Hokej.net Logo

Juniorzy Młodsi: Koniec sezonu zasadniczego

Juniorzy Młodsi: Koniec sezonu zasadniczego

Zakończył się sezon zasadniczy w lidze Juniora Młodszego. Triumfował zespół UKH Unia Oświęcim, który wyprzedził GKS Stoczniowiec Gdańsk i MMKS Nowy Targ. XVI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży odbędzie się w dniach 13-18 luty w Sosnowcu.


http://www.legialive.pl/hokej/zdjecia/10hokej_juniorzy_tabela.jpg


Jacka Bąka

Przed sezonem 4 hokeistów z tej kategorii wiekowej postanowiło spróbować swych sił w SMS-ie. Są to Daniel Kapica, Damian Zarotyński, Dariusz Gaczoł i Kacper Stołowski.

Z szerokiej kadry, która została wyłoniona przed sezonem na lód nie weszli: Kamil Wójcik, Jakub Jakubiec, Dawid Długopolski, Mateusz Rzymowski, Michał Gryta.

W MMKS-ie pojawili się za to nowi zawodnicy. Poza wspomnianym wcześniej Jackiem Bąkiem do Nowego Targu przeszli z sanoccy napastnicy Arkadiusz Mielniczek i Filip Mienkina oraz bramkarz Bartosz Jędrzejewski z Gdańska.


Teraz po sezonie możnapowiedzieć, że przyjście sanoczan to był strzał w 10-tkę, gdyż okazalisię oni sporym wzmocnieniem drużyny, podobnie jak ich kolega Maciej Kaczorowski, który przed sezonem 2008/2009 zawitał do Nowego Targu.


Sebastian Mrugała z MMKS-u był w sezonie zasadniczym "jedynką" w bramce Juniorów Młodszych.


Sezon nowotarżanie rozpoczęliwe wrześniu dwoma porażkami z Unią Oświęcim. Później przyszła wysokawygrana nad UKS Śnieżką Dębicą. Kolejne mecze podopieczni Łukasza Gilarozgrywali ze zmiennym szczęściem. Po porażce u siebie z Opolem, nadrugi dzień rozbili tę sama drużynę wynikiem 11:5. Ostatni weekendwrześnia i pierwszy października przyniósł dwie wysokie wygrane nadPolonią Bytom i MOSM Tychami. Kolejne mecze to dwie porażki w grodzieKopernika.

Po powrocie z Torunianowotarżanie u siebie pokonali groźnego rywala Stoczniowiec Gdańsk. Napoczątku listopada nowotarskie środowisko hokejowe obiegła smutnawiadomość o śmierci ś.p. Jana Łasia. Był on człowiekiem mocnozwiązanym z hokejem. Na Jego pogrzebie mowę pożegnalną wygłosił kapitandrużyny Juniora Młodszego Kamil Bryniarski.
Ostatnie 4 kolejki I iII rundy to 3 zwycięstwa (2 nad Sielcem Sosnowiec i jedno nad Warszawą)oraz porażka z Mazowszem Warszawą.

Jacek Bąk - nowy nabytek MMKS Podhale

Połowa sezonu była już zadrużyną. Nowotarżanie mieli słabsze i lepsze momenty gry. Liczonojednak na to, że druga część sezonu będzie lepsza.

Na 9 meczów rozegranych w okresieod listopada do grudnia 2009 roku, 6 padło łupem MMKS-u. Jednak tylkojedno zwycięstwo zostało odniesione nad wartościowym przeciwnikiem –Unią Oświęcim. Pozostali rywale nie należeli, bowiem do czołówki.Niestety, w kolejnych meczach ligowych rozegranych w Opolu granowotarżan była słaba.

W ostatnich dniach starego rokugrupa zawodników brała udział w międzynarodowym turnieju w Kieżmarku.Zanotowali tam tylko jedną porażkę w pierwszym meczu. Później szli jakburza. W finale nie dali szans Rużomberkowi, wygrywając z nim porzutach karnych. W nagrodę za zwycięstwo odebrali okazały puchar.

Więcej o tym:

http://podhale-hokej.pl/news.php?readmore=991


Początek nowego 2010 rokuzaczął się dobrze dla MMKS-u, który rozłożył na łopatki zespół z miastapierników. Później był udany wyjazd nad morze do Gdańska, skąd hokeiściprzywieźli 5 punktów na 6 możliwych. Sezon chylił się ku końcowi i

Podhalanie coraz mocniej trenowali, tak, aby szczyt formy przypadł na luty, kiedy to będą rozgrywane Mistrzostwa Polski.
Byćmoże stąd się wzięła przegrana w przedostatniej kolejce z SielcemSosnowiec. Nie lepiej było w Warszawie, gdzie jeszcze wciąż aktualniMistrzowie Polski dostali lanie, jakiego nie pamiętają najstarsigórale. Po II tercjach przegrywali aż 8:0 ze stołecznym Mazowszem.

Ostatni mecz sezonu zakończyli więc porażką podobnie jak pierwszy mecz w sezonie 2009/2010.


Co złe jest już za nami.Sezon zasadniczy zakończony, a wszystkich słabych meczach trzeba jaknajszybciej zapomnieć. W tej chwili liczy się już tylko przygotowaniedo niezwykle ciężkiej obrony tytuły mistrzowskiego.

A teraz czas na trochę liczb.


Hokeiści MMKS w 36 meczachzdobyli 74 punkty. Wygrali 22 mecze w regulaminowym czasie, jeden podogrywce i jeden po rzutach karnych.


Zanotowali 8 porażek w regulaminowym czasie, jedną po dogrywce i jedną po rzutach karnych.


Najskuteczniejszym strzelcem drużyny został Daniel Kolasa z 41 bramkami, na drugim miejscu jest Kamil Wcisło z 29 golami, a trzecie miejsce zajmuje Adam Piorun z 20 golami. Łącznie do siatek rywali trafiało 22 zawodników. MMKS zdobył 249 goli, a stracił 138.


Najwięcej goli w jednym meczu zdobył Kamil Wcisło i Daniel Kolasa – po 5.


Wcisło swe 5 goli zdobył w meczu z MOSM Tychy 4 października wygranym przez MMKS 11:4.


Kolasa te 5 trafień zdobył w meczu z Śnieżką Dębicą 29 listopada wygranym przez MMKS 18:2.

Trener zespołu Łukasz Gil skorzystał w tych 36 meczach z gry 22 zawodników wymienionych na liście strzeleckiej, a dodatkowo grali również: Maciej Noworolnik, Jacek Bąk, Dawid Olchawski i Tomasz Oraczko, którzy nie zdobyli żadnej bramki, ale być może w jakimś meczu popisali się asystą.


W bramce najczęściej był zatrudniany Sebastian Mrugała.Miał swoje lepsze i gorsze chwile, lecz na pewno więcej tych lepszych.Skuteczne okazały się dla jego formy treningi, na które jeździ czasemna Słowację. Drugi w kolejności był Dawid Hreśka. Między słupkami stawali również Łukasz Szlachtowski, Jan Bizub, Paweł Michałczak oraz Bartosz Jędrzejewski, który przed sezonem przeprowadził się do Nowego Targu z Gdańska.

Wkrótcena stronie zapowiedź XVI Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych DolnyŚląsk 2010 w ramach której zostanie zorganizowany w Sosnowcu Turniejhokeja na lodzie o Mistrzostwo Polski w kategorii wiekowej JuniorMłodszy. Złotego medalu wywalczonego rok temu w Sanoku broni zespółMMKS Podhale Nowy Targ.

Klasyfikacja nieoficjalna strzelców goli Juniorów Młodszych MMKS w sezonie 2009/2010:

LPNazwisko i ImięGOLE
1.Daniel Kolasa41
2.Kamil Wcisło29
3.Adam Piorun 20
4.Maciej Kaczorowski19
5.Filip Mienkina17
6.Kacper Samolej17
7.Arkadiusz Mielniczek14
8.Patryk Wielkiewicz14
9.Kamil Bryniarski13
10.Mateusz Michalski13
11.Jan Zembal12
12.Dawid Pacyga10
13.Mateusz Worwa7
14.Wojciech Bryja6
15.Bartłomiej Bielak3
16.Łukasz Gacek3
17.Oskar Sokołowski3
18.Jakub Plewa2
19.Jakub Szal2
20.Łukasz Pawlikowski2
21.Andrzej Krzysztofiak1
22.Konrad Stypuła1

SUMA249

Źródło: podhale-hokej.pl

Juniorzy młodsi Legii zakończyli sezon zasadniczy na szóstym miejscu.Dzięki wygranym w miniony weekend legioniści wyprzedzili MOSM Tychy iuniknęli trudnych barażów ze wzmocnioną zawodnikami SMS-u drużyną MOSMBytom, awansując bezpośrednio do turnieju finałowego hokejowej OOM,która rozpocznie się 13 lutego w Sosnowcu. Na razie nie jest znanypodział na grupy w kolejnej fazie rozgrywek, ale prawdopodobnie nasizawodnicy trafią do "grupy śmierci" z MMKS-em Podhale Nowy Targ,Stoczniowcem Gdańsk i bardzo silnie wzmocnioną zawodnikami SMS-u,drużyną Sielca Sosnowiec.

Pomimo to, legioniści wierzą w awans do fazy półfinałowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i powalczą o medale.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że w kategorii rocznika 92, legioniścimieli tylko trzech zawodników. Zdecydowaną większość stanowilizawodnicy młodsi, nawet z rocznika 1995, czyli aż trzy lata młodsi.

Poniżej prezentujemy tabelę oraz klasyfikację indywidualną naszych zawodników:
Źródło: legialive.pl/hokej


Galeria zdjęć

J. Młodsi: MOSM Tychy - Polonia Bytom 1:5

Zobacz galerię

Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się!
Shoutbox
 • Luque: I to Twój jedyny argument w dyskusji sportowo-obyczajowej? Ciekawe...
 • Paskal79: Będzie telu 😁
 • Luque: Kończę ten temat swoim zdaniem, że nie podoba mi się to i tyle..
 • Arma: Dyskusja sportowa zaczynająca się od słowa "mobilizacja". Czuć ten poziom dyskusji
 • Tellqvist: Luqe weź już zluzuj. Polska liga powinna być otwarta dla wszystkich graczy. Sport to nie polityka.
 • Luque: Tellu a jednak dla jednych ma być zamknięta...
 • Tellqvist: Paskal to będzie ten "kat":)
 • Paskal79: Telu przynajmniej ma być 😁🏒
 • Tellqvist: Luqe powiem ci tak ze znając nasz rząd może być tak że Sidor nie dogra u Was sezonu bo juz ponoć rakiety z Białorusi latajo.
 • Paskal79: Dobry zawodnik będzie pan zadowolony...😁
 • Tellqvist: Takie wiadomości to ja lubie.
 • Luque: Tellu te szuje polityczne (wszystkie co rządziły) to swoimi idiotycznymi decyzjami zrobią z Nas biedaków, taka to sytuacja...
 • Tellqvist: Luque obadej se książkę Jan Białek Tech. jak lubisz takie klimaty.
 • Luque: No teraz to masz szacun, bo nie czytałem tej książki ale znam pewne prognozy z niej
 • Tellqvist: Mocna ksiązka rozjaśnia wiele kwestii co sie teraz dzieje. Ale czy gośc ma racje nie wiem:)
 • Luque: Przynajmniej nie czytasz szajsu Tellu ;)
 • Tellqvist: Też lubie teorie spiskowe niektóre coraz częscie stajo sie prawdo.
 • Tellqvist: Jak dojdzie jeszcze napadzior i dwóch defów może co ugramy w tej lidze i PK.
 • Luque: Hmm to nie takie 'teorie' tylko tak się o tym mówi, że jak już są praktyką to nie można się cofnąć
 • Luque: Na Sri Lance ponoć paszporty covidowe obecnie służą do racjonowania paliwa... taka ciekawostka ;)
 • uniaosw: Lepiej by było 3 defów.
 • Luque: Życzę Wam wygranej w PK ale póki co raczej za dużo chaosu...
 • Paskal79: Tak mówili że będzie napadzior z zarządu
 • Tellqvist: I trzech moze byc byle byla jakość nie ilosć. Jesli chodzi o PK jak dojda jacys fajni gracze mysle ze jest szansa byle Poprad pokonac.
 • Arma: jak przyjdzie jakość to będą musieli grać a wtedy Ci co przyszli teraz i mieli obiecaną rolę w zespole spadną w hierarchi, szybki sposób na psucie atmosfery
 • Tellqvist: Arma zdrowa rywalizacja nikomu nie zaszkodzi. Co roku jest problem u nas krótko ławką mają grac najlepsi i tyle.
 • botanick: Nie wiem i może się nie znam,ale czy zawodnik z Ukrainy jest wzmocnieniem? Wydaje mi się że ostatnio Polacy ich lali w meczach,nie sprawdzałem.
 • botanick: Mam wrażenie że w ostatnich czasach nasze drużyny się nie wzmacniają tylko dopinają,uzupełniają składy.
 • botanick: Poprawcie mnie jak się mylę.
 • Luque: Nie mylisz się ale co zrobisz... Jak Donbas grał w KHL to Nas lali...
 • Paskal79: botanick reprezentację to reprezentację bo jeżeli myślisz tak to nasi zawodnicy by nie grali na zachodzie i by Nawet nie byli uzupełnieniem składu i pewnie kilku Ukraińców się sprawdzi w naszej lidze tak jak kilku Polaków na Słowacji czy w Czechach a pamiętasz kiedy ostatnio Polska urwała pkt z tymi drużynami? Był sparing w Oświęcimiu co Czesi zremisowali 3:3 chyba że 25 lat temu ale to była,, ciekawa '' gra 😁
 • Paskal79: Ocenimy ich ok grudnia a Szwedzi czy Finowie bądź ksnadziory zawszę się sprawdzają!? A z tymi reprezentacjami to z 3 drużyna nie Mamy szans więc spokojnie z ocenami lód ich zweryfikuję i Pewnie kilku będzie słabych a kilku się sprawdzi...
 • Miletor: Botanick ma rację, ściągamy do PHL nie wiadomo kogo a jak przyjdzie co do czego to od X lat najlepszy jest Pasiut, Kapica, Wronka, Dziubinski….
 • Paskal79: Miletor no Ale ich jest 5-6 Polaków takich Top plus może jeszcze 5-7 reprezentantów kraju i wołają bardzo grubą kasę, choć na to zasługują i stać na nich Tylko bogatych i to bardzo Tychy Craxa i Katowice mają po kilku reprezentantów kraju
 • Luque: Miletor i tutaj jest pytanie czy musimy za wszelką cenę wykosić swoich... za jakiś czas Nam braknie tych swoich, bo musi grać przepłacony obco...
 • botanick: Chodzi o to że jaki to ma sens co sezon wymieniać 80%składu?
 • botanick: Do tego dąże Luque.
 • Luque: A trudno żeby chłopak z potencjałem dał radę wygrać z zawodnikiem co ma 28-30 lat i pograł u siebie na zapleczu (u Nas go nie ma) i w kilku zagranicznych ligach... to jest nierealne...
 • Luque: Dał radę wygrać rywalizację*
 • Arma: A to nie tak że niedawno była liga dla Polaków i było mało obco to grały dwa kluby a reszta była dostawcą punktów
 • Luque: Arma wystarczą zdrowe proporcje, 50 na 50 i znajdzie się miejsce dla wszystkich...
 • Arma: a nie czekaj, to była super liga bo w finale zawsze były Tychy i Kraków
 • botanick: Nawet tutaj kibice krzyczeli czemu przpłacać za Polaka jak można mieć dwóch z importu.A co sezon drżą czy będą mieć np bramkarza.
 • Arma: Proporcje 50 na 50 gdzie was stać na najlepszych polaków a reszta ligi musiała by się składać razem na Wronke
 • Luque: Natomiast jak w składzie jest 2-3 Polaków np. Kapica i 2 młodych (regulamin), to chyba coś tutaj nie gra...
 • Luque: U Nas był Wronka i co? Nie przesadzaj...
 • botanick: Arma ,a o tego Kota to skąd kibice płaczą że wiesza łyżwy na kołku?
 • botanick: Swoich szanować!
 • Luque: Dobry przykład, gość wcale nie taki słaby ale bez szans na granie... młody Noworyta też był już na bocznym torze...
 • Arma: Nie nazwałbym tego płaczem. Po prostu Kot ma potencjał by grać przynajmniej te parę meczów w sezonie ale jak przychodziło co do czego to zawsze coś było nie tak i trudno było znaleźć kogoś kto by powiedział co jest nie tak
 • Paskal79: Lugue gdyby Toruń Sanok Jkh Sosnowiec Nawet Unia miał tyłu kadrowiczów co u was to musieli by resztą nadrobić juniorami ich na to nie stać
 • botanick: W Sanoku też olali Swoich i ..za rok po klubie prawie było,3liga czeska i mozolny powrót do normalności.
 • Luque: Sawicki to dobry przykład Botanicku...
 • Arma: Nie jestem fanem krzyczenia że klub kosi swoich kosztem obco, jasne że w Ośw każdy chce stworzyć drużynę na miarę oczekiwań ale jestem pewny że gdyby Kot był w jakieś formie to Zupa by mu dał pograć wszak pierwsza przygoda to były dwie dobre piątki a dwie grali nasi i to wyglądało ok
 • Luque: Jakby każdy klub ogrywał swojego perspektywicznego i postawił się w PZHLu na kwoty transferowe to by tego nie było
 • Paskal79: Lugue u nas jest ok 5-6 wychowanków w drużynie kilku Polaków nas nie stać mieć jak miały roku temu Katowice Pasiut Fraszko Wronka Mamy Tylko jednego top Polaka
 • Luque: A po co Wam Wronka czy Fraszko? Oni też gdzieś dostali szansę i nauczyli się wejść na ten swój poziom prawda?
 • Paskal79: U was jest ilu potencjalnych reprezentacji zawodników 7-8? A wychowanków teraz może 5-6 a wcześniej jakieś 4 lata temu skupowaliscie wszystkich co najlepsze vz ligi
 • botanick: Zrozumcie,w takim Krakowie 17lat jest Rudolf..ZERO ZERO ZERO wychowanków w.seniorskim zespole Cracovii!
 • botanick: To jest dramat polskiego sportu,nie tylko hokeja.
 • Arma: Obecnie sens chowania kolejnej gwiazdy reprezentacji ma jedynie Kraków, Katowice i Tychy bo tylko te trzy kluby są w stanie utrzymać takiego grajka w klubie, reszta sprowadza się do roli inkubatora hodującego gwiazdy dla bogatych
 • Luque: Pamiętam jak Pasiut był młodszym graczem i jakby miał kogoś co by go wyeksportował do Kanady (juniorki) to by grał w dużo lepszej lidze...
 • botanick: Ale ja jedtem dumny że Czerkawski jest wychowankiem Tychów.
 • Paskal79: Prwada weszli na poziom ale jak było powiedzmy 20-30 dobrych Polaków to z tego w Tychach grało 8 w Craxe 7 a resztą ... Dyktowali warunki jak chcieli i były dwie drużyny a teraz jest przynajmniej 5-6 do finału
 • botanick: Zagrał u nas w seniorach chwilę,ale tu się uczył grać w hokeja.
 • Paskal79: Nie Tylko Pasiut...
 • Luque: Botanick zobacz Pasiuta sezon 05-06... ciekawe który się ostatnio zbliżył do tych liczb...
 • Luque: W sensie, że w jego wieku..
 • Paskal79: Botanick to są pojedyncze jednostki w sumie w każdym sporcie mamy czy mieliśmy takie rodzynki u nas szkolenie leży kwiczy w każdym drużynowym graniu może siatka tu jest wyjątkiem
 • Luque: Brynkus jest dobry gracz i młody w sumie? Ale jakoś ciężko mu się wybić...
 • Paskal79: Powinni wprowadzić przepis że w lidze musi grać przynajmniej jeden młodzieżowiec z obrony i dwóch w ataku i to na stałe ale jak to wdrożyć?
 • botanick: No w tym roku może w Krakowie się to zmieni?Życze im tego. To nie wina kibiców Cracovii że tak się tam dzieje.
 • Paskal79: A Brykus po malu Ale idzie do przodu musiał by zmienić klub ale gdzie dostanie Tyle co w Craxe? Tychy i Kato mogą się zbliżyć a czy będzie w tych drużynach odgrywał większą rolę!?
 • Luque: Ja tam nie mówię, że każdemu się należy ale My wykosimy nawet takich co mają talent...
 • Paskal79: Długi i ciężki temat przez 30 lat nie ma pomysłu na szkolenie młodych a my ty chcemy to uzdrowić...🤔😁
 • botanick: W każdym hokejowym polskim mieście życze co sezon kilku rokujących.
 • Paskal79: Lugue talent talentem bez ciężkiej pracy nic nie ma za darmo to że ktoś jest Polakiem ma mieć z urzędu miejsce w składzie to też nie tak
 • Luque: Więc czasem to 50 na 50 nie jest złe, bo z pustego tych zawodników nie wezmą...
 • botanick: Jakieś stypendia by się przydały.
 • botanick: Kasa zawsze motywuje
 • Luque: Paskal ale też nikt nie każe brać jednych i tych samych, chodzi o to że jak temu się nie chce to biorę następnego młodego, po to się szkoli graczy...
 • Paskal79: Czasem przypadek czasem szczęście czy kontuzja wskakuję młody i gra i wykorzysta swoję 5 min co by nie mówić dużo młodych w Jkh dostaje szansę choć ostatnio to się zmniejszyło i to sporo
 • Luque: A nikt mi nie powie, że młody woła Bóg wie jaką kasę...
 • Luque: Woła dopiero jak wskoczy na jakiś poziom...
 • botanick: Doobra bo za bardzo się rozpisałem.Do następnego.
 • Luque: W sumie spytałem kto ostatnio wskoczył z młodych na prawie dwucyfrowy poziom punktowy...
 • Luque: To odpowiem: Bukowski ;)
 • Paskal79: Lugue ale tak jest na całym świecie że z wieku juniora do pierwszej drużyny trener bierze powiedzmy 5 na okres przygotowawczy 3 zostanie przy drużynie z tego jeden może dwóch gra systematycznie, chyba właśnie że chyba są kontuzję czy zawieszenia to dostaną drugą szansę ale tam są drugie drużyny lub farmerskie i koło się zamyka bo u nas tego praktycznie nie ma!
 • Luque: Pardon około 20 pkt w sezonie ;)
 • Paskal79: I znów wyjątek który się czasem trafi.....nie ma rządnej powtarzalności, dobrze że trafił do Tych bo znów będzie miał dwu cyfrowe statystyki bo w Sanoku miałby trudniej bo już by nie był takim anonimowym graczem i inaczej by go kryli wg mojej opinii...
 • Luque: Dokładnie Paskalu nie ma zaplecza, nie ma gdzie ograć, błędne koło... do tego nie ma solidnej juniorki...
 • Paskal79: U nas nic w hokeju nie ma mocnych fundamentów no może prawiey nic...
 • Paskal79: Zobacz Kraków wygrał PK a kopacze nie mogą lub z bieda zakwalifikują się do grupy ligi konferencji gdzie nasi tam powinni mieć dwie drużyny i może walczyć o ligę Europy ( grupa) jedyny klub co wygląda że jest dobrze prowadzony to Raków!!!
 • Paskal79: Dlatego hokeja i tak nikt poważnie u nas nie traktuję nie ma transmisji sposora ligi nie ma nic a co dopiero trenowania młodych,w piłce po 30 latach to pomału zrozumieli a kasę jest tam kosmiczna w porównaniu z biednym hokejem
 • Paskal79: Kończę Pozdro
 • Luque: Trzymaj się Paskalu, do zaś ;)
 • uniaosw: Nasi dzisiaj mają testy na awfie w Katowicach ciekawe jakie kto ma wyniki :)
 • uniaosw: Takahito Suzuki sto lat
 • Paskal79: Wygląda że ogólnie jest lepiej niż na rok temu,chyba nikt nie miał takiej nadwagi i braku przygotowań co Philips!,
 • Paskal79: No najbardziej ciekawi przygotowanie zawodników co przygotowywali na się sami ,bo chłopaki którzy byli na miejscu i trenowali z szefową od przygotowania fizycznego to są na pewno przynajmniej dobrze przygotowani i mają podstawy by dalej mocniej trenować na lodzie
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe