Hokej.net Logo

Boivin i Dupuy nie wrócą do TAURON Hokej Ligi

Jean Dupuy i Alexandre Boivin w barwach GKS-u Tychy (Foto: Tomasz Gonsior)
Jean Dupuy i Alexandre Boivin w barwach GKS-u Tychy (Foto: Tomasz Gonsior)

Nie będzie powrotu do TAURON Hokej Ligi kanadyjskich napastników, którzy w zeszłym sezonie występowali w GKS-ie Tychy. To już pewne, że Jean Dupuy i Alexandre Boivin zostają w Lidze Azjatyckiej na pozostałą część sezonu.

Kanadyjczycy Alexandre Boivin i Jean Dupuy, otrzymali zapytania z trzech polskich klubów GKS-u Tychy, GKS-u Katowice i PZU Podhala Nowy Targ. 

Z tego grona najbardziej zdeterminowani byli działacze ekipy z „piwnego miasta”, którzy doskonale pamiętają ich dobre występy w poprzednim sezonie. Obaj gracze byli czołowymi postaciami wicemistrzów Polski. Zawodnikami, którzy potrafili skutecznym zagraniem lub ważnym golem przesądzać o losach meczu, jak miało to miejsce choćby w rozgrywkach Pucharu Polski. 

Boivin dał się poznać jako zawodnik, który lubi kreować grę i kontrolować tempo rozgrywania akcji. Świetnie odnajdywał się też w kontratakach. W trójkolorowych barwach wystąpił w sumie w 53 meczach, zdobywając w nich 14 goli i notując 30 kluczowych zagrań.

Dupuy, który spędził w piwnym mieście trzy sezony, skradł serca wielu tyskich kibiców. Fani doceniali jego błyskotliwość, waleczność, umiejętność wykorzystana warunków fizycznych i dobrą produktywność. W sumie dane było mu rozegrać 128 ligowych meczów, w których zgromadził 105 punktów za 48 bramek i 57 asyst.

– Po rozmowach z właścicielami azjatyckiego klubu postanowiliśmy, że obaj zostaną w aktualnym klubie do końca sezonu. Opuszczanie drużyny w trakcie rozgrywek nie jest profesjonalne i popularne w Japonii, dlatego w tym sezonie nie zagrają w Polsce – wyjaśnia Rafał Omasta, menadżer zawodników.

W obecnym sezonie kanadyjski duet występuje w drużynie Tōhoku Free Blades, która występuje w Lidze Azjatyckiej. W tych rozgrywkach uczestniczą cztery japońskie i jedna koreańska drużyna. Sezon regularny trwa 32 mecze, a zespół Kanadyjczyków rozegrał ich do tej pory 24 i z dorobkiem 33 punktów zajmuje trzecie miejsce w lidze. Do drugiego Red Eagles Hokkaido traci obecnie 14 „oczek”. Dlaczego to takie ważne? Otóż w finale play-off zmierzą się dwie najlepsze ekipy fazy zasadniczej.

A jak wyglądają dokonania obu zawodników? Alexandre Boivin jest najlepszym strzelcem (15 goli) i najlepiej punktującym (33) graczem ekipy z wyspy Honsiu, a swój dorobek zgromadził w 30 spotkaniach. Dupuy ostatnio leczył uraz i zdążył rozegrać 13 meczów, w których czterokrotnie wpisał się na listę strzelców i zaliczył 8 asyst. 

Czytaj także:

Liczba komentarzy: 15

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Lista komentarzy
  • J_Ruutu
    2024-01-23 23:14:33

    I tak się tworzy nowe "artykuły". Krótka informacja że jednak nie zagrają, a potem prawie cały poprzedni tekst kopiuj/wklej. I wierszówka jest

    • hubal
      2024-01-23 23:39:58

      przecie co chwila jest nabór do HN więc Rutonie masz pole do popisu

    • skh
      2024-01-24 12:47:26

      Zapraszamy do współpracy. Napiszesz to samo w innych słowach.

  • SK 1964
    2024-01-23 23:18:56

    Tak można narzekać, w Polsce jest tak dużo portali hokejowych że ten można olać

  • botanick
    2024-01-23 23:28:41

    Bardzo dobrze! Wojtusie,Jacusie i inne gogusie może ruszcie swoimi główkami i tyłkami znajdźcie jakieś nowe gwiazdy.A może nasz fiński Kryspin coś ze Skandynawii poleci?"Za co Wy chłopaczki bierzecie pieniążki"?

  • hubal
    2024-01-23 23:38:14

    Grają w jakiejś dziwnej lidze 5cio zespołowej to i pewnie ich aktualna dyspozycja to za mało na THL , było ich zatrzymać w kubie a nie teraz [****]ować .

  • Domin55
    2024-01-24 00:42:18

    Panie W.M Pan sobie wykasuje z telefonu te dwa numery telefonów😂😂😂😂 może ku... czas ruszyć swoje 4 litery a nie bazować na graczach których już oglądaliśmy w naszej lidze.

  • thpwk
    2024-01-24 06:23:55

    Wojtuś w panice, bo jego wzrok dalej nie sięga. Teraz w pośpiechu „gugluje - praca dla hokeisty od zaraz”. Przyjdą jakieś dwa Makrovy albo inne Kropace i będzie dobrze ;)

    • Beta
      2024-01-24 11:57:15

      a czasu coraz mniej został tydzień

    • hubal
      2024-01-24 13:28:35

      ciszej Betko bo zadzwoni do Starzyńskiego który się rozstrzelał w Jastrząbkach :)

  • jack_daniels
    2024-01-24 15:55:26

    Na szczęście mamy koniec już tej telenoweli.
    W ogóle nie mam pojęcia jaki sens był chłopaków ściągać na Play off?!
    Uważam że byłaby to bardzo zła decyzja.
    Wszyscy doskonale wiemy że Jean i Alex pojechali dobrze się bawić do kraju kwitnącej wiśni - typowa wycieczka.
    Jean połowę sezonu nie grał z powodu kontuzji, Alex natomiast bardzo fajnie punktuje w średniej lidze.
    Jednak Play off to inna bajka niż ślizganie się w Japan Ice Hockey League...

    • Domin55
      2024-01-24 16:39:34

      Oglądasz ostatnio nasze mecze?
      Gramy straszny piach mimo że wygrywamy.Brak lidera i kreatora gry bo Alan kontuzja. Nie wiadomo kiedy wróci i w jakiej będzie formie po tej kontuzji.Cos tam gaja Komora i Jezior a reszta z meczu na mecz typowa ślizgaweczka czytaj np.Rac,Koreńczuk ....
      Matczak pewnie i tak nikogo nie ściągnie bo jego zasięg wzroku poza naszą THL nie sięga.

  • jack_daniels
    2024-01-24 17:14:37

    Panie kolego piach to my gramy od początku sezonu.
    Uważam że na dzień dzisiejszy finał z tą grą będzie super sprawa.

    Napisałem swoją opinię bo uważam że chłopaki w Play off za wiele to by nam nie pomogli.
    Zapraszam ich z otwartymi rękami w nowym sezonie.
    Daj już spokój z tym Alanem.
    Chłop pójdzie po sezonie i co koniec świata będzie.
    Ogólnie obcokrajowcy u nas bardzo słabo.
    Te wywody na temat Matczaka pozostaw sobie, ciągle ino narzekanie.
    Wszyscy wiemy jak to wygląda i nic nie zrobisz.
    Dla przypomnienia na jeziora i Filipa też narzekałeś...

  • calan
    2024-01-24 20:01:38

    Szkoda ze nie ma u nas w klubie takiego chłopa jak Leszek Laszkiewicz który ma znajomości i sciaga dobrych grajków do JKH. U nas w klubie są znajomki byłego prezydenta i wiemy dobrze jak wygląda ściąganie nowych zawodników. Ściąga się wyróżniających zawodników dając im więcej kasy czyli na łatwiznę idzie

    • Domin55
      2024-01-24 20:40:07

      Ściąga się zawodników przepłacając ich którzy po przyjściu do nas prawie zawsze obniżają loty.Takim sposobem pokazuje się że coś się tam niby robi w klubie i wywala nie małą kasę z naszych podatków. Już dawno te osoby powinny być rozliczane z tego co roku w postaci raportów.

© Copyright 2003 - 2025 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe