Hokej.net Logo

Jussi Tupamäki: Nie toleruję egoizmu w drużynach, z którymi pracuję

Jussi Tupamäki: Nie toleruję egoizmu w drużynach, z którymi pracuję

- Obserwując komentarze pod informacją, że zostałem nowym trenerem, to wiem że toruńscy kibice muszą kochać hokej i mam nadzieję, że będą wspierać mnie i całą drużynę w nowym sezonie - mówi w wywiadzie dla strony klubowej nowy trener KH Energi Toruń Jussi Tupamäki.


Swoją przygodę trenerską zacząłeś w 2001roku? A jak wyglądała wcześniej Twoja kariera zawodnicza? Z tego co widzęszybko zdecydowałeś się zająć trenowaniem innych zawodników.

Tak,zacząłem trenować hokej jako asystent trenera wyższej ligi kobiet i trenerlekkoatletyczny. Studiowałem coaching na uniwersytecie i w tamtym czasieszukali tam trenerów. Grałem w hokeja na trzecim poziomie rozgrywkowym wFinlandii, ale grałem także w drugiej, fińskiej lidze… koszykarskiej.

A co pociąga Cię w pracy trenerskiej?

Zawszebyłem liderem i osobą, która chce pomagać innym ludziom w realizacji ichmarzeń. Kocham sport i kocham razem z moimi zawodnikami realizować ichmarzenia.

Swoją pracę zaczynałeś w swojej ojczyźnie,w Finlandii. Pracowałeś jako asystent trenera i trener oraz dyrektor do sprawwyszkolenia w drużynach U16 i U20 SM-sarja (JyHC, Cats, Titaanit, JYP, SaiPa).Czy lubisz pracę z młodymi zawodnikami? Jaki jest klucz do tego, by sprawić, żemłody hokeista się rozwija i staje się dobrym zawodnikiem?

Pracowałemz hokeistami w każdym wieku, zarówno mężczyznami, jak i kobietami. Podczastrenowania młodszych zawodników najlepsze jest to, że mają pasję, by stać sięlepszymi i mają większy potencjał rozwojowy.

Jaki jest klucz do tego, by sprawić, żemłody hokeista się rozwija i staje się dobrym zawodnikiem?

Kluczemdo rozwoju jest miłość do gry i chęć do niezwykle ciężkiej pracy. Za tym musząiść długie godziny ćwiczeń na lodzie we właściwym czasie. Żaden trener nie stworzydobrego zawodnika, jeśli zawodnik nie ma do tego chęci i pasji.

Kolejnym etapem w Twojej karierze byłapraca w Mestis w KeuPa HT. Jak wspominasz tamten sezon?

Ta drużyna awansowała rok wcześniej i był to ich pierwszy sezon wMestis. Naprawdę małe miasteczko z bardzo zimnym lodowiskiem i ludźmi obardzo gorących sercach. Zagraliśmy zaskakujący i dobry sezon z niedoświadczonym zespołem[KeuPa HT jako beniaminek dotarła aż do ćwierćfinału w rundzie play off].

Przez sześć lat byłeś treneremreprezentacji narodowej Estonii, zarówno juniorów jak i seniorów. Jak doszło dotego, że zacząłeś pracę z tą reprezentacją i jak oceniasz swoją dotychczasowąpracę z tą drużyną?

Znany fiński trener Ismo Lehkonen [Ismo Lehkonen jest byłymfińskim zawodowym hokeistą. Obecnie jest trenerem hokeja TUTO w fińskim Mestis.Jego syn Artturi Lehkonen jest profesjonalnym hokeistą w drużynie Montreal Canadiensz National w NHL], który był już wówczas trenerem TUTO wMestis, był w Estonii rok wcześniej i zadzwonił do mnie z pytaniem, czy jestemzainteresowany kontynuacją tego projektu.Mieszkałem w Estonii przez 2 lata i pracowałem również szkoląctam trenerów i pracując nad ogólnym rozwojem estońskiego hokeja. Zrobiliśmy wielki krok naprzód z drużyną narodową, awansujączarówno U-18, jak i U-20 do wyższych dywizji oraz zdobywając medal i grając oawans z reprezentacją seniorską mężczyzn. Również sam rozgłos i zainteresowanie estońskich mediów hokejemgwałtownie wzrosły w ciągu tych 6 lat [W czasie pracy Jussiego jako trenerareprezentacji Estonii udało się wywalczyć w sezonie 2015/2016 złoty medal naMistrzostwach Świata Juniorów D2B z drużyną U18 oraz brązowy medal MistrzostwŚwiata D2A z drużyną U20. W sezonie 2017/2018 seniorska reprezentacja Estoniiprowadzona przez Jussiego sięgnęła po brązowy medal na Mistrzostwach ŚwiataD1B].

Pracowałeś również w EBEL, jak ta ligęporównałbyś z Mestis?

Poziom EBEL był wyraźnie lepszy niż w Mestis, powiedziałbym, żegdzieś pomiędzy Mestis i fińską Liiga. EBEL ma wielu graczy z Ameryki Północnej z doświadczeniem w NHL iAHL, więc to było ciekawe doświadczenie móc pracować z tymi zawodnikami [Jussipracował w EBEL w sezonie 2018/2019 jako scout w drużynie Dornbirner EC, a wkolejnym sezonie objął w tej samej drużynie posadę pierwszego trenera].

Ostatnim Twoim przystankiem, nie licząckadry Estonii, była fińska Liiga i praca w JYP jako asystent trenera i dyrektorrozwoju zawodników? I właśnie przede wszystkim o to drugie stanowisko chciałbymzapytać? Lubisz pracować indywidualnie z zawodnikami, tworzyć dla nich programytreningowe, które pozwalają im się rozwijać?

Tak, myślę, że najlepszym sposobem na rozwójhokeisty jest znalezienie odpowiednich metod i praktyk treningowych dla każdejosoby, dostosowanych do jej potrzeb. Istotne jest również postawienie jasnych celów i planowanie drogijednocześnie w perspektywie długoterminowej i krótkoterminowej.

Jaka jest twoja filozofia trenera? Co jestdla Ciebie najważniejsze?

Mógłbymzawrzeć moją filozofię trenerską w utworzonym przeze mnie akronimie od angielskiegosłowa SERCE (H.E.A.R.T):

H[Hard Work] Ciężka praca

E[Equality] Równość, traktowanie każdego w ten sam sposób, niezależnie odzajmowanego stanowiska.

A[Attitiude] Nastawienie, a więc bycie tym, kim jesteś w dobrych i złychczasach. Pozostanie wiernym sobie, praca nas sobą i doskonalenie się siękażdego dnia.

R-[Respect]Szacunek, wobec pracy, wobec zespołu, wobec klubu, kibiców i wszystkichdookoła.

T-[Teamwork] Praca zespołowa. Budowanie atmosfery wspólnoty i braterstwa w całymKlubie. Każdy jest ważny, bez względu na to, jaką pełni rolę.

Na tym właśnie polega moja filozofia trenerska i to, czego wymagamod moich zawodników: SERCE.

Co wiesz na temat Polski i hokeja w naszymkraju?

Właściwie to wiem kilka rzeczy.Osobiście przyjaźnię się z poprzednim głównym treneremreprezentacji Polski Tomkiem Valtonenem i bramkarzem reprezentacji Estonii Villemem-Henrikiem Koitmaą, który rozegrałkilka meczów w Toruniu, zanim został kontuzjowany. Po rozmowach z nimi i meczami między Polskąa Estonią Estonii na Mistrzostwach Świata wiem, że liga jest ciężka i gra siętu w hokeja na dobrym poziomie. Aha, i fani są wspaniali!

A czy słyszałeś coś na temat toruńskiejdrużyny?

Wiem, że w zeszłym sezonie spisaliście się całkiem nieźle, kończącw pierwszej 5. Wiem też, obserwując od rana komentarze podinformacją, że zostałem Waszym nowym trenerem, że toruńscy Kibice muszą kochaćhokej i mam nadzieję, że będą wspierać mnie i całą drużynę w nowym sezonie.

Czego nasi zawodnicy mogą spodziewać się potrenerze Jussim Tupämakim?

Tegowszystkiego, co zawiera się we wspomnianym akronimie H.E.A.R.T.

Czego najbardziej nie lubisz i nietolerujesz u zawodników?

Każdytrener chce uczciwych i ciężko pracujących zawodników, którzy chcą się rozwijać.Nie toleruję egoizmu w drużynach, z którymi pracuję. To na pewno nie przejdzie.

O miejsce w toruńskiej drużynie będąwalczyć młodzi zawodnicy? Jakie masz dla nich rady?

Cieszęsię, że będę z nimi trenował już latem. Muszą pracować bardzo ciężko pozasezonem, zarówno fizycznie, jak i pod względem umiejętności. Muszą umiećsłuchać i próbować poznawać szczegóły i aspekty taktyczne gry.

Słyszałem, że poza sportem kochasz muzykę iśpiewasz?

Pozasportem moją pasją zawsze była muzyka. Gram na gitarze i śpiewam. Od ponad 15lat występuję z wieloma zespołami, w różnej muzycznej stylistyce, odklasycznych zespołów hardrockowych po akustyczne występy w duecie i solo.

A jakie są Twoje ulubione zespoły muzyczne?

Jestich bardzo dużo. Lubię Iron Maiden, Wasp, Rainbow i Dio. Ale podobają mi sięteż utwory Seether, Erica Claptona i nowe zespoły, takie jak The OtherFavorites. Słucham wszelkiego rodzaju muzyki. Dobra piosenka to dobra piosenka.

Co chciałbyś przekazać toruńskim Kibicom,zanim pojawisz się w Toruniu?

Słyszałem dobre rzeczy o was, toruńscy Kibice. Naprawdędoceniam i liczę na Wasze wsparcie i chcemy, jako drużyna, abyście byli dumni ztego jak gramy.

Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się!
Shoutbox
 • Hasek64: GKS KATOWICE!!!
  Lidera mamy, szybko nie oddamy!
 • LukaszOsw: Hasek, no np za 3 dni ;)
 • hubal: w piątek gramy z liderem i też damy rady , Jezior obiecał :)
 • Hokejowy1964: Hasek mecz jeszcze trwa....nie bądź taki wyrywany. Męki dziś straszne.
 • Hokejowy1964: Wyrywny
 • LukaszOsw: Do końca rundy jeszcze pewnie przetasowań będzie sporo. Na tym polega piękno hokeja i równa liga
 • rober03: Hokejowy od początku naszego meczu z Cracovią uaktywnili się znawcy tematu z wiadomych klubów. Znaczy co równacie poiomem w dół? Nie to wasz normalny poziom widzicie wady kibiców innych drużyn a siebie wybielacie. Dziecinada
 • Hokejowy1964: rober03 po gościnnych Występach Waszej hordy w Bytomiu nikt nie jest w stanie dWas się równać.
 • Luque: Naciś Sosno Naciś ;) 2-3
 • rober03: Jasne . Za to Tyscy kibice ve ostatnim meczu z nami pełny Wersal. Zero obiektywizmu żałośni jesteście. Nie bronię naszych ale nie taką horde by u was skompletował
 • Hokejowy1964: Takiej nienawiści i szowinizmu jaki jest u Was nie ma na żadnym innym polskim lodowisku.Czy Ci się to podoba czy nie tak to wygląda.
 • rober03: Mamy oszołomów zgadza się. U was jest ich mniej na lodo bo z racji wielkość miasta mieli wybór i poszli w stronę piłki a tych [****]i nic nie przebije
 • Tellqvist>: 64 zmień już płytę żenujące się to robi.
 • rober03: Telu niektórzy nie odpuszczą
 • Tellqvist>: Płaczesz jak mały kaziu jedno i to samo naprawde jestem tu długo ale takiego g.n.o.j.u tu nie było dawno.
 • Hokejowy1964: Tel nie czytaj ,nie musisz. Gnój tu jest od lat robiony przez oświęcimskich a jak się inni kibice pojawili to Tobie hipokryto to przeszkadza. Dejże chłopie spokój z tym wywodami...
 • Hokejowy1964: rober03 masz rację , kibole z piłki jak najdalej od hokeja powinni być niezależnie z jakich klubów. Wolę mniej kibiców ale hokejowych niż tłum z piłki. Nie ten mental.
 • Hasek64: GKS katowice
 • rober03: Hokejowy nie raz na mnie pluto i wyzywano na lodo w Katowicach jeszcze za czasów Hortexu nie ma idealnych kibiców i skończmy się licytować. A jak jeszcze raz napiszesz o Bytomiu to uznam że ta dyskusja naprawdę nie ma sensu
 • Unikatowy99: Hasek64 gratulacje nie martwi Cię styl w jaki GKS wygrał dzisiejszy mecz?
 • born-for-unia: Cracovia w 10 minut pokazała, że nie mamy szans. Plus za walkę do samego końca. Musiał się trochę Rudolf zdziwić
 • Hasek64: Mecze z zagłębiem zawsze są trudne. Styl nie zbyt piękny, ale liczą się punkty. W dodatku dalej bez Pasiuta i tego nowego z trudnym nazwiskiem :D obcokrajowcy słabiej niż zwykle, niepotrzebne kary murraya, ale liczę że to odpoczynek przed ciężkim piątkiem
 • Unikatowy99: Coś czuje że Ruchaczek znowu wszystkich wyrucha.
 • hubal: chleb po dychę to jest ruchanie
 • Unikatowy99: hubal dali Ciemnocie kasę ciemnota ich wybrała więc mamy teraz wszyscy.
 • Unikatowy99: Podobno na rynku gastronomicznym jest już taka padaka że browary wycofały się z kegów 50 L
  i są dostępne tylko 30L
 • PEL52: hubal,nie przesadzaj chleb za dyche! przciez chleb kosztuje 9,99
 • redgar: chyba spadamy na 3 miejsce coś czuje
 • PEL52: redgar,chyba masz Covida i niemasz wechu,na jakie 3 miejsce
 • PEL52: W piatek spinany poslady i 2 punkty ninimum,wiara czyni cuda
 • Hasek64: Drogie macie te piekarnie :D polecam samemu piec jak takie ceny :D mam dobry przepis na orkiszowy i gryczany z ziarnami jak co mogę podesłać przepis :D
 • redgar: Pel52 ile można po covidzie sie podnosić?
 • Karatajev: Chłopaki są w dołku fizycznym.. I to sporym.. Ale jak powiedział kapitan.. Najlepsza Unię w tym sezonie, to dopiero zobaczymy.. :)
 • Karatajev: W covida można wierzyć lub nie.. Ale Themar po chorobie miał 40% mniejsza wydolność organizmu, niż przed covidem.. Kilka tygodni musiało minąć, zanim wrócił do formy..
 • Hasek64: Karatajev już w zeszłym roku to słyszeliśmy :D szerbatow miał sam zdobyć mistrzostwo i takie tam :D co wyszło widzieliśmy
 • Karatajev: Ja pamiętam też jak niejaki Jaszyn u was zagrał.. Piekny mecz z Unią w play off.. Rzucanie mu szalika z trybun.. Ech była gwiazda.. Wyszło na to że jednego meczu.. :)
 • Hasek64: No jaszyn za bardzo polubił ceny wody ognistej w naszym kraju i na tym się skupił hehehe.
 • uniaosw: Tylko o której formie Themara mówisz bo oprócz hat tricka z Podhalem chłopa prawie nie widać a gra w pierwszej piątce
 • KubaKSU: Sanders i gra na 3 piątki odbiją się w PO..
 • Hokejowy1964: rober03 lżono mnie od najgorszych za czasów Dworów na Waszej hali i to na każdym meczu a trochę ich było. Wiesz Bytom to papierek lakmusowy- wtedy sporo ludzi zobaczyło te mecze i nawet tutaj pisali ludzie którzy na co dzień nie są aktywni że to była trzoda a już wywiad Ani Kozińskiej z Dudasem i bluzgi niebieskich pelerynek to już była kwintesencja zezwierzęcenia. Przy tym nasi kibice pokazali klasę. Domyślam się że Cię to bardzo boli jako normalnego kibica ale tak to wygląda na dziś.
 • malpiszon1946: hokejowy, a u Was na bukowej nie ma trzody? Niestety na każdym obiekcie powoli wkrada się atmosfera z piłkarskich obiektów. Nie bronie ani nie popieram tego, ale kwestia czasu jak i u Was to zawita. Załóżmy, że spotkamy się w play-off w tym roku - pełna hala, stan rywalizacji na styku i co wtedy? Wierzysz, że u Was będzie kulturalny doping? Na pewno nie obędzie się bez dużej ilości bluzgów. Nie chcę ruszać spiny, ale normalnie podyskutować
 • malpiszon1946: Czy to w Oświęcimiu, Tychach czy Katowicach można słyszeć pojedynczych alkusów krzyczących do zawodnika ty kur.. itp
 • Uniapany90: W Uni najgorszy gracz to Trandin i Glen
 • statys: W Oświęcimiu są takie alkusy, co to skutecznie wpływają na decyzję żeby jednak nie pójść na mecz.
 • Hokejowy1964: malpiszon1946 jasne że u nas też są bluzgi ale jest ich zdecydowanie mniej. U nas bardziej dopingują naszych a mniej się skupiają na przeciwniku. Na ostatnim naszym meczu u Was był jakiś psychopata który przez połowę meczu bluzgał na Johnego. Jakim trzeba być [****] żeby zamiast kibicować swoim lżyć pół meczu przeciwnika ?Nie ma u nas takich sytuacji. Wiem że u Was normalnym ludziom to przeszkadza, tutaj też o tym piszą. Tych patusów u Was dużo na trybunach.
 • Luque: Hokejowy co do atakowania zawodników to lepiej zamilcz, bo to co było na jednym z meczów Katowice-Tychy obrazuje mi tą wysoką kulturę na trybunach Satelity...
 • malpiszon1946: No tak luqu właśnie o tym mówię, że ma to miejsce wszędzie. Nie bronie swoich, bo u nas zawsze znajdą się jakieś łby co niszczą opinie o kibicach Unii, ale bez przesady... tak jest wszędzie. Tychy, Oświęcim, Katowice. Piłkarska atmosfera udziela się wszędzie, niestety
 • malpiszon1946: A ta sytuacja z PP ten wywiad z Dudaszem, to na własne życzenie Pani redaktor, która chyba nie grzeszy inteligencją wybierając takie miejsce. Co nie zmienia faktu, że zachowanie kibiców wiocha
 • malpiszon1946: Szanujmy to co mamy, bo z roku na rok kibiców na trybunach coraz mniej :/
 • Luque: Malpiszon tylko, że tam kibole z Kato (a w zasadzie małpy cyrkowe) zaatakowali boks zawodników i potrzebna była ochrona zawodników.. w sumie koło komentatorów też trzeba było ich postawić
 • Luque: A jak Nasi gola strzelili i sobie gratulacje składali blisko bandy to już nie raz małpy chciały ich rozszarpać..
 • malpiszon1946: No nasi też się nie popisali rozwalając plekse na PP w boksie cracovii. Swoją drogą słabo to zrobili na lodowisku w Bytomiu, że trybuny są bezpośrednio za boksem i ten dostęp jest taki łatwy
 • malpiszon1946: No bo tam też przychodzą piłkarscy kibole i dają upust emocji... Z nami też kiedyś wyskoczyli do Przygodzkiego na meczu u nich.
 • Luque: Spokojnie Hokejowy zaraz Ci to wytłumaczy żebyś wiedział jak to interpretować, pewnie wina Przygodzkiego bo sprowokował ich zdobyciem bramki, a jak wiadomo Gieksie nie wolno strzelać bramek ;)
 • malpiszon1946: Ja tam nie szukam spiny :) szkoda czasu na takie rzeczy. Mimo, że się nie lubimy to uważam, że zawsze można normalnie podyskutować. Ciekawe czy car ma już sposób na Jacka :D
 • Zaba: @uniaosw: Tylko o której formie Themara mówisz bo oprócz hat tricka z Podhalem chłopa prawie nie widać a gra w pierwszej piątce" No trak... Ma 26 pkt w 26 meczach, jeden z 4 zawodników w Unii, którzy zdobyli min tyle pkt co mają rozegranych meczy... O zadaniach defensywnych nie wspominam... Zdrowy Themar jest bardzo dobrym zawodnikiem
 • Hokejowy1964: Lugue jo Cię prosza....ani mi nie godej....odbieracie złoto po finale z nami i cała hala zamiast się cieszyć ceremonia śpiewa obraźliwe piosenki na nas ! Człowieku ! Kiedy jest już po wszystkim ! Ile trzeba mieć nienawiści w sobie żeby coś takiego zrobić ?! No nie do przebicia ..
 • Luque: No tak śpiewy, wyzwiska (kibolskie) ale jednak tylko śpiewy są gorsze oczywiście od fizycznej napaści czyli przejścia do czynu... ciekawy z Ciebie myśliciel ;)
 • Unikatowy99: ,Wszędzie gdzie piłka tam bydło do nas przykleił się Ruch i jesteśmy jednym z liderów tej niechlubnej statystyki
 • Hokejowy1964: Nic tam wielkiego na szczęście ten kibol nikomu nie zrobił. Porównujesz odosobniony przypadek jednego popaprańca z całą halą zwierzęcej nienawiści....no ciekawie kombinujesz....
 • Luque: No tak nic wielkiego, kto by się tam przejmował tym, że atakują zawodników przecież to element widowiska ;)
 • Hasek64: Fakt u nas też przy pełnych trybunach znajdzie się jakiś nachalny dziad który myśli, że jest w prywatnym cyrku czy zoo. Denerwujące jest, że na hokej przychodzą osoby nie znające np reguł gry i przy uwolnieniu czy spalonym nie wiedzą o co chodzi i patrzą jak świnia na bat :D ale u nas przy pojemności satelity to jakby nie patrząc spokojnie możemy mieć 95%kibiców typowo hokejowych. Wiadomo przy większych liczbach ciężej to upilnować. Ja tam wolę mniej a bardziej fanatycznie
 • Hasek64: Przykład siatkówki. Nie lubię tego sportu prócz jakiegoś obejrzenia reprezentacji w ważnym meczu i mimo, że gramy z zaksą czy innym Jastrzębskim węglem i że jest to klub z tym samym herbem i jest z naszej sekcji to nie chodzę, bo sztuczny tłok to zwyczajna głupota.
 • Simonn23: Wejdźcie na flashscore i zobaczcie na mecz Vitkovice - Karlowe Wary. Niezła jazda
 • PEL52: Simonn,w czeskiej 1 czy drugiej to ciezko cos trafic
 • Simonn23: Chodziło mi o to, że z 5:0 doszło do stanu 6:6 :P
 • Polaczek1: Jak sytuacja kadrowa w Unii ?
  Trójka nieobecnych w poprzednim meczu to covid ? Czy coś poważnego?
 • Hokejowy1964: Luque tego co stało się u nas nie pochwalam. Natomiast Tobie jak widać taka "celebracja" złotych medali przez kiboli nie przeszkadzała....
 • Jamer: Daniił Apalkow - witamy :)
 • Paskal79: Czyli można się jeszcze spodziewać obrońcy bo tak pisali szefowie że tą pozycję chcą wzmocnić , ważne że jest w sezonie i powinnien być w formie fizycznej raczej dobry ruch
 • Tellqvist>: Brawo wygląda bardzo solidnie.
 • Arma: Pomijając wszystko to dzięki lidze Open do ligi trafiło wielu dobrych zawodników. Nie wszyscy grali najlepiej jak umieli ale CV i umiejętności mieli spore.
 • statys: Teraz wszystko zależy od Putina ...
  On też gra w hokeja. Przydałby sie atak z batko i putko :)
 • uniaosw: Jest i niespodzianka :)
 • malpiszon1946: uniaosw będzie jeszcze def?
 • uniaosw: Chodzi mi o Aplkova o którym baba z targu wspominała jakiś czas temu
 • malpiszon1946: Wiem, ale mieliśmy ściągnąć doświadczonego defensora, więc pewnie to nie koniec :)
 • uniaosw: Ja nic nie wiem :)
 • Jamer: Twój uśmiech mówi wiele... Czekamy ;)
 • Paskal79: Myślę panowie bo że będzie jeszcze defensor 👍
 • uniaosw: Jutro baba będzie od 7 do 12
 • uniaosw: Obok stoiska z wyrobami z liszek, może coś mruknie pod wonsem
 • malpiszon1946: Będzie ciekawie :)
 • rober03: Byle sprawy wizowe znowu nie trwały wieczność
 • hubal: Car szykuje bombę !
 • PEL52: Hubalu,jutro mysle ze do przodu z Kato bo kurs zacny juz obstawilem
 • Polaczek1: Dlatego Emeryta nie ma. Baba z targu wskazała mu adres Rusa więc Eme zaczął działać
 • PEL52: W Angarsku ostatni mecz zagral 13.01. moze pojawi sie szybciej niz Rogov i blizniaki.
 • swojak: I co hubal i ten drugi wyśmiewny? Jest Apalkow? jest. Kto miał rację? Wyśmiać, wykpić. Jednak swojak miał rację. Czekam na zwykłe przepraszam panowie. A swojak ma swoje dojścia.
 • SDOunia!: swojak skończ już tu gwiazdorzyć , przez takich dzbanów jak ty tylko tracimy grajków których Unia ma na oku . Pozdro
 • swojak: Dzban synku to ty jesteś A nie pytany nie zabieraj głosu jak starsi rozmawiają.
 • Unikatowy99: Swojak a co się stało z Koluszem?
 • SDOunia!: Jeżeli starszy to słabo bo intelektem nie błyszczy
 • Unikatowy99: Luque, Hubal jutro w związku z znakomitą rosnącą formą wygrywacie z Katowicami?
 • swojak: Unikatowy a co ja mam wspólnego z Koluszem?
 • Hasek64: Ale tu nerwy :D Panowie złapcie Kobiałkę za cycuszka i się wyluzujcie :D chyba dawno nie było ciurlane :D
 • hubal: swojak co Ty do mnie sapiesz , mylisz mnie z kimś innym
 • hubal: 99 nasi grają w kratkę chyba , że Car ten bajzel ogarnie
 • Szefu1982: Ktoś wie czy Coolen dziś już w boksie będzie?
 • Luque: Unikatowy z Unio Nam wyszło, a z Kato będzie trochę inny mecz. Chyba, że Sidor już w Naszych trochę poukładał ale dzisiaj zobaczymy jak to będzie wyglądało ;) Raczej mecz na styku
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe