Cztery odejścia. Kolejne zmiany w Toruniu
Kolejne rozstania z zawodnikami ogłosili działacze KH Energi Toruń. Klub pożegnał się z czwórką graczy, którzy w ostatnim sezonie reprezentowali "Stalowe Pierniki".
Klub ogłosił, że pożegnał czterech zawodników. W tym gronie znaleźli się Jesper-Juhani Ilvessuo, Daniil Kulintsev, Vili Laitinen i Szymon Maćkowski.
Ilvessuo dołączył w trakcie rozgrywek i w barwach toruńskiego klubu rozegrał w sezonie zasadniczym 14 meczów (1 bramka i 3 asysty). W fazie play-off dorzucił 7 meczów, ale nie punktował.
Szymon Maćkowski to wychowanek Sokołów Toruń, 23-letni napastnik rozegrał 36 spotkań w których zdobył 5 punktów za jedną bramkę i cztery asysty. W play-off rozegrał 7 meczów.
Z klubem pożegnał się też Danill Kulintsev, który w 30 meczach zdobył 5 bramek i przy 13 asystował. Był najskuteczniejszym defensorem w zespole. W play-off zmagał się z kontuzją i rozegrał tylko jedno spotkanie.
W przyszłym sezonie na Tor-Torze nie zagra również Vili Laitinen, który w 26 meczach zdobył 4 bramki i przy 14 asystował. W play-off dorzucił cztery asysty w 7 meczach.
Wiadomo również, że w przyszłym sezonie w barwach toruńskiego klubu nie zobaczymy Jakuba Lewandowskiego i Antona Svenssona.
Czytaj także:
- Kolejne zmiany w Bytomiu. Kadrowicz odchodzi z klubu
- Bytomianie odsłaniają karty. Oto ich sparingpartnerzy!
- Czeski obrońca opuścił Unię. Zagra u ligowego rywala?
- Kolesnikow po dołączeniu do KH Toruń. "Władze stawiają przed zespołem wysokie cele"
- „Od naszego lodowiska do reprezentacji Polski”. Ogólnopolski Dzień Hokeja i projekt edukacyjny związany ze 100-leciem PZHL

Komentarze