Hokej.net Logo

3. miejsce Ziętara Talents w czeskim Humpolcu

3. miejsce Ziętara Talents w czeskim Humpolcu

W poniedziałek 8 listopada 2021 na lodowisku w czeskim Humpolcu został rozegrany jednodniowy turniej w którym wzięły udział selekty z Czech – Stasahockey, Słowacji – Slovak Vampires oraz Polski – Ziętara Talents.


Drużyna złożona z zawodników i zawodniczek z rocznika 2010 prowadzona przez trio trenerskie Piotr Ziętara, Marcin Cieślak, Krzysztof Zborowski zajęła 3 miejsce po tym jak w meczu o wejście do finału straciła niefortunnie bramkę na 20 sekund przed końcową syreną.

W pierwsze fazie turnieju mecze były rozgrywane w systemie każdy z każdym w systemie 2x20m + 5 min dogrywki. Każda tercja oraz dogrywka były w tej fazie turnieju oddzielnie punktowane (jako osobny mecz).

*wygrana 2 pkt. * remis – 1 pkt. *przegrana – 0 pkt. * wygrana w dogrywce 1 pkt.


W pierwszym meczu turnieju Ziętara Talents spotkali się z drużyną Stasahockey, która w większości składała się z najlepszych czeskich zawodników (rocznik 2010) urodzonych na Morawach (wschodnia część Republiki Czeskiej).

Mecz był prowadzony w bardzo szybkim tempie o czym może świadczy fakt, że obie drużyny oddały łącznie blisko 60 strzałów w zaledwie nieco ponad 40 min gry (Stasahockey – 25 strzałów / Ziętara Talents – 32 strzałów )

Wyniki poszczególnych tercji: Ziętara Talents vs Stasahockey - / 1:3 / 3:3 / 1:0 - dogrywka

W kolejnym meczu grupowym drużyna z Polski skrzyżowała kije z bardzo mocnym selektem ze Słowacji – Slovakia Vampires. Obie drużyny po raz pierwszy spotkały się w maju 2021 gdzie w finale międzynarodowego turnieju w słowackim Namestowie po serii rzutów karnych lepsze okazały się Vampiry. Tym razem po zaciętym meczu gdzie nikt się nie oszczędzał, i każdy z zawodników zostawił mnóstwo sił na lodzie drużyna Vampirów została pokonana w dogrywce, a 3 pkt. padły łupem Ziętara Talents.

Wyniki poszczególnych tercji: Ziętara Talents vs Slovakia Vampires - / 3:1 / 1:4 /1:0 - dogrywka

Fazę grupową wygrała drużyna Stasahockey (6 pkt.) drugie miejsce Slovakia Vampires (5pkt) oraz Ziętara Talents (4 pkt).

Drużyna z Czech dzięki wygranej fazy grupowej awansowała bezpośrednio do finału, a w półfinale spotkały się ponownie Vampiry z Talentsami.

Warto dodać, iż w tej fazie turnieju mecz był rozgrywany 2x20min + ewentualne rzutu karne, a każda tercja była wliczana do jednego końcowego wyniku.

W tym meczu drużyna z Polski pokazała swój charakter ponieważ, aż 3 krotnie odrabiała jedno bramkową stratę i goniła rywala. Sam mecz dostarczył zebranej publiczności mnóstwa emocji, i był mówiąc w hokejowym żargonie „meczem waliki o każdy centymetr lodu”.

Losy spotkania ważyły się do ostatnich sekund i gdy po zdobyciu wyrównującej bramki na 3:3 przez Ziętara Talents (niespełna 2 min przed końcem meczu) wydawało się, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebne będę rzuty karne Vampiry zadały decydujący cios i na 20 sekund przed końcową syreną po rykoszecie zdobyły 4 bramkę czym otworzyły sobie drzwi do wielkiego finału.

Finał : Staahockey vs Slovakia Vapires 2:0

MVP drużyny Ziętara Talens został – Oliwier Kowalczyk z ŁKH Łódź

O krótki komentarz po turnieju poprosiliśmy Krzysztofa Zborowskiego, trenera Ziętara Talens:

Turniej w Humpolcu po raz kolejny pokazał, że w Polsce w tej kategorii wiekowej mamy zawodników i zawodniczki, którzy mogą na równi i bez kompleksów rywalizować z najmocniejszymi selektami z Czech czy Słowacji.

Bardzo nas to cieszy i motywuje do dalszej pracy, a zaproszenia na kolejne turnieje, które otrzymujemy od naszych przeciwników potwierdzają tylko, że nasz poziom sportowy jest wysoki.

Mamy nadzieję, że doświadczenie i zgranie, które bez wątpienia drużyna zdobywa właśnie na takich turniejach zaprocentują na najważniejszych imprezach, które dopiero przed nami.


Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
© Copyright 2003 - 2021 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe