Atrakcyjny rywal z Mińska rywalem polskiej młodzieżówki
Nie lada przeprawa czeka wkrótce reprezentację Polski juniorów U18. 9 i 10 listopada podopieczni Jarosława Morawieckiego zmierzą się w Warszawie w dwóch towarzyskich meczach z młodzieżowym zespołem Junost' Mińsk.
Rywal biało-czerwonych na co dzień występuje w białoruskiej lidze juniorów regularnie plasując się na finiszu poszczególnych sezonów na czołowych pozycjach. Aktualnie białorusini z Mińska są wiceliderem swoich rozgrywek. W kwietniu przyszłego roku reprezentacja U18 naszych wschodnich sąsiadów wystąpi Czelabińsku i Magnitogorsku w MŚ elity. W tym samym czasie nasi juniorzy będą rywalizować w Talinnie w MŚ2A. Listopadowe konfrontacje z tak mocnym rywalem w Warszawie będą zatem dużym wyzwaniem i doskonałą okazją do porównania swoich umiejętności dla młodych biało-czerwonych.
- 6 listopada 2017 r. – Zbiórka zawodników Kadry Narodowej Juniorów U18 w Katowicach Janowie,
- 6 – 8 listopada 2017 r. – Zgrupowanie szkoleniowe w Warszawie,
- 9 listopada 2017 r. – Mecz kontrolny: Kadra PZHL U18 – juniorzy Junost Mińsk
w Warszawie,
- 10 listopada 2017 r. – Mecz kontrolny: Kadra PZHL U18 – Juniorzy Junost Mińsk
w Warszawie,
- 10 listopada 2017 r. – Zakończenie akcji szkoleniowych w Warszawie/powrót do Katowic Janowa.
Na akcje szkoleniowe Kadry Narodowej Juniorów U18 w Warszawie zostali powołani następujący zawodnicy:
Blanik Jakub JKH GKS Jastrzębie
Brynkus Sebastian MMKS PODHALE Nowy Targ
Buczek Mateusz MKS Cracovia
Bukowski Jakub HC RT TORAX Poruba Ostrava/Czechy
Dobosz Szymon NIEDŹWIADKI MOSiR Sanok
Duszak Adrian UKS ZAGŁĘBIE Sosnowiec
Glazer Tymoteusz NIEDŹWIADKI MOSiR Sanok
Gosztyła Patryk HK Spisska Nova Ves U18/Słowacja/
Hyla Marcel UKS ZAGŁĘBIE Sosnowiec
Krzyżek Jan MOSM Tychy
Kotuła Marcel UKS ZAGŁĘBIE Sosnowiec
Lewandowski Jakub HC Vitkovice U18/Czechy/
Libik Klaudiusz HC SPARTA U20 Sarpsborg/Norwegia/
Lipiński Sebastian UKH UNIA Oświęcim
Luszniak Szymon UKS ZAGŁĘBIE Sosnowiec
Magiera Michał UKH UNIA Oświęcim
Malczewski Daniel UKS ZAGŁĘBIE Sosnowiec
Piotrowski Mariusz UKS ZAGŁĘBIE Sosnowiec
Prokurat Jakub MKS SOKOŁY Toruń
Radzieńczak Szymon HC OCELARZI Trzyniec U18/Czechy/
Rafalik Przemysław JKH GKS Jastrzębie
Smal Igor GKS STOCZNIOWIEC Gdańsk
Tyczyński Damian HK Spisska Nova Ves/Słowacja/
Ubowski Mateusz MOSM Tychy
Witan Maciej MKS SOKOŁY Toruń
Wsół Bartłomiej HK SKP Poprad/Słowacja/
Zawodnicy rezerwowi:
Bajwenko Oskar MKS SOKOŁY Toruń
Chabior Adrian UKS ZAGŁĘBIE Sosnowiec
Filipek Konrad Ciarko KH 58 Sanok
Gruszczyk Konrad JKH GKS Jastrzębie
Gruźla Kacper MOSM Tychy
Małota Mateusz UKS ZAGŁĘBIE Sosnowiec
Płachetka Marcin JKH GKS Jastrzębie
Rogos Mateusz NIEDŹWIADKI MOSiR Sanok
Wawrzkiewicz Mateusz HC AZ HAVIROV/Czechy/
Wywiał Adam JKH GKS Jastrzębie
Zając Michał TMH POLONIA Bytom
Kierownictwo:
Jarosław Morawiecki Trener Kadry Narodowej Juniorów U18,
Artur Ślusarczyk Asystent trenera Kadry Narodowej Juniorów U18,
Batkiewicz Marek Trener bramkarzy Kadry Narodowej Juniorów U18
Andrzej Pasiut Kierownik/serwisant Kadry Narodowej Juniorów U18
Hachuła Łucjan Masażysta Kadry Narodowej Juniorów U18
Komentarze