2:0 Illa Korenczuk #13 ( Mikałaj Syty #89, István Gábor Szűcs #97 ) +/-
36:50 2 min. Nikita Bucenko #14 Zahaczenie
40:00 20 min. Kamil Sikora #19 Bójka
48:58 2 min. István Gábor Szűcs #97 Ostrość
53:00 2 min. Kara tech. dla drużyny Nadmierna liczba graczy na lodzie

KONIEC MECZU.
60. min - Próbują strzelić kontaktowego gola goście. Tracą gumę we własnej tercji.
58. min - Pusta bramka sosnowiczan.
57. min - Strzał Koskinena z linii niebieskiej został zablokowany.
56. min - Strata torunian we własnej tercji, ale strzał Michałowskiego sparował do boku golkiper Energi.
55. min - Elomaa z zakrystii do Viitanena. Mrozi gumę Spěšny. Goście w pełnym zestawieniu.
54. min - Teraz bomba Korenczuka z lewego koła bulikowego. Broni Spěšny.
53. min - Zagłębie zagrało w 6 i teraz przez dwie minuty zagrają w osłabieniu.
53. min - Fatalne podanie Elomyy i Kozłowski znalazł się sam na sam przed bramkarzem. Wygląda na to, że szwedzki bramkarz zachowa dziś czyste konto.
52. min - Strzelał Nahunko, ale niezawodny dzisiaj Ekholm Rosén broni ten strzał.
51. min - Gospodarze w pełnym zestawieniu.
50. min - Modén szukał okazji z prawego bulika. Zablokowany.
49. min - Szűcs na ławce kar. Goście pierwszy raz w przewadze w tym meczu.
48. min - Znakomity rajd Korenczuka, ale krążek wpada do łapaczki Spěšnego.
47. min - Witecki !!! Obrócił się z krążkiem i uderzył na bramkę "Stalowych Pierników". Czujny Ekholm Rosén.
46. min - Korenczuk przed bramką próbował zmieścić krążek w "piątą dziurę". Golkiper gości nie dał się pokonać.
45. min - Teraz Blomqvist był w sytuacji sam na sam. Wyłapał jego próbę szwedzki bramkarz.
44. min - Kozłowski sam na sam !!! Broni Ekholm Rosén.
43. min - Elomaa z nadgarstka !!!. Minimalnie nad poprzeczką.
42. min - Torunianie chcą zamknąć mecz, jednakże nie umieją pokonać bramkarza Zagłębia.
41. min - W przerwie karą meczu został ukarany Kamil Sikora. Jednak na chwilę obecną nie jest znany powód tej decyzji.
Zaczynamy trzecią tercję. Wznowienie dla gości.

KONIEC 2. TERCJI.
40. min - Przy krążku teraz sosnowiczanie. Tylko, że nie mają pomysłu jak dobrze rozegrać tą akcję. 10. sekund do końca tercji.
39. min - Sosnowiczanie w pełnym zestawieniu.
38. min - Korenczuk z nadgarstka. Broni Spěšný. Kilkadziesiąt sekund później swoją szansę miał Augustkalns, guma odbiła się od słupka.
37. min - Pierwsze wykluczenie w tym meczu. Bucenko na ławce kar.
37. min - Faulowany Syty. Sygnalizowana kara dla gości.
36. min - Teraz Jaworski strzelał z linii niebieskiej. Tylko jęk zawodu kibiców gospodarzy.
35. min - Syty zatrzymuje uderzenie Dubinina z bekhendu.
34. min - Ahonen odbiera krążek Kozłowskiemu we własnej tercji i gospodarze przejmują gumę.
33. min - Patryk Kogut znalazł się przed bramkarzem, jednak nie zdołał pokonać golkipera torunian. Chwilę później Korenczuk blokuje strzał Andrejkiwa.
32. min - Koskinen strzelał z nadgarstka zza obrońcy, ale obronił jego strzał Spěšný.
31. min - Goście chcą jak najszybciej zmniejszyć dystans do rywali, ale znakomicie spisuje się szwedzki bramkarz.
30. min - GOOOL !!! Syty fantastycznie wymanewrował obrońców gości i zagrał pod bramkę do Korenczuka, a ten strzałem z pierwszego krążka podwyższa prowadzenie gospodarzy. 2:0.
28. min - Elomaa wygrał wznowienie i Koskinen od razu wypalił z nadgarstka, jednak jego strzał noga blokuje Piotrowicz.
27. min - Mocny strzał Blomqvista z lewego koła bulikowego. Mrozi gumę Ekholm Rosén.
26. min - Błąd sosnowieckiej defensywy. Przejmuje gumę Elomaa i momentalnie wypalił. Krążek padł łupem Spěšnego, a dobitka Koskinena również została powstrzymana przez bramkarza Zagłębia.
25. min - Strzał Blomqvista z ostrego kąta broni golkiper gospodarzy.
24. min - Pawlenko w indywidualnej akcji strzela z nadgarstka z przestrzeni międzybulikowej, jednak odbija jego strzał Ekholm Rosén.
23. min - Teraz Wenker uderza z prawego bulika, ale łapie do prawej rękawicy Spěšný.
22. min - Strzelał z bulika Koskinen, lecz odbija do lewej strony bramkarz sosnowiczan, a dobitka Olszewskiego minimalnie niecelna.
21. min - Syty pod bramką powinien sam kończyć indywidualną akcję pod bramką, ale zdecydował się podać do asekurowanego Szűcsa, a ten z ostrego kąta strzela wprost w Spěšnego.
Zaczynamy drugą tercję. Wznowienie dla gości.

KONIEC 1. TERCJI.
20. min - Na kilka sekund przed syreną z linii niebieskiej strzela Kozłowski, ale tylko boczna siatka.
20. min - Elomaa zagrywa pod bramkę do jednego ze swoich kolegów, ale odbiera mu krążek Sikora, po chwili Koskinen był w sytuacji sam na sam, ale nie oddał nawet strzału, gdyż krążek uciekł mu z łopatki kija.
19. min - Mierzył teraz spod niebieskiej w okienko Adrian Jaworski, ale minimalnie przestrzelił.
18. min - Spokojna gra z obu stron.
17. min - Strzał Olszewskiego z nadgarstka, zatrzymany przez obrońców z Sosnowca.
15. min - Koskinen !!! To powinna być druga bramka dla gospodarzy. Napastnik gospodarzy minimalnie pomylił się po podaniu swojego rodaka i z trzech metrów nie trafił w światło bramki.
14. min - Elomaa wrzuca gumę spod bandy, zasłonięty bramkarz gości nie widział krążka, ale guma minimalnie obok bramki.
13. min - Groźne uderzenie Michałowskiego z linii niebieskiej, ale minimalnie niecelnie, chwilę później Krawczyk powstrzymuje Michała Olszewskiego pod bramką sosnowiczan.
12. min - Teraz strzelał Szécsi, odbija parkanem Spěšný.
11. min -  GOOOL !!! W dwójkowej kontrze gospodarzy Kamil Kalinowski idealnie obsłużył podaniem Jakuba Prokurata, który otwiera wynik meczu. 1:0.
9. min - Obie drużyny przedostają się z jednej bramki pod drugą, ale bez groźnych okazji.
8. min - Kotlorz z linii niebieskiej, ale bardzo niecelnie.
7. min - Strzał Piotrowicza spod niebieskiej blokuje Szyrokow.
6. min - Prokurat przekierowuje strzał Kamila Kalinowskiego z bulika. Zadźwięczał słupek na lodowisku w Toruniu!!!
5. min - Spokojne otwarcie tego meczu przez obie drużyny, ale ze wskazaniem na gospodarzy.
4. min - Kontra torunian zatrzymana przez defensorów gości, po chwili Korenczuk chciał oddać strzał z bekhendu, ale został powstrzymany.
3. min - Bajwenko dociska do bandy Patryka Koguta i torunianie odzyskują gumę.
2. min - Trwa walka o krążek za bramką Zagłębia, ale Rzeszutko zabiera gumę Prokuratowi.
1. min - Elomaa strzela z pierwszego krążka po podaniu Jaworskiego, ale broni Spěšný.
Zaczynamy pierwsze wznowienie dla gospodarzy.
Dobry wieczór Państwu. Zapraszam na kolejny mecz Polskiej Hokej Ligi pomiędzy drużynami KH Energa Toruń i Zagłębie Sosnowiec. Torunianie po zwycięstwie z brązowym medalistą bardzo chcą podtrzymać zwycięską passę i powalczyć o siódmą lokatę. Zagłębie Sosnowiec wprawdzie przegrało ostatni mecz z GKS-em Katowice, ale widać było, że są w wysokiej formie. Czy dzisiejsze spotkanie będzie zacięte i obejrzymy w nim dużo goli? Oby. Relację prowadzi dla Państwa Marcin Janicki