Hokej.net Logo

Dariusz Kisiel: Cały czas uważam, że powinniśmy grać w ekstralidze!

Dariusz Kisiel: Cały czas uważam, że powinniśmy grać w ekstralidze!

Hokeiści Zagłębia Sosnowiec rozpoczęli zmagania w pierwszej lidze. Jak wyglądać będzie drużyna oraz między innymi jakie będą cele w nadchodzącym sezonie opowiedział prezes Dariusz Kisiel.

Serwis hokejowy Zagłębia: Czy nie uważa Pan, że zgłaszanie klubu (po raz drugi w ciągu dwóch lat) do I ligi, popełniają trochę finansowe samobójstwo? Pieniędzy na to pójdzie niemało, zainteresowanie kibiców i mediów będzie znikome, a gwarancji awansu nie ma żadnych. Czy nie lepiej było odpuścić ten sezon, zbudować solidne struktury klubu, zebrać pieniądze na dziką kartę i za rok grać od razu w PHL?

Dariusz Kisiel: Z informacji jakie obecnie posiadamy wiemy, że w przyszłym sezonie dzikie karty nie będą obowiązywać. Wiedzieliśmy, że w za rok trudniej będzie zebrać zawodników do gry dlatego robiliśmy wszystko, by podtrzymać ciągłość. Dodatkowo nikt nie dawał nam gwarancji gdzie będziemy mogli grać i bardzo możliwe, że musielibyśmy rozpocząć od drugiej ligi.

Cały czas uważam, że powinniśmy grać w ekstralidze. Utrzymaliśmy się w niej po sportowej walce. Według nas spełniliśmy wszystkie warunki, by grać w ekstralidze i w odpowiednich terminach wyznaczonych przez komisję licencyjną złożyliśmy dokumenty. Wyjaśnialiśmy wszystkie niejasności mieszcząc się w terminach wyznaczonych przez PZHL. Zostaliśmy odrzuceni za brak umowy i zabezpieczenia w wysokości dwóch milionów złotych, co nie jest prawdą. Dostarczyliśmy umowę do komisji po tym jak zarzucono nam, że wcześniej złożony weksel nie ma pokrycia. O to dlaczego jesteśmy w pierwszej lidze należałoby zapytać polski związek hokeja na lodzie. Powiem tylko, że ja tej sprawy jeszcze nie zakończyłem.

Czy tak późne powołanie spółki i stworzenia drużyny ma sens?

Pomysł powołania spółki i przejęcia praw do gry od stowarzyszenia, które wywalczyło awans przed dwoma laty zrodził się jeszcze pod koniec ubiegłego sezonu, gdy Leszek Tokarz stanowczo powiedział, że ma dość sosnowieckiego hokeja i będzie rezygnował z bycia prezesem tej drużyny. Po sezonie okazało się, że poprzedni zarząd chce dalej kontynuować swoją pracę i taki stan utrzymywał się przez kilka tygodni. Po tym czasie Pan Tokarz zrezygnował, a prawa do gry stowarzyszenie powierzyło nowopowstałej spółce.

Mało czasu na stworzenie zespołu nie zaszkodzi drużynie w rozgrywkach?

Chciałem opierać drużynę na zawodnikach, którzy wcześniej grali w Zagłębiu oraz młodych wychowankach. Dodatkowe braki to uzupełnienie zawodnikami z klubów ościennych. Być może poprzez zwłokę kilku zawodników odeszło do innych klubów. Po części nie dziwię się temu, gdyż woleliby grać w wyższej lidze. Nie wszystkie transfery odbyły się tak jak powinny i PZHL nie potraktował nas poważnie po raz kolejny. Reszta drużyny trenowała z lekkimi przerwami jednak wierzyli w to, że będziemy grać. Mimo, że niektórzy spokojnie mogliby grać w ekstralidze postanowili zostać i pomóc Zagłębiu Sosnowiec.

Czy sądzi Pan, że drużyna i trener są obecnie przygotowani do walki o ekstaligę?

Na pewno zawirowania związane z naszym startem wpłynęły na przygotowania drużyny do sezonu. Pamiętajmy, że kto inny przygotowywał zespół do sezonu, a kto inny obecnie go prowadzi. Wpłynęły na to zawirowania licencyjne oraz organizacyjne, gdyż na miesiąc przed startem nie wiedzieliśmy kto i gdzie zagra. Zawodnicy trenowali po czym nastąpiła przerwa. Kilka dni później znowu wznowili treningi więc był to bardzo ciężki okres w ramach przygotowań do rozpoczętego już sezonu. Uważam, że optymalna forma dopiero przyjdzie.

Dlaczego Waldemar Klisiak?

Jeżeli chodzi o wybór trenera to Piotr Sarnik ze względu na obowiązki w „SMS” nie mógł zostać trenerem tej drużyny. Wprost powiedział nam, że nie może pogodzić obowiązków w obu zespołach ale zawsze w razie potrzeby służy pomocą. Prowadziłem rozmowy również z innym znanym osobami związanym z sosnowieckim hokejem, jednak żaden z nich ze względu na prywatne obowiązki nie był w stanie podjąć się trenowania pierwszej drużyny. Doszedłem do porozumienie z Waldemarem Klisiakiem i jemu powierzyliśmy funkcję pierwszego trenera.

Czy planowane są jeszcze wzmocnienia obecnej kadry?

Bierzemy pod uwagę wzmocnienia. Pamiętajmy, że naszym celem było stworzenie drużyny opartej głównie na wychowankach. Mamy zdolną młodzież, która już przebiła się do składu. Musieliśmy uzupełnić skład zawodnikami „z zewnątrz” chociaż liczyliśmy, że treningi podejmą jeszcze tacy hokeiści jak Dzwonek, Baca, Zachariasz czy Jarnutowski. Praca nie pozwoliła im jednak powrócić do treningów.

Jak obecnie wygląda współpraca z miastem i Prezydentem Sosnowca?

Prezydent zaoferował pomoc podobną do poprzedniego sezonu w momencie, gdy mieliśmy wystąpić w najwyższej klasie rozgrywkowej. Gdy okazało się, że wystartujemy w pierwszej lidze z dotacji 700 tysięcy złotych dostaniemy mniej niż połowę. Resztę muszą pokryć umowy ze sponsorami. Wiadomo, że w tym przypadku inaczej rozmawia się z firmami. Każdy wolałby mieć swoją reklamę w ekstralidze, a nie na jej zapleczu. Prezydent wspierał nas w walce o ekstraligę na każdym kroku, jednak to nie wpłynęło na zmianę decyzji polskiego związku.

Czy Zagłębie może liczyć na więcej godzin na lodzie?

Gdy „SMS” zagościł w Sosnowcu mieliśmy dwie tafle. Obecnie z jednej korzystają dwie drużyny szkółki, Zagłębie, drużyny UKS oraz amatorzy. Jest bardzo ciężko pozyskać większą ilość godzin na lodzie. Staramy się wszyscy porozumiewać w tej kwestii. Mecze tych wszystkich drużyn zabierają niestety możliwość częstszych treningów na lodzie.

Jak wysoki będzie budżet klubu w tym sezonie?

Na chwilę obecną nie chciałbym rzucać kwotami. Wszystko jest dogrywane. Na pewno nie będziemy patrzeć tylko na dotację z miasta. Musimy szukać zabezpieczeń finansowych również na innych płaszczyznach, by spokojnie dograć cały sezon.

Czy klub złożył już dokumenty w sprawie imprezy masowej?

Tak. Będzie to impreza masowa, a dostępne będą trybuny od strony boksów z zawodnikami. Na play-offy zostanie otwarta pozostała część trybun.

Czy tak wyglądać będą koszulki Zagłębia jak podczas pierwszych spotkań ligowych?

Będziemy grać w koszulkach z zeszłego sezonu, które zostaną uzupełnione właściwymi nazwiskami.

Rozmawiał: Daniel Sołtysik

Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się!
Shoutbox
 • Hasek-1964: Gooool!! Nacis prosciejow Nacis
 • Hasek-1964: Emeryt mordo koniobijco
 • omgKsu: Sedziowanie tego meczu jak w PHL :) dramat
 • Zaba: Niepotrzebna akcja Dziubka, mimo, że miał rację...
 • omgKsu: Nasz nowy Fin #25 nieźle jeździ
 • Arma: Już nie pamiętam ile miesięcy temu obrońca strzelał z niebieskiej, ostatni był chyba brodacz ze Słowenii
 • Hasek-1964: Gooool prosciejow!! Brawo
 • hubal: ten Kowalówka jest naćpany ?
 • Arma: Bardzo dobry meczyk jak na sparingi
 • Zaba: dobry mecz jak na ten etap przygotowań.
 • omgKsu: Była walka , momentami jazda na prostych nogach ze zmęczenia ale to normalne w tym okresie , przydałoby sie ze 2 obroncow ;)

  Gudnajt ewrybady.
 • swojak: Meczyk im dalej tym lepszy. Niestety Kowal w bramce dzisiaj kompletnie nieprzekonujący. Dwie bramy minimum jego. Kogo mamy na trzeciego? A mamy w ogóle?
 • emeryt: dobry mecz Unii na tym etapie
 • Paskal79: Dziś to lepiej wyglądało zaciąg z Tych na plus Cichy chyba nie przegrał żadnego wznowienie! Walczyli chłopaki , choć dwóch obrońców potrzebnych! Moim zdaniem testowany Łotysz słabo w obronie go przepychali jak chcieli a w ataku nerwowo choć mniej strat niż wczoraj
 • Paskal79: Ciekawie zapowiada się sparing z Jkh,za dzisiejszy mecz mały plusik dla Uni
 • emeryt: Łotysz dobrze przy przewagach a macie racje że przy bandach słabiej
 • emeryt: jakby nie patrzec gra coraz lepsza bo i minut na lodzie wiecej
 • Hasek-1964: Było tak blisko. Emeryt nie tasuk się za mocno, bo nadgarstków szkoda. Dobranoc Oświęcimiu 🏕️🏕️
 • Hasek-1964: Tasuj
 • emeryt: widać lubisz te klimaty ciepły kasztanie
 • Arma: Pierwszy sparing nie oglądało się za dobrze ale ten to była przyjemność, szkoda że nie udało się remisu ale wciąż
 • Paskal79: Dwóch obrońców dojedzie ,jeszcze przynajmniej jeden napadzior plus w końcu trening na własnym lodzie i powinno być w miarę dobrze, choć jest sporo do poprawy, Ale piątka cichy i spółka wygląda już dobrze a o nich baliśmy się najbardziej....
 • Paskal79: Chłopaki będą mieć coś do udowodnienia że Tychy ich skreślili a to działa na zawodników na duży wpływ
 • Paskal79: Plus
 • hokejowy100: #PoKarnetyNaChemików4
 • emeryt: 1 piątka i Fini z Tadeuszem optymalnie,potrzeba dobrego grajka do Dziubińskiego
 • DwaTrzy: @wpv zajmiesz sie tym sb i zbanujesz go za bezsensowne zaczepki i wyzywanie innych piszących?
 • Paskal79: Dokładnie eme choć myślę że pierwsza piątka już na stałe a resztę Trener szuka i dziubek będzie miał z kim pograć i tak jak mówię dojedzie przynajmniej jeden napadalec więc spokojnie większe braki w obronie i tu potrzeba dwóch obrońców!
 • wpv: Spokojnie @DwaTrzy, kolega dostał bana na 3 dni ;)
 • emeryt: tylko Linus jakis przygaszony...wczoraj tak mu sie przyglądałem to nawet wzrokiem nie szuka kontaktu z drużyno,aklimatyzacja panie
 • emeryt: nie chodzi tu o gre a bardziej o mowe ciała
 • rober03: Trzeba go godnie w Oświęcimiu przywitać będzie dobrze
 • Arma: Że polski specjał go nie przekonuje, chyba faktycznie potrzeba znajomego
 • emeryt: babsko z targu ma mu wysłac bukiet produktów Lisieckich
 • Paskal79: Dobrze by było by obrońca był Szwedem zawszę miałoby z kim swobodnie pogadać
 • Paskal79: A i dobrze robert piszę od razu cza mu pokazać że kibice są za nim i mu mocno kibicują i wspierają
 • emeryt: trzeba chłopoka podbudowac na Cracovii
 • Arma: Ja już się uczę "sędzie kalosz" i "ślepy krecie" po szwedzku a na dniach zacznę się uczyć "do okulisty a nie sędziujesz mecz"
 • unita87: jakos w dornbirnerze tez Szweda nie miał . Możemy mu z byłej druzyny wziąść dwóch znajomych obroncow Teemu Suhonena i Ari Grondahla
 • Paskal79: Eme może tak się koncentruję Linus i nie szuka wzrokiem innych,mam taka nadzieję
 • emeryt: unita,Ari juz podpisał w innym klubie
 • Paskal79: Choć Skandynawowie raczej ludzi nie okazujący emocji może taki typ i tyle
 • unita87: emeryt to szkoda,ale to juz bylby prawdziwy hit, super gracz
  w takim razie Skinnarsa mu dajmy :P
 • emeryt: Armo ciekawe jak po Szwedzku brzmi eeeeeeee jako presja na sendzi
 • Arma: To będzie ciekawy sezon, nie tyle dla kibiców co dla zawodników jak zobaczą poziom sędziowania po 2 rundach
 • Oświęcimianin_23: Hasek, za te Twoje durne komentarze życzę Wam z całego serca porażki w CHL, wiesz? Obyście przegrali każdy mecz. To już robi się nudne i żałosne.
 • hubal: a tym czasem blamaż polskich kopaczy kwitnie w najlepsze (Lech)
 • Paskal79: Kur....a Lech prowadził 2;0 i ma w końcówce 4-5 setek a dostaję bramkę w 95 min katastrofa a zarabiają Dziady po 70-100 tys miesięcznie!!!
 • DwaTrzy: Oświęcimianin, nie zniżaj się do jego poziomu ;)
 • DwaTrzy: No Lech jak JKH w pierwszym meczu półfinału
 • Paskal79: W Lechu jak znajdą trenera to katastrofa, przykład Górnika trener z 3 czy 4 ligi niemieckiej i chłopaki biegają aż miło a trener mówi że to jest ok80 %tego co powinno być!!! Chyba raków ma taką intensywność a potem się dziwić że nasi za granicą potrzebują, rok by dojść do siebie i to pokazuje jak się trenuję w Polsce!!!
 • Oświęcimianin_23: DwaTrzy, nie idzie wytrzymać tego pie*dolenia, faktycznie mnie poniosło i ostatni raz takie coś.
 • DallasStars: Hasiok , użyj tej maści na ból doopy, choć nie wiem czy na głowę ci zadziała... cracovia - gks $-2. Musi boleć cieniasie...
 • hanysTHU: Komu bana,komu? Ostatnio dramat życia przeżył to musi sobie ulżyć.
 • Luque: Nie takie tu były spiny i banów nie było...
 • uniaosw: Ja bym Dziubka dał do Michaela i Alexa a Tadka do finów, zakładając że dojdzie jeszcze jeden napadzior (Denyskin?) wtedy 3 atak Padakin Krzemień Nowy ale Zupa wie lepiej na pewno :)
 • hanysTHU: Luk, liczba to przy tym ...( tu wprowadź dowolne słowa) gites ziom.
 • hanysTHU: Tak czy inaczej: In Zupa we trust!
 • Paskal79: Jeżeli Deniskin nie dojedzie to będzie dwóch napadziorow i wiadomo dwóch obrońców, myślę że ma czas max do ok 20 sierpnia jak nie mniej (Deniskin) i jak go nie będzie to rozwiążą z nim kontrakt i będą szukać jedynego napadziora bo drugi już jest na celownikua 🤔,co do Dziubka to grajek takiej klasy że gdzie go zupa nie da to sobie poradzi a z nowym czy nowymi napadziorami będziemy mieli 3b. mocne piątki i czarta dobra, obronę trzeba wzmocnić przynajmniej dwoma solidnymi obrońcami .
 • hokej_fan: Chcecie dobry skład, to kupujcie karnety. Wszyscy na Chemików 4 po karnety na nowy sezon
 • emeryt: 2 lata temu za wczesnego Zupy poszło 800 szt...tylko że wtedy była unia tv,były wywiady,było spotkanie z kibicami,poprostu klub fajnie wyszedł do kibica
 • rycho1973: Tak jak pisze emeryt 2 lata temu kupiłem 2 potem ze względu na pracę na dwie zmiany 1 a teraz czekam bo w d..piec mieli kibiców ba "znawców internetowych" pewnie kupię ale sobie poczekają tak jak my do października
 • Luque: 1-0 w Tychach, Nasi ładnie chodzą
 • Paskal79: Lugue 2-0 jak coś
 • Paskal79: Dobry mecz w Tychach Katowice i Tychy dobrze wyglądają
 • Paskal79: Kurde szkoda że u nas nikt nie pomyśli i takich transmisjach jak w Tychach czy wogole o TV , było kiedyś Unia TV teraz to chyba nie ma kto to robić?
 • Luque: Widać dobrą rękę trenera Sidorienki, ciekawe jak wypadniemy w memoriale na Słowacji
 • fruwaj: Gieksioki porażkę będą tłumaczyć brakiem konusa ;) a tak w ogóle to cześć wszystkim
 • Hokejowy1964: W meczu tyscy wygrali , w karnych my- w sumie remis ;). Mamy drużynę z potencjałem, pozgrywamy się i będzie ok.
 • PEL52: Jak zwykle Hokejowy porażka boli trzeba to jakoś wytłumaczyć,tak żeby Twoje było na wierzchu
 • Luque: Hokejowy jak się przegra w lidze mecz 2-0 to się karnych już nie rozgrywa... te karne to taki trening na luziku
 • PEL52: Luq, oglądałem tylko 3 tercje ale wasi pięknie chodzą, widać rękę Cara
 • Simonn23: Popradowi wyjątkowo nie leży Cracovia
 • botanick: Katowice z taką skutecznością w CHL..to tylko pompony i na schody:)
 • botanick: ale to nie mój problem
 • Luque: PELu mi też się podobało ;)
 • Hokejowy1964: Musiałbym być kibicem pewnej drużyny żeby porażkę w sparingu przeżywać. Nie mierz swoją miarą Pel. Jesteśmy od tygodnia w tym składzie, nie wymagam zgrania, muszą się najpierw poznać co kto gra na lodzie. Misiu kolorowy a co ma tu moje na wierzchu ? Nie ma moje na wierzchu to jest bez znaczenia ;). To był sparing, dobry ale tylko nic nie znaczący sparing :(
 • Hokejowy1964: Sparing :)
 • Hokejowy1964: botanika o jesteś ! Zauważyłeś 2 transfery u nas bo się podsmiewales że mnie że się jaram czymś czego nie ma ;) . Pamiętasz ?
 • Hokejowy1964: Luque taki sam trening na ludziki ten sparing , jak te karne. To był mecz o coś czy sparing ? Bo się niepotrzebnie podniecasz i o meczu piszesz :)
 • Luque: Ale żeś się naprodukował...
 • Hokejowy1964: Ty wcześniej....
 • Luque: No wątpię, bo ja napisałem jednym zdaniem, a Ty pisaninę...
 • Hokejowy1964: Nie wątpię wiem- Ty 2 linijki z kawałkiem, ja 3 z kawałkiem odpowiedzi - no rzeczywiście rozpisalem się niesamowicie....
 • emeryt: Oskar Skarabeüs witamy
 • Slavomirio: Luque przestań z nim polemizować to jest człowiek inaczej patrzący na życie człowiek o wszystkich rozumach Dziwie się że administrator tego portalu jeszcze go tu nie zablokował Bo on tu każdemu ubliża
 • Hokejowy1964: Ha ha odezwał się nie dość że szeryf to jeszcze kapusta :))). Jeżeli napisanie komuś konkretnie tak jak powyżej napisałem z porównaniem linijek wpisu nazywasz ubliżaniem to nie masz pojęcia o czym piszesz....ubliżasz sam sobie pisząc te brednie...
 • botanick: Czyste szaleństwo,szczęka opada,w sieci wrze..Katowice mają 2 nowych zawodników.
 • emeryt: Stanisław MAŁKOW sto lat, Panie Trenerze zdrówka i pomyślności
 • hubal: powiadam Wam , miłujcie się !!!
 • Hokejowy1964: botanick cyniku nie chodzi o to że jest 2 nowych zawodników ale o to że się podśmiewałeś że wspominałem o nowych transferach a ich nie było. Mam Ci przypomnić co pisałeś ?
 • Luque: Unia gra za 15 min, a tu taka cisza jak na stypie ;P
 • Simonn23: fajnie ze pepiki robią transmisję, mimo iz dwie polskie druzyny graja
 • Simonn23: szkoda ze nie udalo sie chociaz jednego meczu z Czechami wygrać... niech już będzie ten lód u nas w końcu.
 • hanysTHU: Do władz wszelakich: taką halę ,w jakiej odbywa się dzisiejszy sparing Unii ,proszę wybudować pomiędzy istniejącą halą lodową a Orlenem.
 • hanysTHU: W bramce Kieler czy Bence?
 • wpv: Bálizs
 • Simonn23: Silent killer po raz pierwszy
 • rober03: Fajne sobie chłopaki pograły 👍
 • hanysTHU: Dobra tercja.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe