Hokej.net Logo

Budowa ataku zakończona. Henttonen wzmocnił STS

Budowa ataku zakończona. Henttonen wzmocnił STS

Działacze Ciarko STS-u Sanok, zgodnie z naszymi wcześniejszymi informacjami, dokonali piątego transferu w formacji ataku. Do sanoczan dołączy Fin Toni Henttonen. To niespełna 27-letni napastnik mający za sobą doświadczenie w ekstralidze fińskiej.


Henttonen urodził się 19 września 1994 roku w mieście Savonlinna. Ma 182 cm wzrostu i waży 77 kg. Utalentowany napastnik większość kariery spędził w macierzystym klubie SaPKo.

W poprzednim sezonie rozegrał jedno spotkanie w barwach IPK a następnie rozegrał 9 meczów w szwedzkiej lidze HockeyEttan. Zdobył tam 3 bramki i 5 asyst.

W swojej karierze rozegrał 209 spotkań w Mestis (43 bramki, 65 asyst). Dostał szansę także w Liiga, gdzie rozegrał 24 spotkania i zanotował 3 asysty.

- To dla mnie świetna okazja aby się pokazać. Mam za sobą dwa trudne sezony i teraz jestem w świetnej kondycji. Czekam na to uczucie gdy wyjdę na lód a tam panuje dobra i głośna atmosfera. Kocham to!. Chcę pomóc mojej nowej drużynie wygrywać każdego wieczoru, dając z siebie wszystko. Sanok do zobaczenia w sierpniu - powiedział Henttonen.



Aktualna kadra Ciarko STS Sanok:

Bramkarze:

Patrik Spěšný, Mateusz Buczek, Filip Świderski

Obrońcy:

Bogusław Rąpała, Kamil Olearczyk, Karol Biłas, Bartosz Florczak, Sebastian Bar, Eemeli Piippo, Julius Marva.

Napastnicy:

Marek Strzyżowski, Marcin Biały, Maciej Witan, Jakub Bukowski, Konrad Filipek, Mateusz Wilusz, Maciej Bielec, Damian Ginda, Łukasz Łyko, Marcin Dulęba, Krystian Mocarski, Sami Tamminen, Aleksi Hämäläinen, Timo Hiltunen, Toni Henttonen.







Czytaj także:

Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
© Copyright 2003 - 2025 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe