Rozgrywki: 2018/19 - Ekstraliga: Play-off
1:2 (1:0, 0:1, 0:1) Zakończony
2019-02-22
18:00
Play-Off / Ćwierćfinał 3
1:0 Mateusz Michalski #88 ( Łukasz Siuty #22, Joona Tolvanen #47 ) (+1) 5/4 11:41
1:1 Daniił Oriechin #91 ( Siemion Garszyn #10, Dienis Trachanow #73 ) (+1) 5/4 26:24
54:03 2 min. Robert Korczocha #88 Atak łokciem
Koniec. Torunianie wygrywają w Nowym Targu i obejmują prowadzenie w serii 2 do 1.
60 min. – Najpierw Koski później Hovinen. Podhale walczy.
60 min. – Wystrzelony krążek o centymetry minął pustą bramkę Podhala. Uwolnienie.
59 min. – Odrobny zjechał do boksu. Podhale stawia wszystko na jedną kartę.
58 min. – Kolusz wjechał do tercji, zagrał do Guzika, ale Guzik bez przekonania przyjmował krążek i nic z tej akcji nie wyszło. W odpowiedzi Garszyn próbował przypomnieć o sobie Odrobnemu.
57 min. – Obie drużyny w pełnych zestawieniach, coraz mniej czasu Podhala. Sammalmaa przedzierał się między obrońcami.
56 min. – Krew na lodzie. Kalinowski w asyście lekarza zjechał do szatni.
56 min. - Strata Koskiego, Oriechin miał szansę w kontrze zamknąć ten mecz.
55 min. – Koski nie zmieścił w odkrytym rogu bramki krążka. Lepszej szansy może nie być.
54 min. – Sammalmaa uderzał. Spesny broni. Będzie jeszcze jedna kara dla gości.
54 min. – Torunianie nie chcą wypuścić zdobyczy z rąk. Bronią się dzielnie. Podhale próbuje odwrócić losy spotkania.
53 min. – Michalski miał świetną szansę, sam jechał na bramkę gości. Był zahaczany. Będzie kara dla Energi i szansa dla Podhala.
52 min. – GOL dla Energi. Garszyn świetnie wzdłuż bramki zagrał do Karczochy i ten do pustej nie miał problemów z trafieniem. 2:1 dla gości.
51 min. – Neupauer prostopadle do Guzika, ten nie przejął i bramkarz mrozi krążek.
50 min. – Kolusz przedarł się do tercji rywala, Zapała próbował zaskoczyć bramkarza niesygnalizowanym strzałem.
49 min. – Guzik uderzał tuż po wznowieniu, krążek przetoczył się po bramkarzu nad pleksę.
48 min. – Jaśkiewicz spod niebieskiej, Michalski próbował dobijać, Spesny mrozi.
47 min. – Oriechin mógł podawać do Garszyna, zdecydował się zagrać sam, obok bramki.
46 min. – Kalinowski przed szansą, ale przeniósł nad bramką.
45 min. – Podhale w pełnym zestawieniu. Tolvanen strzelał. Sammalmaa przeszkadzał bramkarzowi.
44 min. – Kalinowski obił słupek bramki Wiedźmina.
43 min. – Dołęga zmieniał tor lotu krążka przed bramką Odrobnego.
43 min. – Worwa niepotrzebnie uderzał i haczył przeciwnika. Będzie wykluczenie.
42 min. – Karczocha próbował nad parkanem Odrobnego. Bramkarz górą.
41 min. – Podhale próbuje agresywnie zacząć ostatnią odsłonę tego meczu. Torunianie wybijają na uwolnienie.
Rozpoczynamy III tercję.
40 min. – Michalski mierzył w okienko. Jeszcze Kolusz próbował finalizować akcję przed bramką Spesnego, ale w tej tercji wynik się już nie zmieni.
40 min. – Jaworski strzelał zza obrońcy, ale Odrobny nie dał się zaskoczyć.
39 min. – Podhale od dłuższego czasu zamyka gości w ich tercji obronnej, ale bramki nie można odczarować.
38 min. – Mocny strzał Guzika z dystansu na koniec kary.
37 min. – Sammalmaa dwukrotnie próbował w stylu Oriechina z bramkowej akcji dla gości, ale nie pokonał Spesnego.
36 min. – Walter osłabi swój zespół. 2 minuty za grę wysokim kijem.
36 min. – Sammalmaa stworzył zagrożenie pod bramką Energi. Gwizdek. Ruszona bramka.
36 min. – Suominen potężnie uderzał spod niebieskiej. Spesny na posterunku.
35 min. - Neupauer ze zwodem zamykał akcję Podhala, ale nie ma bramki.
35 min. - Kalinowski z Mianciukiem wychodzili 2 na 1, potworne zamieszanie, pusta bramka, ale krążek nie wpada do siatki.
34 min. - Dziubiński zdecydował się na indywidualny rajd przed bramkę gości, ale jego strzał na raty wyłapał Spesny.
33 min. - Suominen minął się z krążkiem przy niebieskiej gości, poszła kontra, strzelał Minge.
32 min. - Wielkiewicz nagrywał do Guzika przed bramkę, ale Guzik blokowany przez obrońcę.
32 min. - Jeszcze Dołęga próbował przestrzelić Odrobnego.
31 min. - Karczocha strącał przed bramką, Odrobny wystał.
30 min. – Kolejne wykluczenie dla Podhala. Sammalmaa.
30 min. – Parizek strzelał z przestrzeni miedzy bulikami. Odrobny pewnie broni.
29 min. - Kalinowski wywalczył krążek za bramką Podhala, ale dopadli go obrońcy.
28 min. – Gra się uspokoiła. Trochę chaosu z obu stron. Podhale wybija na uwolnienie.
27 min. - Gol dla Energi. Oriechin wziął sprawy w swoje ręce. Pociągnął mocno w długi róg po zwodzie. 1:1.
26 min. - Będzie kara dla gospodarzy Suominen wędruje na ławkę kar na 2 minuty.
25 min. - Suominen strzela po lodzie, broni parkanem Spesny.
25 min. - Michalski za długo holował krążek w kontrze i jego koledzy spalili.
24 min. - Mianciuk przegrał pojedynek sam na sam z Odrobnym.
23 min. - Guzik sam z ostrego kąta, Spesny nie drgnął.
22 min. - Zapała przed bramkę do Sammalmy, ale Fin nie zmieścił krążka w bramce.
21 min. - Kalinowski zagrał przed bramkę do Karczochy, natychmiastowy strzał, ale wprost w Odrobnego.
Rozpoczynamy II tercję.
20 min. - Ta przewaga gości mniej przekonująca. Nie zdołali wyrównać stanu rywalizacji.
19 min. - Kamienkow wjechał w tercję i strzelił w długi róg, Odrobny broni łokciem.
18 min. - Dołęga z ostrego kąta w słupek krótkiego rogu Wiedźmina.
18 min. - Kara dla gospodarzy. Wielkiewicz.
17 min. - Minge strzelał, Odrobny broni parkanem.
17 min. - Ostry napór Torunia, ale Szarotki przetrzymały.
16 min. - Poprzeczka po strzale Kamienkowa.
15 min. - Teraz goście 5 na 3. Zapała za spowodowanie upadku przeciwnika odpocznie 2 minuty.
14 min. - Będzie kara tym razem dla gospodarzy. Neupauer.
13 min. – Guzik po podaniu Wielkiewicza był sam przed bramką Spesnego, ale nie zdołał go pokonać strzałem z backhandu.
12 min. - GOL dla Podhala! W końcu jest efekt bramkowy przewagi. Michalski pakuje krążek do siatki po podaniu Siutego.
11 min. - Na razie przewagi Podhala bez przekonania.
10 min. - Tolvanen z Neupauerem i Różańskim rozegrali. Broni Spesny. Koniec kary, ale będzie następna.
9 min. - Potworne zamieszanie pod bramką Energi. Potem Dziubiński serią zwodów wyszedł na strzał, ale broni Spesny.
8 min. - Zaatakowany kijem trzymanym oburącz Guzik. Ostra gra gości. Będzie wykluczenie.
7 min. - Hovinen. Dziubiński poprawiał. Jeszcze Koski miał szansę. Nie ma gola. Torunianie już w czterech.
7 min. - Będzie jeszcze jedna kara dla gości. Chwilę wcześniej, po dobrym podaniu Neupauera, Zapała miał wyśmienitą szansę na gola.
6 min. - Hovinen w pierwszej minucie przewagi miał dwie szanse spod niebieskiej.
5 min. - Różański pchnięty nieprzepisowo przy bandzie, będzie wykluczenie dla gości.
5 min. - Michalski blokowany przed bramką Spesnego, chwilę wcześniej miał świetną okazję po podaniu Zapały, ale z backhandu strzelił nad bramką.
4 min. - Kalinowski zakręcił w rogu tercji Podhala, podał do Mianciuka na niebieską, Odrobny chwyta w łapaczkę.
3 min. - Bomba Neupauera spod niebieskiej mija bramkę gości.
2 min. - Koski to Różańskiego, ten świetnie wypatrzył Dziubińskiego, ale napastnik Podhala dobrze blokowany.
1 min. - Oriechin wywalczył bezpański krążek w tercji gospodarzy i uderzył w krótki róg z ostrego kąta. Odrobny zasłonił tę część bramki.
Zaczynamy.
Zapraszamy na relację na żywo z Nowego Targu. Trzeci mecz play off pomiędzy Tatryski Podhale Nowy Targ i KH Energą Toruń. Stan rywalizacji do 4 zwycięstw 1:1.