0:1 Sabahudin Kovačevič #20 ( Mitja Šivic #10 ) +/-
1:1 Marian Csorich #13 ( Filip Drzewiecki #17 ) (+1) 5/4 13:44
1:2 Tomaž Razingar #9 ( Mitja Šivic #10, Andrej Hebar #21 ) +/-
(+) Hebar #21
(-) Kotlorz #9
5/5 14:17
1:3 Jan Urbas #26 ( Greg Kuznik #18, Žiga Jeglič #8 ) (+1) 5/4 19:49
2:3 Jarosław Kłys #22 ( Tomasz Malasiński #16, Tomasz Proszkiewicz #27 ) (+1) 5/4 24:03
Źródło: własne, IIHF, Polsat Sport.

Csorich i Razingar zostają wybrani najlepszymi zawodnikami spotkania.
60 min - zupełnie zmarnowana gra w przewadze, koniec meczu
60 min - Słoweńcy nie trafiają na pustą bramkę, brakuje strzałów
Polaków
60 min - sekundy do końca, Zbora zjechał
59 min - kontra Słoweńców, ale zdążył Csorich
59 min - kara dla gospodarzy - Vidmar, i ponad 100 sekund przewagi dla Polaków
58 min - Jeglić obok bramki
58 min - szybko ruszają z atakiem Słoweńcy - Urbas ogrywa Wajdę
57 min - Drzewiecki miał dobrą okazję, ale ze środka przestrzelił, Laszkiewicz wraca na lód i od razu próbuje wyrównać
56 min - Słoweńcy wjeżdżają z krążkiem przed bramkę, ale szczęście po naszej stronie
56 min - Kuznik z niebieskiej, ale w środek bramki
55 min - Malasiński rusza z kontrą, ale nie wiedział co zrobić z krążkiem i w efekcie traci
55 min - kara za przytrzymywanie dla Laszkiewicza, a czasu coraz mniej...
53 min - Rzeszutko niedokładnie do Dziubińskiego zza bramki
52 min - Kłys do Różańskiego, ale agresywnie obrona gospodarzy
51 min - obie drużyny w komplecie, Razingar nie trafia na prawie pustą bramkę, kontra Polaków, ale zbyt wolno
51 min - uderzenie z niebieskiej Pavlina, łapie Zborowski
49 min - i Pasiut fauluje, mamy 4 na 4.
48 min - Polacy w przewadze, jak nie teraz to kiedy?
48 min - i M. Rodman fauluje, dostaje 2 min
46 min - znów Razingar, Słoweńcy objeżdżają bramkę, Kotlorz ratuje sytuację 2:1, kiedy wydawało się że Polacy wyprowadzili na dobre krążek z własnej tercji
45 min - Razingar obrócił się z krążkiem, odbija Zborowski
44 min - lekka przewaga Polaków, ale brakuje uderzeń, samym przetrzymywaniem krążka nikt meczu nie wygrał
42 min - Słoweńcy wyprowadzają krążek, łapie Zbora
41 min - Kolusz, ale przeszkodził mu wracający obrońca
41 min - zaczynamy ostatnią odsłonę przegrywając jedną bramką

strzały: 28:20
40 min - Różański do nadjeżdżającego na bramkę Bagińskiego, ale obok słupka; koniec kary i drugiej tercji.
40 min - przewaga zupełnie nie wychodzi naszym
38 min - Kotlorzowi ucieka zawodnik, kontra 3-1, ale Pance z beckhandu niecelnie
38 min - kara dla Rodmana
37 min - teraz Słoweńcy atakują, Zborowski mrozi krążek po kolejnym uderzeniu
36 - Jeglić dopadł do odbitego przez Zborowskiego krążka, nikogo nie było przy nim, ale na szczęście potężne uderzenie niecelne
36 min - krążek po uderzeniu Polaków odbija się za bramką i wychodzi przed pole bramkowe, ale Malasińskiego powstrzymuje bramkarz
35 min - zabrakło pomysłu na rozegranie i krążek wybity przez Słoweńców na uwolnienie
34 min - Dutka wybija krążek poza lodowisko
33 min - zabrakło wykończenia akcji, kontra gospodarzy, sporo zamieszania robią w naszym zespole ich strzały z niebieskiej
31 min - Polacy utrzymują się przy krążku, teraz Dziubiński wjechał odważnie przed bramkę, ale broni Hočevar
30 min - trochę przypadku, ale Bagiński miał okazję
29 min - Sarnik już na lodzie, ale Słoweńcy cały czas przy krążku
27 min - kara dla Sarnika
26 min - i znów po stracie gola Słoweńcy przed szansą
23 min Proszkiewicz i strzał w okienko Kłysa, odrabiamy część strat
23 min - znów Csorich - to chyba nasz jedyny pomysł na grę w przewadze, kontra Słoweńców po dwójkowej akcji, ale zdążył kładąc się na lodzie Zborowski
21 min - w zamieszaniu Sarnik wystawia krążek - uderza Dziubiński, kara dla gospodarzy
21 min - potężnie Malasiński, krążek przejmuje Proszkiewicz ale też nie udaje mu się zdobyć bramki

strzały 12-11.
20 min - koniec pierwszej tercji, Polacy słabo i wolno w obronie, w konsekwencji 3-1, choć to my byliśmy częściej przy krążku i mieliśmy lepsze okazje na gole
20 min- i jest gol, krążek wrzucony przed bramkę i znów napastnicy byli szybsi od obrony
19 min - i teraz Proszkiewicz na ławce kar, Polacy będą przeżywać ciężkie chwile, Kranjc z niebieskiej
18 min - Drzewiecki oszukał obrońcę, ale zabrakło dokładności przy strzale
17 min - gospodarze starają się jak mogą, ale szczęście przy Polakach - Rodman w słupek
16 min - pierwsza kara dla Polaków i już było groźnie
15 min - zamieszanie pod Polską bramką - trzech Polaków i jeden Razingar i znów Słoweńcy prowadzą
14 min - Csorich wreszcie (piąty strzał) przestrzelił Hočevara z niebieskiej
14 min - sygnalizowana kara, Bagiński zza bramki i Rzeszutko z pierwszego krążką, ale znowu Hočevar broni
13 min - gospodarze rzadko wjeżdżają w naszą tercję, ale kiedy już to robią błyskawicznie gubią naszą obronę i mają duużo miejsca
12 min - Hočevar wybronił przypadkową okazję sam na sam z Proszkiewiczem
12 min - pierwsza piątka na lodzie, poza uderzeniami Csoricha nie ma innych efektów gry w przewadze
11 min - w przewadze Csorich ustrzelił Hebara
10 min - kara dla Słowenii - Ticar nie potrafił przepisowo zatrzymać Polaków
8 min - Zborowski musiał wyjechać do połowy tercji, żeby pomóc obrońcom
7 min - Zborowski po uderzeniu Pance szukał krążka, ale w porę zamroził
6 min - Kolusz niecelnie, przewaga Polaków
4 min - akcja Polaków, wjeżdża Sarnik, zdecydował się na uderzenie.
4 min - i uderzenie z niebieskiej, którego Zborowski już nie zatrzymał
3 min - D. Rodman po błędzie wywalczył krążek, broni Zborowski
3 min - Różański z bliska, ale za lekko, kontra Słoweńców i kolejna kontra, tym razem Polaków, Łopuski podniósł się z lodu.
2 min - Proszkiewicz walczy o krążek za bramką, strzela Kolusz

20:02 - zaczynamy minutą ciszy...

20:01 - kapitanowie: Laszkiewicz, Razingar.

19:56 - już pierwsze spotkanie mistrzostw będzie bardzo ważne - porażka którejkolwiek drużyny przekreśli praktycznie jej szanse na awans.

19:50 - w 2003, 2005, 2006, 2008 - to lata (liczone od ostatniego występu Polaków na MŚ w 2002 roku), kiedy Słoweńcy grali w Elicie.

19:42 - Dwa lata wcześniej Polacy także przegrali ze Słowenią (2:4) na MŚ Elity. Porażka ta, mimo zwycięstw nad Włochami i Japonią przekreśliła szanse na utrzymanie.

19:39 - Tamto spotkanie z obecnej ekipy pamiętają: Laszkiewicz, Różański, Sarnik i Bagiński.

19:37 - Honorowe trafienie dla Polski było zasługą Mariusza Jakubika, a podawał Adrian Parzyszek.

19:35 - W tamtym spotkaniu ostatnią bramkę zdobył A. Kranjc, który dzisiaj także pojawi się na lodzie.

19:32 - Ostatni raz obie ekipy na MŚ pojedynkowały się w 2004 roku w Gdańsku. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 4:1. Słowenia tym samym przypieczętowała awans do elity.

19:30 - Zostało pół godziny do inauguracyjnego spotkania polskiej Reprezentacji z gospodarzami mistrzostw.

Sędziują: Jebavy Miroslav (CZE) Kohler Andreas (SUI) , Takizawa Shinichi (JPN)