Co warto wiedzieć przed play-offami?
We wtorek rozpocznie się najważniejsza część sezonu, czyli faza play-off. Jest kilka zmian w regulaminie.
Zacznijmy od tego, że ćwierćfinały i rywalizacja play-out będą rozgrywane do czterech zwycięstw. Zmianie ulegnie także format dogrywek.
W sezonie zasadniczym, w przypadku braku wyłonienia zwycięzcy po regulaminowym czasie gry, oba zespoły rywalizowały w trzyosobowych składach przez pięć minut. Gdy nie padł złoty gol, o losach spotkania decydowała seria rzutów karnych.
W fazie play-off, będzie to wyglądało nieco inaczej. Otóż w ćwierćfinale i półfinale play-off oraz w meczach o utrzymanie oba zespoły będą walczyć przez 10 minut w czteroosobowych składach. W przypadku braku rozstrzygnięcia kibice będą świadkami pięciu serii rzutów karnych.
W meczach finału play-off będzie obowiązywało nieco inne rozwiązanie. Czas dogrywki będzie wynosił 20 minut, a oba zespoły zagrają w pełnych formacjach, czyli 5 na 5, po wcześniejszym wyczyszczeniu lodu. Jeśli zwycięzca nie zostanie wyłoniony, o losach spotkania przesądzi seria rzutów karnych. W tym wypadku będziemy świadkami aż pięciu serii.
Zmieniły się także zasady rozstawień zespołów w półfinałach. Od tego sezonu najwyżej rozstawiona ekipa zagra z najniżej rozstawioną. W przypadku awansu tyszan do drugiej rundy, GKS na pewno nie spotka się w niej z Cracovią i Podhalem.
Każde ze spotkań fazy play-off i play-out poprowadzi czterech arbitrów.
Czytaj także:
- Kibice, rezerwujcie czas! Najpierw koncert gwiazdy, potem wielka prezentacja Unii Oświęcim
- Tak Unia Oświęcim rozmontowała defensywę rywali. Polski napastnik zdradził kulisy
- Doświadczony obrońca mistrzów Polski uspokoił kibiców. "Nasz dobry czas przyjdzie"
- Niepokojące sceny w meczu Unii Oświęcim. Ważny zawodnik nie dokończył spotkania
- Zagłębie przegrywa na Słowacji. Lider zespołu zdradził, co trzeba poprawić

Komentarze