Hokej.net Logo

Patryk Pysz

Informacje
Imię
Patryk
Nazwisko
Pysz
Data ur.
1975-01-15 (47 lat)
Kraj, Miasto
Polska, Zakopane
Obywatel
ur. PL
Funkcje
Zawodnik
Wzrost
181
Waga
96
 

 

Draftowany w NHL w 1994 roku przez Chicago Blackhawks w 4 rundzie z numerem 102.

 


 

Patryk Pysz studentem w Teksasie, Biznes w miejsce hokeja 
Dodał: skh    22-09-2004 16:04:00
 
29-letni Patryk Pysz, czołowy gracz niemieckiej drużyny Bremerhaven, wielokrotny reprezentant Polski w hokeju na lodzie, niespodziewanie zakończył karierę sportową.
Nie ugania się już za krążkiem. Rozpoczął studia na kierunku ekonomicznym na uniwersytecie w amerykańskim Amarillo.

Pysz zaczynał przygodę z hokejem mając 10 lat. Był świetnie zapowiadajacym się juniorem Podhala, grając w mistrzostwach Europy do lat 18 wpadł w oko skautom zza oceanu. Został wybrany w drafcie do Chicago Blackhawks z numerem 102.

Na pewien okres wrócił do Europy, grał w klubach Sttutgart, Augsburg, potem wezwany został przez Chicago, skąd trafił do drużyn farmerskich - Indianopolis i Columbus. Kolejny etap hokejowej przygody to znowu luby niemieckie, najpierw w Hamburgu, potem w Bremerhaven. Zawsze bardzo cenił sobie występy w reprezentacji Polski, brał udział w kilku mistrzostwach świata.

- Patryk w sumie przez dziesięć sezonów występował w klubach amerykańskich i niemieckich - mówi jego ojciec, były trener reprezentacji Wiktor Pysz. - Teraz podjął decyzję - koniec z hokejem. Zapisał się na studia ekonomiczne na uniwersytecie w teksańskim Amarillo. To miejscowość, w której urodziła się jego żona Monika. Mieszkają wraz z półtoraroczną córeczką Elianą. Patryk był zawsze bardzo ambitny, teraz postawił na studia, które potrwają 6 lat.

Polskiemu hokejowi brakuje młodych, prężnych, wykształconych ludzi. Może Patryk Pysz będzie w przyszłości jednym z tych, który pomoże naszemu hokejowi wydźwignąć się z kryzysu?

(AS) Dziennik Polski

 


 

29-letni Patryk Pysz, czołowy gracz niemieckiej drużyny Bremerhaven, wielokrotny reprezentant Polski w hokeju na lodzie, niespodziewanie zakończył karierę sportową. Nie ugania się już za krążkiem. Rozpoczął studia na kierunku ekonomicznym na uniwersytecie w amerykańskim Amarillo - pisze Dziennik Polski.

Pysz zaczynał przygodę z hokejem mając 10 lat. Był świetnie zapowiadajacym się juniorem Podhala, grając w mistrzostwach Europy do lat 18 wpadł w oko skautom zza oceanu. Został wybrany w drafcie do Chicago Blackhawks z numerem 102.

(...) Zawsze bardzo cenił sobie występy w reprezentacji Polski, brał udział w kilku mistrzostwach świata.

- Patryk w sumie przez dziesięć sezonów występował w klubach amerykańskich i niemieckich - mówi jego ojciec, były trener reprezentacji Wiktor Pysz. - Teraz podjął decyzję - koniec z hokejem.

© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe