Defensor zza oceanu zostaje w Katowicach
Kanadyjczyk Mackenzie Braid podpisał kontrakt z KH GKS Katowice. Wiele wskazuje na to, że 23-letni defensor zadebiutuje w dzisiejszym spotkaniu z SMS PZHL Sosnowiec.
Mackenzie Braid urodził się 16 stycznia 1993 roku. Ma 183 cm wzrostu i waży 84 kg. Swoją karierę juniorską spędził w ligach GTHL, USHS, OHL oraz MJAHL. W Ontario Hockey League rozegrał 137 meczów (6 goli, 15 asyst). Ostatnie trzy lata grał na uniwersytecie Wilfrid Laurier z ligi CIS. Tam w 70 meczach zanotował 8 goli i 16 asyst. Warto także zaznaczyć, że pod koniec września przebywał na testach w Arizona Coyotes.
Co ciekawe Dawn Braid, czyli mama MacKenziego, doszkala w jeździe na łyżwach zawodników m.in. Arizona Coytotes, Calgary Flames, Buffalo Sabres, Anaheim Ducks czy Toronto Maple Leafs. W tym pierwszym dostała angaż i została pierwszą kobietą w sztabie szkoleniowym klubów z NHL.
Czytaj także:
- Nie żyje człowiek, którego znał każdy kibic Unii Oświęcim. Miał 73 lata
- Reprezentacja Polski będzie w darmowej TV! "Domagali się tego". Porażka Polsatu
- Inauguracyjny sparing za nami. Gospodarze pokazali klasę!
- Oto ceny biletów i karnetów na mecze Unii. Są rabaty dla wiernych kibiców
- Bryk: Nic nie odda treningu hokejowego. Wszyscy cieszymy się jak małe dzieci

Komentarze