Wszystko wskazuje na to, że przygoda GKH Stoczniowca Gdańsk potrwa zaledwie jeden sezon. Dziś zarząd, w oparciu o opinię Rady Nadzorczej, podjął uchwałę o zaprzestaniu działalności w zakresie prowadzenia drużyny. Skutkuje to rozwiązaniem kontraktów z zawodnikami i sztabem szkoleniowym.
Maciej Turnowiecki, który jest prezesem spółki, rozesłał do zawodników poniższego maila. Wynika z niego, że klub nie przystąpi do rozgrywek w nowym sezonie. Przyczyną takiej decyzji są problemy ze znalezieniem sponsorów oraz pandemia koronawirusa.
– Bezpośredni wpływ na taką decyzję ma pandemia koronawirusa, kolejne rządowe obostrzenia i zakazy związane z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz oczywiście powiązany z tym brak perspektyw na pozyskanie sponsorów dla drużyny Gdańskiego Klubu Hokejowego. Wsparcia finansowego spółce już w bieżącym, 2021 roku odmówiło Miasto Gdańsk i Grupa Lotos, wcześniej koncern Energa oraz kilkanaście innych podmiotów z Gdańska, a także województwa pomorskiego – napisał Maciej Turnowiecki.
Szanse na zmianę tego pesymistycznego scenariusza są niewielkie. Oznacza to, że Gdańsk zostanie bez seniorskiej drużyny.
Przypomnijmy, że ekipa Stoczniowca Gdańsk zakończyła sezon na ostatnim, 10. miejscu. Z 36 spotkań wygrała tylko 2.

Czytaj także: