Hokej.net Logo

Krakowsko-śląska wojna... medialna

Krakowsko-śląska wojna... medialna

Informacja o przeniesieniu turnieju Mistrzostw Świata Dywizji I Grupy A do Katowic nie umknęła uwadze niemal wszystkich serwisów sportowych w kraju. Sprawdźmy więc jak tę informację zrelacjonowały największe sportowe redakcje, wskazując jednocześnie na pewne rozbieżności oraz niekonsekwencje, jakie pojawiły się w przekazie.


Na pierwszy plan praktycznie wszystkich informacji, wysuwa się porównanie Tauron Kraków Areny oraz katowickiego „Spodka”. Ze zrozumiałych względów, odmienny punkt widzenia prezentują „Gazeta Krakowska”, katowicki „Sport” i „Dziennik Zachodni”.


I tak największy małopolski dziennik grzmi: - Szokująca decyzja PZHL – Krakowowi odebrano prawo organizacji mistrzostw świata dywizji 1A! Śląskie lobby przeforsowało pomysł, by imprezę z Tauron Areny przenieść do przestarzałego Spodka.” Artykuł podkreśla zachwyty nad krakowska halą uczestników kwietniowego czempionatu i wylicza mankamenty „Spodka”.


„Gazeta Krakowska” zwraca uwagę na różnice w pojemności trybun ( 9 tys. - Spodek, 15 tys. – Kraków Arena) oraz informuje o konieczności montażu mobilnej tafli, co automatycznie obniża jakość lodu. Podkreśla także brak odpowiedniego zaplecza, co jest jednym z głównych wymogów IIHF.


Podobny punkt widzenia prezentuje Interia. -Spodek powstał na początku lat 70. minionego stulecia i długo był najlepszą halą w Polsce. Niepostrzeżenie minęło jednak ponad 40 lat, powstało w Polsce sporo nowocześniejszych obiektów, a ostatnim krzykiem mody jest oddana do użytku ponad rok temu Kraków Arena, która bije "Spodek" na głowę pod każdym względem, nawet po remoncie katowickiej hali.


Inaczej z kolei na sprawę patrzy „Sport”. Śląski dziennik sportowy stara się przede wszystkim podkreślić walory katowickiej hali, wymieniając niesamowitą atmosferę podczas meczów w Spodku. Przyznaje, że choć Kraków Arena prezentuje się znakomicie, to jej głównym grzechem była słaba frekwencja podczas kwietniowego czempionatu. Jednocześnie przewiduje, że takiego problemu nie będzie w katowickim Spodku. - Z wypełnieniem „Spodka”, który uczestników MŚ gościł już trzykrotnie (1976, 1997, 2000) nie powinno być problemu. Każdy mecz biało-czerwonych będzie mogło zobaczyć 9500 widzów.


„Dziennik Zachodni” podkreśla, że Kraków był gospodarzem MŚ Dywizji 1A w tym roku i ani razu trybuny hali mogącej pomieścić 15 tys. widzów nie zapełniły się kompletem publiczności. Wszyscy doskonale mamy w pamięci nie tylko hokejowy rekord frekwencji w naszym kraju na rozstrzygającym kwestię awansu ostatnim spotkaniu Polaków z Węgrami (1:2), które oglądało 12.632 kibiców, ale tez puste trybuny Kraków Areny na wcześniejszych meczach biało-czerwonych - ten z Japonią śledziło na żywo zaledwie 2662 fanów.


Wszystkie serwisy wydają się być zgodne co do informacji o wynikach głosowania. Interia, cytowana także przez portal Sport.pl (Gazeta Wyborcza), powołując się na własne źródło, przestawia podział głosów. - Z naszych informacji wynika, że za Katowicami głosowali: wiceprezes PZHL-u, były wiceprezydent Bytomia Mariusz Wołosz, córka byłego sekretarza generalnego PZHL Krzysztofa Zawadzkiego, przy którym związek został potężnie zadłużony - obecna sekretarz Marta Zawadzka, Damian Delekta z Sanoka i Piotr Damiańczuk (Demiańczuk – przyp. red.) z Warszawy.


W artykule możemy przeczytać również o zaproszeniu na obrady szefa śląskiego związku – Mirosława Minkiny i braku poinformowania o tym fakcie szefa małopolskiej centrali hokeja. „Gazeta Krakowska” również jest zgodna co do podziału głosów, jednak zaznacza, że uzyskane informacje mają charakter nieoficjalny. W małopolskim dzienniku możemy wyczytać także o burzliwym przebiegu obrad i wielkim poparciu prezesa PZHL Dawida Chwałki dla Krakowa.


„Gazeta Krakowska” przytacza również dosadną wypowiedz Jacka Chadzińskiego, który optował za stolicą Małopolski. - To jest wielkie świństwo! Nie wiem, jakim prawem taki punkt znalazł się w programie obrad zarządu. Przecież sprawa została już dawno przesądzona na majowym kongresie IIHF w Pradze. Działacze ze Śląska rzucili kwotę 3 mln zł, którą mają dostać od władz Katowic. A przecież Kraków mógł dać więcej, z tego co wiem, PZHL wystąpił o 5 mln zł. Dlaczego Katowice nie zgłosiły się do rywalizacji z Krakowem przed kongresem IIHF?


Nieco inne światło rzuca publikacja „Dziennika Zachodniego”, w której wypowiadają się dwaj śląscy działacze: Mirosław Minkina i Mariusz Wołosz. - Katowice zaoferowały teraz związkowi 3 mln zł i bezpłatne udostępnienie Spodka. Równie ważne jest też to, że mamy pomysł jak zapełnić widownię Spodka, który w piątek wizytował prezes PZHL Dawid Chwałka - powiedział Mirosław Minkina. To właśnie szef Śląskiego Związku Hokeja na Lodzie namówił władze Katowic do złożenia swojej oferty, a później lobbował za nią w PZHL. - Hokej jest dla kibiców i zrobimy wszystko, żeby jak najwięcej widzów oglądało mecze reprezentacji Polski. Uważam, że z tego względu organizacja tego turnieju w Spodku jest znacznie lepszym pomysłem niż przeprowadzenie go w Kraków Arenie - stwierdził Mariusz Wołosz, wiceprezes PZHL.


Redakcja śląskiego dziennika poszła także krok dalej. - W krakowskich mediach głośno mówi się o skandalu. Prawda wygląda jednak tak, że bez pieniędzy z samorządu Katowic impreza nigdzie by się nie odbyła. Wybrano Katowice, bo to jedyny sposób, aby Mistrzostwa Świata w Hokeju miały prawdziwą atmosferę i dopięły się finansowo.


Co na to krakowskie tytuły? Niemal wszystkie tamtejsze media są zgodne odnośnie kwoty, jaką PZHL miał otrzymać od miast: Katowice oferowały 3 mln, natomiast Kraków 5 mln. Jednak rozmowy z krakowskim magistratem miały odbyć się we wtorek, a działacze nie zamierzali tak długo czekać.


Tę tezę zdaje się negować jedynie Sport.pl, według którego to hokejowa centrala miała żądać od stolicy Małopolski w/w kwoty: - W ofercie znalazła się również kwota, którą miasto miałoby zapłacić PZHL-owi za możliwość goszczenia mistrzostw świata. To wydatek na promocję, który zawsze miasto płaci związkom sportowym. W poprzednim roku Kraków wyłożył 2,7 mln zł, teraz PZHL chciał dwa razy więcej.


Wszystkie serwisy nie omieszkały również zwrócić uwagi na konsekwencje, jakie PZHL może ponieść z powodu zmiany lokalizacji. Interia przypomina o „dzikiej karcie” dla polskiego zespołu w eliminacjach Ligi Mistrzów, co było niewątpliwie uhonorowaniem organizacji mistrzostw oraz podkreśleniem walorów krakowskiej hali. Portal wyraża obawę, że władze Krakowa mogą zamknąć się na hokej, a także zażądać wysokiego odszkodowania. - Teraz, wystawione do wiatru władze Krakowa, mogą zamknąć podwoje Areny dla PZHL-u już na dobre. Co więcej, władze miasta mogą zażądać odszkodowania za straty wynikłe z zarezerwowaniem i poczynieniem pierwszych korków przed organizacją MŚ.


Na ten sam problem zwraca uwagę „Gazeta Krakowska”, która przytacza wypowiedź dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztofa Kowala. - Nie wiem, jak skomentować tę decyzję PZHL, nie chcę bowiem używać zbyt mocnych słów. Dziwię się, że Katowice brały udział w tym nieczystym zagraniu. W Krakowie wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom PZHL, załatwiliśmy wszystkie sprawy związane z rezerwacją hali, choć wstępnie miała się tam odbyć inna impreza. Na przyszły tydzień byliśmy umówieni z działaczami PZHL. Czekamy na wyjaśnienia i oficjalne stanowisko związku. Potem podejmiemy stosowne kroki.


Portal „Gazety Wyborczej” również przewiduje możliwość odszkodowania od PZHL, a także poddaje pod wątpliwość samą istotę przeniesienia turnieju przez PZHL. - W Krakowie czekają na rozwój sytuacji. Przede wszystkim nie wiadomo czy PZHL mógł sam zmienić decyzję Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie, który przyznała MŚ Krakowowi. Jeśli jednak Katowice zorganizują turniej, to władze Krakowa nie wykluczają, że zażądają od PZHL odszkodowania.


Reasumując, media niemal w całości niezbyt przychylnie odniosły się do posunięcia PZHL. W zamieszczonych informacjach prasowych dominowały stwierdzenia o braku lojalności wobec władz Krakowa, podkreślano brak jedności w strukturach Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, a także ostrzegano o daleko idących konsekwencjach takiego czynu. Dostało się również prezesowi PZHL, Dawidowi Chwałce, któremu zarzucono brak faktycznej władzy w związku. Największe obawy budzi jednak – nie po raz pierwszy zresztą – prawdopodobieństwo kompromitacji hokejowej centrali na szczeblu lokalnym i międzynarodowym, co wiąże się z daleko idącymi konsekwencjami – z odebraniem organizacji turnieju włącznie.


Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się!
Shoutbox
 • Luque: I to Twój jedyny argument w dyskusji sportowo-obyczajowej? Ciekawe...
 • Paskal79: Będzie telu 😁
 • Luque: Kończę ten temat swoim zdaniem, że nie podoba mi się to i tyle..
 • Arma: Dyskusja sportowa zaczynająca się od słowa "mobilizacja". Czuć ten poziom dyskusji
 • Tellqvist: Luqe weź już zluzuj. Polska liga powinna być otwarta dla wszystkich graczy. Sport to nie polityka.
 • Luque: Tellu a jednak dla jednych ma być zamknięta...
 • Tellqvist: Paskal to będzie ten "kat":)
 • Paskal79: Telu przynajmniej ma być 😁🏒
 • Tellqvist: Luqe powiem ci tak ze znając nasz rząd może być tak że Sidor nie dogra u Was sezonu bo juz ponoć rakiety z Białorusi latajo.
 • Paskal79: Dobry zawodnik będzie pan zadowolony...😁
 • Tellqvist: Takie wiadomości to ja lubie.
 • Luque: Tellu te szuje polityczne (wszystkie co rządziły) to swoimi idiotycznymi decyzjami zrobią z Nas biedaków, taka to sytuacja...
 • Tellqvist: Luque obadej se książkę Jan Białek Tech. jak lubisz takie klimaty.
 • Luque: No teraz to masz szacun, bo nie czytałem tej książki ale znam pewne prognozy z niej
 • Tellqvist: Mocna ksiązka rozjaśnia wiele kwestii co sie teraz dzieje. Ale czy gośc ma racje nie wiem:)
 • Luque: Przynajmniej nie czytasz szajsu Tellu ;)
 • Tellqvist: Też lubie teorie spiskowe niektóre coraz częscie stajo sie prawdo.
 • Tellqvist: Jak dojdzie jeszcze napadzior i dwóch defów może co ugramy w tej lidze i PK.
 • Luque: Hmm to nie takie 'teorie' tylko tak się o tym mówi, że jak już są praktyką to nie można się cofnąć
 • Luque: Na Sri Lance ponoć paszporty covidowe obecnie służą do racjonowania paliwa... taka ciekawostka ;)
 • uniaosw: Lepiej by było 3 defów.
 • Luque: Życzę Wam wygranej w PK ale póki co raczej za dużo chaosu...
 • Paskal79: Tak mówili że będzie napadzior z zarządu
 • Tellqvist: I trzech moze byc byle byla jakość nie ilosć. Jesli chodzi o PK jak dojda jacys fajni gracze mysle ze jest szansa byle Poprad pokonac.
 • Arma: jak przyjdzie jakość to będą musieli grać a wtedy Ci co przyszli teraz i mieli obiecaną rolę w zespole spadną w hierarchi, szybki sposób na psucie atmosfery
 • Tellqvist: Arma zdrowa rywalizacja nikomu nie zaszkodzi. Co roku jest problem u nas krótko ławką mają grac najlepsi i tyle.
 • botanick: Nie wiem i może się nie znam,ale czy zawodnik z Ukrainy jest wzmocnieniem? Wydaje mi się że ostatnio Polacy ich lali w meczach,nie sprawdzałem.
 • botanick: Mam wrażenie że w ostatnich czasach nasze drużyny się nie wzmacniają tylko dopinają,uzupełniają składy.
 • botanick: Poprawcie mnie jak się mylę.
 • Luque: Nie mylisz się ale co zrobisz... Jak Donbas grał w KHL to Nas lali...
 • Paskal79: botanick reprezentację to reprezentację bo jeżeli myślisz tak to nasi zawodnicy by nie grali na zachodzie i by Nawet nie byli uzupełnieniem składu i pewnie kilku Ukraińców się sprawdzi w naszej lidze tak jak kilku Polaków na Słowacji czy w Czechach a pamiętasz kiedy ostatnio Polska urwała pkt z tymi drużynami? Był sparing w Oświęcimiu co Czesi zremisowali 3:3 chyba że 25 lat temu ale to była,, ciekawa '' gra 😁
 • Paskal79: Ocenimy ich ok grudnia a Szwedzi czy Finowie bądź ksnadziory zawszę się sprawdzają!? A z tymi reprezentacjami to z 3 drużyna nie Mamy szans więc spokojnie z ocenami lód ich zweryfikuję i Pewnie kilku będzie słabych a kilku się sprawdzi...
 • Miletor: Botanick ma rację, ściągamy do PHL nie wiadomo kogo a jak przyjdzie co do czego to od X lat najlepszy jest Pasiut, Kapica, Wronka, Dziubinski….
 • Paskal79: Miletor no Ale ich jest 5-6 Polaków takich Top plus może jeszcze 5-7 reprezentantów kraju i wołają bardzo grubą kasę, choć na to zasługują i stać na nich Tylko bogatych i to bardzo Tychy Craxa i Katowice mają po kilku reprezentantów kraju
 • Luque: Miletor i tutaj jest pytanie czy musimy za wszelką cenę wykosić swoich... za jakiś czas Nam braknie tych swoich, bo musi grać przepłacony obco...
 • botanick: Chodzi o to że jaki to ma sens co sezon wymieniać 80%składu?
 • botanick: Do tego dąże Luque.
 • Luque: A trudno żeby chłopak z potencjałem dał radę wygrać z zawodnikiem co ma 28-30 lat i pograł u siebie na zapleczu (u Nas go nie ma) i w kilku zagranicznych ligach... to jest nierealne...
 • Luque: Dał radę wygrać rywalizację*
 • Arma: A to nie tak że niedawno była liga dla Polaków i było mało obco to grały dwa kluby a reszta była dostawcą punktów
 • Luque: Arma wystarczą zdrowe proporcje, 50 na 50 i znajdzie się miejsce dla wszystkich...
 • Arma: a nie czekaj, to była super liga bo w finale zawsze były Tychy i Kraków
 • botanick: Nawet tutaj kibice krzyczeli czemu przpłacać za Polaka jak można mieć dwóch z importu.A co sezon drżą czy będą mieć np bramkarza.
 • Arma: Proporcje 50 na 50 gdzie was stać na najlepszych polaków a reszta ligi musiała by się składać razem na Wronke
 • Luque: Natomiast jak w składzie jest 2-3 Polaków np. Kapica i 2 młodych (regulamin), to chyba coś tutaj nie gra...
 • Luque: U Nas był Wronka i co? Nie przesadzaj...
 • botanick: Arma ,a o tego Kota to skąd kibice płaczą że wiesza łyżwy na kołku?
 • botanick: Swoich szanować!
 • Luque: Dobry przykład, gość wcale nie taki słaby ale bez szans na granie... młody Noworyta też był już na bocznym torze...
 • Arma: Nie nazwałbym tego płaczem. Po prostu Kot ma potencjał by grać przynajmniej te parę meczów w sezonie ale jak przychodziło co do czego to zawsze coś było nie tak i trudno było znaleźć kogoś kto by powiedział co jest nie tak
 • Paskal79: Lugue gdyby Toruń Sanok Jkh Sosnowiec Nawet Unia miał tyłu kadrowiczów co u was to musieli by resztą nadrobić juniorami ich na to nie stać
 • botanick: W Sanoku też olali Swoich i ..za rok po klubie prawie było,3liga czeska i mozolny powrót do normalności.
 • Luque: Sawicki to dobry przykład Botanicku...
 • Arma: Nie jestem fanem krzyczenia że klub kosi swoich kosztem obco, jasne że w Ośw każdy chce stworzyć drużynę na miarę oczekiwań ale jestem pewny że gdyby Kot był w jakieś formie to Zupa by mu dał pograć wszak pierwsza przygoda to były dwie dobre piątki a dwie grali nasi i to wyglądało ok
 • Luque: Jakby każdy klub ogrywał swojego perspektywicznego i postawił się w PZHLu na kwoty transferowe to by tego nie było
 • Paskal79: Lugue u nas jest ok 5-6 wychowanków w drużynie kilku Polaków nas nie stać mieć jak miały roku temu Katowice Pasiut Fraszko Wronka Mamy Tylko jednego top Polaka
 • Luque: A po co Wam Wronka czy Fraszko? Oni też gdzieś dostali szansę i nauczyli się wejść na ten swój poziom prawda?
 • Paskal79: U was jest ilu potencjalnych reprezentacji zawodników 7-8? A wychowanków teraz może 5-6 a wcześniej jakieś 4 lata temu skupowaliscie wszystkich co najlepsze vz ligi
 • botanick: Zrozumcie,w takim Krakowie 17lat jest Rudolf..ZERO ZERO ZERO wychowanków w.seniorskim zespole Cracovii!
 • botanick: To jest dramat polskiego sportu,nie tylko hokeja.
 • Arma: Obecnie sens chowania kolejnej gwiazdy reprezentacji ma jedynie Kraków, Katowice i Tychy bo tylko te trzy kluby są w stanie utrzymać takiego grajka w klubie, reszta sprowadza się do roli inkubatora hodującego gwiazdy dla bogatych
 • Luque: Pamiętam jak Pasiut był młodszym graczem i jakby miał kogoś co by go wyeksportował do Kanady (juniorki) to by grał w dużo lepszej lidze...
 • botanick: Ale ja jedtem dumny że Czerkawski jest wychowankiem Tychów.
 • Paskal79: Prwada weszli na poziom ale jak było powiedzmy 20-30 dobrych Polaków to z tego w Tychach grało 8 w Craxe 7 a resztą ... Dyktowali warunki jak chcieli i były dwie drużyny a teraz jest przynajmniej 5-6 do finału
 • botanick: Zagrał u nas w seniorach chwilę,ale tu się uczył grać w hokeja.
 • Paskal79: Nie Tylko Pasiut...
 • Luque: Botanick zobacz Pasiuta sezon 05-06... ciekawe który się ostatnio zbliżył do tych liczb...
 • Luque: W sensie, że w jego wieku..
 • Paskal79: Botanick to są pojedyncze jednostki w sumie w każdym sporcie mamy czy mieliśmy takie rodzynki u nas szkolenie leży kwiczy w każdym drużynowym graniu może siatka tu jest wyjątkiem
 • Luque: Brynkus jest dobry gracz i młody w sumie? Ale jakoś ciężko mu się wybić...
 • Paskal79: Powinni wprowadzić przepis że w lidze musi grać przynajmniej jeden młodzieżowiec z obrony i dwóch w ataku i to na stałe ale jak to wdrożyć?
 • botanick: No w tym roku może w Krakowie się to zmieni?Życze im tego. To nie wina kibiców Cracovii że tak się tam dzieje.
 • Paskal79: A Brykus po malu Ale idzie do przodu musiał by zmienić klub ale gdzie dostanie Tyle co w Craxe? Tychy i Kato mogą się zbliżyć a czy będzie w tych drużynach odgrywał większą rolę!?
 • Luque: Ja tam nie mówię, że każdemu się należy ale My wykosimy nawet takich co mają talent...
 • Paskal79: Długi i ciężki temat przez 30 lat nie ma pomysłu na szkolenie młodych a my ty chcemy to uzdrowić...🤔😁
 • botanick: W każdym hokejowym polskim mieście życze co sezon kilku rokujących.
 • Paskal79: Lugue talent talentem bez ciężkiej pracy nic nie ma za darmo to że ktoś jest Polakiem ma mieć z urzędu miejsce w składzie to też nie tak
 • Luque: Więc czasem to 50 na 50 nie jest złe, bo z pustego tych zawodników nie wezmą...
 • botanick: Jakieś stypendia by się przydały.
 • botanick: Kasa zawsze motywuje
 • Luque: Paskal ale też nikt nie każe brać jednych i tych samych, chodzi o to że jak temu się nie chce to biorę następnego młodego, po to się szkoli graczy...
 • Paskal79: Czasem przypadek czasem szczęście czy kontuzja wskakuję młody i gra i wykorzysta swoję 5 min co by nie mówić dużo młodych w Jkh dostaje szansę choć ostatnio to się zmniejszyło i to sporo
 • Luque: A nikt mi nie powie, że młody woła Bóg wie jaką kasę...
 • Luque: Woła dopiero jak wskoczy na jakiś poziom...
 • botanick: Doobra bo za bardzo się rozpisałem.Do następnego.
 • Luque: W sumie spytałem kto ostatnio wskoczył z młodych na prawie dwucyfrowy poziom punktowy...
 • Luque: To odpowiem: Bukowski ;)
 • Paskal79: Lugue ale tak jest na całym świecie że z wieku juniora do pierwszej drużyny trener bierze powiedzmy 5 na okres przygotowawczy 3 zostanie przy drużynie z tego jeden może dwóch gra systematycznie, chyba właśnie że chyba są kontuzję czy zawieszenia to dostaną drugą szansę ale tam są drugie drużyny lub farmerskie i koło się zamyka bo u nas tego praktycznie nie ma!
 • Luque: Pardon około 20 pkt w sezonie ;)
 • Paskal79: I znów wyjątek który się czasem trafi.....nie ma rządnej powtarzalności, dobrze że trafił do Tych bo znów będzie miał dwu cyfrowe statystyki bo w Sanoku miałby trudniej bo już by nie był takim anonimowym graczem i inaczej by go kryli wg mojej opinii...
 • Luque: Dokładnie Paskalu nie ma zaplecza, nie ma gdzie ograć, błędne koło... do tego nie ma solidnej juniorki...
 • Paskal79: U nas nic w hokeju nie ma mocnych fundamentów no może prawiey nic...
 • Paskal79: Zobacz Kraków wygrał PK a kopacze nie mogą lub z bieda zakwalifikują się do grupy ligi konferencji gdzie nasi tam powinni mieć dwie drużyny i może walczyć o ligę Europy ( grupa) jedyny klub co wygląda że jest dobrze prowadzony to Raków!!!
 • Paskal79: Dlatego hokeja i tak nikt poważnie u nas nie traktuję nie ma transmisji sposora ligi nie ma nic a co dopiero trenowania młodych,w piłce po 30 latach to pomału zrozumieli a kasę jest tam kosmiczna w porównaniu z biednym hokejem
 • Paskal79: Kończę Pozdro
 • Luque: Trzymaj się Paskalu, do zaś ;)
 • uniaosw: Nasi dzisiaj mają testy na awfie w Katowicach ciekawe jakie kto ma wyniki :)
 • uniaosw: Takahito Suzuki sto lat
 • Paskal79: Wygląda że ogólnie jest lepiej niż na rok temu,chyba nikt nie miał takiej nadwagi i braku przygotowań co Philips!,
 • Paskal79: No najbardziej ciekawi przygotowanie zawodników co przygotowywali na się sami ,bo chłopaki którzy byli na miejscu i trenowali z szefową od przygotowania fizycznego to są na pewno przynajmniej dobrze przygotowani i mają podstawy by dalej mocniej trenować na lodzie
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe