Hokej.net Logo

Białorusin trenerem pierwszoligowego MMKS Podhale

Białorusin trenerem pierwszoligowego MMKS Podhale

46-letni Witalij Grajewski będzie najprawdopodobniej pełnił rolę pierwszego szkoleniowca drużyny Miejskiego Młodzieżowego Klubu Sportowego Podhale Nowy Targ, która w sezonie 2017/2018 będzie występować w rozgrywkach I ligi.

Grajewski w Polsce pracuje od dłuższego czasu. Był między innymi w sztabie szkoleniowym Orlika Opole i Tauronu KH GKS Katowice.

Początkowo trenerem MMKS Podhale miał być Marek Rączka, który nawet rozpoczął z zespołem okres przygotowawczy. Po tym, jak dostał on propozycję pracy w sztabie pierwszej reprezentacji, temat stał się nieaktualny.

Aktualnie pod wodzą Grajewskiego trenuje grupa około 15 zawodników. To głównie zawodnicy, którzy rocznikowo „spadli” z Centralnej Ligi Juniorów i nie złapali się do kadry pierwszej drużyny „Szarotek” występującej w ekstraklasie. W składzie są także dwaj Rosjanie i Ukrainiec znani z występów w akademickiej drużynie PPWSZ Podhala Nowy Targ: Maksym Kondraszow, Grigorij Muraszow i Danylo Łatiuk.

Zespół ma już za sobą jeden mecze kontrolny z amatorską drużyną Gazdy Team Nowy Targ, zakończony zwycięstwem 9:0.

MMKS Podhale sezon w I lidze rozpocznie 30 września wyjazdowym meczem z Zagłębiem Sosnowiec.

Aktualna kadra MMKS Podhale: Konrad Stypuła, Sylwester Plewa, Dawid Olchawski, Samuela Jachimczyk, Bartosz Olchawski, Oskar Zamarlik, Jan Panczakiewicz, August Kieta, Tadeusz Huzior, Daniel Pierzchała, Kacper Faltyn, Maksym Kondraszow, Danylo Łatiuk oraz Grigorij Muraszow.

Czytaj także:

Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
© Copyright 2003 - 2025 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe