Hokej.net Logo

Kwalifikacje IO: Nie bez zaskoczeń

Kwalifikacje IO: Nie bez zaskoczeń

Gospodarze wygrywali pewnie w pierwszym dniu wszystkich trzech turniejów kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich w Vancouver, ale emocji i niespodzianek nie zabrakło.

Grupa G (Oslo)

W wieczornym meczu w Oslo gospodarze, występujący w niemal najsilniejszym możliwym składzie (bez Ole-Kristiana Tollefsena) mieli grając z Kazachstanem potwierdzić swój status głównego faworyta. Podopieczni Roya Johansena liczyli na pierwszą w historii norweskiego hokeja wygraną w spotkaniu z Kazachstanem tym bardziej, że do Oslo nie przyjechał nie tylko Nikołaj Antropow z Toronto Maple Leafs, ale także niezbyt zainteresowani grą w reprezentacji Kazachstanu gracze KHL - Witalij Jeremiejew, Andrej Troszinskij, czy Dmitrij Dudariew oraz kontuzjowany Aleksej Litwinienko. Od początku mecz był bardzo wyrównany. Kazachowie, którzy w poprzedniej rundzie kwalifikacji zmietli z lodu kolejno Hiszpanów, Estończyków i Holendrów strzelając łącznie 31 goli szybko odczuli, że dzisiejszy rywal był z zupełnie innej półki.

Na gole kibice czekali do drugiej tercji. W 27. minucie ćwierćfinaliści ostatnich Mistrzostw Świata wreszcie zdołali przełamać kazachską defensywę i bramkarza Alekseja Kuźniecowa. Po akcji Tore Vikingstada na listę strzelców wpisał się napastnik HC Lugano, Patrick Thoresen, którego ojciec, Petter reprezentował Norwegię kiedy ta po raz ostatni grała na Igrzyskach Olimpijskich w 1994 roku w Lillehammer. Prowadzenie "Wikingów" nie utrzymało się jednak długo. W 30. minucie bramkę wyrównującą zdobył pięknym strzałem z powietrza Wadim Krasnosłobocew. Mimo wszystko to do gospodarzy należała inicjatywa w drugiej tercji, a udokumentować udało się ten fakt już po kolejnych trzech minutach. Kiedy na ławce kar siedział Aleksej Korszkow Tore Vikingstad do swojej asysty dołożył gola i dał Norwegii prowadzenie. W trzeciej tercji nie było już ani wielu sytuacji ani goli i mimo, że Kazachstan wycofał w końcówce bramkarza to Norwegia od zwycięstwa rozpoczęła turniej kwalifikacyjny grupy G.

Norwegia - Kazachstan 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
1:0 Thoresen - Vikingstad 26:49
1:1 Krasnosłobocew 29:55
2:1 Vikingstad - Skrøder - Myrvold 33:00 PP
Strzały: 24-21.
Minuty kar: 8-14.

W drugim meczu grupy G doszło do niespodzianki. Reprezentacja Danii, mimo że w jej składzie brakuje niemal wszystkich najlepszych hokeistów, którzy występują na co dzień w Ameryce Północnej (w tym Mikkela Bødkera, Jannika Hansena, Fransa Nielsena czy Petera Regina z NHL) była faworytem spotkania z Francją. Podopieczni Pera Bäckmana zapłacili jednak za swój odwieczny kłopot ze skutecznością. Co prawda w 9. minucie Daniel Nielsen zamienił na gola przewagę swojej drużyny, ale później Duńczycy mimo momentami przygniatającej przewagi nie byli w stanie zdobywać kolejnych goli. We francuskiej bramce nie było oczywiście grającego Cristobala Hueta, ale dobrze znany Duńczykom z gry w Esbjerg IK Fabrice Lhenry udowodnił, że również jest dobrym fachowcem. Kiedy francuski bramkarz nie dał rady dwukrotnie ratowały go słupki po strzałach braci Degnów. Tymczasem w 44. minucie najlepszy gracz zespołu Davida Hendersona, urodzony w Kanadzie napastnik szwajcarskiego SC Berno, Sébastien Bordeleau pokonał Patricka Galbraitha i wyrównał na 1:1. Więcej goli w trzeciej tercji nie było i o wyniku musiała decydować dogrywka. W niej na ławce kar wylądował strzelec gola dla Danii Daniel Nielsen, który zawinił także przy utracie bramki na 1:1. Francuzi wykorzystali przewagę i po strzale Baptiste`a Amara zapewnili sobie zwycięstwo 2:1.

Dania - Francja 1:2 (1:0, 0:0, 0:1, 0:1)
1:0 Nielsen - Larsen 08:11 PP
1:1 Bordeleau - Besch 43:19
1:2 Amar - Bellemare 61:18 PP
Strzały: 27-16.
Minuty kar: 10-8.

Sobota:
13:00
Dania - Kazachstan
17:00 Francja - Norwegia


Grupa F (Ryga)

Dwa gole strzelone przez reprezentację Włoch w ciągu 26 sekund w końcówce nie wystarczyły do zdobycia punktów w meczu z Ukrainą. Spotkanie zespołów, z którymi Polska zmierzy się podczas kwietniowych Mistrzostw Świata I Dywizji w Toruniu długo przebiegało w dość sennej atmosferze. W 15. minucie Ukraińcy wykorzystali podwójną przewagę po karach dla Cartera Trevisaniego i Michele Strazzabosco i jednobramkowe prowadzenie utrzymali do 53. minuty, przeważając przez większą część meczu. Kiedy Siergij Warłamow trafił po raz drugi w spotkaniu, a następnie na 3:0 w 55. minucie po fatalnym błędzie dobrze dotąd broniącego Thomasa Tragusta podwyższył Oleksandr Materuchin wydawało się, że podopieczni Ricka Cornacchii są już pogrzebani. Tymczasem 43 sekundy po golu Materuchina Giulio Scandella zdobył pierwszego gola, a po kolejnych 26 sekundach Roland Ramoser zmniejszył straty do jednej bramki. Włosi jednak wycofali z bramki Tragusta dopiero w ostatnich sekundach meczu i nie zdołali wyrównać. Reprezentacja Ukrainy rozpoczęła więc turniej kwalifikacyjny grupy od niespodziewanego biorąc pod uwagę zarówno światowy ranking, jak i braki w składzie zwycięstwa nad Włochami i jej piątkowy mecz z Łotwą może być kluczowy w kontekście walki o olimpijską kwalifikację.

Włochy - Ukraina 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)
0:1 Warłamow - Kasianczuk - Nawarenko 14:38 PP2
0:2 Warłamow - Timczenko - Kasianczuk 52:52
0:3 Materuchin - Pobiedonoscew 54:28
1:3 Scandella - Fontanive - Ansoldi 55:11
2:3 Ramoser - Souza - Pittis 55:37
Strzały: 24-36.
Minuty kar: 12-8.

W innym meczu pierwszego dnia reprezentacja gospodarzy, Łotwy pokonała Węgry 7:3. Wynik może być jednak nieco mylący, bowiem jeszcze po dwóch tercjach Węgrzy przegrywali tylko jednym golem. W mniejszym stopniu było to jednak ich zasługą, a w większym efektem fatalnej postawy łotewskiego bramkarza. Edgars Masalskis bronił raczej tak, jak spisuje się w DEL, gdzie stojąc w bramce Füchse Duisburg notuje średnio 4.66 gola wpuszczonego na mecz, niż tak jak bronił wcześniej w Dinamie Ryga. Dość powiedzieć, że strzał, po którym Balázs Ladányi zdobywał pierwszego gola był jedynym uderzeniem zupełnie zdominowanych "Madziarów" w pierwszej tercji, a ogółem Masalskis wpuścił 3 gole na zaledwie 13 oddanych strzałów. Po dwa gole i asystę dla gospodarzy zaliczyli Lauris Dārziņš i Mārtiņš Karsums, a bramkę i asystę zanotował Jānis Sprukts. Honor Węgrów ratował Ladányi, który miał udział przy wszystkich golach jednego zdobywając, a przy dwóch asystując. Reprezentacja Łotwy jutro spotka się z Ukrainą i jeśli zwycięży w regulaminowym czasie, a Włosi nie pokonają Węgrów za 3 punkty może nawet już w piątek świętować awans na Igrzyska Olimpijskie.

Łotwa - Węgry 7:3 (1:1, 3:2, 3:0)
0:1 Ladányi - M. Vas 07:06
1:1 Sprukts - Redlihs - Karsums 12:33
2:1 Rekis - Sprukts - Ankipāns 25:16 PP
3:1 Dārziņš 26:03
3:2 M. Vas - Ladányi - Sille 29:05 PP
4:2 Karsums - Sprukts - Rekis 30:37
4:3 Svasznek - Sille - Ladányi 37:59 PP
5:3 Vasiljevs - Dārziņš - Sorokins 48:05
6:3 Dārziņš - M. Redlihs - Vasiljevs 57:57
7:3 Karsums - Ankipāns - K. Redlihs 59:29 PP
Strzały: 43-14.
Minuty kar: 8-18.

Piątek:
14:00
Włochy - Węgry
18:00 Ukraina - Łotwa


Grupa E (Hanower)

Otwierający turniej grupy E w Hanowerze mecz Słowenia - Austria miał być spotkaniem o prawo walki z Niemcami o kwalifikację olimpijską. O tym, jak ważna była ta rywalizacja świadczyła ostrość w grze podczas pierwszej tercji. Austriacy świetnie znający Słoweńców, z których wszyscy oprócz trójki z francuskiej Ligue Magnus i bramkarza Roberta Kristana ze szwedzkiej Allsvenskan występują właśnie w lidze austriackiej atakowali bardzo ostro i już w pierwszych, bezbramkowych 20 minutach David Schuller i Daniel Welser otrzymali kary 2+10. W bramki obfitowała jednak dopiero druga odsłona. Podopieczni Johna Harringtona trzykrotnie obejmowali w niej prowadzenie (dwa gole Marcela Rodmana), a reprezentacji Austrii tylko dwukrotnie udało się wyrównać. Trzeci gol dla Słowenii padł na 16 sekund przed końcem drugiej tercji i dopiero w kolejnej części gry drużyna Larsa Bergströma mogła się starać o wyrównanie. Goli nie było bardzo długo, ale wreszcie na niespełna 5 minut przed końcem trzeciej tercji Thomas Koch doprowadził do wyrównania i - jak się miało okazać - dogrywki. Najważniejszy strzał dodatkowego czasu gry oddał w 64. minucie Andre Lakos, dzięki któremu to Austriacy rozpoczęli turniej w Hanowerze od zwycięstwa i w sobotę będą walczyć z Niemcami o znaczne przybliżenie się do Igrzysk Olimpijskich. Starszy z braci Lakosów zanotował także asystę, a dwa gole zdobył jedyny na turnieju w Hanowerze gracz American Hockey League, Michael Grabner z Mannitoba Moose.

Słowenia - Austria 3:4 (0:0, 3:2, 0:1, 0:1)
1:0 Hebar - Terglav 21:48
1:1 Grabner - A. Lakos 24:52 PP
2:1 M. Rodman - Razingar 30:30
2:2 Grabner - Unterluggauer - Ph. Lukas 35:39 PP2
3:2 M. Rodman - Hebar - D. Rodman 39:44
3:3 Koch - Kalt 55:01
3:4 A. Lakos - Setzinger 63:40
Strzały: 19-27.
Minuty kar: 10-32.

Podobnych emocji zgodnie z oczekiwaniami nie było w drugim meczu tego turnieju, w którym Niemcy pewnie pokonali Japonię 7:1. Gospodarze już w 4. minucie zdobyli gola w osłabieniu po strzale Yannica Seidenberga, co zapowiadało wysoki końcowy wynik. Japończycy, którzy niespodziewanie zdobyli awans do decydującej fazy kwalifikacji wygrywając turniej grupy D w Sanoku walczyli dzielnie, ale stać ich było tylko na jednego gola. W barwach "Orłów" dwa gole zdobył urodzony w Kanadzie John Tripp, a po bramce i asyście zanotowali Philip Gogulla oraz Michael Wolf. Po dwóch tercjach obaj trenerzy dokonali zmian bramkarzy. W niemieckiej bramce Dmitrija Pätzolda zmienił Dennis Endras, a w japońskiej Masahito Harunę, który wpuścił 6 goli zastąpił Hisashi Ishikawa. Przed Niemcami teraz dwa decydujące mecze - w sobotę z Austrią i w niedzielę ze Słowenią.

Niemcy - Japonia 7:1 (3:1, 3:0, 1:0)
1:0 Seidenberg 03:57 SH
2:0 Wolf - Gogulla 06:07
3:0 Gogulla - Hackert - Wolf 15:00 PP
3:1 Domeki - Keller - Kon 19:01 PP
4:1 Klinge - Felski - Barta 31:28
5:1 R. Müller - Mulock - Rankel 31:57
6:1 Tripp - Ullmann 32:55
7:1 Tripp - Reiss - M. Müller 53:22 PP
Strzały: 30-13.
Minuty kar: 18-8.

Sobota:
12:00
Słowenia - Japonia
15:30Austria - Niemcy

Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się!
Shoutbox
 • Luque: Komora jako zadaniowiec to się sprawdza
 • kunta: Aron dzisiaj zawodnik meczu w drużynie stalowników. Zagrał super mecz, chociaż 2 brama dla baranów z jego winy. Łyszczarczyk coś szarpał, Komorski słabo. Niestety widać duużą różnicę w grze tych dwóch bądź co bądź jednych z lepszych polskich hokeistów w porównaniu z innymi graczami czeskiej ligi. Technika, ustawienie, przegląd sytuacji, na razie to na poziomie 20 latków czeskich. Bo do Finów, Szwedów, Kanadyjczyków, Rosjan czy innych nacji w tej kategorii wiekowej to nawet nie ma co..
 • kunta: porównywać. Taki jest niestety aktualny poziom polskiego hokeja..
 • Luque: W historii to my nigdy nie mieliśmy w meczu mistrza Czech w składzie 3 Polaków
 • kunta: W ogóle nie mieliśmy 3 Polaków w ekstraklasie czeskiej....
 • Luque: 4 prawie, bo Zygmunt nie grał dzisiaj
 • kunta: Aaa i jeszcze Zygmunt....A dotychczas były epizody z Klisiakiem i chyba jeszcze ktoś tam krótko...
 • Luque: Leszek Laszkiewicz kiedyś grał w ekstralidze
 • Luque: I w DEL też grał
 • kunta: No to Jastrząbki sobie komplikują...
 • Luque: Prowadzili 3-1 a przegrywają 7-4..
 • Luque: Sawicki ich załatwił ;p
 • PEL52: dobrze ze wykupilem Sanok -Jastrzebie bo bylo co poogladac.Graty Sanok
 • Zaba: Kolusz tez grał w Trzyncu
 • Luque: Zaba też prawda
 • kunta: Na skrzypcach?
 • Zaba: W latach 2005-2008, przy czym w pierwszym sezonie rozegrał tylko dwa mecze w Ocelari, a resztę na farmie. Dwa kolejne sezony rozegrał pełne. W sezonie kolejnym 2008/09 grał w słowackiej extralidze
 • kunta: Aron gra już tyle lat w Trzyńcu , a i tak czasem jeszcze widać, że to Polak. Jak się za dzieciaka techniki nie nauczy, to nawet święte boże nie pomoże.
 • gieksa76: Pięknie GIEKSA kryzys mamy za sobą
 • Oświęcimianin_23: Kryzys będzie zażegnany przy kilku zwycięstwach z rzędu :)
 • Hokejowy1964: Łapiemy świeżość w grze, jeszcze nie wszystko trybi ale idzie ku dobremu. Wychodzimy na prostą, brawo GieKSa !
 • Unikatowy99: PEL52: Ja oglądałem Katowice
 • PEL52: 99,no i jak Koluszko?
 • Unikatowy99: bardzo dobrze trener ma do niego duże zaufani cały czas było go widać już w pierwszym meczu idealnie się wkomponował w drużynę To jest duże wzmocnienie dla Katowic szkoda że nie dla nas
 • Unikatowy99: Ciekawe Czy nasz mecz z Katowicami 21.01.2022 również zostanie odwołany?
 • Gepoq: Jeżeli Jasiek się nie ogarnie to będzie slabo w PO
 • Hasek64: Gepoq mówiłem o poniedziałku :) chyba czytałeś że to pierwsze spotkanie?
 • Arma: Teraz już rozumiem czemu Unia grała na dwie piątki pół sezonu, teraz każda drużyna będzie grać na dwie piątki więc Unia będzie lepiej przygotowana. Jednak Coolen wyprzedza ligę o lata.
 • Unikatowy99: Arma bez względu na wszystko na tą chwilę najlepiej i bez problemów wygląda Kraków i chyba Katowice się odradzają zobaczymy jak wypadniemy z Katowicami w bezpośredniej rywalizacji 21.01.2022
 • emeryt: na to chwile to siedzimy na fotelu lidera i doceńmy to ...
 • PEL52: A Jastrzebie wczoraj zdrowe dzisiaj juz COVID,ciekawe czy Sanok tez odwola jutrzejszy mecz,bo jesli nie to znaczy ze Jastrzebie sciemnia.
 • gbr22\\/: Jak nie mają pozytywnych wyników, ani nie zostali "uziemieni" to czemu mieli by odwołać?
 • gbr22\\/: Ściemniają to w tv, byłem dzisiaj w piekarni, od poniedziałku mają być podwyżki(a nie dalej jak miesiąc temu też były), więc ja się pytam jakim ujem mówią że będzie taniej.
 • emeryt: zarabiać coraz więcej a koszty utrzymania coraz niższe...znacie taki kraj?
 • jastrzebie: Niby po co Jastrzębie by miało ściemniać?
 • PEL52: gbr22\\/,a co grali w maseczkach?czy nie bylo kontaktu ze jedni maja drudzy nie.
 • Jersan1: emerycie prowadziles kiedyś własny biznes ?
 • emeryt: nie Sanie ale każdy kto takowy prowadzi twierdzi ze sie nie opłaca,takie hasło na dzień dobry
 • Hasek64: Emeryt jeszcze dwie kolejki I czas będzie zjeść z fotela lidera :)
 • statys: A co to za ludzka namiętność każe pani Joli z piekarni podnosić ceny? A Frankowi z młyna? A Zbyszkowi z gazowni? Obniżone będą, czy już są vaty i akcyzy, a reszta to sprawa przedsiębiorców i ich świadomości, że na rynku jest pieniądz, który można wziąć.
 • Unikatowy99: Z godnie z nowymi przepisami jeżeli któraś z drużyn nie przystąpi o 5 rundy do meczu to walkower. Więc wiemy na czy stoimy chodzi mi o mecz 21.01.2021 z Katowicami
 • Simonn23: i tak mamy farta ze we wtorek pauzujemy
 • Luque: Statysku jak widać wielu ludziom przydałoby się poprowadzić jakiś biznes żeby zrozumieli jak to działa i dlaczego rosną ceny, bo obietnice dla gawiedzi za pieniądze tej gawiedzi to się fajnie składa, jednak prędzej czy później przychodzi za to rachunek ekonomiczny..
 • hubal: jaki problem , załóż jeden z drugim działalność i powodzenia , takie bzdety wygadują ludzie typu statysa
 • jastrzebie: PELE5 nie wymyślaj farmazonów. Właśnie JKH woli być na bieżąco z meczami. Chyba każda drużyna. Unia 6 stycznia zagrała z JKH, a 9 już nie doszło do spotkania Cracovia- Unia. Nagle po paru dniach kilka przypadków zakażenia u Nas. Ale nit nie wymyśla teorii spiskowych. Będzie protokół to się zrobi ciekawie.
 • Unikatowy99: moim zdaniem już wszyscy na całym świecie uczą się żyć w dobie wirusa stąd zmiany regulaminowe między innymi w PlH. Zmiana przepisów od 5 rundy to dobry krok do którego będą się musieli wszyscy dostosować w dobie pandemi. Z tego co mi wiadomo Tychy to jedna z nielicznych drużyn której covid 19 nie dotknął i niech tak zostanie bo w innym przypadku można domniemywać że będą najbardziej poszkodowani w dobie nowych przepisów.
 • Yzerman #19: Chcecie pogadac o działalnosci gospodarczej...Ja jeszcze próbuje...Ale na to wygląda ze moze dociągne do końca miesiąca.Tak to jest opłacalne
 • Jersan1: Dlatego piszę wszyscy którzy wypowiadają się na temat działalności a nigdy tego nie lizneli niech zamilkna .Nowy Ład wy kończy połowę drobnego biznesu . Teraz bardziej opłaca się nic nie robić i żyć Z różnej masy zasiłków
 • Ksiądz Robak: Prowadzę działalność prawie 20 lat i jak czytam niektóre wypowiedzi to mnie pot oblewa.....taka rad jak się nie ma pojęcia to lepiej mądrze milczeć niż głupio pie.dić
 • Andrzejek111: Celem tej władzy od początku "rządzenia" jest wykończenie drobnych i średnich przedsiębiorców. I jeszcze żeby ich jakiś "orlen" przejął.
 • Yzerman #19: Robaku stwek nie zmieniłem od kilku lat..paliwo wiadomo..a gdzie reszta. A do tego kodzty....rzygać mi sie chcę.Na szczęście mam inny dochód..ale to na przetrwanie
 • Yzerman #19: A do tego nic a nic nie dostałem..tak jak restauratorzy czy hotelarze..którzy za dotacje jezdzą.BMW 8
 • Yzerman #19: ceny podniesli..a im jeszcze mało
 • Luque: Panowie takich gości co myślą jak statys to jest cała masa w kraju, najlepiej jakby rząd jeszcze powołał nowoczesnych ORMOwc... tzn. Sygnalistów do sprawdzania cen w sklepach czy przypadkiem nie są inne niż te które narzuci nie bacząc na rzeczywiste koszty rynkowe
 • Yzerman #19: Luq a to nie ma tak. Mandaty za info z kamerek.Do tego doszło...To nie nowoczesne ORMO
 • szyba666: Rado może jakiś krótki wywiad z Maxem?
 • Luque: Ajzer o ile jeszcze rażące łamanie przepisów drogowych to jestem w stanie zrozumieć, że ktoś gliniarzom podsyła to ogólnie społeczeństwo się zaczyna robić takie roszczeniowe i do tego "uprzejmie donoszę" ;p
 • Hasek64: Luk no tacy nowocześni szmalcownicy. Ludzkie śmiecie nie mające własnego życia i próbujące udawać ormo
 • Simonn23: Bramka Pawła Zygmunta przeciwko Ostrawie
 • Hasek64: Szyba a co on ci może ciekawego powiedzieć? :D że podoba mu się Polska zima, Oświęcim to wspaniałe miasto z masą zabytków i droga Benzyna na stacji? :D aha no i trener robi fajne treningi ponoć ale mamy kwarantannę drużynową i słyszałem tylko od kolegów z drużyny
 • Yzerman #19: Lu ..Nie wiem jak u Was..ale to cu u nas się dzieje...Dla mnie to juz jest koniec świata...A to niby policja robi to juz jest najnormalniej wstyd
 • Unikatowy99: Yzerman #19 podziel się co się dzieje
 • Simonn23: Zygmunt druga bramka
 • QbaSTS: Sędziowanie dramat
 • PEL52: Dzisiaj Sanok to nie ten sam co w piatek,Cracovia caly czas w tercji Sanoka
 • Andrzejek111: Sanok Sanok. Jeszcze dwie, jeszcze dwie.
 • emeryt: manie19 no nie mów że mandaty wystawiajo?
 • Polaczek1: Cracovia dogoni trójkę?
 • Yzerman #19: Eme..no nie bądż zdziwiony..Bo to co robią???
 • calan: Mam nadzieję że nowy trener Sidorienko ściganie dobrych zawodników do drużyny, bo narazie GKS Tychy słabiutko
 • emeryt: wie ktoś czy nowy kocur zagra w piątek z Kato?
 • szyba666: Wszyscy pewno zagrajo. Oby
 • emeryt: strasznie szybki ten pepik taki skoczny
 • PEL52: Eme znowu rozkreca SB,a gdzie go widziales?Poczekajmy na oficjalne
 • emeryt: Pelu embargo na info,dr.Rudi czyta
 • PEL52: Rudi w tym sezonie chyba zmienil zasady,moze jeszcze cos dokupi ale takich zmian jak w poprzednich sezonach to napewno nie bedzie
 • Arma: Dzisiaj przechwyciłem gołębia z wiadomością, było tam pewne nazwisko. Trzeba czekać
 • emeryt: Armo czy doszło do próby przechwycenia ? Czy gołąb był ranny?
 • PEL52: Jutro wtorek wybiore sie na targ moze babsko bedzie to sie cos dowiem
 • Arma: Gołąb miał wyraźne ślady lakieru do włosów na piórach i był delikatny osad węglowy na szyi. Większych obrażeń nie stwierdzono.
 • emeryt: Gps wyraźnie pokazuje że doszło do gwałtownego obniżenia lotu nad Kostuchno
 • gbr22\\/: No i jak obiecali tak zrobili, pisiont groszy wincyj za chleb, a do tego trzeba wykonać gest wyrażający uznanie dla prezesa za obniżenie vatu, pod groźbą karceru.
  Jedzmy ciastka.
  Jutro w końcu pełna kolejka, ciekawe w jakich składach.
 • emeryt: musztarda strasznie poszła w góre
 • Unikatowy99: rząd wprowadza możliwość kupienia musztardy na raty mają pokryć wszystkie odsetki z tego tytułu
 • Yzerman #19: Poczekaj jak wprowadza większy vat na gorczyce :D
 • emeryt: https://www.youtube.com/watch?v=Z4oWDpBHilU
 • emeryt: 14:24 :):)
 • Jamer: eme dzisiaj ogłoszą nowego kocura? :)
 • Jamer: Prawie 3 piątki trenują aż miło!
 • swojak: Dzisiaj spacerując z psem znalazłem taką kartkę. U dołu był dopisek BRAĆ! I nieczytelny podpis. Nie wiem czy to nasze czy może zza Wisły przywiało? https://www.eliteprospects.com/player/47536/daniil-apalkov
 • rober03: Wszystko fajnie tylko jak długo by było trzeba czekać na takiego grajka. Kierunek Rosja równa się czekanie a czasu kluby mają coraz mniej.
 • emeryt: a Jano wciąz czeka na telefon...
 • rober03: Unia już chyba dogra tym co mamy.
 • uniaosw: Oj swojak puknij sie w głowę...
 • hubal: podpis czytelny - "pani brożka" ale swojak na feriach mózg wyłączył
 • Hasek64: Nigdy nie byłem w Ameryce, ale znam kogoś kto był I opowiadał, że niedawno spacerując z kotem na wieczornej kupci spotkał przez przypadek w parku A. Owieczkina i N. Kuczerowa. Poprosił o autograf a gdy podziękował i odszedł kilka kroków znalazł dwa bilety które wypadły Aleksandrowi z kieszeni. Były to dwa bilety do Oświęcimia. Oj co to będą za play offy
 • Hasek64: Kolusz dwie bramki :) widać dobrze mu się gra z Wronesem
 • gieksa76: Jestem spokojny forma wraca
 • Unikatowy99: Gratulacje dla Tych oby tak dalej a będzie bardzo ciekawy play off
 • Hasek64: JTKJ !!!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe