33:51 2 min. Marek Wróbel #20 Spowodowanie upadku przeciwnika
40:18 2 min. Jan Steber #97 Trzymanie przeciwnika
45:03 4 min. Artur Gwiżdż #12 Wysoko uniesiony kij
46:38 2 min. Aron Chmielewski #92 Ostrość
46:38 2 min. Mateusz Pawlak #24 Natarcie
47:38 2 min. Michał Działo #8 Zahaczenie
52:14 2 min. Paweł Skrzypkowski #55 Spowodowanie upadku przeciwnika
56:56 2 min. Mateusz Rompkowski #91 Zahaczenie
58:12 2 min. Mateusz Pawlak #24 Ostrość
59:30 2 min. Marek Pohl #23 Wystrzelenie lub wyrzucenie krążka poza lodowisko
Źródło: własne, PZHL.

KONIEC MECZU - w którym Stoczniowcy udowodnili, że ich gra poza pierwszą szóstką był nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności - a może nie tylko; oglądaliśmy dzisiaj jednostronne widowisko - a janowianie ponieśli przede wszystkim konsekwencję kar - na których siedzieli aż 34 minuty - przy 16 minutach Stoczniowców

59.39 BRAMKA 8-0: to prawdziwy pogrom - ale goście przede wszytki ponoszą konsekwencję swojej nieczystej gry - kolejna bramka w przewadze Stoczniowców - po raz kolejny trafia Chmielewski, który jest zdobywcą zarówno pierwszej jak i ostatniej bramki dla Stoczniowców

58.17 BRAMKA 7-0: Maciejewski uderza z niebieskiej, a stojący tuż przed bramką Rzeszutko zmienia lot krążka - i zdobywa 7 bramkę dla Stoczniowców

56.16 BRAMKA 6-0: błyskawiczna kontra Stoczniowców - najpierw strzelał Rzeszutko - ale krążek odbity od Elżbieciaka spadł od kija Rzeszuta - ten już nie dobijał, tylko zagrał do najeżdżającego Stebera, który w pełnym pędzie strzelił nie do obrony

56. Zatko poszedł z kontrą - nagrał na najeżdżającego Sowińskiego - ten próbował z ostrego kąta - ale Odrobny nie dał się zaskoczyć
55. Stoczniowcy w pełnym składzie
54. Pohl tyłem już uderzył tuż przy słupku - z najwyższym trudem broni Odrobny -
53. Znowu szansa dla gości - na ławce za spowodowanie upadku ostro szarżującego Sowińskiego siedzi Skrzypkowski - ale to Stoczniowcy teraz atakują bramkę gości
52. Janowianie już w pełnym składzie
49. Stoczniowcy w 5 rozgrywają zamek - i tak właściwie uczynili sobie z Elżbieciaka tarczę strzelniczą - raz za razem - teraz Maj uderzył w okienko - Elżbieciak łapie - a ja jeszcze koryguję swoje informacje - goście już w 4 na lodzie - jedna z nałożonych kar była karą równoległą, którą odsiadywali też gdańszczanie - a ja źle spojrzałem na zegar - i stąd zamieszanie, za które czytelników Hokej.net serdecznie przepraszam - janowianie już w pełnym składzie
48. Gorąco na lodzie - janowianie prowokują Stoczniowców - ale nie wychodzą na tym dobrze - już 4 siedzi na ławce kar, co oznacza, że goście do końca spotkania będą grali w 3
46. Janowianie znowu w przewadze - wprawdzie gospodarze musieli reklamować faul u sędziego głównego, który konsultował swoją decyzję z liniowym - ale krew na lodzie nie pozostawiała wątpliwości, że Kantor został potężnie uderzony w twarz

44.06 BRAMKA 5-0: niemalże kopia pierwszej bramki Skutchana - Rzeszutko podawał zza bramki do najeżdżającego Skutchana - ten pewnym uderzeniem podwyższył wynik

43. Stoczniowcy kontrują w osłabieniu - Vitek z najbliższej odległości w parkany Elżbieciaka - wycofał, ale Ziółkowski przeniósł strzał nad bramką - i już gospodarze w pełnym zestawieniu
42. Janowianie ambitnie walczą o pierwszą bramkę w tym meczu - potężnie z niebieskiej uderzył Kulik - Odrobny aż usiadł po obronie tego strzału
41. Janowianie rozpoczną w przewadze, bo na 2 minuty na ławkę kar powędrował lider Stoczniowców, Jan Steber - silny strzał Pohla po kiju Odrobnego wylatuje nad bramkę
III TERCJA

KONIEC II TERCJI - strzały 18-11 - w której Stoczniowcy powiększyli swoje prowadzenie, nie pozwalając, żeby powtórzył się scenariusz z Janowa.Już w 25 minucie gospodarze mogli podwyższyć po karnym podyktowanym za faul na Skutchanie. Wykonawcą był sam poszkodowany - ale nie udał mu się zwód przed bramkarzem. Co się odwlecze - to nie uciecze - Skutchan 5 minut później wykorzystał podanie Rzeszutki i podwyższył na 3-0. Goście mieli swoją szansę - ale nie wykorzystali gry w przewadze - a jak tylko Stoczniowcy wrócili do pełnego zestawienia - to szybką akcję rozprowadził Chmielewski, a jego precyzyjne podanie zmienił na bramkę Bartłomiej Wróbel. Przed końcem mógł jeszcze podwyższyć Steber, który pojechał sam na sam z Elżbieciakiem - ale bramkarz gości udowodnił swoją klasę, broniąc zarówno strzał, jak i dwie dobitki.

40. W ostatnich sekundach jeszcze Kostecki uderzał potężnie na bramkę Elżbieciaka - ale nikt nie dobił krążka odbitego od parkanów
39. Nadal ostrzał bramki gości - teraz Elżbieciak leżał na lodzie po obronie strzałów Furo i Jankowskiego
38. Słodczyk z ostrego kąta - Odrobny pilnuje słupka i rusza z kontrą Steber - jedzie sam na sam - strzela, ale Elżbieciak broni nie tylko ten strzał - ale i dobitkę Stebera i Skutchana

36.06 BRAMKA 4-0: Chmielewski błyskawicznie urwał się obrońcy - wjechał w tercję - zamarkował zagranie do najeżdżającego na długi słupek Vitka - ale wybrał najeżdżającego na środku Bartłomieja Wróbla, który bez problemów zamienił to podanie na bramkę

36. Jastrzębski i Pawlak ostrzeliwali nieskutecznie bramkę Odrobnego
34. Janowianie w pełnym składzie - a nawet w przewadze - bo na ławkę kar za spowodowanie upadku przeciwnika powędrował Marek Wróbel - szybko założony zamek - ale bardzo nieszczelny - bo już dwukrotnie gdańszczanie wyjechali z kontrą
33. Janowianie poszli z kontrą - ale zdążyła wrócić gdańska obrona
32. Pawlak zahaczał jadącego w samotnym rajdzie M.Wróbla - i znowu janowianie w osłabieniu; jeżeli wybrali taką strategię na wygranie tego meczu - to nie daję im wielkich szans - bo Stoczniowiec znowu ostrzeliwuje bramkę Elżbieciaka - i znowu Skutchan - za długo czekał a janowscy obrońcy dołożyli kij, po który wystrzelony z 5 metra krążek poleciał w siatkę nad bandą

29.59 BRAMKA 3-0: Stoczniowcy szybko wykorzystują przewagę - Rzeszutko objeżdża bramkę i zagrywa w okolice bulika, skąd w samo okienko strzela Roman Skutchan

30. Ponownie janowianie w przewadze - tym razem sędzia wskazał na ławkę, która zbyt głośno komentowała decyzje sędziowskie
29. Chmielewski wjechał sam na przedpole - mógł odegrać za siebie do jadącego mu na plecach Vitka - ale z najbliższej odległości uderzył w parkany Elbieciaka
27. Janowianie w pełnym składzie - w międzyczasie Kostecki wjechał w strefę gości i uderzył tuż zza niebieskiej - Elżbieciak broni
25. Stoczniowcy w podwójnej przewadze - Marek Wróbel dostał idealne podanie od Chmielewskiego na skraj pola bramkowego - ale pogubił się z gumą - teraz z niebieskiej strzela Maj - broni Elżbieciak - i już 4 janowian na lodzie

24.14 - KARNY - Skutchan jechał sam na sam i był zahaczany - wykonawcą był sam poszkodowany - ale nie wyszedł mu zwód przed bramkarzem - i zamiast strzelić pod poprzeczkę - tylko pchnął lekko krążek, który nie dotoczył się do bramki

23. Janowianie w przewadze - Jankowski zbyt agresywnie powstrzymywał próbującego wyjechać z kontrą przeciwnika
21. Pawlak uderza z niebieskiej - ale czysty strzał Odrobny chwyta bez problemów
II TERCJA -

KONIEC I TERCJI - strzały 10-11 - która długo się rozkręcała, zanim dostarczyła emocji kibicom zgromadzonym na hali Olivia; początkowo to goście dominowali na tafli - ale nie potrafili stworzyć sobie klarownych sytuacji strzeleckich -uderzali mocno - ale szablonowo - i gdański bramkarz pewnie chwytał strzały przeciwników; wynik otworzył dopiero w 15 minucie Chmelewski, który po szybkie kontrze zainicjowanej przez Vitka wstrzelił w samo okienko bramki Elżbieciaka; goście grali agresywnie - i łapali niepotrzebne kary, które kosztowały ich utratę kolejnej bramki; Stoczniowcy wykorzystali przewagę - Furo ściągnął na siebie janowską obronę i wyłożył na pusty słupek do Jankowskiego, który dopełnił formalności; chwilę później gospodarze mogli podwyższyć - ale zabrakło nieco dynamiki pod bramką - i po pierwszej odsłonie gospodarze zjeżdżali z dwubramkowym prowadzeniem; przypomnijmy jednak, że podobnym wynikiem zakończyła się pierwsza tercja w pierwszym meczu - w janowie; wówczas też janowiania zjeżdżali z dwubramkową przewagą - a całe spotkanie przegrali - tak więc i dzisiaj wszystko się może zdarzyć

20. Szybka kontra janowian - Słodczyk wjechał sam i potężnie uderzył - dobrze ustawiony Odrobny pewnie broni
19. Marek Wróbel zagrał na długi słupek do dobrze ustawionego Chmielewskiego - ale zbyt słabo uderzył krążek - i zdążyli zablokować obrońcy

17.18 BRAMKA 2-0: Stoczniowcy wykorzystują przewagę - Furo agresywnie najeżdża z lewej strony, ściąga na siebie uwagę bramkarza i dwóch obrońców - i wykłada na pusty słupek do najeżdżającego Jankowskiego, który dopełnia formalności

17. Stoczniowcy ponownie w przewadze - ale znowu brakuje strzałów, żeby zamienić szansę na bramkę - wreszcie szybka akcja i Jankowski strzela z najbliższej odległości

15.03 BRAMKA 1-0: szybka kontra Stoczniowców - Vitek dostał krążek w strefie neutralnej, pociągnął i wyłożył tuż za niebieską najeżdżającemu Chmielewskiemu - ten podjechał kilka metrów i pewnie zdmuchnął pajęczynę z okienka bramki Elżbieciaka

15. Stoczniowcy rozgrywają przewagę - ale zbyt mało strzałów na bramkę Elżbieciaka, żeby tę przewagę zamienić na bramkę - janowianie w pełnym składzie
14. Gdańszczanie w przewadze - ale strzał z niebieskiej Kosteckiego blokują janowianie - szybka kontra, i gdyby Kulik bardziej się przyłożył do tego strzału - to mógłby otworzyć wynik spotkania
13. Znowu Rzeszutko w solowej akcji - teraz Kurz pcha Rzeszuta na lód - i kolejne osłabienie zespołu gości
12. Ataki z obu stron - ale drużynom brakuje klarownych sytuacji bramkowych - teraz Rzeszutko próbował z najbliższej odległości zmylić Elżbieciaka; na gdańskim napastników swoją agresję próbował rozładować Gwiżdż - 10 minut za niesportowe zachowanie
9. Pohl z Kacirem pojechali dwójką - Pohl uderzył z ostrego kąta, ale Odrobny dobrze pilnował słupka
8. Kulik uderzył tuż po przejechaniu niebieskiej - w samo okienko - Odrobny chwyta
6. Ostro na lodzie - teraz Kubenko atakował kijem trzymanym oburącz - przez minutę po 4 na lodzie - atak gości - ależ Salamon był bliski szczęścia - niemal na leżąco uderzył na zasłoniętego Odrobnego - guma o centymetry minęła słupek
5. Skutchan zbyt zapalczywie walczył o krążek złapany przez Elżbieciaka - janowski bramkarz przez dłuższą chwile nie podnosił się z lodu - a napastnik Stoczniowca dostał dwie minuty na odpoczynek i przemyślenie swojej gry
4. Sowiński uderzył z niebieskiej na zasłoniętego Odrobnego - guma mija spojenie
3. Stoczniowcy w pełnym składzie
2. Zatko pojechał z Kacirem - ten strzela - Odrobny wybija - gumę przejmuje jeszcze Pohl - ale również uderza w Odrobnego -
1. Bulik dla Janowa - szybka akcja i Bartłomiej Wróbel ucieka się do zahaczania, żeby powstrzymać Pohla - Stoczniowcy w osłabieniu
I TERCJA
Zawodnicy na lodzie - za minute rozpocznie się spotkanie o miejsca 5-8. W pierwszym spotkaniu - w Katowicach - Stoczniowcy zwyciężyli 4-7 - i aby awansować dalej janowianie muszą wygrać to spotkanie.