młodych Polaków do zakontraktowania.... No zobaczymy bo wiadomo u nas kontrakty nie są bardzo wyskiem w porównaniu z Kato, Tychami czy teraz góralami....
 • Paskal79: No Marzec już ponoć w Krakowie.....
 • emeryt: chłop jak sie dobrze prowadzi,jak chce pracowac to +34 nie straszne...vide Kovalainen...młody owszem inwestycja ale bez gwarancji ze sie rozwinie
 • emeryt: to tak ogólnie o "nie młodych"
 • Arma: Stare koty które już wygrały trochę i nic nie muszą to najgorsze co może się trafić.
 • emeryt: poczekajmy o meldunek o 19:46
 • Paskal79: Eme chodzi też o młodzieżowców co mogą grać,takie przepisy...to bardzo ważne
 • Paskal79: A co do Diukovem to nic pewnego że zostanie....
 • emeryt: zachowując liczebne proporcje to moze sie okazac że obrona bedzie do odbudowy na nowo
 • omgKsu: Roman klasa obrońca , konkret 👌
 • Prawdziwy Kibic Unii: Ville Lajunen do wziecia pewnie Tychy …
 • Tellqvist: Moze synka z Opola chapnąć solidny def.
 • Prawdziwy Kibic Unii: Kalle Jaalahti do kompletu
 • Prawdziwy Kibic Unii: Maalahti
 • Prawdziwy Kibic Unii: Synek z Opola juz sie przymierzal do wielkiego powrotu ale myslal ze zaproponuja mu tyle w euro ile powiedzieli w plnach …i juz jezyk polski stal sie niekomieczny dla dziecka
 • Paskal79: Takich jak Diukov przydało by się ze trzech i ze dwóch takich jak właśnie Galant i Marzec w ataku...nie tylko ofesywni zawodnicy.....
 • emeryt: synek z Opola jest jak koń po Wielkiej Pardubickej...
 • emeryt: kochani tak naprawde to kazdy jest do zastąpienia...wybór duży ,tylko dobrze by było juz miec kołcza i z nim pewne nazwiska zagranicznych konsultowac...
 • Tellqvist: PKU szkoda papiry na granie mo
 • Tellqvist: tu trza kołcza niech dobiera
 • Arma: Wydaje mi się że trener to już powie nazwiska po prostu jak biorą pod uwagę nowego trenera, kto się tam zdecyduje to już ma pewnie potencjalnych grajków
 • Tellqvist: szkoda ze sie nie dogadali liczylem ze Robbiego namowi:)
 • uniaosw: Czyli jednak.. Poczekajmy na oficjalne info
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2024 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe