Hokej.net Logo

Burmistrz Krynicy-Zdroju wzywa do zajęcia wspólnego stanowiska (część II)

Burmistrz Krynicy-Zdroju wzywa do zajęcia wspólnego stanowiska (część II)

W ubiegłym tygodniu w Urzędzie Miejskim w Krynicy-Zdroju odbyło się spotkanie środowiska hokejowego z władzami gminy celem wypracowania strategii działania na rzecz hokeja. Burmistrz Piotr Ryba wezwał członków poszczególnych klubów do przedłożenia na piśmie wspólnego stanowiska w sprawie utworzenia podmiotu, którego zadaniem będzie szkolenie dzieci i młodzieży.

Ważną częścią „okrągłego stołu” okazali się rodzice dzieci trenujących w KTH Klub Młodzieżowy. Wśród nich w rozmowach prym wiedli Damian Dubel, Tomasz Ferek i Piotr Potok. Zaapelowali o stworzenie nowego podmiotu pozostającego w zarządzie i nadzorze miejskim w celu zapewnienia przejrzystości i transparentności działań. Żalili się, iż obecnie nie są w żaden sposób informowani o sytuacji w KTH KM, gdzie trenują ich dzieci. Dowiadują się o wszystkim już na poziomie podjętych decyzji o odwołanych zajęciach, meczach, turniejach i tym podobnych niekorzystnych sytuacjach. Chcieliby być aktywną częścią klubu, ponieważ uważają, że wielu problemom można zaradzić. Są gotowi ponosić pewne obciążenia finansowe typu opłata transportu, ryczałtów sędziowskich, zakupu sprzętu, czy też kosztów organizacji turnieju, ale są pozbawiani takiej możliwości, ponieważ nikt nie traktuje ich jako partnerów. Dowiadują się jedynie o tym, co zostało postanowione, bez możliwości wpływu na te decyzje. W nowym podmiocie widzą siebie jako członków organu zarządzającego, obok przedstawiciela miasta i kogoś z grona trenerskiego. Przychylili się do opinii prezesa Kaszowskiego, że szkoleniem łyżwiarskim powinna zająć się Dorota Pieńkoś.

Zacznijmy odbudowę hokeja od dzieci i młodzieży. Seniorski hokej jest bardzo ważny, ale jeśli nie możemy mieć wszystkiego od razu, to zacznijmy od podstaw – apelowali. – Chcemy zrobić coś wzorem Sanoka, Opola, Tychów. Tam rodzice stworzyli podmioty, które świetnie funkcjonują. Na dziewięć tyskich przedszkoli sześć ma podpisane umowy z klubem w kwestii szkolenia dzieci.


Fot. z profilu facebookowego ZawszeKTH.


Z tym stanowiskiem nie zgodziła się radna Katarzyna Zygmunt, międzynarodowy sędzia hokejowy, której zdaniem seniorski hokej nie może zniknąć z Krynicy.

Same dzieci to za mało – tłumaczyła. –To się najzwyczajniej może nie udać. Potrzebujemy równocześnie działać na gruncie dziecięco-młodzieżowym, jak i seniorskim. Najmłodsi muszą mieć swoich idoli. Musi być dla nich przykład, na którym będą mogli się wzorować.


Trzeba zauważyć, że spotkaniu trwającemu blisko trzy i pół godziny towarzyszyły powielane przez wszystkich prelegentów deklaracje o chęci wspólnego działania i porozumienia. Oczywiście było również wiele „wycieczek personalnych” i żali, które uzewnętrzniały się wzajemnie podczas przemówień, aczkolwiek można pozwolić sobie na umiarkowany optymizm w przedmiocie kontynuacji tematu ze strony środowiska.

Chciałbym, żeby został utworzony taki panel, na którym pracować będziemy nad naszym stanowiskiem i efektem tego będzie przedłożenie wspólnych wniosków na ręce pana burmistrza – zaapelował Paweł Zygmunt. – Na tym spotkaniu już nic więcej nie osiągniemy, ale możemy poprzez taki panel przygotować się do dalszej rozmowy z gminą.


Skarbnik Bartłomiej Wrona poinformował, iż budżet gminy wynosi 122 miliony złotych, a kwota na wsparcie działalności sportowej to 200 tysięcy. W kwestiach wolnych środków, które mogłyby być spożytkowane na hokej sporo do powiedzenia miała Katarzyna Zygmunt, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej, przewodnicząca Komisji Kultury, Edukacji, Zdrowia, Sportu i Turystyki oraz członkini Komisji Finansowo-Budżetowej i Rozwoju Przedsiębiorczości.

Jako radna wiem jakimi finansami dysponuje Krynica. Poprzedni burmistrz przeznaczył na sport 450 tysięcy złotych. Przewidział nadwyżkę budżetową w kwocie 3 600 000, z czego 1 600 000 złotych miał dostać hokej. Nie dajmy się omamić. Środki są, tylko trzeba chcieć je dać. Jak obejmowałam funkcję zastępcy burmistrza Dariusza Reśko, to skarbnik powiedział, że kwota miliona złotych nie jest żadnym problemem. Dlatego zdecydowaliśmy się wnioskować o wsparcie hokeja kwotą półtora miliona – uświadamiała zebranych Katarzyna Zygmunt.

Burmistrz Krynicy-Zdroju Piotr Ryba bronił się, że decyzje, które dzisiaj podejmuje wynikają są pokłosiem polityki jego poprzednika. To Reśko przewidział w nowym budżecie 200 tysięcy na sport. Burmistrz pokazał zebranym słynny list intencyjny z 15 października ubiegłego roku, który zawierał postanowienie o przekazaniu przez gminę kwoty miliona złotych na sportową spółkę akcyjną, jak również zaprezentował pismo z połowy listopada z projektem budżetu, w którym te deklaracje nie zostały podtrzymane. Radna Zygmunt wyjaśniła, że milion złotych miał pochodzić z nadwyżki budżetowej.

Czuję się odpowiedzialny za sport dzieci i młodzieży. Uważam, że trzeba inwestować w tę gałąź. To jest przyszłość. Poza tym, jeżeli nie będzie młodzieży, to nie będzie również seniorów – przekonywał burmistrz Ryba. – Jeżeli chodzi o pierwszą lub drugą ligę to sytuacja gminy dzisiaj nie pozwala na inwestowanie w tym kierunku. Musi pojawić się sponsor, który wyłoży milion złotych, a wtedy my dołożymy brakujące pięćset tysięcy. Mój poprzednik przewidział na sport 200 tysięcy i ja w tych realiach muszę póki co funkcjonować. Wprowadzam działania oszczędnościowe, ale ich pierwsze efekty będą widoczne dopiero za pół roku. Być może wtedy możliwa będzie rozmowa o zaangażowaniu na wyższym poziomie finansowania.

Dość sprzyjający klimat spotkania zauważył również zastępca burmistrza Paweł Maślanka, który przeszedł do konkretów dotyczących możliwości przekazania sprzętu posiadanego przez poszczególne kluby na potrzeby nowego podmiotu, który zostałby stworzony przez gminę. Pomysł znalazł uznanie w oczach zebranych.

Czekam teraz około półtora miesiąca na państwa wspólne stanowisko i od tego będę uzależniał swoje dalsze kroki – podsumował spotkanie burmistrz Ryba. – Jeżeli wśród was nie będzie woli wspólnego działania, to po prostu będziemy musieli jako gmina zacząć działać z pominięciem opinii środowiska. Uważam jednak, że inicjatywa powinna być oddolna. Podkreślam, że nie chodzi mi o padające dzisiaj ustne deklaracje wspólnego działania. Chcę konkretnej, odpowiedzialnej i poważnej deklaracji pisemnej. Jeżeli będzie taka potrzeba oddeleguję kogoś z urzędu na państwa spotkanie, na którym chcecie ustalić szczegółowo swoje stanowisko.


Póki co, krążek wjechał do tercji środowiska hokejowego. Jak rozegrają tę akcję? Czy będą potrafili ją odpowiednio zbudować i zapomnieć o przeszłości? Oby tak, gdyż jeśli wierzyć deklaracjom burmistrza jest szansa na unormowanie spraw dotyczących szkolenia dzieci i młodzieży. Pytanie tylko, co z hokejem seniorskim? Na to będzie trzeba jeszcze parę lat poczekać w Krynicy-Zdroju.

Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się!
Shoutbox
 • Luque: Zaba też prawda
 • kunta: Na skrzypcach?
 • Zaba: W latach 2005-2008, przy czym w pierwszym sezonie rozegrał tylko dwa mecze w Ocelari, a resztę na farmie. Dwa kolejne sezony rozegrał pełne. W sezonie kolejnym 2008/09 grał w słowackiej extralidze
 • kunta: Aron gra już tyle lat w Trzyńcu , a i tak czasem jeszcze widać, że to Polak. Jak się za dzieciaka techniki nie nauczy, to nawet święte boże nie pomoże.
 • gieksa76: Pięknie GIEKSA kryzys mamy za sobą
 • Oświęcimianin_23: Kryzys będzie zażegnany przy kilku zwycięstwach z rzędu :)
 • Hokejowy1964: Łapiemy świeżość w grze, jeszcze nie wszystko trybi ale idzie ku dobremu. Wychodzimy na prostą, brawo GieKSa !
 • Unikatowy99: PEL52: Ja oglądałem Katowice
 • PEL52: 99,no i jak Koluszko?
 • Unikatowy99: bardzo dobrze trener ma do niego duże zaufani cały czas było go widać już w pierwszym meczu idealnie się wkomponował w drużynę To jest duże wzmocnienie dla Katowic szkoda że nie dla nas
 • Unikatowy99: Ciekawe Czy nasz mecz z Katowicami 21.01.2022 również zostanie odwołany?
 • Gepoq: Jeżeli Jasiek się nie ogarnie to będzie slabo w PO
 • Hasek64: Gepoq mówiłem o poniedziałku :) chyba czytałeś że to pierwsze spotkanie?
 • Arma: Teraz już rozumiem czemu Unia grała na dwie piątki pół sezonu, teraz każda drużyna będzie grać na dwie piątki więc Unia będzie lepiej przygotowana. Jednak Coolen wyprzedza ligę o lata.
 • Unikatowy99: Arma bez względu na wszystko na tą chwilę najlepiej i bez problemów wygląda Kraków i chyba Katowice się odradzają zobaczymy jak wypadniemy z Katowicami w bezpośredniej rywalizacji 21.01.2022
 • emeryt: na to chwile to siedzimy na fotelu lidera i doceńmy to ...
 • PEL52: A Jastrzebie wczoraj zdrowe dzisiaj juz COVID,ciekawe czy Sanok tez odwola jutrzejszy mecz,bo jesli nie to znaczy ze Jastrzebie sciemnia.
 • gbr22\\/: Jak nie mają pozytywnych wyników, ani nie zostali "uziemieni" to czemu mieli by odwołać?
 • gbr22\\/: Ściemniają to w tv, byłem dzisiaj w piekarni, od poniedziałku mają być podwyżki(a nie dalej jak miesiąc temu też były), więc ja się pytam jakim ujem mówią że będzie taniej.
 • emeryt: zarabiać coraz więcej a koszty utrzymania coraz niższe...znacie taki kraj?
 • jastrzebie: Niby po co Jastrzębie by miało ściemniać?
 • PEL52: gbr22\\/,a co grali w maseczkach?czy nie bylo kontaktu ze jedni maja drudzy nie.
 • Jersan1: emerycie prowadziles kiedyś własny biznes ?
 • emeryt: nie Sanie ale każdy kto takowy prowadzi twierdzi ze sie nie opłaca,takie hasło na dzień dobry
 • Hasek64: Emeryt jeszcze dwie kolejki I czas będzie zjeść z fotela lidera :)
 • statys: A co to za ludzka namiętność każe pani Joli z piekarni podnosić ceny? A Frankowi z młyna? A Zbyszkowi z gazowni? Obniżone będą, czy już są vaty i akcyzy, a reszta to sprawa przedsiębiorców i ich świadomości, że na rynku jest pieniądz, który można wziąć.
 • Unikatowy99: Z godnie z nowymi przepisami jeżeli któraś z drużyn nie przystąpi o 5 rundy do meczu to walkower. Więc wiemy na czy stoimy chodzi mi o mecz 21.01.2021 z Katowicami
 • Simonn23: i tak mamy farta ze we wtorek pauzujemy
 • Luque: Statysku jak widać wielu ludziom przydałoby się poprowadzić jakiś biznes żeby zrozumieli jak to działa i dlaczego rosną ceny, bo obietnice dla gawiedzi za pieniądze tej gawiedzi to się fajnie składa, jednak prędzej czy później przychodzi za to rachunek ekonomiczny..
 • hubal: jaki problem , załóż jeden z drugim działalność i powodzenia , takie bzdety wygadują ludzie typu statysa
 • jastrzebie: PELE5 nie wymyślaj farmazonów. Właśnie JKH woli być na bieżąco z meczami. Chyba każda drużyna. Unia 6 stycznia zagrała z JKH, a 9 już nie doszło do spotkania Cracovia- Unia. Nagle po paru dniach kilka przypadków zakażenia u Nas. Ale nit nie wymyśla teorii spiskowych. Będzie protokół to się zrobi ciekawie.
 • Unikatowy99: moim zdaniem już wszyscy na całym świecie uczą się żyć w dobie wirusa stąd zmiany regulaminowe między innymi w PlH. Zmiana przepisów od 5 rundy to dobry krok do którego będą się musieli wszyscy dostosować w dobie pandemi. Z tego co mi wiadomo Tychy to jedna z nielicznych drużyn której covid 19 nie dotknął i niech tak zostanie bo w innym przypadku można domniemywać że będą najbardziej poszkodowani w dobie nowych przepisów.
 • Yzerman #19: Chcecie pogadac o działalnosci gospodarczej...Ja jeszcze próbuje...Ale na to wygląda ze moze dociągne do końca miesiąca.Tak to jest opłacalne
 • Jersan1: Dlatego piszę wszyscy którzy wypowiadają się na temat działalności a nigdy tego nie lizneli niech zamilkna .Nowy Ład wy kończy połowę drobnego biznesu . Teraz bardziej opłaca się nic nie robić i żyć Z różnej masy zasiłków
 • Ksiądz Robak: Prowadzę działalność prawie 20 lat i jak czytam niektóre wypowiedzi to mnie pot oblewa.....taka rad jak się nie ma pojęcia to lepiej mądrze milczeć niż głupio pie.dić
 • Andrzejek111: Celem tej władzy od początku "rządzenia" jest wykończenie drobnych i średnich przedsiębiorców. I jeszcze żeby ich jakiś "orlen" przejął.
 • Yzerman #19: Robaku stwek nie zmieniłem od kilku lat..paliwo wiadomo..a gdzie reszta. A do tego kodzty....rzygać mi sie chcę.Na szczęście mam inny dochód..ale to na przetrwanie
 • Yzerman #19: A do tego nic a nic nie dostałem..tak jak restauratorzy czy hotelarze..którzy za dotacje jezdzą.BMW 8
 • Yzerman #19: ceny podniesli..a im jeszcze mało
 • Luque: Panowie takich gości co myślą jak statys to jest cała masa w kraju, najlepiej jakby rząd jeszcze powołał nowoczesnych ORMOwc... tzn. Sygnalistów do sprawdzania cen w sklepach czy przypadkiem nie są inne niż te które narzuci nie bacząc na rzeczywiste koszty rynkowe
 • Yzerman #19: Luq a to nie ma tak. Mandaty za info z kamerek.Do tego doszło...To nie nowoczesne ORMO
 • szyba666: Rado może jakiś krótki wywiad z Maxem?
 • Luque: Ajzer o ile jeszcze rażące łamanie przepisów drogowych to jestem w stanie zrozumieć, że ktoś gliniarzom podsyła to ogólnie społeczeństwo się zaczyna robić takie roszczeniowe i do tego "uprzejmie donoszę" ;p
 • Hasek64: Luk no tacy nowocześni szmalcownicy. Ludzkie śmiecie nie mające własnego życia i próbujące udawać ormo
 • Simonn23: Bramka Pawła Zygmunta przeciwko Ostrawie
 • Hasek64: Szyba a co on ci może ciekawego powiedzieć? :D że podoba mu się Polska zima, Oświęcim to wspaniałe miasto z masą zabytków i droga Benzyna na stacji? :D aha no i trener robi fajne treningi ponoć ale mamy kwarantannę drużynową i słyszałem tylko od kolegów z drużyny
 • Yzerman #19: Lu ..Nie wiem jak u Was..ale to cu u nas się dzieje...Dla mnie to juz jest koniec świata...A to niby policja robi to juz jest najnormalniej wstyd
 • Unikatowy99: Yzerman #19 podziel się co się dzieje
 • Simonn23: Zygmunt druga bramka
 • QbaSTS: Sędziowanie dramat
 • PEL52: Dzisiaj Sanok to nie ten sam co w piatek,Cracovia caly czas w tercji Sanoka
 • Andrzejek111: Sanok Sanok. Jeszcze dwie, jeszcze dwie.
 • emeryt: manie19 no nie mów że mandaty wystawiajo?
 • Polaczek1: Cracovia dogoni trójkę?
 • Yzerman #19: Eme..no nie bądż zdziwiony..Bo to co robią???
 • calan: Mam nadzieję że nowy trener Sidorienko ściganie dobrych zawodników do drużyny, bo narazie GKS Tychy słabiutko
 • emeryt: wie ktoś czy nowy kocur zagra w piątek z Kato?
 • szyba666: Wszyscy pewno zagrajo. Oby
 • emeryt: strasznie szybki ten pepik taki skoczny
 • PEL52: Eme znowu rozkreca SB,a gdzie go widziales?Poczekajmy na oficjalne
 • emeryt: Pelu embargo na info,dr.Rudi czyta
 • PEL52: Rudi w tym sezonie chyba zmienil zasady,moze jeszcze cos dokupi ale takich zmian jak w poprzednich sezonach to napewno nie bedzie
 • Arma: Dzisiaj przechwyciłem gołębia z wiadomością, było tam pewne nazwisko. Trzeba czekać
 • emeryt: Armo czy doszło do próby przechwycenia ? Czy gołąb był ranny?
 • PEL52: Jutro wtorek wybiore sie na targ moze babsko bedzie to sie cos dowiem
 • Arma: Gołąb miał wyraźne ślady lakieru do włosów na piórach i był delikatny osad węglowy na szyi. Większych obrażeń nie stwierdzono.
 • emeryt: Gps wyraźnie pokazuje że doszło do gwałtownego obniżenia lotu nad Kostuchno
 • gbr22\\/: No i jak obiecali tak zrobili, pisiont groszy wincyj za chleb, a do tego trzeba wykonać gest wyrażający uznanie dla prezesa za obniżenie vatu, pod groźbą karceru.
  Jedzmy ciastka.
  Jutro w końcu pełna kolejka, ciekawe w jakich składach.
 • emeryt: musztarda strasznie poszła w góre
 • Unikatowy99: rząd wprowadza możliwość kupienia musztardy na raty mają pokryć wszystkie odsetki z tego tytułu
 • Yzerman #19: Poczekaj jak wprowadza większy vat na gorczyce :D
 • emeryt: https://www.youtube.com/watch?v=Z4oWDpBHilU
 • emeryt: 14:24 :):)
 • Jamer: eme dzisiaj ogłoszą nowego kocura? :)
 • Jamer: Prawie 3 piątki trenują aż miło!
 • swojak: Dzisiaj spacerując z psem znalazłem taką kartkę. U dołu był dopisek BRAĆ! I nieczytelny podpis. Nie wiem czy to nasze czy może zza Wisły przywiało? https://www.eliteprospects.com/player/47536/daniil-apalkov
 • rober03: Wszystko fajnie tylko jak długo by było trzeba czekać na takiego grajka. Kierunek Rosja równa się czekanie a czasu kluby mają coraz mniej.
 • emeryt: a Jano wciąz czeka na telefon...
 • rober03: Unia już chyba dogra tym co mamy.
 • uniaosw: Oj swojak puknij sie w głowę...
 • hubal: podpis czytelny - "pani brożka" ale swojak na feriach mózg wyłączył
 • Hasek64: Nigdy nie byłem w Ameryce, ale znam kogoś kto był I opowiadał, że niedawno spacerując z kotem na wieczornej kupci spotkał przez przypadek w parku A. Owieczkina i N. Kuczerowa. Poprosił o autograf a gdy podziękował i odszedł kilka kroków znalazł dwa bilety które wypadły Aleksandrowi z kieszeni. Były to dwa bilety do Oświęcimia. Oj co to będą za play offy
 • Hasek64: Kolusz dwie bramki :) widać dobrze mu się gra z Wronesem
 • gieksa76: Jestem spokojny forma wraca
 • Unikatowy99: Gratulacje dla Tych oby tak dalej a będzie bardzo ciekawy play off
 • Hasek64: JTKJ !!!
 • rober03: Ciekawe ile jeszcze meczy będzie nam dane zobaczyć na żywo i czy dograja w tym sezonie do końca Play off
 • Unikatowy99: Uważam jeżeli mają wprowadzić zakazy to tylko dla nie zaszczepionych
 • hokej_fan: Dzisiaj rozmawiałem z moim znajomym taksówkarzem. Opowiadał, że wiózł dzisiaj dwa knedle z dworca na Chemików. Może w piątek zadebiutują.
 • uniaosw: To zmień taksówkarza :)
 • Jamer: uniaosw, będzie dobrze ze wzmocnieniami? :)
 • PEL52: Kto zamawia 2 knedle,przeciez tym nikt nie poje
 • Paskal79: Myślę że będą dwa wzmocnienia do końca stycznia jeszcze jest trochę czasu 👍😁
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: Taka mała odpowiedź na JTKJ upośledzonego Haska 64
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: Relacja z wyjazdu giełdy do Jastrzębia
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: https://youtu.be/pU8DYKSfrZo
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: 😂😂😂
 • uniaosw: Paskal pozdro
 • uniaosw: Jak mawiał klasyk nie uprzedzajmy faktów
 • uniaosw: I dajmy czasowi czas
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe