Grał na olimpiadzie i MŚ Elity. Właśnie dołączył do Podhala
Aleksandr Kułakow tuż przed zamknięciem okienka transferowego podpisał kontrakt z drużyną Tauronu Podhala Nowy Targ. 37-letni napastnik przez długi czas grał w KHL oraz był etatowym reprezentantem Białorusi.
Kułakow (182 cm, 89 kg) jest zawodnikiem uniwersalnym. Może grać zarówno na skrzydle, jak i na środku ataku. Powinien pomóc „Szarotkom” podczas gry w przewagach oraz osłabieniach.
W jego CV możemy znaleźć w 517 występów w białoruskiej ekstralidze, w których zdobył 276 punktów za 103 bramki i 173 asysty. Sięgnął tam po cztery tytułu mistrzowskie: dwa z Junostią Mińsk oraz po jednym z Kieraminem Mińsk i Dynamem Mińsk.
Ładną kartę zapisał też na taflach KHL. W 392 meczach strzelił 51 bramek i zaliczył 62 kluczowe zagrania. Reprezentował tam barwy flagowego białoruskiego klubu – Dynama (zdobył z nim Puchar Spenglera w 2009 roku) oraz Torpeda Niżny Nowogród.
Warto podkreślić, że Aleksandr Kułakow był też etatowym reprezentantem Białorusi. Z ekipą „Żubrów” wystąpił na dziewięciu Mistrzostwach Światach Elity (57 meczów, 6 bramek i 12 asyst) oraz Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver w 2010 roku.
Czytaj także:
- Kibice, rezerwujcie czas! Najpierw koncert gwiazdy, potem wielka prezentacja Unii Oświęcim
- Tak Unia Oświęcim rozmontowała defensywę rywali. Polski napastnik zdradził kulisy
- Doświadczony obrońca mistrzów Polski uspokoił kibiców. "Nasz dobry czas przyjdzie"
- Niepokojące sceny w meczu Unii Oświęcim. Ważny zawodnik nie dokończył spotkania
- Zagłębie przegrywa na Słowacji. Lider zespołu zdradził, co trzeba poprawić

Komentarze