Hokej.net Logo

Lider reprezentacji Polski po MŚ. "Też się tak czujemy"

fot. Kinga Bednarczyk
fot. Kinga Bednarczyk

Za nami Mistrzostwa Świata Dywizji IA w Sosnowcu, które zakończyły się wielkim rozczarowaniem, gdyż reprezentacja Polski była o krok od awansu do elity, ale poległa z beniaminkiem z Litwy 1:2 po dogrywce. Swoje rozczarowania nie krył również Patryk Krężołek.

HOKEJ.NET: – Patryk, tak niewiele zabrakło, no jednak nie udało się wygrać tego spotkania za trzy punkty i awansować do upragnionej elity po raz drugi w ostatnich latach. 

Patryk Krężołek: – No tak, ciężko cokolwiek mówić po takim meczu, ale brakło nam tego zwycięstwa. To jest dla nas smutny dzień, ale miejmy nadzieję, że na przyszły rok wrócimy silniejsi. 

Czego zabrakło w tym meczu? Czy byliście za bardzo przemotywowani, czy jakiś taki paraliż Was dopadł? Czego można się doszukiwać tak na gorąco? 

– Ciężko, ciężko cokolwiek powiedzieć. Myślę, że na pewno brakło trochę tych brzydkich bramek, gdzieś tej pracy na tym bramkarzu, bo bramkarz z Litwy naprawdę pokazywał się z dobrej strony, bronił dobrze i może tego brakło. 

Dla Ciebie indywidualnie ten turniej super, jednak tego sukcesu na sam koniec zabrakło, mimo że terminarze i wyniki idealnie się pod nas ułożyły. 

– Nie będę patrzył tu na siebie, bo liczy się cała drużyna, liczy się to, co osiągnęliśmy razem. Brakło tego awansu i to jest przykre, a co do terminarzu - ułożyło się to fajnie pod nas, że mieliśmy wszystko we własnych rękach, ale niestety. 

Kibice mogą czuć taki żal, nawet podają mocne słowo jak troszkę frajerstwo. Jakbyś się odniósł do tych krytycznych, gdzie patrząc teraz to pewnie lawina komentarzy jest, bo każdy gdzieś tam już wierzył w tą elitę, że tam zagramy.

– My też się tak czujemy. Mieliśmy to na wyciągnięcie ręki, gdzieś zabrakło tego ostatniego kroku. Myślę, że ten ostatni mecz jest najcięższy a my go przegraliśmy. Także to boli i na pewno będzie z nami przez najbliższy okres. Teraz jesteśmy smutni, ale na przyszły sezon musimy wrócić silniejsi i pokazać za rok, że włączamy się dalej do walki o elitę.

Rozmawiał: Sebastian Królicki

Czytaj także:

Rozgrywki w skrócie

2025/26 - Reprezentacje: Mistrzostwa Świata Dywizji IA

Ostatnie mecze
Zobacz terminarz
Tabela
Lp. Drużyna GP GF GA GD P PIM
1. Kazachstan 5 20 8 12 13 16
2. Ukraina 5 14 12 2 10 24
3. Francja 5 12 11 1 8 26
4. Polska 5 12 12 0 8 65
5. Litwa 5 7 12 -5 4 42
6. Japonia 5 9 19 -10 2 40
Zobacz tabelę
Liczba komentarzy: 3

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Lista komentarzy
  • Aleks4
    2026-05-12 10:26:45

    Jak się dowiecie gdzie zagra w przyszłym sezonie ten "lider reprezentacji Polski" to dopiero wam się oczy otworzą w jakim miejscu ta reprezentacja jest :)

  • Zyhokcracovia
    2026-05-12 10:40:06

    A ty nie wierz w jakim miejscu jest polska reprezentacja?
    W miejscu w którym pozycja zajęta na MŚ akurat dobrze oddaje stan polskiego hokeja.

  • robson_1906
    2026-05-12 13:09:41

    Kreżoł powinien przeprosić Aleksa, ze nie gra w NHL.

    Cale szczescie, ze nie miał Patryk ochoty kisic się w Gieksie w 3-4 ataku i trafił do Zagłębia, gdzie odbudował karierę i teraz chce iść za tym dalej.

© Copyright 2003 - 2026 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe