Był sprawdzany w reprezentacji Polski. Teraz chce go czołowy polski klub
Mający za sobą trzy występy w reprezentacji Polski Adam Kiedewicz wzbudził zainteresowanie klubów z TAURON Hokej Ligi. Usługami napastnika poważnie interesuje się Unia Oświęcim.
25-letni napastnik całą dotychczasową karierę rozegrał w Niemczech. Przechodził przez kolejne szczeble szkolenia w strukturach Kölner EC i Krefelder EV. W seniorskim hokeju występował na drugim i trzecim poziomie rozgrywkowym.
Na taflach DEL2 rozegrał 172 spotkania w ciągu czterech sezonów, zdobywając w nich 41 punktów za 20 bramek i 21 asyst. W fazie play-off dorzucił 15 meczów i dwa trafienia.
Jeszcze lepsze liczby notował w Oberlidze. W 140 spotkaniach uzbierał 102 punkty dzięki 52 golom i 50 asystom. W play-off dołożył 9 występów i 8 punktów.
W poprzednim sezonie reprezentował barwy Füchse Duisburg. W 47 meczach zdobył 35 punktów za 19 bramek i 16 asyst.
W reprezentacji Polski zadebiutował w listopadzie 2023 roku. Otrzymał szansę podczas Turnieju Niepodległości w Sosnowcu. W starciach z Litwą, Łotwą U20 i Estonią nie zapisał się w punktacji.
Teraz znalazł się w kręgu zainteresowań Unii Oświęcim, która aktywnie poszukuje zawodników z polskim paszportem. Przypomnijmy, że od nowego sezonu w składzie każdej drużyny TAURON Hokej Ligi musi znaleźć się co najmniej dziesięciu Polaków.
Czytaj także:
- PZHL zabrał głos ws. STS-u Sanok. Ważny komunikat organizatora rozgrywek
- Młody Polak doceniony za oceanem. Jego nazwisko pojawiło się w amerykańskim drafcie
- Kolejna umowa w Sosnowcu. "Ciepiel" na kolejny rok
- Zapowiada się wielkie widowisko. Oto data meczu o Superpuchar Polski
- Ukraiński klub pod polskim szyldem? Kibice wściekli. "Polacy będą im nosić ręczniki"

Komentarze
Lista komentarzy
Paskal79
I to jest to ! w miarę młody i raczej będzie mu się chciało! Ale powtarzam z uporem maniaka za kontrakty,,gwiazd " z Kanady zakontraktować dwóch,trzech reprezentantów Polski! Przedłużyć z Starszym,, Tyczką" a trener z Finaladi na pewno ma duże rozeznanie w pierwszej lidze fińskiej czy Węgierski -Ruminskiej i raczej sprowadzi solidnych obco i pewnie cenowo dostępnych dla naszego budżetu,wiem że działacze działają szukają i,, burza mózgów " jest .....
hubal
za chwilę THL zmieni się w Mestis II :)
mnie to nie wadzi , lubię szkołę Fińczyków
hokej_fan
Jakie to ma być wzmocnienie, skoro facet grał w oberlidze? Tyczyński co wnióśł w ataku? Słyszę brać 2-3 reprezentantów Polski, niestety nie ma ich na rynku transferowym, jak się pojawi jakiś to ciężko przbić finansowo Zagłębie czy Tychy.
Marios91
Teraz będzie w całej lidze wyszukiwanie Polaków poza granicami kraju i ściąganie ich do nas, byleby tylko jakiś sensowny przyszedł. 10 to chyba za dużo jednak, oby się to nie odbiło negatywnie na poziomie ligi.
hubal
i się będą cenić mimo miernych umiejętności
i tu apel do klubów , nie przepłacać !
Pomorzanin
Tak naprawdę, to nie do końca wiadomo. czy A.D. jest zainteresowany powrotem do Polski? Jeżeli tak, to może zasili Pierniki...