Rozgrywki: 2018/19 - Ekstraliga: Play-off
4:3 d. (2:1, 1:1, 0:1, d. 1:0) Zakończony
2019-02-24
18:00
Play-Off / Ćwierćfinał 1
04:20 2 min. Jesse Jyrkkiö #10 Wystrzelenie lub wyrzucenie krążka poza lodowisko
65:53 2 min. Jesse Jyrkkiö #10 Ostrość
- 75 min. - GOL! 4-3! Bezuska zdobywa złotego gola dającego zwycięstwo i Unia wyrównuje stan rywalizacji na 2-2!
- 72 min. - Świetna sytuacja hokeisty gospodarzy, ale nie zdołał pokonać Lindskouga!
- 71 min. - Strzał Pasiuta, ale skończyło się na strachu.
- 68 min. - Unia jednak nie zagroziła bramce katowiczan.
- 65 min. - Jyrkkio lekko popchał rywala, który był przy krążku a sędzia gwiżdże karę ...
- 64 min. - Na razie oba zespoły spokojnie.
- 62 min. - Zakotłowało się pod bramką Fikrta i to trzykrotnie. Tuhkanen uderzał ale krążek ze szczęściem nie znalazł drogi do bramki.
- 61 min. - Katowiczanie rozpoczynają dogrywkę w przewadze. Pierwszy strzał broni Fikrt.

- Przerwa na czyszczenie lodu i będziemy mieli 20 minutową dogrywkę.
- 60 min. - Strzał równo z syreną, broni Fikrt.
- 59 min. - Adamus teraz robi karę i katowiczanie w przewadze.
- 58 min. - Unia słabo w przewadze, bez zagrożenia większego.
- 57 min. - Faul w ataku Łopuskiego i gospodarze ponownie w przewadze.
- 56 min. - Próba Themara w przewadze, odbija Lindskoug.
- 55 min. - Świetna okazja w osłabieniu Katowiczan! ale krążek nad bramką.
- 54 min. - Niepotrzebny faul w ataku Rohtli i gospodarze w przewadze.
- 52 min. - Próba kontrataku ze strony Unii, ale spalony.
- 51 min. - Rohtla wjechał przed bramkę, ale uderzył prosto w Fikrta.
- 50 min. - Tomasik na wprost bramki, ale trafia prosto w bramkarza, Fikrt odbija ale na szczęście pomagają mu wybić obrońcy z tercji.
- 49 min. - Groźna kontra Unii, odbija Lindskoug.
- 49 min. - Spalony w polu bramkowym gospodarzy, gra wycofana do tercji neutralnej.
- 49 min. - Uderzenie Wronki obok bramki.
- 48 min. - Pod bramką faulowany Urbanowicz i na ławkę kar siada Wanat.
- 47 min. - Unia bez poważnego zagrożenia pod bramką Lindskouga.
- 45 min. - Faulowany zawodnik Unii i będzie przewaga gospodarzy.
- 43 min. - GOL! 3-3! Podanie w stronę bulika, tam popędził Starzyński, który uderzył pod poprzeczkę!
- 43 min. - Teraz odwrotnie, niedokładne podanie i uwolnienie popełniają goście.
- 42 min. - Unia wybija na uwolnienie, wznowienie w tercji gospodarzy.
- 41 min. - Uderzenie z bulika, odbija Lindskoug.

- Koniec II tercji. Strzały: 6-14
- 40 min. - GOL! 3-2! Na taflę zdążył już wyjść Przygodzki, ale bramkę zdobyli katowiczanie. Podanie zza bramki wykorzystuje strzałem po lodzie z bliska Laakkonen.
- 39 min. - Wronka wjechał przed bramkę, ale po barku Fikrta wychodzi nad poprzeczkę.
- 38 min. - Przygodzki fauluje Pasiuta we własnej tercji i przewaga dla gości.
- 37 min. - Unici nie pozwalają się rozpędzić gościom, rozbijając ich ataki w środkowej strefie.
- 35 min. - Unia zamknięta w swojej tercji, ale pomysłu kompletnie nie mają katowiczanie. Strzały Jassa czy Cakajika bez problemu odbija Fikrt.
- 33 min. - Strzał z bulika Pasiuta i słupek ratuje Unię od straty bramki.
- 32 min. - Zamieszanie pod bramką Fikrta, Rohtla z metra trafia w Fikrta, w między czasie bramka została poruszona.
- 30 min. - Katowiczanie długo w tercji rywala, lecz nie mają pomysłu jak sforsować dobrze ustawioną drużynę Unii. Pod bramkę wrzucił Urbanowicz, łapie Fikrt. Wcześniej uderzał Jass spod niebieskiej.
- 29 min. - Zamieszanie pod bramką Fikrta, ale ten nie daje się zaskoczyć.
- 27 min. - Uderzenie spod niebieskiej broni Lindskoug.
- 25 min. - Teraz katowiczanie ruszyli do ataku, strzał spod bandy Wronki spokojnie łapie Fikrt.
- 24 min. - Kontra Unii 2 na 1, ale strzał Danecka łapie Lindskoug.
- 23 min. - GOL! 3-1! Zamieszanie pod bramką Lindskouga, Maciejewski dobija swój strzał i celnie trafia do bramki gości!
- 22 min. - Tomasik sam na sam, ale broni Fikrt.
- 21 min. - Strzał z niebieskiej na bramkę Lindskouga, obok bramki.

- Koniec I tercji. Strzały: 13-9.
- 19 min. - Themar z kontrą, ale tuż obok słupka.
- 18 min. - GOL! 2-1! Katowiczanie wreszcie przełamali defensywę gospodarzy. Po którejś już dobitce z kolei do bramki z bliska obok leżącego Fikrta gumę do bramki pakuje Pasiut.
- 15 min. - Kontra Unii trzech na dwóch, ale strzał spod niebieskiej obrońcy odbija Lindskoug.
- 14 min. - Katowiczanie przycisnęli, trzy krotnie broni bardzo dobrze Fikrt.
- 14 min. - Zamieszanie pod bramką Fikrta, ale gospodarze wybijają na uwolnienie.
- 13 min. - Goście wybijają na uwolnienie, a jednak nie ... Pomyłka sędziów i zaczynamy od środka.
- 12 min. - Katowiczanie zaatakowali, zamknęli rywala w hokejowym, ale wybijają ich z rytmu gospodarze.
- 11 min. - Uderzenie spod niebieskiej, łapie spokojnie Fikrt.
- 10 min. - Trzykrotnie spalony po atakach gospodarzy, goście dobrze się wybronili.
- 8 min. - Jass niepotrzebnie fauluje rywala, który chciał wyjść z kontrą i ponownie Unia w przewadze.
- 8 min. - GOL! 2-0! Podanie zza bramki Vehmanena do Danecka a ten z bliska nie dajesz szans bramkarzowi.
- 7 min. - Wronka ruszył z kontrą ale z bulika prosto w Fikrta.
- 7 min. - GOL! 1-0! Bezuska objechał bramkę i wpakował gumę do bramki. Sędzia jeszcze jednak sprawdza wideo. Ale po analizie uznaje bramkę.
- 6 min. - Jass na ławkę kar za zaatakowanie rywala pod bramką. Unia zagra 5 an 3 przez 31 sekund.
- 6 min. - Spod niebieskiej Bezuska, mrozi Lindskoug.
- 5 min. - Kara dla gości, w przewadze zagra Unia.
- 4 min. - Krążek w bramce Unii, ale wcześniej sędzia pokazywał spalonego w polu bramkowym, spod niebieskiej strzelał do bramki Jyrkkio.
- 3 min. - Zmiana lotu krążka pod bramką Katowic i blisko zaskoczenia Lindskouga.
- 3 min. - Zamieszanie pod bramką Lindskouga. W sumie trzy strzały oddali Unici i chwyta kumę bramkarz gości.
- 2 min. - Rohtla zza bulik, ale spokojnie odbija Fikrt.
- 1 min. - Pierwsza próba akcji gości, ale spalony.

- Zawodnicy wychodzą na lód, wcześniej był mapping czyli pokaz graficzny na lodzie. Mecz rozpocznie się ok. 18:05