Hokej.net Logo

Gracz grudnia w PHL - Rafał Radziszewski

Gracz grudnia w PHL - Rafał Radziszewski

Redakcja portalu Hokej.Net wybrała najlepszego zawodnika grudnia w Polskiej Hokej Lidze. Został nim bramkarz Comarch Cracovii - Rafał Radziszewski.


Nie będziemy ukrywać, spory wpływ na nasz wybór miał turniej finałowy Pucharu Polski, w którym bramkarz "Pasów" był najjaśniejszą postacią. To w sporej części dzięki wielokrotnemu reprezentantowi Polski Comarch Cracovia sięgnęła po pierwszy w historii puchar kraju.

- W tym turnieju Rafał bronił fantastycznie - komplementuje gracza grudnia Rudolf Rohaczek, trener Pasów. - Można powiedzieć, że podczas tej imprezy bardzo wielu napastników przeciwnych drużyn połamało sobie na nim zęby. To najwyraźniejsza osobowość tegorocznych rozgrywek.

- W grudniu meczów ligowych praktycznie nie było, więc spodziewam się, że na wybór mojej osoby wpływ miał turniej finałowy Pucharu Polski - powiedział Rafał Radziszewski.

Ze względu na wprowadzony w grudniu lokaut większość drużyn występujących w Polskiej Hokej Lidze rozegrała zaledwie po cztery mecze. Krakowianie wygrali w tym okresie dwie ze swoich potyczek. Prawdziwy koncert aktualni mistrzowie Polski dali jednak pod koniec roku, w Sanoku. W turnieju finałowym krajowego pucharu ze świetnej strony zaprezentował się przede wszystkim Rafał Radziszewski. W półfinałowej potyczce obronił bowiem 50 strzałów hokeistów GKS-em Tychy, zaś w wielkim finale 58 uderzeń zawodników Ciarko PBS-u Banku Sanok.

- To był bardzo dobry turniej dla nas, dla każdego z graczy Cracovii. Nie byliśmy faworytami, ale graliśmy hokej nieprzyjemny dla mocniejszych przeciwników. Ja może troszkę w tym pomogłem - dodał Rafał Radziszewski. - Do tej pory ta forma, nie tylko moja, ale i całej drużyny, na finał Pucharu Polski nie przychodziła. W tym roku raczej nie stawiałem się więc na jakieś wielkie mecze, ale akurat forma pojawiła się w odpowiednich momentach.

Najlepszego bramkarza turnieju finałowego, a także gracza grudnia według portalu www.hokej.net komplementuje trener Comarch Cracovii.

- Rafał od początku sezonu prezentuje bardzo dobrą, równą formę. W kilku meczach "zrobił" nam wynik. Wiadomo, że na zwycięstwa pracuje cały zespół, aczkolwiek Rafał jest tym ostatnim, który naprawia błędy - dodał Rudolf Rohaczek.

Grudniowe statystyki Rafała Radziszewskiego:

6 rozegranych meczów (w tym 2 w Pucharze Polski),

374 minuty spędzone w bramce (w tym 129 w Pucharze Polski),

197 strzałów obronionych (w tym 108 w Pucharze Polski),

22 bramki stracone (w tym 6 w Pucharze Polski),

89,9% strzałów obronionych (94,7% w Pucharze Polski).

A ponadto:

- Został wybrany najlepszych bramkarze turnieju finałowego Pucharu Polski,

- Po to trofeum sięgnął po raz drugi w karierze.



Czytaj także:

Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
© Copyright 2003 - 2026 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe