2:0 Márton Vas #10 ( Balázs Ladányi #11, Viktor Tokaji #6 ) (+1) 5/4 10:17
3:0 Márton Vas #10 ( Balázs Ladányi #11, András Horváth #4 ) 5/5 40:14
4:0 Tamás Sille #27 ( Roger Holéczy #22, István Sofron #20 ) 5/5 45:14
5:0 András Horváth #4 ( Balázs Ladányi #11, János Vas #21 ) 5/5 45:43
6:0 Balázs Ladányi #11 ( Tamás Sille #27 ) 5/5 57:22
17:58 2 min. Bálint Magosi #25 -
26:22 2 min. Dániel Fekete #23 -
Źródło: własne, IIHF, Polsat Sport.

Najlepsi zawodnicy - Kłys, M. Vas.

60 min - i koniec spotkania, o awans walczą Węgrzy, a Polacy muszą zacząć oglądać się na Koreę i Chorwację, bo Brytyjczycy mają 6 punktów i ciężko będzie nawet o 3-cią lokatę
60 min - sekundy do końca naszych nadziei
58 min - Ladányi dobija własne uderzenie i bez przeszkód pokonuje Kosowskiego
57 min - Polacy bardzo słabo...
55 min - jeszcze jedna szybka akcja, M. Vas na bliższy słupek, broni Kosowski
54 min - aż ciśnie się cytat z Księgi Koheleta oglądając trzecią tercję - "marność nad marnościami i wszystko marność"
53 min - bez strzałów, Węgrzy spokojnie, bez pośpiechu, a i tak mieli teraz świetną okazję rozciągając Kosowskiego w bramce
50 min - przy takiej grze Polaków Hetényi zostanie pierwszym bramkarzem tych mistrzostw, który zaliczy shutout
49 min - Hetényi łapie kolejny krążek
48 min - Laszkiewicz do Drzewieckiego, ten podaje krążek Hetényiowi
47 min - Polacy chyba już nie mają ochoty do gry
45 min - dwie akcje, gdzie zabrakło obrońców i dwa gole, już 5-0
45 min - Malasiński mógł pokonać Hetényia, ale nie przepchnął krążka pod nim
44 min - Kosowski łapie swój pierwszy krążek na MŚ
41 min - Polacy nawet pewnie nie zdali sobie sprawy, że już trzeba grać, kiedy strzał z dystansu, po którym lot krążka został jeszcze zmieniony, wylądował w siatce, zmiana bramkarza

strzały 18:21
40 min - koniec 2 tercji
40 min - Węgrzy jeszcze zaatakowali, ale tym razem Polacy dobrze pilnowali przeciwników
39 min - tempo siadło
38 min - Hetényi teraz lepszy od Drzewieckiego
37 min - Kotlorz po zagraniu Sarnika uderza w światło bramki, ale Hetényi na posterunku
36 min - agresywnie Polacy, ale zabrakło uderzenia na koniec, w odpowiedzi Dziubiński dobrze przerywa akcje Madziarów
35 min - kotłuje się pod naszą bramką, raz za razem Zbora musi interweniować
33 min - tracimy krążek we własnej tercji, Zborowski broni 2 na 1, w odpowiedzi Sarnik w akcji 3 na 2 obok bramki
32 min - krążek wrzucony przed bramkę, Węgrzy cieszą się z gola, ale po analizie sędzia trafienia nie uznaje
31 min - Bagiński z ostrego kąta, Polacy ostrzeliwują bramkę Węgrów
30 min - Drzewiecki odbiera krążek za bramką, ale żaden obrońca nie dojechał, żeby zatrzymać krążek na niebieskiej
30 min - akcja Polaków, sędzia odgwizduje spalonego
29 min - Bagiński wycofuje do Wajdy, ten po lodzie; Węgrzy w piątkę
28 min - Kolusz z niebieskiej
28 min - Polacy rozgrywają krążek w zamku, Kolusz zdecydował się na uderzenie
27 min - kara dla Węgrów
27 min - znów zamieszanie przed bramką Zborowskiego, szczęście przy Zborowskim
26 min - szybkie wznowienie, Różański, łapie Hetényi
25 min - Wajda wrzuca krążek przed bramkę, ale Hetényi sobie radzi łapiąc w raka
25 min - zagranie Laszkiewicza przed bramkę, ale Pasiut zablokowany
24 min - sami pomagamy Węgrom - J. Vas omal nie skorzystał z kolejnego naszego prezentu
22 min - Proszkiewicz w środek bramki
21 min - zaczynamy drugą odsłonę

strzały: 9 - 7
20 min - nieskładna gra w przewadze, może w przerwie zawodnicy się otrząsną
20 min - i znów mogła być piękna asysta w stylu Sarnika, ale Kovács nie miał tyle szczęścia co wcześniej Vas
19 - Pasiut przed bramkę, zamieszanie, ale nie udaje się wykorzystać
18 min - wreszcie kara dla Węgrów - Magosi
18 min - Csorich wraca z kary, akcja 2:1, ale strzał z backhandu zbyt słaby, w odpowiedzi Węgrzy ogrywają naszą obronę
17 min - uderzenie M. Vasa z dystansu, zmieniony lot krążka, ale nad bramką, i kolejna niezła okazja z bliska
16 min - Csorich idzie na ławkę kar, jedną przewagę Węgrzy już wykorzystali
15 min - Polacy nie potrafią otrząsnąć się po stracie tych dwóch goli
14 min - akcja Polaków za bramką, ale zgubiliśmy krążek
13 min - ach, kolejna okazja Węgrów - akcja 2 na 1 zakończona kąśliwym uderzeniem M. Vasa
11 min - i wykorzystana przewaga - ładna akcja wzdłuż lodowiska i uderzenie z pierwszego krążka M. Vas umieszcza krążek przy słupku
10 min - kara dla Laszkiewicza za uderzanie
10 min - Pasiut, dobija Laszkiewicz, ale na posterunku Hetényi
10 min - Sarnik zagrywa krążek Sofronowi na kij we własnej tercji i ten korzysta z prezentu, sam na sam pokonuje Zborowskiego
9 min - Łopuski z nadgarstka, bramkarz wydawał się zaskoczony, ale uderzenie zbyt lekkie
8 min - Węgier w naszej bramce, ale na szczęście krążek nad poprzeczką
7 min - umiarkowane tempo spotkania, brakuje składnych akcji, ale przynajmniej utrzymujemy się przy krążku nie pozwalając pograć rywalom
5 min - jedna z lepszych akcji w turnieju, Malasiński z Koluszem, przedłużenie do Proszkiewicza, i ten niepokryty uderza, ale na posterunku Z. Hetényi
4 min - Polacy grają wysoko, ale Palkovicsowi udaje się strzelić mocno sprzed niebieskiej
3 min - pierwsze uderzenie Węgrów po wznowieniu, ale niecelne
2 min - Proszkiewicz podaje wzdłuż bramki, ale nie było nikogo na zamknięcie
2 min - spokojny początek
1 min - zaczynamy spotkanie, pierwsze uderzenie - Kotlorz z niebieskiej

16:26 - Węgrzy w ubiegłym roku grali w Elicie, ale wysokie porażki z Danią i Austrią oraz porażka 2:1 z Niemcami spowodowały spadek do Dywizji I-szej.

16:21 - natomiast po stronie Węgrów: T. Sille, B. Svasznek, J. Vas, K. Palkovics, A. Horváth, V. Szélig, M. Vas, B. Ladányi , I. Peterdi, D. Fekete, C. Kovács, czyli połowa dzisiejszego składu.

16:17 - z Polaków tamto spotkanie pamiętają: L. Laszkiewicz, T. Proszkiewicz, J. Różański, P. Sarnik, A. Bagiński.

16:14 - w tamtym spotkaniu zanotowaliśmy remis 1:1. Bramkę w 7 minucie dla Węgrów strzelił J. Vas. Do wyrównania doprowadził w 23 minucie L. Laszkiewicz, a asystował M. Garbocz.

16:12 - wtedy zajmowaliśmy w rankingu IIHF 21 miejsce, a Węgrzy 22. Dzisiaj są na 20, a my na 22 miejscu.

16:11 - ostatni raz z Madziarami spotkaliśmy się na tym szczeblu w 2005 roku, kiedy mistrzostwa rozgrywano na Węgrzech. Zajęliśmy wtedy drugie miejsce, nasi dzisiejszy przeciwnicy trzecie.

16:09 - kapitanowie w dzisiejszym spotkaniu - V. Szélig i L. Laszkiewicz.

16:05 - wygrana przedłuży nadzieje Polaków na walkę o awans, natomiast porażka sprawi, że promocja rozstrzygnie się prawdopodobnie podczas ostatniego spotkania mistrzostw (Słowenia - Węgry).

16:04 - jak na razie na pierwszym miejscu w tabeli Brytyjczycy z 6-ma punktami, po 3 punkty mają Węgrzy i Słowacy. Polacy, Chorwaci i Koreańczycy bez punktów.

16:02 - dzisiaj rozegrano już mecz pomiędzy Koreą i Wlk. Brytanią, Wyspiarze wygrali 2:1, a wieczorem mecz Słowenia - Chorwacja.

15:51 - nasz dzisiejszy przeciwnik wygrał wczoraj mecz otwarcia z Koreą 4:2. Bramki dla Węgrów strzelili: R. Holéczy, J. Vas, I. Peterdi oraz C. Kovács, czyli przedstawiciele wszystkich ataków.

Sędziują: Trilar Viki (SLO) - Korosec Gregor (SLO) , Lesnjak Ales (SLO)

#17 Gergő Nagy ŚR 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
#24 Krisztián Palkovics PS 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
#29 Kamil Kosowski B 3 9.10 11 11 0 0 0 0 72.73 19:46 0 0 0 0.00 0 0 0 0 0 0 0
#1 Krzysztof Zborowski B 3 4.47 20 20 0 0 0 0 85.00 40:14 0 0 0 0.00 0 0 0 0 0 0 0