Hokej.net Logo

Lider pokonany po raz kolejny!

Lider pokonany po raz kolejny!

Dziś na Jantor zawitała drużyna dotychczasowego lidera rozgrywek, zespół Energi Stoczniowca Gdańsk. Dotychczasowe mecze Naprzodu Janów z rywalem z Gdańska były zawsze szybkie, emocjonujące, a wynik najczęściej nierozstrzygnięty do ostatnich sekund. Nie inaczej było i tym razem.


Wraz z naszymi dzisiejszymi rywalami na Jantor zawitała 20-osobowa grupa przedstawicieli klubu kibica z Gdańska, która głośnym dopingiem nieustannie wspomagała swoją drużynę. To już druga wizyta kibiców z Gdańska, którzy chyba wyjątkowo polubili atmosferę naszego lodowiska. Oby więcej takich meczów w PLH, dziewczyny i chłopaki z Gdańska we własnych barwach klubowych spacerują swobodnie po lodowisku w Janowie?! - powiedział po spotkaniu z wyraźnym niedowierzaniem przedstawiciel jednej z obecnych na meczu stacji telewizyjnych. Może w końcu zmierzamy do normalności? Aż miło było popatrzeć jak normalni kibice obu drużyn, rozmawiają ze sobą i śmieją się, a podczas meczu kulturalnie dopingują swoim drużynom - dodał redaktor. Miejmy nadzieję, że tak właśnie będzie wyglądał doping na wszystkich lodowiskach, a my w końcu dogonimy cywilizowany świat, w którym każdy kocha swoją drużynę ale poza lodowiskiem jest po prostu normalnym człowiekiem.

Pierwsze 20 min. meczu to w podsumowaniu chyba najbardziej "blado" wyglądający okres spotkania. Gra nie stała na najwyższym poziomie, a zawodnicy obu drużyn rozkręcali się powoli. Wynik spotkania w 8 min. otworzył najlepszy - zdaniem trenera w wypowiedziach pomeczowych - zawodnik Stoczniowca Josef Vítek w asyście Piotra Poziomkowskiego. Gra naszych zawodników była nieco nieporadna, a dobrze zorganizowana obrona Stoczniowca strzegła skutecznie drogi do bramki Przemysława Odrobnego. Kiedy w 14 min. na ławce kar po stronie gości wędruje Bartłomiej Wróbel publiczność liczy na wyrównanie wyniku. Tak się jednak nie dzieje. Zabójczym kontratakiem popisują się Milan Furo, oraz Maciej Urbanowicz, który po otrzymaniu precyzyjnego podania od partnera, na raty, ale jednak skutecznie pokonuje Michała Elżbieciaka podwyższając tym samym wynik spotkania. Jednak kolejną grę w przewadze janowianie wykorzystują już bezbłędnie. Ładną kombinacyjną akcją popisują się Marcin Słodczyk oraz Marek Koszowski, który po strzale kolegi przejmuje krążek pod gdańską bramką i sprytnie wrzuca go do siatki ponad parkanami Odrobnego. To wszystko na co było stać zawodników w tym okresie i pierwsza tercja zakończyła się jedno bramkowym prowadzeniem gości.

Drugie 20 min. to z całą pewnością najładniejszy okres gry. Zawodnicy prezentują - bardzo szybkie tempo gry, strzały, kombinacyjne akcje, parady bramkarzy - jednym słowem wszystko czego kibic hokeja może oczekiwać po dobrym meczu hokejowym. Już minutę po gwizdku rozpoczynającym drugą część spotkania jesteśmy świadkami szybkiej akcji Naprzodu. Waldemar Klisiak idealnie zagrywa do niepilnowanego pod gdańską bramką Wojciecha Wojtarowicza, który na raty próbuje pokonać Odrobnego. Co nie udało się koledze poprawia dobrze ustawiony Peter Tabaček, doprowadzając do wyrównania. W 25 min. ładną akcję przeprowadza Waldemar Klisiak, który na pełnej szybkości przedostaje się do strefy obronnej gdańszczan, zagrywa krążek wprost na parkan golkipera Stoczni, lecz nie ma nikogo kto wykończył by akcję skrzydłowego Naprzodu. Na początku 27 min. Stocznia ponownie gra z przewagą jednego zawodnika. Precyzyjny strzał z nadgarstka oddaje Bartosz Leśniak, lecz "Ela" wykazuje się refleksem wyłapując krążek tuż nad lodem. Na nieszczęście gospodarzy goście wygrywają bulik we własnej tercji. Z szybką kontrą wychodzi Mikołaj Łopuski, precyzyjnie zagrywa do Wojciecha Jankowskiego i Stocznia ponownie wychodzi na prowadzenie. Jednak goście cieszą się z prowadzenia zaledwie 16 sekund! Jerzy Gabryś oddaje bowiem strzał z niebieskiej, a sprytem wykazuje się Marcin Słodczyk ustawiając kij na linii strzału i podbijając tym samym krążek, który wpada do siatki zaskoczonego Odrobnego. W 33 min. dwie "bomby" z niebieskiej oddają kolejno Adrian Kowlaówka oraz Łukasz Kulik, niestety obie nad poprzeczką. W 35 min. Stocznia grająca w osłabieniu groźnie kontratakuje, o czym zawodnicy Naprzodu przekonali się boleśnie podczas utraty drugiej bramki. Jednak tym razem drużyna z Janowa nie daje się skontrować, a grę w przewadze wykorzystuje Miro Zaťko zmuszając golkipera gości do kapitulacji potężnym strzałem z niebieskiej, wyprowadzając tym samym swój zespół po raz pierwszy w dniu dzisiejszym na prowadzenie. Na minutę przed końcem drugiej odsłony ostry strzał Marka Koszowskiego, Odrobny odbija krążek lecz dopada go Marek Pohl, który przekładając krążek na kiju próbuje umieścić gumę nad pochylonym bramkarzem. Centymetrów zabrakło do pełni szczęścia.

W 44 min. w osłabieniu gra drużyna gospodarzy. Po wygranym w tercji Naprzodu buliku Vitek sprytnie próbuje zaskoczyć zasłoniętego nieco Elżbieciaka. Krążek przetaczając się po parkanie bramkarza prześlizguje się jedynie obok słupka janowskiej bramki. W 48 min. sędzia sygnalizuje karę dla gospodarzy. Na taflę wjeżdża 6-ty zawodnik Stoczniowca, Łopuski zza bramki "Eli" podaje wprost na łopatkę kija ustawionego przed bramką Vítka, który nie ma najmniejszych problemów z umieszczeniem krążka pod poprzeczką i znowu mamy remis. W 51 min. ogromne zamieszanie pod bramką Elżbieciaka, ten jednak nawet siedząc wychodzi obronną ręką z niemałej opresji. W 53 min. zawodnicy Naprzodu dosłownie znokautowali gości. Najpierw obserwujemy idealne zagranie obecnego kapitana Naprzodu Marcina Słodczyka do swojego poprzednika na tym stanowisku, Marka Koszowskiego, który przejmuje krążek tuż przed Przemysławem Odrobnym i pakuje go w gdańską bramkę. Emocje na trybunach nie zdążyły jeszcze ostygnąć, a 40 sekund później do akcji wkracza niezawodny duet Lauko - Klačanský, który za sprawą tego ostatniego zdobywa szóstą bramkę dla Naprzodu. W tym momencie Odrobny opuszcza swoje stanowisko, a na placu boju melduje się Bartosz Stepokura. Stoczniowiec po szybkiej utracie dwóch bramek nieco się pogubił, a chwilę później słupek wyręcza Stepokurę w interwencji pozwalając mu zachować w dniu dzisiejszym czyste konto. Ostatnie minuty to rozsądne rozgrywanie krążka przez gospodarzy i owacje na stojąco publiczności zgromadzonej na Jantorze.

Kibice, którzy zdecydowali się zawitać dziś na Jantor na pewną czują się usatysfakcjonowani, nie tylko zwycięstwem, gdyż jak wiemy nasi goście na trybunach nie mogli być zadowoleni tym, iż wyjeżdżają z Janowa bez punktów, ale z poziomu samego spotkania oraz dopingu, który stał dziś na prawdę na wysokim poziomie.

Akuna Naprzód - Energa Stoczniowiec 6:4 (1:2, 3:1, 2:1)

0:1 J.Vítek (P.Poziomkowski) 8'
0:2 M.Furo (M.Urbanowicz) 15' SH1
1:2 M.Koszowski (W.Stachura, M.Słodczyk) 18' PP1
2:2 P.Tabaček (W. Wojtarowicz, W.Klisiak) 22'
2:3 W.Jankowski (M.Łopuski) 29'
3:3 M.Słodczyk (J.Gabryś) 29'
4:3 M.Zaťko (M.Pohl) PP1
4:4 J.Vítek (M.Łopuski, W.Jankowski) 49'
5:4 M.Koszowski (M.Słodczyk) 53'
6:4 M.Klačanský (O.Lauko) 53'

Naprzód: M.Elżbieciak - Gabryś, Cinalski; Stachura, Koszowski, Słodczyk - Gretka, Zaťko; Wojtarowicz, Tabaček, Klisiak - A.Kowalówka, Gallo; Klačanský, Lauko, Ł.Elżbieciak - Działo, Kulik; Mironiuk, Pohl, Jóźwik;

Stoczniowiec: Odrobny (od 53 min. Stepokura) - Bigos, Leśniak; Poziomkowski, Hurtaj, Vitek - Smeja, Kostecki; Furo, Urbanowicz, Sowiński - Rompkowski, Skrzypkowski; Jankowski, Rzeszutko, Łopuski - Benasiewicz, Wróbel; Ziółkowski, Strużyk.

Kary: 10–28

Strzały: 45-40

Widzów: 800

AndRzeJ

Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się!
Shoutbox
 • emeryt: mo rda ba ra ni łbie
 • emeryt: kasztanie z Katowic:)
 • Zaba: tak, dwa razy wpisałem Jerofejevsa ;)
 • Arma: Wczoraj jak Gieksa grała sparing to sobie kibice popisali i nikt nie przeszkadzał, dzisiaj jak sparing gra Unia to się najgłupszy kibic Gieksy udziela. Klasy się jednak nie da kupić.
 • Rado: 24 - Filipp Pangiełow-Jułdaszew, 17 - Miłosz Noworyta, 14 - Adrian Prusak
 • omgKsu: Jak ten z #13 fajnie gra to ja prdl ...
 • omgKsu: Przestawiają go jak juniora , wczoraj tylko dzięki Lundinowi niepadły 3 bramki przez jego straty ...
 • Zaba: szczególnie, że broni Kowal ;)
 • omgKsu: Wczoraj deklu
 • Hasek-1964: Gooool!! Nacis prosciejow Nacis
 • Hasek-1964: Emeryt mordo koniobijco
 • omgKsu: Sedziowanie tego meczu jak w PHL :) dramat
 • Zaba: Niepotrzebna akcja Dziubka, mimo, że miał rację...
 • omgKsu: Nasz nowy Fin #25 nieźle jeździ
 • Arma: Już nie pamiętam ile miesięcy temu obrońca strzelał z niebieskiej, ostatni był chyba brodacz ze Słowenii
 • Hasek-1964: Gooool prosciejow!! Brawo
 • hubal: ten Kowalówka jest naćpany ?
 • Arma: Bardzo dobry meczyk jak na sparingi
 • Zaba: dobry mecz jak na ten etap przygotowań.
 • omgKsu: Była walka , momentami jazda na prostych nogach ze zmęczenia ale to normalne w tym okresie , przydałoby sie ze 2 obroncow ;)

  Gudnajt ewrybady.
 • swojak: Meczyk im dalej tym lepszy. Niestety Kowal w bramce dzisiaj kompletnie nieprzekonujący. Dwie bramy minimum jego. Kogo mamy na trzeciego? A mamy w ogóle?
 • emeryt: dobry mecz Unii na tym etapie
 • Paskal79: Dziś to lepiej wyglądało zaciąg z Tych na plus Cichy chyba nie przegrał żadnego wznowienie! Walczyli chłopaki , choć dwóch obrońców potrzebnych! Moim zdaniem testowany Łotysz słabo w obronie go przepychali jak chcieli a w ataku nerwowo choć mniej strat niż wczoraj
 • Paskal79: Ciekawie zapowiada się sparing z Jkh,za dzisiejszy mecz mały plusik dla Uni
 • emeryt: Łotysz dobrze przy przewagach a macie racje że przy bandach słabiej
 • emeryt: jakby nie patrzec gra coraz lepsza bo i minut na lodzie wiecej
 • Hasek-1964: Było tak blisko. Emeryt nie tasuk się za mocno, bo nadgarstków szkoda. Dobranoc Oświęcimiu 🏕️🏕️
 • Hasek-1964: Tasuj
 • emeryt: widać lubisz te klimaty ciepły kasztanie
 • Arma: Pierwszy sparing nie oglądało się za dobrze ale ten to była przyjemność, szkoda że nie udało się remisu ale wciąż
 • Paskal79: Dwóch obrońców dojedzie ,jeszcze przynajmniej jeden napadzior plus w końcu trening na własnym lodzie i powinno być w miarę dobrze, choć jest sporo do poprawy, Ale piątka cichy i spółka wygląda już dobrze a o nich baliśmy się najbardziej....
 • Paskal79: Chłopaki będą mieć coś do udowodnienia że Tychy ich skreślili a to działa na zawodników na duży wpływ
 • Paskal79: Plus
 • hokejowy100: #PoKarnetyNaChemików4
 • emeryt: 1 piątka i Fini z Tadeuszem optymalnie,potrzeba dobrego grajka do Dziubińskiego
 • DwaTrzy: @wpv zajmiesz sie tym sb i zbanujesz go za bezsensowne zaczepki i wyzywanie innych piszących?
 • Paskal79: Dokładnie eme choć myślę że pierwsza piątka już na stałe a resztę Trener szuka i dziubek będzie miał z kim pograć i tak jak mówię dojedzie przynajmniej jeden napadalec więc spokojnie większe braki w obronie i tu potrzeba dwóch obrońców!
 • wpv: Spokojnie @DwaTrzy, kolega dostał bana na 3 dni ;)
 • emeryt: tylko Linus jakis przygaszony...wczoraj tak mu sie przyglądałem to nawet wzrokiem nie szuka kontaktu z drużyno,aklimatyzacja panie
 • emeryt: nie chodzi tu o gre a bardziej o mowe ciała
 • rober03: Trzeba go godnie w Oświęcimiu przywitać będzie dobrze
 • Arma: Że polski specjał go nie przekonuje, chyba faktycznie potrzeba znajomego
 • emeryt: babsko z targu ma mu wysłac bukiet produktów Lisieckich
 • Paskal79: Dobrze by było by obrońca był Szwedem zawszę miałoby z kim swobodnie pogadać
 • Paskal79: A i dobrze robert piszę od razu cza mu pokazać że kibice są za nim i mu mocno kibicują i wspierają
 • emeryt: trzeba chłopoka podbudowac na Cracovii
 • Arma: Ja już się uczę "sędzie kalosz" i "ślepy krecie" po szwedzku a na dniach zacznę się uczyć "do okulisty a nie sędziujesz mecz"
 • unita87: jakos w dornbirnerze tez Szweda nie miał . Możemy mu z byłej druzyny wziąść dwóch znajomych obroncow Teemu Suhonena i Ari Grondahla
 • Paskal79: Eme może tak się koncentruję Linus i nie szuka wzrokiem innych,mam taka nadzieję
 • emeryt: unita,Ari juz podpisał w innym klubie
 • Paskal79: Choć Skandynawowie raczej ludzi nie okazujący emocji może taki typ i tyle
 • unita87: emeryt to szkoda,ale to juz bylby prawdziwy hit, super gracz
  w takim razie Skinnarsa mu dajmy :P
 • emeryt: Armo ciekawe jak po Szwedzku brzmi eeeeeeee jako presja na sendzi
 • Arma: To będzie ciekawy sezon, nie tyle dla kibiców co dla zawodników jak zobaczą poziom sędziowania po 2 rundach
 • Oświęcimianin_23: Hasek, za te Twoje durne komentarze życzę Wam z całego serca porażki w CHL, wiesz? Obyście przegrali każdy mecz. To już robi się nudne i żałosne.
 • hubal: a tym czasem blamaż polskich kopaczy kwitnie w najlepsze (Lech)
 • Paskal79: Kur....a Lech prowadził 2;0 i ma w końcówce 4-5 setek a dostaję bramkę w 95 min katastrofa a zarabiają Dziady po 70-100 tys miesięcznie!!!
 • DwaTrzy: Oświęcimianin, nie zniżaj się do jego poziomu ;)
 • DwaTrzy: No Lech jak JKH w pierwszym meczu półfinału
 • Paskal79: W Lechu jak znajdą trenera to katastrofa, przykład Górnika trener z 3 czy 4 ligi niemieckiej i chłopaki biegają aż miło a trener mówi że to jest ok80 %tego co powinno być!!! Chyba raków ma taką intensywność a potem się dziwić że nasi za granicą potrzebują, rok by dojść do siebie i to pokazuje jak się trenuję w Polsce!!!
 • Oświęcimianin_23: DwaTrzy, nie idzie wytrzymać tego pie*dolenia, faktycznie mnie poniosło i ostatni raz takie coś.
 • DallasStars: Hasiok , użyj tej maści na ból doopy, choć nie wiem czy na głowę ci zadziała... cracovia - gks $-2. Musi boleć cieniasie...
 • hanysTHU: Komu bana,komu? Ostatnio dramat życia przeżył to musi sobie ulżyć.
 • Luque: Nie takie tu były spiny i banów nie było...
 • uniaosw: Ja bym Dziubka dał do Michaela i Alexa a Tadka do finów, zakładając że dojdzie jeszcze jeden napadzior (Denyskin?) wtedy 3 atak Padakin Krzemień Nowy ale Zupa wie lepiej na pewno :)
 • hanysTHU: Luk, liczba to przy tym ...( tu wprowadź dowolne słowa) gites ziom.
 • hanysTHU: Tak czy inaczej: In Zupa we trust!
 • Paskal79: Jeżeli Deniskin nie dojedzie to będzie dwóch napadziorow i wiadomo dwóch obrońców, myślę że ma czas max do ok 20 sierpnia jak nie mniej (Deniskin) i jak go nie będzie to rozwiążą z nim kontrakt i będą szukać jedynego napadziora bo drugi już jest na celownikua 🤔,co do Dziubka to grajek takiej klasy że gdzie go zupa nie da to sobie poradzi a z nowym czy nowymi napadziorami będziemy mieli 3b. mocne piątki i czarta dobra, obronę trzeba wzmocnić przynajmniej dwoma solidnymi obrońcami .
 • hokej_fan: Chcecie dobry skład, to kupujcie karnety. Wszyscy na Chemików 4 po karnety na nowy sezon
 • emeryt: 2 lata temu za wczesnego Zupy poszło 800 szt...tylko że wtedy była unia tv,były wywiady,było spotkanie z kibicami,poprostu klub fajnie wyszedł do kibica
 • rycho1973: Tak jak pisze emeryt 2 lata temu kupiłem 2 potem ze względu na pracę na dwie zmiany 1 a teraz czekam bo w d..piec mieli kibiców ba "znawców internetowych" pewnie kupię ale sobie poczekają tak jak my do października
 • Luque: 1-0 w Tychach, Nasi ładnie chodzą
 • Paskal79: Lugue 2-0 jak coś
 • Paskal79: Dobry mecz w Tychach Katowice i Tychy dobrze wyglądają
 • Paskal79: Kurde szkoda że u nas nikt nie pomyśli i takich transmisjach jak w Tychach czy wogole o TV , było kiedyś Unia TV teraz to chyba nie ma kto to robić?
 • Luque: Widać dobrą rękę trenera Sidorienki, ciekawe jak wypadniemy w memoriale na Słowacji
 • fruwaj: Gieksioki porażkę będą tłumaczyć brakiem konusa ;) a tak w ogóle to cześć wszystkim
 • Hokejowy1964: W meczu tyscy wygrali , w karnych my- w sumie remis ;). Mamy drużynę z potencjałem, pozgrywamy się i będzie ok.
 • PEL52: Jak zwykle Hokejowy porażka boli trzeba to jakoś wytłumaczyć,tak żeby Twoje było na wierzchu
 • Luque: Hokejowy jak się przegra w lidze mecz 2-0 to się karnych już nie rozgrywa... te karne to taki trening na luziku
 • PEL52: Luq, oglądałem tylko 3 tercje ale wasi pięknie chodzą, widać rękę Cara
 • Simonn23: Popradowi wyjątkowo nie leży Cracovia
 • botanick: Katowice z taką skutecznością w CHL..to tylko pompony i na schody:)
 • botanick: ale to nie mój problem
 • Luque: PELu mi też się podobało ;)
 • Hokejowy1964: Musiałbym być kibicem pewnej drużyny żeby porażkę w sparingu przeżywać. Nie mierz swoją miarą Pel. Jesteśmy od tygodnia w tym składzie, nie wymagam zgrania, muszą się najpierw poznać co kto gra na lodzie. Misiu kolorowy a co ma tu moje na wierzchu ? Nie ma moje na wierzchu to jest bez znaczenia ;). To był sparing, dobry ale tylko nic nie znaczący sparing :(
 • Hokejowy1964: Sparing :)
 • Hokejowy1964: botanika o jesteś ! Zauważyłeś 2 transfery u nas bo się podsmiewales że mnie że się jaram czymś czego nie ma ;) . Pamiętasz ?
 • Hokejowy1964: Luque taki sam trening na ludziki ten sparing , jak te karne. To był mecz o coś czy sparing ? Bo się niepotrzebnie podniecasz i o meczu piszesz :)
 • Luque: Ale żeś się naprodukował...
 • Hokejowy1964: Ty wcześniej....
 • Luque: No wątpię, bo ja napisałem jednym zdaniem, a Ty pisaninę...
 • Hokejowy1964: Nie wątpię wiem- Ty 2 linijki z kawałkiem, ja 3 z kawałkiem odpowiedzi - no rzeczywiście rozpisalem się niesamowicie....
 • emeryt: Oskar Skarabeüs witamy
 • Slavomirio: Luque przestań z nim polemizować to jest człowiek inaczej patrzący na życie człowiek o wszystkich rozumach Dziwie się że administrator tego portalu jeszcze go tu nie zablokował Bo on tu każdemu ubliża
 • Hokejowy1964: Ha ha odezwał się nie dość że szeryf to jeszcze kapusta :))). Jeżeli napisanie komuś konkretnie tak jak powyżej napisałem z porównaniem linijek wpisu nazywasz ubliżaniem to nie masz pojęcia o czym piszesz....ubliżasz sam sobie pisząc te brednie...
 • botanick: Czyste szaleństwo,szczęka opada,w sieci wrze..Katowice mają 2 nowych zawodników.
 • emeryt: Stanisław MAŁKOW sto lat, Panie Trenerze zdrówka i pomyślności
 • hubal: powiadam Wam , miłujcie się !!!
 • Hokejowy1964: botanick cyniku nie chodzi o to że jest 2 nowych zawodników ale o to że się podśmiewałeś że wspominałem o nowych transferach a ich nie było. Mam Ci przypomnić co pisałeś ?
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe