Stanowisko PZHL ws. klubu ze Lwowa
Polski Związek Hokeja na Lodzie informuje, że do biura Związku wpłynęła oferta gry klubu hokejowego ze Lwowa w polskiej lidze, jednak żadne rozmowy w tej sprawie nie były prowadzone.
Z uwagi na bliski start rozgrywek i zatwierdzone terminarze Polskiej Hokej Ligi i I ligi na sezon 2014/15 szanse na dołączenie klubu ze Lwowa są niewielkie. Mimo to, do końca tygodnia, po konsultacjach Prezesa PZHL Dawida Chwałki, Dyrektora Sportowego PZHL Tomasza Rutkowskiego i trenera reprezentacji Jacka Płachty, do Lwowa zostanie wysłane pismo zawierające pytania dot. wielu kluczowych kwestii, które nie zostały ujęte w propozycji klubu ze Lwowa.
Wiążące decyzje w tej sprawie zapadną po 21 września, gdy delegacja PZHL wróci z Kongresu Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie, na którym skonsultuje temat lwowskiego klubu z Federacją Hokeja Ukrainy. Oczywiście ewentualna gra lwowian w polskich rozgrywkach zostanie poprzedzona konsultacjami z polskimi klubami.
Czytaj także:
- Nowy model w polskim hokeju. Cracovia i Opole stawiają na rozwój zawodników
- Powrót, na który czekali kibice. Ofensywny obrońca znów w Unii!
- GKS Tychy z ważnym podpisem. Reprezentant Polski zostaje na dłużej
- Unia podjęła decyzję. Skrzydłowy odchodzi. Możliwy powrót do byłego klubu
- Siedem lat i koniec. Wychowanek opuszcza GKS Tychy. Nowy klub na horyzoncie

Komentarze