0:1 Cole Ully #77 ( Benjamin Davies #5 ) 5/5 06:13
0:2 Ryan Barrow #79 ( Jamie Arniel #11 ) 5/5 15:15
1:2 Kacper Maciaś #15 ( Aleksi Varttinen #71, Joona Monto #81 ) 5/5 17:08
2:2 Joona Monto #81 ( Olli Iisakka #51, Hampus Olsson #95 ) 5/5 45:20
2:3 Cody Donaghey #44 ( Jamie Arniel #11 ) 5/5 50:14
18:13 2 min. Sam Marklund #20 Przeszkadzanie
25:55 2 min. Tyler Busch #13 Trzymanie przeciwnika
31:13 2 min. Joshua Waller #91 Zahaczenie
36:39 2 min. Hampus Olsson #95 Wysoko uniesiony kij

KONIEC SPOTKANIA

60. min - Próbował Kruczek, lecz jego strzał podbity. Kolejne wznowienie.
60. min - Krążek ucieka z tercji Cardiff. Zostają sekundy do końca.
59. min - Kolejny raz pusta bramka GieKSy. Do końca minuta.
59. min - Czeka nas wznowienie w tercji obronnej. Wraca do bramki Murray. Do końca 1:26.
59. min - PUSTA BRAMKA GKS-u.
59. min - Krążek poza lodowiskiem. Czeka nas wznowienie w tercji rywala, Jacek Płachta bierze czas.
58. min - Zatańczył gdzieś między Bownsem a linią bramkową krążek. Kolejny raz górą defensywa Cardiff.
57. min - Niebezpieczna kontra Cardiff. Nie zdołali tym atakiem Diabły zaskoczyć Murraya, jednak skradli kolejne sekundy.
57. min - Cała naprzód! Szturm na bramkę Bownsa, GieKSa rzuciła się do ataku szukając wyrównania.
56. min - Przypomniał o sobie Koponen. Dwukrotnie mocno z prawego bulika, jednak górą Bowns.
54. min - Ostatnie sekundy pod dyktando Cardiff. Do końca spotkania nieco ponad 5 minut.
53. min - Szybko przemieszczają się na lodzie zawodnicy Cardiff. Potrzeba naprawdę dobrze "wypieszczonego" podania, aby zaskoczyć ten kolektyw.
52. min - Próbują błyskawicznie wrócić do gry katowiczanie. Zapowiada się mocna końcówka spotkania.
51. min - GOOOOL!! 2:3 Odbity krążek trafia do Codiego Donagheya, który uderzając z powietrza ponownie wyprowadza Devils na prowadzenie.
50. min - Trwa ostra walka, nikt nie odpuszcza. Tempo nakręca się z każdą minutą.
49. min - Być może zawodnicy Jacka Płachty czerpią energię ze zdobytych bramek. Po wyrównującym trafieniu dodatkowe siły weszły w mistrzów Polski, którzy ożywili swoją grę.
48. min - Ależ to była akcja na linii Fraszko-Marklund. Prosimy o więcej Panowie takiej gry i o odrobinę więcej skuteczności.
46. min- GOOOOL!!!! 2:2 Joona Monto otrzymuje podanie wzdłuż bramki i uderza zaskakujac Bownsa, który nie zdołał przesunąć się za krążkiem.
45. min - Tempo na prawdę imponuje. Jeszcze przed chwilą GieKSa szukała szansy pod bramką Cardiff, chwilę później należało bronić dostępu do własnej bramki.
45. min - Smal wprowadził krążek do tercji rywala, szukając adresata podania, zdecydował się wrzucać na bramkę. Bowns wypluwa, jednak nie udało się przejąć tego krążka.
44. min - Zamknięci katowiczanie głęboko we własnej tercji. Ciężka praca w obronie dostępu do własnej bramki kosztuje zawodników mistrza Polski sporo sił.
43. min - Teraz temperatura wrzenia w okolicach bramki Murraya. Salwy ze strony graczy Devils, Murray i spółka oddalają zagrożenie.
42. min - Cardiff przy krążku. GieKSa w ostrym forechecku. Krążek na kiju mistrzów Polski przed samą bramką rywala. Bowns najprawdopodobniej parkanem wychodzi z opresji.
41. min - Rozpoczynamy trzecią tercję! Pierwszy bulik dla Pasiuta.

KONIEC DRUGIEJ TERCJI SPOTKANIA

39. min - Pełne formacje na lodzie. Te dwie minuty kosztowały katowiczan wiele sił.
38. min - Pierwsza minuta osłabienia upłynęła na ciężkiej pracy w głębokiej defensywie. Dobrze interweniował Murray, pomogła czujna obrona.
37. min - Hampus Olsson wykluczony na dwie minuty.
37. min - Dużo sił kosztuje obie strony ciężka walka. Mogą decydować detale o losach tej tercji.
35. min - Wracamy do gry. Wznowienie w tercji Devils.
35. min - Arbitrzy sprawdzają czy po uderzeniu Ully'ego krążek nie wpadł do bramki.
35. min - Kolejne ostrzeżenie ze strony "Diabłów". Ully pociągnął z nadgarstka i poprzeczka ratuje Murraya.
34. min - Bardzo groźna dwójkowa kontra Devils. Crandall wykańcza jednak wysoko ponad bramką.
34. min - Pełne formacje na lodzie.
33. min - Pracują na swoją okazję GieKSiarze. Próbował Hitosato, nie zdołał zaskoczyć Bownsa.
32. min - Na ławce kar Josh Waller.
32. min - To mogła a nawet powinna być bramka. Dwójkowa akcja GieKSy i krążek tylko utknął pomiędzy łapaczką Bownsa a słupkiem.
31. min - "Rakieta" z lewego bulika Kruczka, parkanem do boku Bowns.
30 min - Kolejna próba GKS-u.Zaprzęgnięty do ciężkiej pracy w ostatnich sekundach Bowns, jednak póki co wychodzi z tych pojedynków obronną ręką.
29. min - Niebezpieczna kontra Buscha. Jego nieczysty strzał zatrzymuje się na parkanie Murraya.
28. min - Pełne formacje na lodzie.
28. min - Dobra pozycja wypracowana dla Varttinena, ten uderza soczyście. Krążek w raku Bownsa.
27. min - Nie pozwalają się zamknąć rywale GieKSy we własnej tercji.
26. min - Tyler Busch na ławce kar.
26. min - Wydarzenia w tercji Cardiff. Zawieszona kara dla "diabłów".
25. min - Podkręciła tempo ekipa Devils. Próba wrzucenia krążka przy krótkim słupku.
24. min - Brandon Alderson próbował spomiędzy wąsów. Krążek mija jednak obramowanie bramki Murraya.
23. min - Szybko przenosi się gra pomiędzy tercjami. Bez większych zagrożeń pod którąkolwiek z bramek.
22. min - Spokojny początek drugiej tercji. GKS szuka miejsca pomiędzy szykami obronnymi Cardif by rozegrać krążek.
21. min - Pełne formacje na lodzie.
21. min - Wracamy do gry w Cardiff. Jeszcze przez 13 sekund GieKSa w osłabieniu.

KONIEC PIERWSZEJ TERCJI

20. min - Na ostatnie sekundy udało się oddalić nieco wydarzenia spod własnej bramki mistrzom Polski. Na drugą tercję pozostanie 13 sekund przewagi rywala.
20. min - Pracują mocno podczas swojej przewagi zawodnicy Devils. Pierwsza minuta power play-a za nami.
19. min - Sam Marklund zasiada na ławce kar. Do końca tercji 1:47.
18. min - GOOOOOL!!!! 1:2 Ależ to pociągnął Kacper Maciaś! Spod samej niebieskiej linii katowicki defensor uderzył soczyście i bez szans dla bramkarza rywali!
16. min - GOOOOL!!!! 0:2 John Murray postanowił wyjechać z bramki. Opuszczając przestrzeń między słupkami zagrywa krążek po bandzie do rywala. Ryan Barrow podwyższa prowadzenie "Diabłów".
16. min - Nieco ożywienia w grze mistrzów Polski. Twarda walka na bandach. Trzeba wystrzegać się jednak błędów, błyskawiczna odpowiedź ze strony Chada Pietroniro.
15. min - Świetna akcja pierwszego ataku GieKSy. Wykańczał Marklund, jednak z niewielkiej odległości nie znalazł przestrzeni aby zaskoczyć Bownsa.
14. min - Spod niebieskiej próbował Maciaś, nie miał większych problemów z zamrożeniem tego strzału Ben Bowns.
13. min -Cardiff z kolejną groźną akcją. Próbował wykończyć Joey Martin.
12. min - Nie potrafią zaskoczyć defensywy rywala katowiczanie. Ciężko drużynie Jacka Płachty dłużej zagościć w tercji Cardiff.
11. min -  Brandon Alderson mocno z dystansu, pewnie mrozi Murray.
10. min - Intensywna praca w tercji rywala pozwoliła katowiczanom przejąć krążek. Po chwili jednak guma ponownie na kijach Walijczyków.
9. min - Próbują inicjować swoje ataki mistrzowie Polski. Brakuje niestety dokładności w wyprowadzaniu krążka.
8. min - Ryan Cook w świetnej okazji do wyrównania wyniku. Mając otwartą drogę do bramki, nie zdołał w niej umieścić krążka.
7. min - GOOOOOL!!!!! 0:1 Ekipa Devils dokumentuje swoją przewagę. Sprytnym wykończeniem z najbliższej odległości Murraya zaskoczył Cole Ully.
7. min - Nie pozwalają się wypchnąć z tercji ataku zawodnicy Devils. Pierwsze minuty należą do nich.
6. min - "Wyspiarze" radzą sobie z forecheckiem GieKSy, wychodząc szybko z własnej tercji.
5. min - Obie strony szukają recepty na defensywę rywala. Walijczycy częściej goszczą w tercji ataku, próbując zamknąć GieKSę. Katowicka obrona wywiązuje się ze swoich zadań bez uwag.
4. min - Na "objazd" próbował wprowadzić krążek do tercji rywala Smal,wznowienie w tercji GieKSy po odgwizdaniu przez sędziów uwolnienia.
3. min - Błąd w rozegraniu krążka przez "Diabły", przejął Sokay, który z prawego bulika próbował dogrywać przed bramkę. Zabrakło adresata tego podania.
2. min - Próby zainicjowania pierwszych ataków. Groźne przed momentem było pod bramką Murraya. Zagrożenie jednak w porę oddalone.
1. min - Rozpoczynamy spotkanie. W bramkach John Murray oraz Ben Bowns. Pierwszy bulik pada łupem Pasiuta.