Hokej.net Logo

Polskie hokejowe kluby w europejskich pucharach

 

Historia występów

Lata 60.

1965/66

I runda:

GKS Katowice - HK Jesenice 10-2 (3-2,1-0,6-0)

GKS Katowice - HK Jesenice 4-1 (2-1,2-0,0-0)

HK Jesenice - GKS Katowice 2-2 (1-0,1-2,0-0)

HK Jesenice - GKS Katowice 4-2

II runda:

GKS Katowice - ZKL Brno 3-3 (2-0,1-1,0-2)

GKS Katowice - ZKL Brno 3-3 (1-0,1-0,1-3)

ZKL Brno - GKS Katowice 8-0 (4-0,2-0,2-0)

ZKL Brno - GKS Katowice 12-3 (3-0,2-1,7-2)

Zwycięzca - ZKL Brno

1966/67

II runda:

Podhale Nowy Targ - CSKA Sofia 6-1 (3-0,0-0,3-1)

Podhale Nowy Targ - CSKA Sofia 8-3 (4-1,1-1,3-1)

CSKA Sofia - Podhale Nowy Targ 5-11 (2-1,1-6,2-4)

CSKA Sofia - Podhale Nowy Targ 5-8 (2-4,1-3,2-1)

III runda:

Tampereen Ilves - Podhale Nowy Targ 9-1 (4-0,2-0,3-1)

Tampereen Ilves - Podhale Nowy Targ 8-3 (3-1,2-1,3-1)

Podhale Nowy Targ - Tampereen Ilves 1-4 (0-2,1-0,0-2)

Podhale Nowy Targ - Tampereen Ilves 3-5 (0-1,1-2,2-2)

Zwycięzca - ZKL Brno

1967/68

I runda:

Porin Ässät - Legia Warszawa 6-3 (3-2,2-0,1-1)

Legia Warszawa - Porin Ässät 1:6 (1-2,0-2,0-2)[1]

Zwycięzca - ZKL Brno

1968/69

I runda:

GKS Katowice - KooVee Tampere walkower dla GKS-u

II runda:

GKS Katowice - Dynamo Berlin 1-2 (1-2,0-0,0-0)

Dynamo Berlin - GKS Katowice 3-3 (1-0,1-1,1-2)

Zwycięzca - CSKA Moskwa

1969/70

I runda:

Podhale Nowy Targ - HK Jesenice 10-2 (4-1,4-1,2-0)

HK Jesenice - Podhale Nowy Targ 4-2 (1-0,2-0,1-2)

II runda:

Dukla Jihlava - Podhale Nowy Targ 11-1 (4-0,4-0,3-1)

Podhale Nowy Targ - Dukla Jihlava 4-5 (3-0,1-1,0-4)

Zwycięzca - CSKA Moskwa

Lata 70.

1970/71

I runda:

HIFK Hockey - GKS Katowice 4-2 (1-1,1-0,2-1)

GKS Katowice - HIFK Hockey 0-4

Zwycięzca - CSKA Moskwa

1971/72

I runda:

Podhale Nowy Targ - Vålerenga Oslo 5-3 (0-0,1-2,4-1)

Vålerenga Oslo - Podhale Nowy Targ 3-9 (1-5,2-2,0-2)

II runda:

Porin Ässät - Podhale Nowy Targ 3-9

Podhale Nowy Targ - Porin Ässät 5-0 walkower dla Podhala

III runda:

Podhale Nowy Targ - Dynamo Weißwasser 3-9 (2-3,1-2,0-4)

Dynamo Weißwasser - Podhale Nowy Targ 10-0 (1-0,3-0,6-0)[2][3]

Zwycięzca - CSKA Moskwa

1972/73

I runda:

Hasle/Løren IL Oslo - Podhale Nowy Targ 2-5 (1-3,1-2,0-0)

Podhale Nowy Targ - Hasle/Løren IL Oslo 6-3 (2-1,3-2,1-0)

II runda:

Podhale Nowy Targ - Dynamo Weißwasser 4-3 (1-1,1-1,2-1)

Dynamo Weißwasser - Podhale Nowy Targ 9-0 (1-0,1-0,7-0)

Zwycięzca - CSKA Moskwa

1973/74

Polskie drużyny nie brały udziału.

Zwycięzca - CSKA Moskwa

1974/75

I runda:

Podhale Nowy Targ - HIFK Hockey 7-8 (2-2,2-3,3-3)

Podhale Nowy Targ - HIFK Hockey 8-7 (4-1,0-3,3-2,1-1) , karne 1-3

Zwycięzca - Krylja Sowietow Moskwa

1975/76

Polskie drużyny nie brały udziału.

Zwycięzca - CSKA Moskwa

1976/77

II runda:

Podhale Nowy Targ - Frisk-Asker walkower dla Podhala

III runda:

Poldi Kladno - Podhale Nowy Targ walkower dla Poldi Kladno

Zwycięzca - Poldi Kladno

1977/78

I runda:

Dynamo Berlin - Podhale Nowy Targ 7-3 (1-1,2-2,4-0)[4].

Podhale Nowy Targ - Dynamo Berlin 4-4 (2-0,2-1,0-3)[5].

Zwycięzca - CSKA Moskwa

1978/79

I runda:

Dynamo Berlin - Podhale Nowy Targ 5-6 (1-4,2-0,2-2)

Podhale Nowy Targ - Dynamo Berlin 7-2 (3-1,2-1,2-0)

II runda:

Manglerud Star Ishockey - Podhale Nowy Targ 2-13 (0-4,0-5,2-4)

Manglerud Star Ishockey - Podhale Nowy Targ 2-3 (0-1,1-2,1-0)

III runda:

Steaua Bukareszt - Podhale Nowy Targ 1-3 (0-1,1-0,0-2)

Podhale Nowy Targ - Steaua Bukareszt 3-1 (2-0,1-0,0-1)

IV runda:

Porin Ässät - Podhale Nowy Targ 7-1 (3-0,2-0,2-1)

Podhale Nowy Targ - Porin Ässät 0-5 walkower dla Porin Ässät

Zwycięzca – CSKA Moskwa

1979/80

Polskie drużyny nie brały udziału.

Zwycięzca - CSKA Moskwa

Lata 80.

1980/81

I runda:

Zagłębie Sosnowiec - Vojens IK 11-2[6]

Vojens IK - Zagłębie Sosnowiec 3-10

II runda:

Zagłębie Sosnowiec - Dynamo Berlin 6-3 (2-0,2-0,2-3)

Dynamo Berlin – Zagłębie Sosnowiec 6-1 (1-0,2-0,3-1)

Zwycięzca – CSKA Moskwa

1981/82

I runda:

Zagłębie Sosnowiec - Dinamo Bukareszt 8-5

Zagłębie Sosnowiec - Dinamo Bukareszt 7-3

II runda:

Zagłębie Sosnowiec - Feenstra Flyers Heerenveen 5-2

Feenstra Flyers Heerenveen - Zagłębie Sosnowiec 7-5

III runda:

Oulun Kärpät - Zagłębie Sosnowiec walkower dla Oulun Kärpät

Zwycięzca - CSKA Moskwa

1982/83

Polskie drużyny nie brały udziału.

Zwycięzca - CSKA Moskwa

1983/84

Polskie drużyny nie brały udziału.

Zwycięzca - CSKA Moskwa

1984/85

II runda:

Polonia Bytom - Steaua Bukareszt 6-4

Steaua Bukareszt - Polonia Bytom 3-6 (1-0,1-3,1-3)

III runda:

Polonia Bytom - Dynamo Berlin 3-1

Dynamo Berlin - Polonia Bytom 6-4 (3-0,0-3,3-1), karne 2-3

Finał - Megeve (Francja)

EC Kolonia - Dukla Jihlava 3-5 (1-2,0-3,2-0)

AIK Solna Sztokholm - Polonia Bytom 3-0 (1-0,0-0,2-0)

EC Kolonia - CSKA Moskwa 3-9 (0-4,1-3,2-2)

Dukla Jihlava - Polonia Bytom 10-0 (3-0,3-0,4-0)

Polonia Bytom - CSKA Moskwa 0-11 (0-3,0-1,0-7)

Dukla Jihlava - AIK Solna Sztokholm 1-3 (0-1,0-0,1-2)

AIK Solna Sztokholm - CSKA Moskwa 1-5 (0-2,1-3,0-0)

EC Kolonia - Polonia Bytom 5-4 (1-2,2-2,2-0)

CSKA Moskwa - Dukla Jihlava 6-4 (3-1,2-1,1-2)

AIK Solna Sztokholm - EC Kolonia 3-6 (1-2,2-2,0-2)

Tabela :

miejsce klub punkty bramki
1 CSKA Moskwa 8 31-8
2 EC Kolonia 4 17-21
3 Dukla Jihlava 4 20-12
4 AIK Solna Sztokholm 4 10-12
5 Polonia Bytom 0 4-29

zwycięzca - CSKA Moskwa[7]

1985/86

II runda:

SHC Saint-Gervais - Zagłębie Sosnowiec 5-3 (0-0,3-1,2-2) wg innego źródła (0-0,3-0,2-3)[8]

SHC Saint-Gervais - Zagłębie Sosnowiec 3-3 (0-1,2-0,1-2)

Zwycięzca - CSKA Moskwa

1986/87

II runda:

Partizan Belgrad - Polonia Bytom 2-5 (1-1,0-2,1-2)

Polonia Bytom - Partizan Belgrad 9-1 (3-0,3-0,3-1)

III runda:

Polonia Bytom - TJ VSZ Koszyce 1-4 (1-4,0-0,0-0)

TJ VSZ Koszyce - Polonia Bytom 3-2 (1-0,1-2,1-0)

Zwycięzca - CSKA Moskwa

1987/88

Turniej w Megeve i Saint-Gervais (Francja)

Podhale Nowy Targ - HC Mont-Blanc 3-5 (0-2,2-0,1-3)

Podhale Nowy Targ - Steaua Bukareszt 3-2 (1-0,1-2,1-0)

Tappara Tampere - Podhale Nowy Targ 5-1 (2-0,2-0,1-1)

Podhale kończy na 3. miejscu, awans do turnieju finałowego uzyskał Tappara Tampere.

Zwycięzca - CSKA Moskwa

1988/89

Turniej w Klagenfurcie (Austria)

Färjestads BK Karlstad - Polonia Bytom 4-0 (2-0,0-0,2-0)

Klagenfurt AC- Polonia Bytom 5-6 (2-2,2-3,1-1)

HC Mont-Blanc - Polonia Bytom 5-7 (0-3,2-2,3-2)

Polonia kończy na 2. miejscu, awans do turnieju finałowego - Färjestads BK Karlstad.

Zwycięzca - CSKA Moskwa

1989/90

Turniej w Rotterdamie (Holandia)

Français Volants de Paryż - Polonia Bytom 7-7 (1-2,2-2,4-3)[9]

Durham Wasps - Polonia Bytom 7-7 (4-4,2-1,1-2)

Gunco Panda’s Rotterdam - Polonia Bytom 3-3 (3-0,0-2,0-1)

Polonia kończy na 3. miejscu, awans do turnieju półfinałowego uzyskał Gunco Panda’s Rotterdam.

Zwycięzca - CSKA Moskwa

Lata 90.

1990/91

Turniej w Rødovre (Dania)

Furuset IF Oslo - Polonia Bytom 0-3

Mighty Bulls Rødovre SIK - Polonia Bytom 1-7

Polonia Bytom - Cardiff Devils 8-3

Polonia wygrała turniej i awansowała do turnieju półfinałowego.

Turniej w Lugano (Szwajcaria)

HC Lugano - Polonia Bytom 7-2 (2-2,3-0,2-0)

Sparta Praga - Polonia Bytom 7-5 (1-2,3-1,3-2)

Polonia Bytom - Steaua Bukareszt 4-2 (3-0,0-1,1-1)

Polonia kończy na 3. miejscu, awans do turnieju finałowego - Sparta Praga i HC Lugano.

Zwycięzca - Djurgården IF Sztokholm

1991/92

Turniej w Herning (Dania)

Herning IK - Polonia Bytom 2-6 (1-2,1-2,0-2)

Polonia Bytom - Vålerenga Oslo 2-4 (1-3,1-0,0-1)

Durham Wasps - Polonia Bytom 2-10 (0-2,0-5,2-3)

Polonia zajęła 2. miejsce i razem z Vålerengą Oslo uzyskała awans do turniejów półfinałowych.

Turniej w Bernie (Szwajcaria)

Dinamo Moskwa - Polonia Bytom 6-0 (2-0,3-0,1-0)

HDD Olimpija Lublana - Polonia Bytom 2-1 (2-0,0-1,0-0)

SC Bern - Polonia Bytom 4-0 (0-0,2-0,2-0)

Polonia zajęła 4. miejsce, awans do turnieju finałowego uzyskało Dinamo Moskwa i SC Berno.

Zwycięzca - Djurgården IF Sztokholm

1992/93

Turniej w Oświęcimiu

Unia Oświęcim - Energija Elektreny 16-1

Unia Oświęcim - Sokił Kijów 3-2

Unia Oświęcim zajęła 1. miejsce i awansowała do turnieju półfinałowego.

Turniej w Rouen (Francja)

Malmö IF - Unia Oświęcim 6-5 (2-1,2-2,2-2)

Dragons de Rouen - Unia Oświęcim 8-1 (4-1,2-1,2-0)

Unia Oświęcim - HK Saga Ryga 11-1 (1-1,5-0,5-0)

Awans do finału uzyskały Dragons de Rouen, Malmö IF i z 3. miejsca Unia Oświęcim.

Finał - Düsseldorf i Duisburg (Niemcy)

Grupa 1

Malmö IF - Unia Oświęcim 5-0 (2-0,2-0,1-0)

HC Devils Milano - SC Bern 4-3 (0-2,4-1,0-0)

Unia Oświęcim - SC Berno 2-1 (0-0,2-1,0-0)

HC Devils Milano - Malmö IF 2-3 (1-0,0-2,1-1)

Unia Oświęcim - HC Devils Milano 3-8 (1-1,2-2,0-5)

Malmö IF - SC Berno 5-1 (3-0,0-1,2-0)

Tabela:

miejsce klub punkty bramki
1 Malmö IF 6 13-3
2 HC Devils Milano 4 14-9
3 Unia Oświęcim 2 5-14
4 SC Bern 0 5-11

Grupa 2

Düsseldorfer EG - Dragons de Rouen 8-2 (5-1,1-0,2-1)

Dinamo Moskwa - Jokerit 6-0 (1-0,1-0,4-0)

Düsseldorfer EG - Jokerit 0-3 (0-1,0-1,0-1)

Dinamo Moskwa - Dragons de Rouen 5-0 (1-0,4-0,0-0)

Düsseldorfer EG - Dinamo Moskwa 1-3 (0-1,0-2,1-0)

Jokerit - Dragons de Rouen 4-2 (2-0,2-2,0-0)

Tabela :

miejsce klub punkty bramki
1 Dinamo Moskwa 6 14-1
2 Jokerit 4 7-8
3 Düsseldorfer EG 2 9-8
4 Dragons de Rouen 0 4-17

O 3. miejsce: Jokerit - HC Devils Milano 4-2 (2-0,2-1,0-1)

Finał: Malmö IF - Dinamo Moskwa 4-3 po karnych (0-1,1-1,2-1,0-0,1-0)

Zwycięzca - Malmö IF

1993/94

Turniej w Mediolanie (Włochy)

Sparta Praga - Podhale Nowy Targ 9-2 (3-0,2-2,4-0)

HC Devils Milano - Podhale Nowy Targ 8-0 (3-0,3-0,2-0)

Podhale Nowy Targ - Esbjerg IK 4-4 (1-0,1-3,2-1)

Podhale Nowy Targ zajęło 4. miejsce, awans do finału uzyskały HC Devils Milano i Sparta Praga.

Zwycięzca - Turun Palloseura

1994/95

Puchar Federacji

Turniej w Oświęcimiu

Półfinał:

Unia Oświęcim - Alba Volán Székesfehérvár 3-2 (1-1,1-1,1-0)

Finał:

Unia Oświęcim - Saławat Jułajew Ufa 2-10 (0-5,0-3,2-2)

Awans do turnieju finałowego uzyskał Saławat Jułajew Ufa.

Ostatecznie turniej finałowy rozegrany w Lublanie wygrał zespół Saławat Jułajew Ufa.

Puchar Europy

Turniej w Nowym Targu

Podhale Nowy Targ - Slavia Sofia 18-1 (2-0,8-1,8-0)

Podhale Nowy Targ - HK Zagrzeb 12-2 (4-0,5-0,3-2)

Podhale Nowy Targ - HC Dukla Trenczyn 4-7 (0-2,1-4,3-1)

Podhale zajęło 2. miejsce i wraz z Duklą Trenczyn awansowało do półfinałów.

Turniej w Kristianstad (Szwecja)

Dragons de Rouen - Podhale Nowy Targ 5-0 (3-0,2-0,0-0)

Malmö IF - Podhale Nowy Targ 9-2 (3-0,2-1,4-1)

Podhale Nowy Targ - Acroni Jesenice 5-7 (2-2,2-2,1-3)

Podhale zajęło 4. miejsce, awans do turnieju finałowego uzyskał Malmö IF.

Zwycięzca - Jokerit

1995/96

Puchar Federacji

Turniej w Oświęcimiu

Półfinał:

Unia Oświęcim - Chimik Polymir Novopolotsk 1-4 (1-3,0-0,0-1)

O 3. miejsce:

Unia Oświęcim - Acroni Jesenice 3-8 (2-2,0-4,1-2)

Awans z oświęcimskiego turnieju do rundy finałowej uzyskał Mietałłurg Magnitogorsk.

Ostatecznie turniej finałowy rozegrany w Trenczynie wygrał zespół AS Varese Hockey z Włoch.

Puchar Europy

Turniej we Vsetínie (Czechy)

Dragons de Rouen - Podhale Nowy Targ 5-2 (4-0,1-1,0-1)

HDD Olimpija Lublana - Podhale Nowy Targ 11-4 (7-2,3-2,1-0)

HC Petra Vsetin - Podhale Nowy Targ 4-2 (2-0,0-2,2-0)

Podhale Nowy Targ na 4. miejscu, awans do turnieju finałowego uzyskała HC Petra Vsetin.

Zwycięzca - Jokerit

1996/97

Turniej w Nowym Targu

Podhale Nowy Targ - Jerusalem Lions 11-2 (3-1,5-0,3-1)

Podhale Nowy Targ - Energija Elektreny 12-1 (3-0,5-0,4-1)

Podhale Nowy Targ - Sokił Kijów 0-4 (0-1,0-1,0-2)

Podhale Nowy Targ na 2. miejscu i wraz z Sokołem Kijów uzyskał awans do turniejów półfinałowych.

Turniej w Feldkirch (Austria)

HC Petra Vsetin - Podhale Nowy Targ 8-1 (1-0,4-0,3-1)

Samina VEU Feldkirch - Podhale Nowy Targ 9-2 (2-1,2-1,5-0)

Podhale Nowy Targ - Torpedo Ust-Kamenogorsk 1-6 (0-3,0-3,1-0)

Podhale Nowy Targ na 4. miejscu, uzyskał awans do finału Samina VEU Feldkirch.

Zwycięzca - Łada Togliatti

Nowo utworzony European Hockey League w którym nie startowały polskie drużyny wygrał Turun Palloseura

Superpuchar Europy zdobył Turun Palloseura pokonując Łade Togliatti.

Puchar Kontynentalny

1997/98

Runda eliminacyjna, grupa B – turniej w Jesenicach (Słowenia)

Unia Oświęcim - KHL Medveščak Zagrzeb 9-2 (5-0,3-1,1-1)

Acroni Jesenice - Unia Oświęcim 2-3 (1-1,0-1,1-1)

Awans Unii Oświęcim z 1. miejsca do II rundy.

I runda, grupa H – turniej w Lublanie (Słowenia)

HDD Olimpija Lublana - Unia Oświęcim 1-7 (1-2,0-3,0-2)

Klagenfurt AC - Unia Oświęcim 3-3 (0-0,0-1,3-2)

Unia Oświęcim - Ferencvárosi TC 4-0 (2-0,1-0,1-0)

Awans do III rundy uzyskał Klagenfurt AC, który wyprzedził Unię Oświęcim lepszym bilansem bramkowym.

I runda, grupa J – turniej w Nowym Targu

Podhale Nowy Targ - Essamika Ogre 3-2 (2-1,1-1,0-0)

Podhale Nowy Targ - Dunaferr Dunaújváros 4-1 (1-0,2-0,1-1)

Podhale Nowy Targ - HK SKP Poprad 4-3 (1-0,1-2,2-1)

Podhale Nowy Targ wygrało turniej i awansowało do III rundy.

II runda, grupa N – turniej w Trzyńcu (Czechy)

HC Koszyce - Podhale Nowy Targ 5-1 (2-0,1-0,2-1)

HC Zelezarny Trzyniec - Podhale Nowy Targ 0-5 (0-2,0-1,0-2)

Klagenfurt AC - Podhale Nowy Targ 4-3 (2-1,0-0,2-2)

Podhale Nowy Targ na 3. miejscu, zaś awans do turnieju finałowego uzyskał HC Koszyce.

Zwycięzca - HC Koszyce

W European Hockey League zwycięstwo odniósł VEU Feldkirch.

Superpuchar Europy zdobył VEU Feldkirch pokonując HC Koszyce.

1998/99

Turniej w Nowym Targu

Podhale Nowy Targ - Alba Volán Székesfehérvár 6-2 (1-1,2-0,3-1)

Podhale Nowy Targ - HK Sportina Bled 11-0 (3-0,2-0,6-0)

Podhale Nowy Targ zajęło 1. miejsce i awansowało do II rundy.

Turniej w Cardiff (Wielka Brytania)

Podhale Nowy Targ - Dunaferr Dunaújváros 5-0 (1-0,1-0,3-0)

HDD Olimpija Lublana - Podhale Nowy Targ 5-2 (2-1,2-1,1-0)

Cardiff Devils - Podhale Nowy Targ 5-3 (1-2,4-0,0-1)

Podhale Nowy Targ zajęło 4. miejsce, awans do półfinałów uzyskała HDD Olimpija Lublana.

Turniej w Oświęcimiu

Unia Oświęcim - SC Miercurea Ciuc 6-1 (3-1,2-0,1-0)

Unia Oświęcim - Steaua Bukareszt 6-1 (2-0,1-1,3-0)

Unia Oświęcim - Medvescak Zagrzeb 11-0 (4-0,2-0,5-0)

Unia Oświęcim wygrała turniej i awansowała do półfinałów.

Turniej w Ambrì (Szwajcaria)

Unia Oświęcim - HDD Olimpija Lublana 1-5 (0-2,0-1,1-2)

EC Graz - Unia Oświęcim 1-5 (0-2,0-1,1-2)

HC Ambrì-Piotta - Unia Oświęcim 3-1 (1-0,1-1,1-0)

Unia Oświęcim zajęła 3. miejsce, awans do turnieju finałowego uzyskała HC Ambrì-Piotta.

Zwycięzca - HC Ambrì-Piotta

W European Hockey League zwycięstwo odniósł Mietałłurg Magnitogorsk.

Superpuchar Europy zdobył zespół HC Ambrì-Piotta pokonując Mietałłurg Magnitogorsk.

1999/2000

Turniej w Krynicy-Zdroju

Podhale Nowy Targ - Slavia Sofia 12-0 (4-0,4-0,4-0)

Podhale Nowy Targ - Medvescak Zagrzeb 7-1 (2-0,2-0,3-1)

Podhale Nowy Targ - Energija Elektreny 7-1 (2-1,3-0,2-0)

Podhale Nowy Targ wygrało turniej i awansowało do II rundy.

Turniej w Oświęcimiu

KTH Krynica - Liepājas Metalurgs (Łotwa) 1-1 (0-0,1-1,0-0)

Unia Oświęcim - SC Miercurea-Ciuc 10-0 (2-0,3-0,5-0)

KTH Krynica - SC Miercurea-Ciuc 11-1 (3-0,5-1,3-0)

Unia Oświęcim - Liepājas Metalurgs 4-1 (1-1,2-0,1-0)

Liepājas Metalurgs - SC Miercurea-Ciuc 9-3 (5-0,1-1,3-2)

Unia Oświęcim - KTH Krynica 3-1 (0-0,2-1,1-0)

Tabela:

miejsce klub punkty bramki
1 Unia Oświęcim 6 17-2
2 KTH Krynica 3 13-5
3 Liepājas Metalurgs 3 11-8
4 SC Miercurea Ciuc 0 4-30

Awans do III rundy uzyskała Unii Oświęcim.

Turniej w Zvoleniu (Słowacja)

Podhale Nowy Targ - Mighty Bulls Rødovre SIK 4-4 (1-2,1-0,2-2)

Sokił Kijów - Podhale Nowy Targ 3-0 (1-0,0-0,2-0)

HKm Zvolen - Podhale Nowy Targ 2-4 (0-0,1-1,1-3)

Podhale Nowy Targ zakończyła na 3. miejscu, awans do III rundy uzyskał HKm Zvolen.

Turniej w Pilźnie (Czechy)

HC Koszyce - Unia Oświęcim 6-2 (3-0,1-2,2-0)

HC Keramika Pilzno - Unia Oświęcim 4-6 (1-3,1-0,2-3)

HKm Zvolen - Unia Oświęcim 4-1 (2-1,1-0,1-0)

Unia Oświęcim zakończyła na 3. miejscu, awans do turnieju finałowego uzyskał HKm Zvolen.

Zwycięzca - HC Ambri-Piotta

W European Hockey League zwycięstwo odniósł Mietałłurg Magnitogorsk.

Superpuchar Europy zdobył zespół Mietałłurg Magnitogorsk pokonując HC Ambri-Piotta.

Lata 2000-10

2000/2001

Turniej w Székesfehérvár (Węgry)

Alba Volán Székesfehérvár - Podhale Nowy Targ 4-1 (1-1,2-0,1-0)

Rapid Bukareszt - Podhale Nowy Targ 3-5 (1-1,0-3,2-1)

Podhale Nowy Targ - Slavija Lublana 0-3 (0-2,0-0,0-1)

Podhale Nowy Targ kończy na 3. miejscu, awans do II rundy uzyskała Alba Volán Székesfehérvár.

Turniej w Oświęcimiu

Unia Oświęcim - Alba Volán Székesfehérvár 5-0

Unia Oświęcim - Acroni Jesenice 4-1

Unia Oświęcim - IHC Pisek 6-1

Unia Oświęcim zajęła 1. miejsce i awansowała do III rundy.

Turniej w Bratysławie (Słowacja)

HC Ocelari Trzyniec - Unia Oświęcim 7-3 (3-1,2-2,2-0)

Slovan Bratysława - Unia Oświęcim 7-2 (1-0,4-1,2-1)

HKm Zvolen - Unia Oświęcim 5-5 (2-3,2-0,1-2)

Unia Oświęcim zajęła 4. miejsce, awans do turnieju finałowego uzyskał Slovan Bratysława.

zwycięzca - ZSC Zurych Lions

2001/02

Turniej w Oświęcimiu

Unia Oświęcim - Energija Elektreny 4-1 (0-0,3-1,1-0)

Unia Oświęcim - Vojvodina Nowy Sad 12-4 (6-1,3-2,3-2)*

Unia Oświęcim - HC Senators Rosice 4-0 (0-0,1-0,3-0)

  • Mecze z drużyną Vojvodina Nowy Sad nie były liczone do końcowej klasyfikacji turnieju.

Unia Oświęcim wygrała turniej i uzyskała awans do III rundy.

Turniej w Prostejovie (Czechy)

Berkut Kijów - GKS Katowice 2-4 (0-1,0-1,2-2)

Acroni Jesenice - GKS Katowice 0-5 walkower *

HC Prostejov - GKS Katowice 4-2 (1-2,2-0,1-0)

  • Mecz został przerwany po 1 tercji przy stanie 0:1 dla GKS Katowice po tym jak jeden z działaczy drużyny z Jesenic niezadowolony z pracy sędziego zaatakował go, gdy ten schodził do szatni. Spotkanie nie zostało dokończone, a następnie dyrektoriat turnieju przyznał walkower na korzyść GKS-u Katowice.

GKS Katowice zakończył turniej na 2. miejscu, awans do III rundy HC Prostejov.

Turniej w Zvoleniu (Słowacja)

Unia Oświęcim - ERC Ingolstadt 2-1 (2-0,0-1,0-0) (mecz odbył się w miejscowości Detva)

HKm Zvolen - Unia Oświęcim 6-4 (3-1,1-2,2-1)

HC Prostejov - Unia Oświęcim 4-1 (2-0,2-0,0-1)

Unia Oświęcim zajęła 3. miejsce, awans do turnieju finałowego uzyskał HKm Zvolen.

zwycięzca - ZSC Zurych Lions

2002/03

Turniej w Linzu (Austria)

EHC Black Wings Linz - GKS Katowice 6-0 (3-0,2-0,1-0)

GKS Katowice - Brûleurs de Loups Grenoble 3-6 (0-3,2-0,1-3)

GKS Katowice - Kazcynk-Torpedo Ust-Kamenogorsk 1-7 (0-3,0-1,1-3)

GKS Katowice zakończył na 4. miejscu, awans do III rundy uzyskał EHC Black Wings Linz.

Turniej w Oświęcimiu

Unia Oświęcim - Alba Volán Székesfehérvár 1-5 (1-4,0-1,0-0)

Unia Oświęcim - HK Chimwołokno Mohylew 6-4 (2-1,2-2,2-1)

Unia Oświęcim - Dunaferr Dunaújváros 2-2 (0-0, 0-1, 2-1)

Unia Oświęcim zakończył na 3. miejscu, awans do III rundy uzyskał Dunaferr Dunaújváros.

Zwycięzca - Jokerit

2003/04

Turniej w Rydze (Łotwa)

Stoczniowiec Gdańsk - Kazachmis Karaganda 0-0 (0-0,0-0,0-0)

HK Riga 2000 - Stoczniowiec Gdańsk 7-3 (2-3,3-0,2-0)

Energija Elektreny - Stoczniowiec Gdańsk 3-5

Stoczniowiec Gdańsk zakończył na 3. miejscu, awans do II rundy uzyskała HK Riga 2000.

Turniej w Oświęcimiu

Unia Oświęcim - KHL Zagrzeb 13-1 (2-0,6-0,5-1)*

Unia Oświęcim - Liepājas Metalurgs 5-2 (0-0,1-0,4-2)

Unia Oświęcim - HC Milano Vipers 3-3 (1-2, 1-0, 1-1)

  • Mecze z drużyną KHL Zagrzeb nie były liczone do końcowej klasyfikacji turnieju.

Unia Oświęcim wygrała turniej i uzyskała awans do III rundy.

Turniej w Herning (Dania)

Vålerenga Oslo - Unia Oświęcim 1-1 (0-0, 0-0, 1-1)

Blue Fox Herning IK - Unia Oświęcim 1-3 (0-1, 1-1, 0-1)

Unia Oświęcim - Dragons de Rouen 3-7 (0-1, 1-3, 2-3)

Unia Oświęcim zajęła 2. miejsce, awans do turnieju finałowego uzyskał Dragons de Rouen.

Zwycięzca - Slovan Bratysława

2004/05

Turniej w Oświęcimiu

Unia Oświęcim - Esbjerg IK 2-1

Unia Oświęcim - Energija Elektreny 5-3

Unia Oświęcim - Sokił Kijów 2-4

Unia Oświęcim zajęła 2. miejsce, awans do III rundy uzyskał Sokił Kijów.

Zwycięzca - HKm Zvolen

W nowo utworzonym European Champions Cup zwyciężył Avangard Omsk. W tych rozgrywkach nie uczestniczyły polskie drużyny.

2005/06

Turniej w Elektrenach (Litwa)

GKS Tychy - HK Riga 2000 2-7 (1-1,1-3,0-3)

Energija Elektreny - GKS Tychy 2-9 (1-3,1-3,0-3)

Steaua Bukareszt - GKS Tychy 4-4 (2-1,0-1,2-2)

GKS Tychy zakończył na II miejscu, awans do III rundy uzyskała HK Riga 2000.

Zwycięzca - Łada Togliatti

W European Champions Cup zwyciężyło Dinamo Moskwa.

2006/07

Turniej w Oświęcimiu

Cracovia - Kazachmis Karaganda 2-4 (0-0,2-2,0-2)

Cracovia - CG Puigcerda 6-2 (1-0,1-0,4-2)

Cracovia - Steaua Bukareszt 6-2 (0-1,2-1,4-0)

Cracovia zajęła 2. miejsce, awans do III rundy uzyskała Kazachmis Karaganda.

Zwycięzca - Junost Mińsk.

W European Champions Cup zwyciężył Ak Bars Kazań.

2007/08

 Osobny artykuł: Puchar Kontynentalny 2007/2008.

II runda, grupa B – turniej w Nowym Targu

Podhale Nowy Targ - Kazcynk-Torpedo Ust-Kamenogorsk 5-2 (3-1,1-0,1-1)

Podhale Nowy Targ - SC Miercurea Ciuc 4-3 po karnych (1-2,1-1,1-0,0-0,1-0)

Podhale Nowy Targ - Junost Mińsk 3-8 (0-5,2-1,1-2)

Podhale Nowy Targ zajęło 3. miejsce, awans do III rundy uzyskał Kazcynk-Torpedo Ust-Kamenogorsk.

Zwycięzca - Ak Bars Kazań

W European Champions Cup zwyciężył Mietałłurg Magnitogorsk.

W pierwszej edycji Victoria Cup reprezentujący National Hockey League New York Rangers pokonał zwycięzce European Champions Cup Mietałłurga Magnitogorsk. W latach następnych w meczu o Victoria Cup Europę będą reprezentować zwycięzcy Hokejowej Ligi Mistrzów, która ruszyła od sezonu 2008/2009.

2008/2009

 Osobny artykuł: Puchar Kontynentalny 2008/2009.

II runda, grupa B – turniej w Elektrenach (Litwa)

Energija Elektreny - Cracovia 2-3 (1-1,1-1,0-1)

Cracovia - Tilburg Trappers 4-1 (1-0,1-1,2-0)

Cracovia - Sokił Kijów 4-7 (0-2,3-5,1-0)

Cracovia zajęła 2. miejsce, awans do III rundy uzyskał Sokił Kijów.

Zwycięzca - MHC Martin

Pierwszą edycję Ligi Mistrzów wygrał ZSC Lions.

2009/2010

 Osobny artykuł: Puchar Kontynentalny 2009/2010.

II runda, grupa C – turniej w Krakowie

Cracovia - Saryarka Karaganda 3-2 (1-1,1-0,1-1)

Cracovia - Tartu Kalev-Valk 9-3 (4-1,3-1,2-1)

Cracovia - Energija Elektreny 7-5 (4-0,2-3,1-2)

Cracovia wygrała turniej i uzyskała awans do III rundy.

III runda, grupa E – turniej w Lipawie (Łotwa)

Liepājas Metalurgs - Cracovia 6-5 (2-2,2-1,2-2)

Cracovia - Sokił Kijów 2-1 po karnych (0-0,1-0,0-1,0-0,1-0)

Cracovia - EC Red Bull Salzburg 2-5 (1-3,0-1,1-1)

Cracovia zajęła 4. miejsce, awans do turnieju finałowego uzyskał EC Red Bull Salzburg.

2010/2011

 Osobny artykuł: Puchar Kontynentalny 2010/2011.

II runda, grupa B – turniej w Tilburgu (Holandia)

Cracovia - Viru Sputnik 9:1

Cracovia - Club Hielo Jaca 10:1

Cracovia - Tilburg Trappers 5:4

Cracovia wygrała turniej i uzyskała awans do III rundy.

III runda, grupa D – qqturniej w Rouen (Francja)

Cracovia - Dragons de Rouen 2:1 d.

Cracovia - Coventry Blaze 1:6

Cracovia - Liepājas Metalurgs 7:5

Cracovia zajęła 3. miejsce, awans do turnieju finałowego uzyskał Dragons de Rouen.

Lata 2011-

2011/2012

 Osobny artykuł: Puchar Kontynentalny 2011/2012.

III runda, grupa E – turniej w Doniecku (Ukraina)

Cracovia - Rubin Tiumeń 1:6

Cracovia - Donbas Donieck 1:3

Cracovia - Liepājas Metalurgs 3:2

Cracovia zajęła 3. miejsce, awans do turnieju finałowego uzyskał Donbas Donieck.

2012/2013

 Osobny artykuł: Puchar Kontynentalny 2012/2013.

III runda, grupa E – turniej w Stavanger (Norwegia)

Ciarko PBS Bank KH Sanok - Stavanger Oilers 4:7

Ciarko PBS Bank KH Sanok - Mietałłurg Żłobin 3:5

Ciarko PBS Bank KH Sanok - Bejbarys Atyrau 1:5

Ciarko PBS Bank KH Sanok zajął 4. miejsce, awans do turnieju finałowego uzyskał Mietałłurg Żłobin.

2013/2014

 Osobny artykuł: Puchar Kontynentalny 2013/2014.

II runda, grupa C - turniej w Dunaújváros (Węgry)

Cracovia - Slavija Ljubljana 2:0

Cracovia - HSC Csíkszereda 2:0

Cracovia - DAB Dunaújváros 3:5

Cracovia zajęła 2. miejsce, awans do III rundy uzyskał Dunaújváros.

2014/2015

 Osobny artykuł: Puchar Kontynentalny 2014/2015.

II runda, grupa C - turniej w Braszowie (Rumunia)

Ciarko PBS Bank KH Sanok - Dunaújvárosi Acélbikák 6:1

Ciarko PBS Bank KH Sanok - Prizma Ryga 2:3

Ciarko PBS Bank KH Sanok - ASC Corona 2010 Braszów 4:3

Ciarko PBS Bank KH Sanok zajął 1. miejsce i awansował do III rundy.

III runda, grupa E - turniej w Angers (Francja)

Ciarko PBS Bank KH Sanok - Ducs d'Angers 0:4

Ciarko PBS Bank KH Sanok - Nioman Grodno 0:2

Ciarko PBS Bank KH Sanok - Belfast Giants 3:5

Ciarko PBS Bank KH Sanok zajął 4. miejsce, awans do turnieju finałowego uzyskały Ducs d'Angers i Nioman Grodno.

2015/2016

 Osobny artykuł: Puchar Kontynentalny 2015/2016.

II runda, grupa C - turniej w Tychach (Polska)

GKS Tychy - HK Partizan Belgrad 26:0

GKS Tychy - CSM Dunărea Galați 8:3

GKS Tychy - Coventry Blaze 3:2

GKS Tychy zajął 1. miejsce i awansował do III rundy.

III runda, grupa E - turniej w Rouen (Francja)

GKS Tychy - Dragons de Rouen 3:5

GKS Tychy - Szachcior Soligorsk 2:1

GKS Tychy - HK Krzemieńczuk 3:1

GKS Tychy zajął 2. miejsce i awansował do IV rundy (Superfinału).

Superfinał, grupa F - turniej w Rouen (Francja)

GKS Tychy - Herning Blue Fox 2:1

GKS Tychy - Dragons de Rouen 5:6

GKS Tychy - Asiago Hockey 2:4

GKS Tychy zajął 3. miejsce i zdobył brązowy medal (jako pierwszy polski klub w historii zdobył medal europejskiego pucharu).

2016/2017

 Osobny artykuł: Hokejowa Liga Mistrzów (2016/2017).

Faza grupowa, grupa O

Cracovia - Sparta Praga 2:7

Cracovia - Färjestad BK 1:5

Sparta Praga - Cracovia 5:4

Färjestad BK - Cracovia 7:0

Cracovia zajęła 3. miejsce i nie awansowała do dalszej rywalizacji.

 Osobny artykuł: Puchar Kontynentalny 2016/2017.

II runda, grupa C - turniej w Tychach (Polska)

GKS Tychy - CSM Dunărea Galați 12:0

GKS Tychy - Acroni Jesenice 1:2 d.

GKS Tychy - DVTK Jegesmedvék 5:2

GKS Tychy zajął 1. miejsce i awansował do III rundy.

III runda, grupa E - turniej w Ritten (Włochy)

GKS Tychy - Ritten Sport 3:4

GKS Tychy - Szachcior Soligorsk 0:2

GKS Tychy - Bejbarys Atyrau 2:4

GKS Tychy zajął 4. miejsce i nie awansował do IV rundy (Superfinału).

2017/2018

 Osobny artykuł: Hokejowa Liga Mistrzów (2017/2018).

Faza grupowa, grupa G

EHC Red Bull Monachium - Cracovia 6:2

Brynäs IF - Cracovia 8:0

Cracovia - EHC Red Bull Monachium 1:2

Cracovia - Brynäs IF 2:3

Cracovia - HIFK Hockey 0:6

HIFK Hockey - Cracovia 6:3

Cracovia zajęła 4. miejsce i nie awansowała do dalszej rywalizacji.

 Osobny artykuł: Puchar Kontynentalny 2017/2018.

II runda, grupa B - turniej w Rydze (Łotwa)

GKS Tychy - HK Kurbads 2:5

GKS Tychy - Narva PSK 11:0

GKS Tychy - Donbas Donieck 4:2

GKS Tychy zajął 2. miejsce i nie awansował do III rundy.

2018/2019

 Osobny artykuł: Hokejowa Liga Mistrzów (2018/2019).

Faza grupowa, grupa G

GKS Tychy - HIFK Hockey 3:5

GKS Tychy - Skellefteå AIK 1:8

Skellefteå AIK - GKS Tychy 6:2

HIFK Hockey - GKS Tychy 2:1

GKS Tychy - HC Bolzano 5:3

HC Bolzano - GKS Tychy 6:4

GKS Tychy zajęła 4. miejsce i nie awansowała do dalszej rywalizacji.

 Osobny artykuł: Puchar Kontynentalny 2018/2019.

III runda, grupa E - turniej w Belfaście (Wielka Brytania)

Tauron KH GKS Katowice - Ritten Sport 4:0

Tauron KH GKS Katowice - KHL Medveščak Zagrzeb 2:3

Tauron KH GKS Katowice - Belfast Giants 4:2

Tauron KH GKS Katowice zajął 2. miejsce i awansował do IV rundy (Superfinału).

Superfinał, grupa F - turniej w Belfaście (Wielka Brytania)

Tauron KH GKS Katowice - Arłan Kokczetaw 2:4

Tauron KH GKS Katowice - Belfast Giants 2:4

Tauron KH GKS Katowice - HK Homel 5:0

Tauron KH GKS Katowice zajął 3. miejsce i zdobył brązowy medal.

Bilans

Bilans startów polskich drużyn w europejskich pucharach - stan na 9 kwietnia 2019.

Klub Starty Mecze Wygrane Remisy Porażki
Podhale Nowy Targ 17 76 37 3 36
Unia Oświęcim 11 51 28 5 18
Cracovia 8 34 16 0 18
Polonia Bytom 6 30 13 3 14
GKS Katowice 6 24 7 4 13
GKS Tychy 5 27 12 1 14
Zagłębie Sosnowiec 3 10 6 1 3
Ciarko PBS Bank KH Sanok 2 9 2 0 7
KTH Krynica 1 3 1 1 1
Stoczniowiec Gdańsk 1 3 1 1 1
Legia Warszawa 1 2 0 0 2

W sezonie 1976/77 w Pucharze Europy Podhale Nowy Targ walkowerem uzyskało awans do III rundy w rywalizacji z norweskim Frisk-Asker z kolei także walkowerem Podhale odpadło w walce o półfinał z czechosłowackim zespołem Poldi Kladno późniejszym triumfatorem tych rozgrywek.

Źródło: wikipedia.pl

Wypowiedz się o hokeju!
Shoutbox
  • emeryt: Zupa w wpuść żesz tego Kowala
  • omgKsu: "Podejście" naszych zawodników do tego meczu to jest masakra 🙃🙃🙃
  • RafałKawecki: I dlatego nie chodzę na mecze z dołem tabeli :)
  • emeryt: z takim rywalem przy takim wyniku trzymanie Kowala na ławie zastanawia,chłop rdzewieje a za chwile może być mus zastąpić Kevina i znowu bedzie jazda po Robercie że nie w formie
  • RafałKawecki: Tego typu mecze jasno pokazują dlaczego PHL ma tak słabą oglądalność. No po prostu na trzeźwo się nie da.
  • Antekoś: Nowy napastnik Unii M. Silent najlepszy na tafli😂
  • swojak: Masakra, żadnej poprawy w grze. 3 przewagi, żadna nie wykorzystana. Za to w III tercji "pięknie" stracone 2 w osłabieniu.
  • emeryt: minimaliści
  • omgKsu: Dobrze że następny mecz za 2 tygodnie , może coś sie z grą poprawi bo ciężko sie to ogląda
  • Union: swojak zapomniałeś tylko, że jedna bramka strzelona w osłabieniu. Ależ ci kibice UNII to ... . O żadnej masakrze nie ma mowy. Unia ustawiła sobie wynik i tylko szaleńcy graliby jakby chodziło o puchar Stanleya. Weźcie się ogarnijcie. Trzy kropki oznaczają jedynie znak pisowni w języku polskim i proszę się niczego nie doszukiwać.
  • jastrzebie: Sędzia odgwizdał uwolnienie, a Rac oddał strzał na pustą bramkę. Czy powinien dostać karę. Bo nie dostał.
  • Zaba: Co to? Katowice wola grać z Cracovią niż z Unią? Dziwne, mając w pamięci ostatni Play Off. Ja tam mimo ostatniego finału, zdecydowanie w ewentualnym półfinale wolalbym zmierzyć się z Katowicami niż Tychami... No cóż poczekajmy do PO.
  • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: Kara za niesportowe zachowanie.
  • wiemswoje: Zaba Katowice z taką formą muszą przejść pierwszą rundę a nie myśleć z kim zagrają potem
  • swojak: Union (jakiś świeżaczek na SB?) nie Puchar Stanleya ale przyzwoitość nakazywała grać III tercję inaczej. Zwłaszcza z dziurawym Lipińskim w bramce Sosnowca. A dzięki takiemu minimalistycznemu podejściu jesteśmy teraz na II a nie na I miejscu. I tu uprzedzę Twój tekst, że nie mogli wszystkiego wygrywać. Wszystkiego nie ale z Podhalem i Toruniem punkty oddane i teraz ich zabrakło.
  • Union: Swojak: A może i świeżak, bo jak czytam to towarzystwo wzajemnej adoracji na SB to mi się robi niedobrze. Jak Ci coś nie pasuje, nie musisz czytać moich komentarzy. Akurat Lipiński nie był taki "dziurawy" w tym meczu. Ja oczywiście też nie muszę czytać SB ale napisać to jeszcze chyba nie jest zabronione. Na koniec powiem tylko tyle tyle, to może przeanalizuj wyniki i dowiesz się, że z tzw. słabeuszami to nie tylko Unia traciła punkty.
  • Polaczek1: Union racja. Każdy tracił pkt z "dolem" tabeli. Nam zabrakło do pierwszego miejsca ( chociaż matematyczne szanse są) punktów ze stycznia z gora tabeli. Wszystkiego wygrać się nie da wiadomo moim pocieszeniem jest słaba dyspozycja w styczniu a nie końcówka lutego.
  • Polaczek1: Co do play off zdecydowanie wolałbym teoretycznie rzecz biorąc Giekse niż Tyskaczy w półfinale ;) 😉
  • PanFan1: 12 lat czeka Boston, doczeka się w tym roku ❓

    https://youtu.be/pf4oVEqeOQg
  • Beta: "jastrzebie: Cracovia specjalnie przegrała"
    rozwiń
  • hubal: się tak nie rozpędzajcie z tym półfinałem , wpierw cza się tam dostać
  • hanysTHU: Medale już rozdane.
  • hanysTHU: ...🤦
  • Beta: hanys ...jak co roku :)
  • Simonn23: ultrasi gieksy zawieszają protest, akurat na playoff :P
  • emeryt: pytanie jest jedno...z kim Unia w finale,w sumie posowałoby z Tychami bo najbliżej
  • Jersan1: Kilku mnie będzie przeklinac, kilku chwalić, obstawiam finał Craxa - Tychy ,pod warunkiem ze nie trafią na siebie w pół finale ...
  • Luque: Pytanie poza konkursem, czy w tym sezonie znowu są możliwe wybory rywala w PO czy, po prostu jest drabinka?
  • Jersan1: Wybory
  • Luque: Bezsensowny przepis, który zaprzecza rywalizacji w zasadniczym...
  • Jersan1: Oglądając wczorajszy mecz to albo trener Płachta przesadził z obciążeniami albo stary skład Katowic ma już dość sezonu.Jeśli zagrają z JKH wcale nie będą faworytem..
  • Jersan1: Luq tak się tabela układa ze nie będą wybierać tylko chyba zostaną pary jak bez wyboru
  • Luque: Cracovia raczej nie będzie kombinować i weźmie Sosnowiec, ale Unia już może wziąć Sanok, żeby nie jeździć do Torunia
  • Luque: Z drugiej strony Nasi czyli Tychy muszą wygrać ostatnie dwa mecze, bo możemy zaczynać od razu PO z Jastrzębiem
  • Simonn23: wcale sie nie zdziwie jesli JKH przejdzie Katowice
  • Simonn23: bo zapewne Tychy nie dadzą sobie wyrwać trzeciego miejsca już. Katowice same sobie są winne.
  • DwaTrzy: Luqu, do Torunia z Oświęcimia jest całe 20 minut dłużej niż do Sanoka. A końcem lutego chyba lepiej jeździć całą trase A1, niż rozbijać się po podkarpackich wioskach po zjeździe z A4
  • Luque: DwaTrzy w sumie to chyba masz rację ;)
  • Luque: Simonn23 Kato mają jeszcze 3 mecze: Podhale, Sosnowiec i Toruń, a Tychy dwa: Jastrzębie i Sanok... więc to Nasze 3 miejsce wcale nie jest takie pewne jak Nam się noga powinie np. z JKH
  • szop: Gieksa odpadnie z JKH
  • hubal: z Jastrząbkami każdy może wtopić
  • Zaba: Luque... Powiedz mi proszę w jaki sposób, cytując Ciebie... wybieranie zaprzecza rywalizacji w sezonie zasadniczym?
  • Zaba: Zaprzecza czemu? Układaniu się? Specjalnemu przegrywaniu meczy, żeby nie trafić na niewygodnego przeciwnika? Chciałbym zrozumieć dlaczego ten przepis zaprzecza rywalizacji?
  • Krzyzak81: jak slysze ze ktos nie chce jechac tam czy gdzies bo jest 600 km to mnie smiech biere ,ludzie to sa niby zawodowcy ,zeby zrobic majstra trza wygrac z kazdym
  • Luque: Żabo po prostu lepiej jak to tabela decyduje kto z kim gra, bo po to się gra ten zasadniczy, tylko tyle :)
  • PanFan1: Przepis o wyborze rywala w play-off jest niedorzeczny.
  • Zaba: Luque... po to się walxzy caly sezon zasadniczy, aby mieć lepsze rozstawienie przed play offami...
    PanFan... a poza epitetami, możesz rozwinąć na czym polega ta niedorzeczność?
    Póki co to czytam tylko, że przepis, jes glupi, niedorzeczny, wypacza rywalizację etc... Natomiast jesxcze nikt nie napisal żadnych argumentów, że przepis jest zły...
  • emeryt: Żabo jesteś prokuratorem? Każdy może mieć swoje zdanie prawda?ciągle przywołujesz sb-ków do porządku i oczekujesz wyjaśnień,pozdro,bez napinki
  • Zaba: Oczekuję merytorycznych wypowiedzi... ale masz racje... Moje oczekiwania są zupełnie bezpodstawne....
  • J_Ruutu: Przepis o wyborze rywala jest bardzo dobry, premiuje drużyny będące wyżej w tabeli i jednocześnie zmniejsza ryzyko "ustawek" w ostatnich meczach sezonu zasadniczego.
    Ale można sobie wybrać rywala "wg tabeli" - nie jest to przecież zakazane :D
  • Zaba: @Emeryt... Jak widać powyżej, jednak można merytorycznie uzasadnić swoje zdanie... 😀
  • emeryt: tym bardziej że zgodne z Twoim tokiem rozumowania,brawo
  • emeryt: jedno jest pewne kochani,w faze PO Unia wjedzie jak dzik w żołędzie
  • Luque: Wiadomo jak zgodne z moim zdaniem to merytoryczne, jak przeciwnie to są to od razu inwektywy ;P
  • Luque: No ale cóż każdy ma swoje zdanie, jakby tak nie było to życie by było nudne prawda?
  • Zaba: Luque... Litości... znasz różnicę znaczenia słów epitet i inwektywa? Jak nie to poszukaj 😀
    Emeryt... to nie chodzi o to czy jest zgodne z czyjąś opinią. Tylko o uzasadnienie opinii. My podaliśmy dlaczego ten przepis jest w naszej opinii zasadny. Ogranicza oddawanie meczów, aby ustawić tabelę pod swoje oczekiwania... Wy napisaliście, że przepis jest bz[****] i wiele innych określeń, jednak nie pisząc ani słowa o tym naczym polega ta bzdurność. Tyle... Nie ma co doszukiwać się podtekstów
  • omgKsu: Dzisiaj Trzyniec - Kladno , wybiera sie ktoś zobaczyć mgr Jagra w akcji? :)
  • Zaba: A masz bilet?
  • omgKsu: Tak Żabo :)
    Własnie wracamy , na meczu sporo Polaków , byli kibice z Oswiecimia , Gks Tychy , Sosnowiec czy Bytom . Szkoda że jest tak zeby wypić piwo i pogadać o hokeju z kibicami "zwaśnionych" drużyn trzeba jechać za granice naszego kraju :)
  • PanFan1: Mam tak od kilkunastu lat @omgKsu - na meczach Elite League (UK) spotykam sympatyków niemal każdej polskiej drużyny i ZAWSZE jest fajna przyjazna atmosfera pomiędzy nami. Jestem pewien że ta "waśń" o której wspomniałeś, jest tylko czystą imaginacją, lub też wynikiem jakichś celowych prowokacji. A może to po prostu to o czym już wcześniej wielokrotnie pisałem, w internetach każdy mądrala i kozak, chętny naubliżać i zmieszać z błotem. Przy bezpośrednim spotkaniu ta napinka mija.
  • PanFan1: ... @omgKsu - wystarczy odejść kilka kroków za granicę i może, jeżeli nawet nie po bratersku, to na pewno z przynajmniej z obustronnym szacunkiem, pozdrawiam.
  • PanFan1: @zaba - tak krótko o moim zdaniem niedorzeczności przepisu o wyborze przeciwnika w P-O, patrząc ta dzisiejszą tabelę PHL, jakie twoim zdaniem będą pary pierwszej rundy P-O ❓
  • omgKsu: PanFan mieszkałem tez w UK i jezdziłem na Sheffield i tak jak piszesz spotykało sie kibicow roznych polskich klubów hokejowych i zawsze było ok :) Dzis pod lodowiskiem w Trzyncu nawet duzy autokar GKS TYCHY ;)
  • Zaba: @PF1... Czyli nawet sam nie wiesz na czym na niedorzeczność polega, skoro nie potrafisz tego wyjaśnić ;) Wiesz, że przepis jest niedorzeczny, ale tak właściwie to nie wiesz dlaczego ;)
  • gieksa76: Kibice z Katowic też byli na meczu
  • PanFan1: @zaba - spokojnie bracie, odpowiedź na moje pytanie, a mój pogląd na tę sprawę stanie się dla ciebie jaśniejszy.
  • omgKsu: gieksa76 noi super , trzeba przyznać ze inne klimaty jak na "naszym" podwórku ;)
  • RECplayer: PanFan1 w jakim miescie ogladasz Elite?
  • PanFan1: Nottingham
  • mario10: a o braciach Vasili Streltsov i Alexander Streltsov świat zaginał?
  • Beta: Vasilij gra
  • PEL52: Vasili Streltsov HC Rostov
  • RECplayer: @PANFan1 czasem tam gwizdam na lini ;)
  • PanFan1: @RECplayer - no proszę, to miło byłoby poznać, będziesz może w sobotę, albo w niedzielę w Coventry na meczu ❓
  • RECplayer: @PanFan1 bede w tym czasie w PL , ferie dzieciakow :D odpoczne troche od hokeja, aczkolwiek duza szansa ze wpadne do "satelity" :D
  • PanFan1: O to nie mój rewir, dobrego i do zobaczenia, 07719168837 - pozdrawiam.
  • Beta: dzisiaj U-16 o 15:30
  • Luque: Wczoraj wygrali 5-2 z Madziarami, skrót na kanale yt hockey lietuva ;)
  • Beta: oglądałam cały mecz
  • Luque: Jak widać nie tylko u Nas sędziowie to ślepe krety, w Niemczech też ;p
  • hubal: kamery , monitory , obserwatory a sędzia Bóg :)
  • Luque: Powinno być jak w NHL challenge trenera, a jak niezasadny to 2 min kara
  • Luque: Ale musiałoby być tak jak w Czechach, że trener ma na bieżąco dostęp do powtórek na tablecie... więc póki co u Nas nierealne ;p
  • Luque: Betko masz gdzieś składy tej u16?
  • PanFan1: o której U16 ❓
  • PanFan1: podeślecie link ❓
  • PanFan1: 15:30 już widzę, przepraszam dopiero oczy otworzyłem ;)
  • PanFan1: ale za link byłbym wdzięczny
  • Luque: Interesuje mnie zawodnik z #14
  • PEL52: https://www.youtube.com/watch?v=Umdnqi9bbXg
  • PanFan1: @PEL - "senks" 😉
  • Beta: Luque: Majkowski z 14
  • Luque: Serio? No to może być z niego niezły zawodnik, jak na obrońcę to ma smykałkę do gry ofensywnej
  • STOP: 11 Janik 14 Majkowski 3 Wilczak 4 Juchniewicz 5 Piątkowski
  • STOP: 9 Zając 10 Osiadły 22 Makuła 8 Wojciechowski 20 Matera
  • STOP: 7 Ziober 15 Gumiński 20 chyba Majerczyk i w tej piątce jeszcze Bąk i Mościcki
  • STOP: 16 Antolak 8 chyba Kopytko i w tej piątce jeszcze Sroka Makuch i Magner
  • Beta: Luque ...raczej serio bo info uzyskałam z pewnego źródła ....ojca jednego z naszych zawodników
  • PanFan1: Gdyby ktoś był zainteresowany, czym wyjadą na nas Brytyjczycy w sobotni wieczór 👇

    https://www.quanthockey.com/whc/en/teams/team-great-britain-players-2021-whc-stats.html
  • PanFan1: Niewątpliwie najjaśniejszym ich nazwiskiem jest draftowany przez Arizona Coyotes Liam Kirk, w NHL nie pograł, obecnie gra w Jokkerit. Poza nim drużyna jest dość wiekowa: Hammand, Lachowicz i reszta, mają już kariery dobrze z górki. Silne strony Teamu GB to gra ciałem i na bandach, słabsze to bramkarze.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2023 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe