Hokej.net Logo
Mecze na żywo
Ekstraliga
Podhale
godz. 18:00
Unia
Ekstraliga
STS Sanok
godz. 18:00
GKS Tychy
Ekstraliga
Zagłębie
godz. 19:00
JKH GKS

I liga: KaTeHeci Walczą do końca

I liga: KaTeHeci Walczą do końca

Obie drużyny miały za sobą trudną sobotę. Legia do ostatniej chwili prowadziła w Warszawie zaciekły bój z SMS Sosnowiec, a KTH próbowała swoich sił z bardzo już prawdopodobnym w obecnym sezonie mistrzem I ligi. Po podróży po Polsce to jednak kateheci byli w dużo gorszej pozycji na starcie dzisiejszych zawodów. Tym bardziej nie można się nie zgodzić z trenerem Dobosem, że kryniccy hokeiści pokazali dzisiaj charakter.

Pierwsza tercja rozpoczęła się od salwy Patryka Wąsińskiego na bramkę Macieja Marszała, która stanowiła swoistą zapowiedź tego, co czeka bramkarza KTH w pierwszej tercji niedzielnego spotkania. W 4. minucie za trzymanie przeciwnika na ławkę kar odesłany zostaje młodszy z braci Wąsińskich, Karol, a chwilę później dołącza do niego Marek Bryła i na lodowisku robi się luźniej. Możliwość swobodnego działania na większej przestrzeni perfekcyjnie wykorzystują w 5. minucie Mateusz Bepierszcz i Filip Komorski. Szybka i precyzyjna wymiana podań owocuje ładną bramką i prowadzeniem 1:0. W 6. minucie dobrą okazję do zdobycia bramki miał Damian Zabawa, ale Łukasz Blot w niedzielę był dużo bardziej skoncentrowany aniżeli w meczu dzień wcześniej. Legioniści nie zwalniali tempa. 8. minuta. Filip Komorski wpada w tercje obronną KTH, mija obrońcę i zza bramki podaje krążek do czekających już pod bramką Marszała Bryana Świderskiego i Matusza Bepierszcza. Zamieszanie pod bramką ostatecznie wykorzystuje Mateusz Bepierszcz i zdobywa bramkę na 2:0. 9. minuta i ponownie na ławce kar ląduje zawodnik KTH, tym razem Grzegorz Myjak. Nie zdążył on jednak na dobre złapać oddechu, kiedy kilka sekund później Rafał Solon, wykorzystując podanie od wyjątkowo skutecznego w ataku Komorskiego, zdobywa trzecią bramkę dla Legii. Dla trenera Dobosa to było za dużo i prosi o czas. Dosłownie kilka sekund później zawodnicy KTH są bardzo bliscy zdobycia swojej pierwszej bramki, na posterunku był jednak Łukasz Blot, któremu udało się wybić krążek z linii bramkowej. Przy kolejnej groźnej sytuacji Blot nie miał już tyle szczęścia i Robertowi Brocławikowi udaje się z bliskiej odległości umieścić krążek w bramce między parkanami interweniującego bramkarza Legii. Podobnie jak pierwszą bramkę, czwartą wojskowi zdobywają ponownie wykorzystując grę w przewadze i ponownie rękami duetu Komorski-Bepierszcz. Kateheci postanowili się nie poddawać, niezłe próby Artura Zielińskiego, Matusza Dubla i Marcina Zabawy nie dawały rezultatów. Na 13. sekund przed końcem pierwszej tercji Dawid Kruczek przyczynia się do upadku Bryana Świderskiego przed samą bramką i zmusza sędziego do wskazania na środek lodowiska. Świderski ruszył pewnie, ale przed samą bramką krążek uciekł mu bez ingerencji Marszała.

W drugiej tercji nie byliśmy świadkami wielu bramek, ale strzałów i kar owszem. Maraton kar rozpoczął Marcin Zabawa, a po chwili dołączył do niego Mateusz Bepierszcz. Ławkę odwiedził również minutę później Maciej Stępski. O ile w maratonie kar uczestniczyli zawodnicy obu drużyn, o tyle maraton strzałów to popis KTH. W 23. minucie rozpoczął go Marcin Zabawa, strzelając z bliskiej odległości na bramkę Blota. Inicjatywę po chwili przejmuje Robert Brocławik. Pierwszy strzał – bramkarz Legii na posterunku. Ponowna próba Brocławika kończy się złamanym kijem. Matusz Dubel próbuje zza bramki, Piotr Pach z dystansu, podobnie jak Dawid Kruczek. Maraton przerywa na chwilę Brocławik, który za niedozwolone natarcie zostaje ukarany 2. minutami kary, a za niesportowe zachowanie sędzia dokłada dodatkowe 10. minut. KTH pozostaje niewzruszone i kontynuuje ostrzał bramki Blota. Damian Zabawa wypracowuje sobie dogodną pozycję do strzału, ale Blot pozostaje niewzruszony. Ładnym, szybkim strzałem z nadgarstka spod niebieskiej popisuje się również Grzegorz Myjak. Po chwili próbę podejmuje również kapitan KTH Mateusz Dubel. W 31. minucie na ławkę, za symulowanie faulu, odesłany zostaje Matusz Bepierszcz. Kateheci wracają do swojego zajęcia. Dubel, Bryła, Myjak, Maciej Kruczek kolejno atakują bramkę Legii, a kibice zastanawiają się jak długo Łukasz Blot wytrzyma napór krynickiej artylerii. Niedługo. W 35. minucie Artur Zieliński otrzymuje podanie od Marcina Zabawy i ładnym strzałem z dystansu pokonuje Blota. Zachęceni sukcesem i karami zawodników Legii hokeiści KTH kontynuują, ale do końca drugiej tercji nie udaje im się już zdobyć kolejnej bramki. W drugiej tercji zawodnicy KTH oddali 22. strzały, Legii – 5. Na zakończenie tego etapu, tym razem 10. minutową karą za niesportowe zachowanie ukarany został Patryk Pronobis.

Trzecia tercja to popis skuteczności KTH. 47. minuta. Dawid Kruczek przekazuje krążek Damianowi Zabawie, który precyzyjnym strzałem na długi słupek zdobywa kontaktową bramkę dla KTH. Nie mija nawet minuta, a strzał z dystansu Zielińskiego zostaje zamieniony przez Brocławika na remis. Kolejna minuta i czarnej serii dla Legii ciąg dalszy. Dubel podaje do Pacha, który przekazuje krążek niepilnowanemu Damianowi Zabawie. Konsekwencje są proste do przewidzenia. Prowadzenie KTH staje się faktem. Trener Stajak prosi o czas, a parę minut później prosi Blota do siebie. Niemalże w tym samym momencie, w którym Michał Strąk pewnie sadowi się w bramce, bramkarzowi KTH przypomina o sobie duet Bepierszcz-Komorski i mamy remis. Nie trwa on jednak długo i w 56 minucie duet Maciej Zabawa i Robert Brocławik zdobywają dla KTH zwycięską bramkę. Kibice zgromadzeni na Torwarze do końca wierzyli, że los się jeszcze odwróci, ale niestety końcowa syrena odebrała im nadzieję. Założę się, że jeśli ktoś wyszedł z meczu po drugiej tercji i usłyszał później wynik końcowy, to na pewno się zdziwił. Drugą tercję, po raz pierwszy od dłuższego czasu, Legia przetrwała. Tym razem to trzecia okazała się kluczową. Trzeba przyznać, KTH walczyło do końca. Skutecznie.

Powiedzieli po meczu:

Filip Komorski, Legia Warszawa: - Standardowo, po pierwszej tercji wysoko wygranej, druga, trzecia ledwo, ledwo – cały czas graliśmy w osłabieniu i już sił niestety nie starczyło. Nie da się grać w hokeja na dziesięć osób. Bardzo skutecznie zagraliśmy pierwszą tercję. Mieliśmy z dziesięć strzałów i z tego 4 bramki, a później w drugiej i trzeciej tercji Krynica miała trzy razy więcej strzałów. Niestety w naszym przypadku bardzo często tak bywa, że wygrywamy pierwszą tercję, a druga, trzecia już coraz gorzej.

Josef Dobos, trener KTH Krynica: - Mieliśmy małą przerwę między meczami, bo wczoraj graliśmy w Katowicach o 18:30, a o 5 rano musieliśmy wstać i jechać tutaj do Warszawy - dlatego byliśmy zmęczeni. Pierwsza tercja źle się dla nas zaczęła, Warszawa grała bardzo dobrze. Potem pomału z 3:0 na 3:1 i 4:1, a następnie na 4:4. Po tym można poznać charakter drużyny, że chce wygrać i to było widać.

Legia Warszawa – KTH Krynica 5:6 (4:1,0:1,1:4)

Bramki:

1:0 – Komorski (Bepierszcz) 4:39’ 4/4

2:0 – Bepierszcz (Świderski, Komorski) 7:10’

3:0 – Solon (Komorski) 9:35’ 5/4

3:1 – Brocławik (Zwierz K.) 11:20’

4:1 – Komorski (Bepierszcz, Wąsiński K.) 13:07’ 5/4

4:2 – Zieliński (Zabawa M.) 35:00’

4:3 – Zabawa D. (Kruczek D.) 46:40’

4:4 – Brocławik (Zieliński) 47:21’

4:5 – Zabawa D. (Pach, Dubel) 49:18’

5:5 – Bepierszcz (Komorski) 54:31’

5:6 – Brocławik (Zabawa M.) 56:13’

Składy:

Legia Warszawa: Blot – Strąk, Wardecki, Solon, Bepierszcz, Komorski, Wąsiński P., Rostkowski G., Grzesik, Wąsiński K., Wiśniewski, Świderski, Wolski, Stępski, Pronobis, Rostkowski K.

KTH Krynica: Marszał – Sontowski (nie grał), Zieliński, Kruczek M., Brocławik, Zabawa M., Zwierz K., Pach, Kruczek D., Bryła, Dubel, Zabawa D., Myjak, Dudzik, Janowski, Cieślicki, Zwierz M., Gurgul

Strzały: Legia – 27, KTH – 49

Kary: Legia – 22, KTH – 24

Sędziowie: T.Heltman (główny), W.Zień – M.Byczkowski (liniowi)

Widzów: 250

Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się o hokeju!
Shoutbox
 • hubal: sam Kapi pie3dolnie że 3 tory
 • hubal: a Grześ że 4y
 • Polaczek1: Jest gdzieś w internetach mecz ?
 • Simonn23: jest i Kevin treneiro ;D
 • rdietrich: http://onhockey.tv/
 • Arkos_Snk: pokazują na Polsacie Sport News
 • jastrzebie: Nasi sędziowie są gościnni w CHL.
 • Prawdziwy Kibic Unii: VRC na rezerwie JS nie gra ale u nas nie zostali …
 • hanysTHU: Przewagi aż oczy bolą.
 • hubal: Giełda dostaje od Madziarów? toż to koniec świata
 • hubal: Gieksa "
 • wiemswoje: Jeżka granie to co najwyżej się nadaje na naszą PHL do tych lepszych mu sporo brakuje. Aż oczy bolą jak chłopa potrafi odpuścić
 • hanysTHU: Żujo i żujo i przeżuć nie mogo...
 • wiemswoje: 15 min grania drugiej tercji Cracovia bez celnego strzału..
 • hokej_fan: Ale ze gumożujca zjechał żelka
 • statys: Czarna rozpacz... jest tyle dobrych klubów w Europie, polskie nie muszą grać w CHL, nie ten budżet, nie ci zawodnicy, niestety.
 • gieksa76: Brawo GIEKSA za walkę za rok będzie lepiej
 • Unikatowy99: Skoro przeciętni Węgrzy ograli Katowice my również to zrobimy w niedzielę
 • gieksa76: Tak jak w ostatnich pięciu meczach
 • gieksa76: sorry 7 meczach
 • Unikatowy99: Jeżeli chodzi o liczbę naszych porażek z Katowicami to chyba 8 albo 7 pod rząd
 • hanysTHU: Nie ma to jak grać u siebie...
 • Hokejowy1964: Pel52 następnym razem napisz przed tym jak będziesz robił jakieś zakłady to może postawisz inaczej....
 • szajbu: GieKSa wygra teraz na wyjeździe
 • Luque: Kato przegrać z Magikiem to normalnie wstyd ;P
 • uniaosw: 111 czekamy
 • Prawdziwy Kibic Unii: Uniaosw prosze Cie zakoncz te plotki bo to juz jest nudne nikogo na tym etapie nie bedzie
 • rober03: Niektórzy napiszą wszystko żeby tylko tu w jakiś sposób zaistnieć. Z początku było to nawet śmieszne ale teraz to pie..przenie delikatnie mówiąc trochę irytuje.Coz demokracja nic nie poradzimy nie bluzga nie obraża a za głupie pisanie niestety nie banują
 • uniaosw: Liczba 111 oznacza plotkę?
 • Andrzejek111: O co chodzi?
 • uniaosw: Spokojnie Andrzejku nie o Ciebie 😁
 • hanysTHU: #inzupawetrust
 • hanysTHU: Co tam piszecie, że co?
 • emeryt: uniaosw dopisz jeszcze że def i czeka na wize,chłopy tak trudno poszukać na ellite o kim uniaosw pisze...?
 • emeryt: Zetik solenizant...zatem mały quiz kochani...w trakcie krórego meczu Zetik pokazał doope zgromadzonej widowni?
 • emeryt: a tymczasem Michalovce pożegnały 2 stranieri zza oceanu,ciekawe czy byli to ludzie Coolena
 • uniaosw: Eme odpuść
 • uniaosw: Podpisze to im gul dopiero skoczy 😁
 • emeryt: taaa,jeszcze meczu w tym sezonie nie zagrał
 • rober03: Od jutra zaczynamy pisać że nowy stranieri tuż tuż. Poczekam parę miesięcy może ktoś przyjdzie to będę się chwalił jaki to zorientowany jestem 😁
 • uniaosw: Jak tak dalej pójdzie z wizą to może temat upadnie i Zupa nie będzie przesolona
 • uniaosw: Eme no nie zagrał ale słuchy chodzą o kontrakcie miesięcznym może to wzmocnienie na puchar kontynentalny
 • unista55: Miesięczny kontrakt haha? A może jednomeczowy? Nic z takich grajków nie ma, co przychodzą w trakcie sezonu, nic nie grali wcześniej, nie znają drużyny i nie wiadomo, czy w formie fizycznej. Jeżeli to będzie def, to kto ma mie grać, któryś Noworyta? Cały sezon zapieprzają, a na Kontynentalny usiądą na ławie, bo jakaś gwiazdka wskoczy?
 • emeryt: nie zagrał ale wzmocnienie hmmm a to ciekawe
 • emeryt: znowu magia cv...
 • walcowy: gks ma 1 formację. ktokolwiek z niej złapie kontuzje to wiecie
 • walcowy: Myślę ze Toruń ICH WTEDY OGRA
 • uniaosw: Miesięczny kontrakt testowy dla poprawki ale ja nic nie wiem
 • emeryt: fajnie gra Jakobsons,ambitny twardy nieustepliwy,hybryda Bezuski
 • emeryt: chodzi az miło patrzeć,widac że przyjechał tutaj do pracy a nie odcinac kupony
 • uniaosw: A Ahopleto? Bardzo inteligentny napadzior plus szybka jazda
 • emeryt: klasowy grajek,dużo widzi
 • Arma: tyle że to nie jest grajek na 4 piątke
 • emeryt: jego asysta w Toruniu stadiony świata
 • Arma: Aż się przypomina Trandin w 4 piątce.
 • Prawdziwy Kibic Unii: Kto ma 4 piatke ….ale Ahopelto juz gra w drugiej
 • Prawdziwy Kibic Unii: Wg mnie to Teddy nie ma dobranych partnerow
 • Prawdziwy Kibic Unii: Bo Denys rozrabiaka do Kowala i Krzemyka pasowal jakos tak robil miejsce dla technicznych ..
 • Prawdziwy Kibic Unii: Ale wtedy kto w 4 piatce…?
 • Prawdziwy Kibic Unii: Moze Soltys Teddy i ktos jak VRC …
 • emeryt: Snikers nadal bez kontraktu,kontuzja?
 • emeryt: w Danii uznana marka,troche dziwi że nikt z nim nie podpisał
 • omgKsu: ŁYSZCZARCZYK dzis szaleje na zapleczu czeskiej , na chwile obecną 4bramki po 2t w meczu ze Slavia Praga
 • emeryt: VRC 8 meczów 7pkt w piratach
 • uniaosw: Ahopelto-VRC-Skinnars ajajaj ale by to żarło
 • emeryt: ooo Panie
 • uniaosw: Padakin z bliźniakami też, podobna jazda na łyżwach i mocno na kiju
 • Prawdziwy Kibic Unii: No to mamy podpowiedzi …
 • Prawdziwy Kibic Unii: A ja bym zostawil finow z Dziubkiem i Teddy ze szwedami Alex z Cichym i Soltysem Padakin z Deniskiem i Kowalem np a Krzemien i juz za duzo …napastnikow nie wymyslimy tego bo kogos bysmy skrzywdzili …ale ktos z tego grona mile widziany skoro Rudolf narzeka na waska kadre :)))
 • hanysTHU: I Juha.
 • hubal: a medale już rozdane ?
 • rober03: Fajne plany i marzenia. Czy realne obym się mylił ale chyba nie. Ktoś by musiał chyba głęboko sięgnąć do portfela żeby to ogarnąć a żadnego profesora chętnego żeby czek wypisać niestety w Oświęcimiu nie widzę
 • Prawdziwy Kibic Unii: Rober03 nam wystarczyłoby mrugnięcie finansowym okiem Pana Sołowowa …tak blisko a tak daleko…oczywiście z zachowaniem Naszych Prezesów aktualnych
 • rober03: Cóż on niestety nie czuje hokeja woli zapach benzyny a faktycznie mógłby pozamiatać w lidze o nawet tego nie poczuć 😁👍
 • Zaba: Nie tylko benzyna... Mało kto pamięta (wie?), że Syntos przez lata był sponsorem Austrii Wiedeń. Nawet był na koszulkach.
  https://www.cksport.pl/pokazWiadomosc/22214_klub_sponsorowany_przez_lata_przez_kieleckiego_miliardera_stanal_na_skraju_bankructwa.html
 • Zaba: *Synthos
 • J_Ruutu: Marzy się wam dobry pan który kupi Unii mistrzostwo? Bo przecież co to dia niego :D
 • Prawdziwy Kibic Unii: Marzy sie nam zeby możni tego Kraju spojrzeli w dół i wyciagnęli palec lokalnie do każdego klubu w Polsce
 • hokej_fan: Prawdziwy Kibic Unii. Jeśli pan Sołowow byłby rodowitym oświęcimianinem to pewnie by kasę dał. Czy Ty będąc oświęcimianinem ale firmę miałbyś w Suwałkach to sponsorowałbyś miejscowy klub czy Unię? Odpowiedz sobie sam
 • hokej_fan: Jakiego możnego masz z Oświęcimia?
 • hokej_fan: Warszawa, Łódź, Gdańsk i wiele innych nie ma klubu hokejowego na przyzwoitym poziomie a chcesz by małe miasteczka miały bogatych sponsorów , niby skąd?
 • hokej_fan: To co obecnie robi pan Sibik dla naszego klubu, po prostu czapki z głów!
 • Prawdziwy Kibic Unii: Hokej_fan Pan Sibik to nie ma słów czapka z głowy, Pan Sołowow nie sponsoruje nic poważnego a ja miałem na myśli firmy zarabiające w danym mieście czy regionie i właśnie dlatego wspomniałem właśnie w taki sposób Firma Chemiczna jest z Oświęcimia, Fiat Tyski jest Włoski, a Tyskie piwo jest w niepolskiej Grupie itd.
 • AdaM1234: Orientuje się ktoś czy niezbędniki kibica na obecny sezon zostały już wysłane?
 • hokej_fan: Pan Sołowow nie sponsoruje bo nie czuje się Oświęcimianinem, pytałem się ciebie czy ty byś sponsorował klub z innego regionu Polski?
 • hokej_fan: Jak była Firma Chemiczna i prezesem był człowiek z Oświęcimia to kasa była!
 • emeryt: za Ingielewicza też była a chłop z Warszawy
 • Luque: Póki co w PZHLu jest kupa kasy... ale do spłacenia...
 • Unikatowy99: Jutro wskakujemy na fotel lidera tam gdzie nasze miejsce
 • hanysTHU: #inzupawe.trust
 • hokej_fan: emeryt to były inne czasy i to nie była Ingielewicza firma tylko państwowa, więc fajnie rozdaje się nie swoje pieniądze
 • hokej_fan: Pan Sołowow przejmując zakłady zrobił referendum w firmie czy pracownicy chcą dalej wspierać Unię, jaka była odpowiedz załogi? Chyba każdy wie...
 • emeryt: fanie ale za Firmy Chemicznej też były państwowe pieniądze,usystematyzuj bo przeczysz sam sobie,pozdro,bez napinki
 • MarioG76: hokej_fan jakie referendum. O czym ty piszesz, Ty na pewno w tej firmie nie pracowałeś jeśli takie głupoty piszesz. Odnośnie firmy to nikt z pracownikami tam się nie liczył a jak teraz jest to nie wiem bo 15 lat tam nie pracuję.
  Tak tam było dobrze po przejęciu firmy przez tego pana .
 • MarioG76: Że wielu ludzi się wolało zwolnić.
 • hokej_fan: MarioG76 pracuje bardzo długo w Firmie Chemicznej u wiem co mówię,pracownicy podpisywali listy czy są dalej za finansowaniem Uni czy nie! Niestety ludzie myśleli że firma nie będzie finansować klubu to kasa pójdzie na pensje od takie laickie myślenie pracownikow
 • hokej_fan: Emeryt wyraźnie napisałem że za Firma Chemiczna była państwowa więc prezes sponsorował klub za państwowe pieniądze czyli nasze, czego nie rozumiesz? Teraz to firma prywatna właściciel nie jest niestety mieszkańcem Oswiecimia
 • Padaka77: Panowie ktoś dzisiaj stawia cos na buku? jakieś typy ?:D
 • hanysTHU: https://dziennikzachodni.pl/atak-kibica-na-prezesow-gks-katowice-aktualizacja-klub-zglosil-sprawe-na-policje-wideo/ar/c2-16936275.
 • hanysTHU: Informacyjnie.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe