Czeskie wzmocnienia

Vlastimil Bilčík i Ladislav Havlik podpisali roczne kontrakty w Pomorskim Klubem Hokejowym Gdańsk. Czescy defensorzy mają zastąpić Mateja Cunika i Robina Malý'ego, którzy zdecydowali się przenieść do innych zespołów.

Cieszymy się, że dołączą do nas dwaj nowi zawodnicy zza południowej granicy. Vlastimila Bilčíka znamy bardzo dobrze, natomiast o Ladislavie Havliku z różnych źródeł zebraliśmy wiele dobrych opinii. W ostatnim sezonie należał do najlepiej punktujących zawodników swojej drużyny – powiedział Przemysław Tutaj, dyrektor sportowy PKH Gdańsk.

Bilčík występował w Gdańsku w sezonie 2017/2018. W 38 meczach zdobył 13 punktów za 4 bramki i 9 asyst. Ostatni sezon 27-letni defensor spędził w SK Horácká Slavia Třebíč, który występuje na zapleczu czeskiej ekstraligi. W 47 meczach zdobył 10 „oczek”.

Z kolei Havlika polscy kibice mogą pamiętać z gry dla GKS-u Tychy, z którym w sezonie 2013/2014 zdobył srebrny medal. Ostatnie dwa sezony spędził w LHK Jestřábi Prościejów (pierwsza liga czeska), gdzie był jednym z trzech najlepiej punktujących defensorów. Warto zaznaczyć, że 27-letni pardubiczanin w swoim hokejowym CV ma blisko 150 meczów w tamtejszej ekstralidze i 10 w Hokejowej Lidze Mistrzów.

Tym samym w barwach ekipy znad Bałtyku będzie występować sześciu zawodników urodzonych w Czechach. Oprócz Havlika i Bilčíka są to bramkarz Tomáš Fučík, a także trzech napastników Jan Steber, Petr Polodna i Josef Vitek.