Hokej.net Logo

Gusow: Mam nadzieję, że ktoś zadba o to, by „Szarotki” dalej były chlubą tego miasta

Gusow: Mam nadzieję, że ktoś zadba o to, by „Szarotki” dalej były chlubą tego miasta

Białoruski szkoleniowiec hokeistów Tauron Podhala Nowy Targ Andriej Gusow podsumowuje zeszły sezon, ale mówi też o planach na przyszłość.


Początek kwietnia, a trener jest w Nowym Targu. To oznacza że,…

- … czekam na rozwój sytuacji. Jestem po rozmowie z działaczami z Nowego Targu, którzy dali mi do zrozumienia, że widzą mnie dalej w roli szkoleniowca zespołu. Ja w sumie też chciałbym dalej tutaj pracować. Dobrze się tutaj czuję. Sprowadziłem do Nowego Targu swoją rodzinę i niespecjalnie mi w głowie kolejna przeprowadzka.

W czym więc problem, by oficjalnie powiedzieć, że w sezonie 2021/2022 dalej będzie pan trenerem Podhala?

- W tym, że dalej nie wiemy jaka będzie przyszłość tego zespołu. Dużo w tej kwestii zależeć będzie od decyzji, które zapadną w mieście. Mam nadzieję, że ktoś tam na wysokich stołkach zadba o to, by „Szarotki” dalej były chlubą tego miasta, żeby kojarzyły się z tradycją i sukcesami Nowego Targu, tak jak to miało miejsce przez długie lata.

Ile trener dał sobie czasu?

- Chciałbym i mam nadzieję, że najpóźniej w połowie kwietnia będziemy już wiedzieć więcej. Czas nagli. Trzeba kompletować zespół. 5 maja chciałbym rozpocząć treningi. Mamy już przygotowany cały plan przygotowań. Do połowy czerwca chciałbym, aby zespół pracował dwa razy dziennie i budował fundament pod cały sezon. Potem 3 tygodnie urlopów i 20 lipca chciałbym już wyjść na lód, po to by w sierpniu rozegrać sparingi, wziąć udział w jakimś turnieju. Nie chciałbym powtórki sprzed roku, gdzie wszystko robiliśmy na wariata i skutki tego widzieliśmy w sezonie.

gusow1

Jest pan zawiedzony siódmym miejscem, jakie ostatecznie zajęło Podhale?

- Oczywiście, że liczyłem na coś więcej, mimo że zdawałem sobie sprawę że łatwo nie będzie, znając możliwości finansowe jakimi klub dysponował. Zwaliliśmy sezon zasadniczy. Szczególnie żal mi trzech spotkań: pierwszego z Toruniem i dwóch ostatnich z Sanokiem. Tych 9 punktów zabrakło nam w końcowym rozrachunku. I w efekcie w pierwszej rundzie przyszło nam się spotkać, jak się finalnie okazało, z najlepszym zespołem tego sezonu. Szkoda, bo myślę, że z każdym innym przeciwnikiem mogliśmy realnie powalczyć o „czwórkę”. Szczerze powiem, że chcieliśmy trafić na Toruń, bo gdzieś wewnętrznie miałem przekonanie, że to rywal w naszym zasięgu. Stało się jak się stało. Trafiliśmy na Jastrzębie. To zespół kompletny. Budowany przez lata. Trener Kalaber dysponował czterema silnymi, wyrównanymi formacjami. Pięciu czy siedmiu innych chłopaków czekało w kolejce na swoją szanse. Myślę, że dobrze się stało, że to Jastrzębie sięgnęło po mistrzostwo. Mam nadzieję, że da to do myślenia rządzącym polskim hokejem.

Po sezonie duża fala krytyki wylała się na zarząd. Byli tacy, którzy twierdzili, że z góry miał pan narzuconych zawodników…

- Nie rozumiem skąd to się wzięło. To jest nieprawda. Wszystkie decyzje personalne były podejmowane wspólnie. To, że nie pozyskaliśmy tych zawodników, których chciałem było tylko i wyłącznie spowodowane tym, że albo nie było nas na nich stać, albo na przeszkodzie stanął koronawirus. Naprawdę złego słowa nie powiem na działaczy, bo wiem jak ciężko pracowali, by ten klub funkcjonował. Nic z tego nie mieli, a jeszcze włożyli mnóstwo własnych pieniędzy. W zamian dostali widły w plecy. Wcale się nie dziwię, że Marcin zrezygnował.

Wracając do spraw bieżących, telefon dzwoni? Ma pan oferty z innych klubów?

- Dzwoni, ale to na razie bardzo wstępne rozmowy. Dzwonili menedżerowie z Rosji, Łotwy, był też telefon z jednego z polskich klubów, ale tak jak mówię, bez żadnych konkretów. Na razie czekam na to, co wydarzy się w Nowym Targu. Nie ukrywam, że liczę na to, że wszystko dobrze się ułoży, że będziemy mieć możliwość, aby stworzyć naprawdę mocny zespół, który włączy się do walki o najwyższe cele. W tym roku nam się to nie udało, ale myślę, że ten rok obalił pewne mity i pozwoli wyciągnąć wnioski na przyszłość.

Może pan rozwinąć temat?

- Przychodząc tutaj zewsząd słyszałem, że powinniśmy postawić na wychowanków. Jak najbardziej jestem tego zwolennikiem. Bardzo bym chciał mieć drużynę złożoną z samych nowotarżan. Tylko po pierwsze: ci najlepsi od lat wybierają oferty innych klubów, a po drugie: liga open to dla niektórych zdecydowanie za wysokie progi. Ten sezon dobitnie to pokazał. Nie mam nic do zarzucenia chłopakom, jeżeli chodzi o zaangażowanie i ambicję. Nie szło to jednak w parze z umiejętnościami. Szczególnie w play-off to się uwidoczniło. Myśmy przed sezonem sprawdzili kilku młodych chłopaków, którzy rzekomo mieli aspirować do pierwszego zespołu. I mimo naprawdę szczerych chęci to dla nich hokej seniorski, to jeszcze zbyt duża przeszkoda do pokonania. Nie ma sensu ryzykować ich zdrowiem. Podam przykład Krystiana Wikara, którego zaprosiliśmy na jeden z takich ostrzejszych treningów w trakcie sezonu. Przy jednym ze starć pod bandą zderzył się z Michalem Vachovcem i doznał poważnej kontuzji kolana. A to był tylko trening. To strach się bać co mogło by się wydarzyć w trakcie mecz ligowego. Bardzo kibicuje tym młodym chłopakom, przyglądam się ich rozwojowi i naprawdę jeżeli będą gotowi do gry w warunkach ekstraklasy, to na pewno nie będę bał się z nich skorzystać. Wszystko trzeba robić z głową, bo inaczej można tylko krzywdę komuś wyrządzić. Fajnie współpracuje mi się z Jackiem Szopińskim, który robi dobrą robotę z tą młodzieżą. Jestem pewien, że to kiedyś zaowocuje, pod warunkiem że klub stworzy warunki, aby ci najbardziej utalentowani po pierwsze zostali w Nowym Targu, a po drugie mogli się rozwijać. Żeby nie mieli głów wypełnionych innymi obowiązkami. W tym roku 8 zawodników z naszej drużyny grę w hokeja dzieliło z pracą. Maciek Sulka wstawał o 4 rano, by wypełnić swoje obowiązki w pracy, a o 9 stawić się na treningu. Teraz dwóch młodych chłopaków zamiast odpoczywać i zbierać siły przed nowym sezonem, wyjechało do Holandii, aby pracować na budowie. Więc o czym my mówimy.

W nowym sezonie trzeba liczyć się z dużymi roszadami w składzie?

- Wszystko zależy od tego, w jakim kierunku chcemy iść i jakie będą możliwości. Jeżeli mamy bić się o wysokie cele, to tak: musimy mieć zawodników z wyższej półki. Mam tutaj na myśli zarówno Polaków, jak i graczy zagranicznych. Nie znaczy to, że wszystkich skreślamy. Niektórzy zawodnicy sami muszą się zastanowić nad sobą, nad swoją przyszłością. Byli tacy, którzy bardzo nas zawiedli. Liczyliśmy na nich, a w play-off należeli do najsłabszych na lodzie. Teraz to od nich zależy czy zapracują na zaufanie, czy będą w stanie dać jakość tej drużynie i być jej liderem.

Rozmawiał Maciej Zubek

Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się!
Shoutbox
 • Arma: Dzisiaj przechwyciłem gołębia z wiadomością, było tam pewne nazwisko. Trzeba czekać
 • emeryt: Armo czy doszło do próby przechwycenia ? Czy gołąb był ranny?
 • PEL52: Jutro wtorek wybiore sie na targ moze babsko bedzie to sie cos dowiem
 • Arma: Gołąb miał wyraźne ślady lakieru do włosów na piórach i był delikatny osad węglowy na szyi. Większych obrażeń nie stwierdzono.
 • emeryt: Gps wyraźnie pokazuje że doszło do gwałtownego obniżenia lotu nad Kostuchno
 • gbr22\\/: No i jak obiecali tak zrobili, pisiont groszy wincyj za chleb, a do tego trzeba wykonać gest wyrażający uznanie dla prezesa za obniżenie vatu, pod groźbą karceru.
  Jedzmy ciastka.
  Jutro w końcu pełna kolejka, ciekawe w jakich składach.
 • emeryt: musztarda strasznie poszła w góre
 • Unikatowy99: rząd wprowadza możliwość kupienia musztardy na raty mają pokryć wszystkie odsetki z tego tytułu
 • Yzerman #19: Poczekaj jak wprowadza większy vat na gorczyce :D
 • emeryt: https://www.youtube.com/watch?v=Z4oWDpBHilU
 • emeryt: 14:24 :):)
 • Jamer: eme dzisiaj ogłoszą nowego kocura? :)
 • Jamer: Prawie 3 piątki trenują aż miło!
 • swojak: Dzisiaj spacerując z psem znalazłem taką kartkę. U dołu był dopisek BRAĆ! I nieczytelny podpis. Nie wiem czy to nasze czy może zza Wisły przywiało? https://www.eliteprospects.com/player/47536/daniil-apalkov
 • rober03: Wszystko fajnie tylko jak długo by było trzeba czekać na takiego grajka. Kierunek Rosja równa się czekanie a czasu kluby mają coraz mniej.
 • emeryt: a Jano wciąz czeka na telefon...
 • rober03: Unia już chyba dogra tym co mamy.
 • uniaosw: Oj swojak puknij sie w głowę...
 • hubal: podpis czytelny - "pani brożka" ale swojak na feriach mózg wyłączył
 • Hasek64: Nigdy nie byłem w Ameryce, ale znam kogoś kto był I opowiadał, że niedawno spacerując z kotem na wieczornej kupci spotkał przez przypadek w parku A. Owieczkina i N. Kuczerowa. Poprosił o autograf a gdy podziękował i odszedł kilka kroków znalazł dwa bilety które wypadły Aleksandrowi z kieszeni. Były to dwa bilety do Oświęcimia. Oj co to będą za play offy
 • Hasek64: Kolusz dwie bramki :) widać dobrze mu się gra z Wronesem
 • gieksa76: Jestem spokojny forma wraca
 • Unikatowy99: Gratulacje dla Tych oby tak dalej a będzie bardzo ciekawy play off
 • Hasek64: JTKJ !!!
 • rober03: Ciekawe ile jeszcze meczy będzie nam dane zobaczyć na żywo i czy dograja w tym sezonie do końca Play off
 • Unikatowy99: Uważam jeżeli mają wprowadzić zakazy to tylko dla nie zaszczepionych
 • hokej_fan: Dzisiaj rozmawiałem z moim znajomym taksówkarzem. Opowiadał, że wiózł dzisiaj dwa knedle z dworca na Chemików. Może w piątek zadebiutują.
 • uniaosw: To zmień taksówkarza :)
 • Jamer: uniaosw, będzie dobrze ze wzmocnieniami? :)
 • PEL52: Kto zamawia 2 knedle,przeciez tym nikt nie poje
 • Paskal79: Myślę że będą dwa wzmocnienia do końca stycznia jeszcze jest trochę czasu 👍😁
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: Taka mała odpowiedź na JTKJ upośledzonego Haska 64
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: Relacja z wyjazdu giełdy do Jastrzębia
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: https://youtu.be/pU8DYKSfrZo
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: 😂😂😂
 • uniaosw: Paskal pozdro
 • uniaosw: Jak mawiał klasyk nie uprzedzajmy faktów
 • uniaosw: I dajmy czasowi czas
 • Yzerman #19: Ejjjj...ale to moje :D
 • emeryt: jako dyżurny cieć tego gremium potwierdzam,powiedzenie "dajmy czasowi czas" to dziecko mana19
 • Hasek64: Tyski dzbanie słabe kopiowanie żałosnych filmików od rywala z gorolowa. Jeszcze jakbyście to wymyślili, ale wy tam u siebie macie problem z myśleniem więc nie dziwne, że nawet takiego czegoś nikt nie zmontował i was :D jedyne co z zmontować to potraficie ustawić się z psami w parku A potem udawać prawilną ekipę hahaha:d
 • Paskal79: Pozdro uniaosw👍
 • Paskal79: Coś na pewno się wzmocniony priorytet obrońca tak jak pisze bo w bo artykule a może będzie bonus 🤔😁
 • Jamer: Pascal79 Trzymamy kciuki za dobre wzmocnienia! Teraz weekend i dwa arcyważne spotkania...
 • Paskal79: No na pewno jak będzie obrońca to już jest dobrze bo w ataku mamy wybór a i jest może z dwóch młodych co mogą dać coś nieprzewidywalnego jak to młodzi więc jest dobrze
 • Paskal79: A co do meczy to b ważne i bardzo ciężkie
 • hokej_fan: Dwa głodne renifery widziane na dworcu PKP w Oświęcimiu. Pytały o drogę na Chemików. Pewne info
 • Paskal79: Hokej fan lepiej by były to pitbulle 😁
 • hokej_fan: Syber.yjski niedźwiedź był w drodze, ale Dr. Rudi go przechwycił
 • Paskal79: No.nie można nic pisać po polsku ani czesku bo rudi.przechwyci i przebiję ofertę choć nie tylko on tak może zrobić.... Bo już byli tacy ...😁
 • hokej_fan: Др. Руди, отпусти это
 • Unikatowy99: ***** ***
 • Luque: Unikatowy czyżbyś poczuł #NowyWał w swojej kieszeni? ;p
 • Unikatowy99: tak zabrać ludziom przedsiębiorczym dać nieudacznikom pisowskiej ciemnocie, która na nich głosuje
 • PEL52: Unikatowy99,nic dodac,nic ujac.Trafione w samo sedno
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: Hasek jakie kopiowanie?? Przecież cała Polska wie, że jesteście cyganami, a Persja to wasza ojczyzna. Sam przygłupie się szarpiesz, a później masz pretensje.
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: Cisniesz tu [****] po wszystkich, a później płaczesz.
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: Weź swój dywan i leć spać.
 • gieksa76: Tyski dzbanie ale zaimponowałeś
 • hubal: dzbany i dywany jo niy moga Ciule :)
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: Gieksa leć na bazar może sprzedasz swój perski
 • Hasek64: Hokej fan ty się lepiej martw o wyniki a nie mydl oczu perskimi dywanami, w tym roku już mistrza przy zielonym stoliku nie będzie 😂😂😂 nie pomoże ani covid ani Sidor. Pozostanie
 • Hasek64: Jedynie płacz I wymyślanie bajeczek o dywanach
 • hokej_fan: Jutro wszyscy na Chemików 4 zobaczyć łowne kocury!
 • Hasek64: Hokej_fan. Co to za kocury będą? :D
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: Tato tato kiedy gieksa miała mistrza Polski?? Nie wiem, zapytaj dziadka 😆
 • hokej_fan: Wygłodniałe
 • emeryt: Fanie ten filmik 1 klasa:)
 • hokej_fan: Jutrzejsza obecność na Chemików 4 obowiązkowa
 • emeryt: https://www.youtube.com/watch?v=pU8DYKSfrZo
 • emeryt: majstersztyk:)
 • hokej_fan: eme dzisiaj czwartek, co tam babka z targu mówiła?
 • emeryt: babsko siedzi na Malediwach
 • Oświęcimianin_23: Chyba na Zanzi.
 • KubaKSU: Hokej fan cygany lubią brąz:D
 • Szefu1982: Hokej_fan bardzo chciałbym jutro być na Ch4 ale mam chrzest córeczki w niedzielę i mam na 19 obowiązkowe spotkanie z facetem w czarnej sukience
 • hokej_fan: To ja cię zwalniam z takiego spotkania
 • Szefu1982: Dzięki ale żona raczej by nie była zadowolona
 • hokej_fan: Są sprawy ważne i ważniejsze
 • Unikatowy99: Panowie
 • emeryt: 99 uczy kultury...
 • Unikatowy99: emeryt jak obstawiasz jutrzejszy wynik naszego meczu?
 • Hokejowy1964: KubaKSU cygana widzisz w lustrze
 • Luque: Dziś prawdziwych cyganów już nie ma.. ;p
 • Oświęcimianin_23: Luque, 11/10
 • KubaKSU: Hokejowy,patrzę i za uja pana Cię nie widzę :D
 • Hokejowy1964: KubaKSU i właśnie widzisz swoją cygańską gębę :)
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: Emerycie też się uśmiałem.
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: Hokejowy ale cała tą dyskusję zaczął upośledzony Hasek pisząc nie zaczepiany "JTKJ"
 • kuba17: Panowie, jak tak patrzę i widzę jakie tutaj głupoty wypisujecie, to naprawdę mi die wydaje, że macie po paręnaście latek :p
 • kuba17: Się*
 • Hokejowy1964: Hokej_fan tego nie wiem, nie śledzę non stop wpisów tutaj co nie zmienia postaci rzeczy od czasu do czasu ktoś tu nie wytrzymuje i pisze dziwne rzeczy.
 • Hokejowy1964: Luque masz rację...a i pustego dzbana coraz ciężej spotkać ;)
 • KubaKSU: Hokejowy , cały czas się tu napinasz ,to co się dziwisz ,ze każdy ma Cię za kogo ma :)
 • Hokejowy1964: KubaKSU nigdy nie zaczepiam nikogo jako pierwszy, reaguję wtedy kiedy ktoś wypisuje prymitywne rzeczy. A już to co o mnie sądzą tu piszący, w przewadze małe zawistne ludziki to mam w....głębokim poważaniu...Ile ty masz lat żeby takich argumentów używać ?
 • Hasek64: JTKJ lolololloloooo!!!
 • statys: Miłość własna niektórych nie zna granic, kosmos wypełnia.
 • Hasek64: JTKJ!!
 • KubaKSU: Nie dyskutuje juz z toba ..z samego początku zachowywałes się normalnie i można było polemizować w kulturalny sposób...natomiast teraz na każdym kroku razem z kolegą Haskiem szukacie zaczepki..Tyle z mojej strony..miłego oglądania dzisiejszego starcia,mi niestety praca nie pozwoli .Pozdro bez napinki:)
 • Cola: a Wy dalej z nimi gadacie?
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe