5:2 Matias Lehtonen #7 ( Hampus Olsson #95, Jakub Wanacki #5 ) +/-
33:22 2 min. Teemu Pulkkinen #11 Uderzanie kijem
49:28 2 min. Olli-Petteri Viinikainen #39 Przeszkadzanie
49:54 2 min. Marcin Kolusz #20 Przeszkadzanie
50:19 2 min. Ēriks Ševčenko #6 Przeszkadzanie
54:49 2 min. Jakub Wanacki #5 Przeszkadzanie
55:11 2 min. Raivo Freidenfelds #77 Przeszkadzanie
56:13 2 min. Mateusz Bryk #69 Trzymanie przeciwnika
57:46 2 min. Kara tech. dla drużyny odsiaduje: Tuukka Rajamäki #24 Nadmierna liczba graczy na lodzie

Pierwsza bitwa dla drużyny GKS Katowice. Stan rywalizacji 1-0.
KONIEC MECZU.
60. min - Pasiut obok bramki. Freidenfelds wraca do gry.
59. min - Monto obok bramki. Bryk opuścił ławkę kar.
58. min - Kara mniejsza techniczna dla JKH.
58. min - Magee wypalił z pierwszego krążka. Mrozi Bálizs. Freidenfelds już na lodzie.
58. min - Zamieszanie pod bramką JKH i Olsson wrzucony do bramki JKH.
57. min - Nie ma bramki.
57. min - Rzut karny dla JKH.
57. min - Do Freidenfeldsa dołącza Bryk za trzymanie.
56. min - Na ławkę kar zjeżdża Freidenfelds.
55. min - Kara dla Wanackiego.

55. min - Czas dla JKH GKS Jastrzębie.
54. min - Krężołek wpost w Bence Bálizsa.
53. min - Lehtonen po błędzie jastrzębskiej defensywy strzela w okienko. 5:2.
53. min - Viinikainen już na lodzie.
52. min - Magee z nadgarstka. Obok słupka. Po chwili Lehtonen, ale bardzo niecelnie.
51. min - Ēriks Ševčenko na ławce kar.
50. min - Siły na tafli wyrównały się. Do boksu kar zjeżdża Kolusz.
50. min - Viinikainen na ławce kar.

49. min - Uwolnienie. Gra wycofana do tercji Gieksy.
48. min - Hitosato, obok bramki JKH.
47. min - Huhdanpää z ostrego kąta. Górą Murray.
46. min - Wanacki z korytarza bulikowego. Nad bramką. Po chwili Urbanowicz minimalnie niecelnie.
45. min - Jarosz z bekhendu. Niecelnie.
44. min - Paś do Urbanowicza, a ten do Rajamäkiego, jednak guma nie dotarła do Fina.
43. min - Górny !!! Mocno, ale obok słupka. Po chwili uderzał Pasiut, ale guma po nodze Kamieniewa mija bramkę JKH.
42. min - GOOOL !!! Olsson znakomicie zwiódł jastrzębską defensywę wyczekał bramkarza i umieścił gumę w bramce. 4:2.
42. min - Kaleinikovas do Sveca ale górą Murray.
41. min - Rajamäki z prawego bulika pociągnął z nadgarstka. Złączył parkany Murray.
Zaczynamy trzecią tercję. Przy krążku goście.

KONIEC 2. TERCJI.
40. min - Kruczek mocno z niebieskiej. Broni Bálizs, po chwili zamieszanie i wybijają goście z własnej tercji.
39. min - Kolusz do Magee, ale Kanadyjczyk nie sięgnął krążka pod bramką JKH.
38. min - Uwolnienie gra wycofana do tercji gospodarzy.
37. min - Gra się nam nieco uspokoiła.
36. min - Obie drużyny w komplecie.
35. min - GOOOL !!! Jastrzębianie łapią kontakt, a gumę obok słupka katowickiej bramki umieszcza Ēriks Ševčenko. 3:2.
34. min - Obustronne wykluczenie. Na ławce kar Pulkkinen i Švec.
34. min - Fraszko powstrzymywany przez Górnego.
33. min - Paś z bekhendu. Broni Murray.
32. min - Strzał Kamieniewa spokojnie mrozi Murray.
31. min - GOOOL !!! Górny w zamieszaniu podbramkowym umieszcza gumę w bramce. 3:1.
30. min - Krążek w bramce Gieksy. Ale mamy weryfikację wideo.
30. min - Spod niebieskiej strzela Wanacki, tor lotu krążka zmienił Magee. Słupek !!!
29. min - GOOOL !!! Z linii niebieskiej strzelał Rompkowski jego strzał obronił bramkarz JKH, ale krążek dobił Šimek i mamy 3:0.
29. min - Trójkowa akcja gości. Kaleinikovas holował krążek, ale w ostatecznej fazie nie trafił w bramkę.
28. min - Mrugała z niebieskiej. Odbija parkanem Bálizs.
27. min - Bepierszcz sam na sam !!! Górą Bence Bálizs. Po chwili znakomita okazja gospodarzy. Ponownie bramkarz JKH.
26. min - Kruczek z bekhendu. Boczna siatka.
25. min - Kostek z ostrego kąta, krążek po kiju Lehtonena leci wysoko nad bramką.
24. min - Krężołek zwiódł obrońców, ale strzelił wysoko ponad bramką.
23. min - Kolusz strzelał z niebieskiej, krążek trącił Bepierszcz, ale obok bramki.
22. min - Przedzierał się Jansons, ale zdążył zareagować odpowiednio bramkarz katowicki.
21. min - Rajamäki !!! Uderzył z zaskoczenia, ale broni Murray.
Zaczynamy drugą tercję.

KONIEC 1. TERCJI.
20. min - GOOOL !!! Šimek obił zza lini bramkowej krążek o plecy bramkarza JKH i podwyższył prowadzenie Gieksy. 2:0.
19. min - Paś uderzał z czterech metrów, ale miał zbyt ostry kąt i trafił w boczną siatkę.
18. min - Urbanowicz wypalił z lewego bulika. Minimalnie obok słupka.
17. min - Gra toczy się w środkowej tercji.
16. min - Varttinen strzela zza bulików, ale łapie gumę Bálizs. Po chwili Šimek podał krążek pod bramkę, tor lotu krążka zmienił Bepierszcz, ale górą bramkarz gości.
15. min - Fraszko do Magee, ale ponownie znakomicie broni parkanem golkiper JKH.
14. min - Sędziowie liniowi po raz kolejny przeszkodzili zawodnikom w rozegraniu akcji.
13. min - Ucierpiał pod bramką Patryk Wajda i wydaje się, że obrońca Reprezentacji Polski zakończył swój mecz.
12. min - Błąd jastrzębskiej defensywy, ale Magee uderza w boczną siatkę.
11. min - Pelaczyk z prawego bulika. Obok bramki.
10. min - Dwójkowa akcja fińskiego duetu. Lehtonen zagrywa do prawego skrzydła do Varttinena, ale zdążył się przemieścić Bálizs.
9. min - Magee z bliska !!! Fenomenalnie broni Bence Bálizs.
8. min - Z niebieskiej strzelał Fraszko, tor lotu krążka zmienił Pasiut, ale strzał mija bramkę.
8. min - Krężołek z lewego bulika. Broni jastrzębski bramkarz.
7. min - W odpowiedzi Urbanowicz mocnym strzałem z korytarza bulikowego sprawił problemy Murrayowi.
6. min - GOOOL !!! Cóż za bramka kuriozum. Bálizs chciał długim podaniem uruchomić akcję, ale nabił krążkiem Patryka Krężołka i guma wtoczyła się do bramki. 1:0.
5. min - Bepierszcz wyprzedził Bryka i anulowane uwolnienie dla Gieksy.
4. min - Kruczek mocno z niebieskiej, bez problemu broni Bálizs.
3. min - Pelaczyk z ostrego kąta sprawdził czujność Murraya.
2. min - Šimek niecelnie do Monto i akcja spaliła na panewce.
1. min - Wrzutka Fraszki. Bez problemu interweniuje bramkarz JKH.
Zaczynamy. Wznowienie dla jastrzębian.
Dobry wieczór Państwu. Zapraszam na pierwszy mecz ćwierćfinałowy Polskiej Hokej Ligi między drużynami GKS Katowice i JKH GKS Jastrzębie. Ta para ćwierćfinałowa dostarczy nam zdecydowanie dużo emocji i sądzę, że rywalizacja nie zamknie się w czterech meczach, dość powiedzieć, że to stracie może wygrać tak naprawdę jedna i druga drużyna. Jastrzębianie wprawdzie bez Josefa Mikyski, ale myślę, że Mark Kaleinikovas, Tuukka Rajamäki, oraz ich partnerzy z pola również będą tworzyć groźne akcje i zdobywać bramki. Relację prowadzi Marcin Janicki

#69 Mateusz Bryk PO 0 1 0 1 1 -1 2 1 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
#77 Raivo Freidenfelds ŚR 0 0 0 0 0 -3 2 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
#17 Kamil Górny LO 0 1 0 1 1 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
#76 Lauri Huhdanpää PS 0 1 1 0 1 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
#5 Eduards Hugo Jansons PO 0 0 0 0 0 -1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
#92 Maciej Urbanowicz LS 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
#39 Olli-Petteri Viinikainen LO 0 0 0 0 0 -2 2 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0