Hokej.net Logo

Młode Jastrząbki grali na turniejach za południową granicą.

Młode Jastrząbki grali na turniejach za południową granicą.

W bieżącym sezonie, z powodu kryzysu finansowego, nie udało się powtórzyć organizacji wspólnego z czeską Karwiną turnieju hokejowego w Jastrzębiu-Zdroju. Jastrzębski Klub Hokejowy jednak stara się wykorzystać maksymalnie swoją bliskość położenia południowej granicy Polski. W czeskich hokejowych rozgrywkach właśnie dobiegła końca świąteczna przerwa, w czasie której zorganizowano sporo turniejów. Z okazji tych skwapliwie skorzystali młode Jastrząbki.

Żaki starsze chłopcy rocznika 1997 i młodsi (+ 5 rocznika1996)
W dniach 27 – 28.12.2009 brali udział w 3 edycja turnieju(7. třída) żaków w Krnovie. Turniej był bardzo silnie obsadzony. Drużyny takie jak HKDukla Trenčín, Bílí Tygři Liberec, HC Vítkovice Steel to uznane w świecie markihokejowe. Ze Słowacji przyjechali jeszcze HOBA Bratislava, MsHK Garmin Žilina,HC Prešov 07. Z czeskich drużyn byli jeszcze gospodarze z Krnova a z PolskiNaprzód Janów, Sielec Sosnowiec i Jastrząbki.


Wygrana Jastrząbków z Sosnowcem 12:1 była przekonywująca

10 drużyn podzielono do dwóchgrup, których drużyny z poszczególnych miejsc spotykały się w meczachfinałowych. Jastrząbki rozpoczęli turniej z impetem pokonując kolegów zSosnowca 12:1. Później przyszedł słaby mecz z Bratysławą przegrany 0:6. Nadrugi dzień pierwszy mecz był z gospodarzami, którym jak się mówi ścianypomagały wygrać mecz 6:2. Wieczorem chłopcy rozegrali najlepszy mecz turnieju,jak się okazało z późniejszym zdecydowanym zwycięzcą turnieju. Chłopakiwystąpili przeciw Dukli Trenczyn i stawili największy opór ze wszystkichdrużyn.


Z oblężeń bramki przez treńczyńską Duklę Jastrząbki wychodzili obronną ręką.

Mecz był bardzo wyrównany, chłopcy z ataku co chwilę nie dawali spokojuwysokiemu bramkarzowi z Trenczyna a Patryk Nowak w bramce wyczyniał cuda broniąc nawetakcje 3 na niego samego. Na początku 3 tercji chłopakom udało się doprowadzićdo remisu 3:3 i kiedy wydawało się, że nikt już nie ma siły, Trenczyn strzeliłbramkę na 4:3. Trzeci dzień turnieju przyniósł słabą postawę i porażkę z Żyliną2:3.

Mecze finałowe przedstawiały się następująco:
Janów – Sosnowiec, 5:2
Jastrzębie – Żylina, 2:3
Krnów – Witkowice, 4:3
Bratysława – Preszów, 1:5
Trenczyn – Liberec, 8:2


Szkoda meczu z Żyliną, był do wygrania.

Ostateczna kolejność w turnieju w Krnowie wyglądała następująco:
1. HK DuklaTrenčín
2. Bílí TygřiLiberec
3. HC Prešov 07
4. HOBABratislava
5. HK Krnov
6. HC VítkoviceSteel
7. MsHK GarminŽilina
8. JKH GKSJastrzębie
9. NaprzódJanów
10. UKS SielecSosnowiec

Zaprzyjaźniona SK Karviná, również w tym samym czasie brałaudział w 45 edycji młodzieżowego turnieju „młodszego dorostu” o Pucharwyzwolenia miasta Popradu. W dniach 28 – 30.12.2010 na popradzkim lodowiskukrzyżowali swoje kije zawodnicy: dwóch reprezentacji Słowacji U-15 (biała iniebieska), gospodarze HK ŠKP Poprad, PHOENIX reprezentacyjny wybór RumuniiU-15, Výběr Tatranského regiónu – najlepsi gracze z okolic Tatr i czeska SKKarviná. Karwina zajęła 4 miejsce przegrywając tylko z obiema reprezentacjamiSłowacji i z reprezentacją Rumunii. W składzie SK Karviná zagrał Polak ErykDerkowski, który do końca 2009 roku był wypożyczony z HC Oceláři Třinec. MłodyPolak był jednym z objawień turnieju, gdyż został wybrany najlepszymnapastnikiem całego turnieju zaliczając na swoim koncie 7 trafień do bramekprzeciwników.

Trzynieckie "pochodzenie" Eryka Derkowskiego w składzie Karwiny zdradza czerwony kask.

Mikrusy rocznik 1999 i młodsi.
W dniach 29-30.12.2009r. na lodowisku trzynieckiej WerkAreny odbył się Międzynarodowy Turniej Hokeja na Lodzie chłopców (4. třída) rocznika 1999 imłodszych. W turnieju oprócz chłopców z JKH GKS Jastrzębie wzięli udział czescyrówieśnicy z HC Oceláři Třinec, HC Rožnov pod Radhoštěm oraz młodzi Słowacyz MHK32 Liptovský Mikuláš oraz MsHK Garmin Žilina. Drużyny rywalizowałysystemem każdy z każdym, na całym lodowisku, 3x15 min. rzeczywistego czasu. Wpierwszej kolejności młode Jastrząbki zremisowali 5:5 (1:2, 2:1, 2:2) z MHK32 LiptovskyMikulaś. W drugim meczu musieli uznać wyższość hokeistów z Trzyńca i ulegli im5:13 (4:2, 6:3, 3:0). W drugim dniu turnieju chłopcy z Jastrzębia wygrali z rówieśnikamiz Żyliny 8:5 (5:0, 2:0, 1:5), by ponownie w drugim meczu uznać wyższość czeskichhokeistów z Rożnowa 5:12 (0:5, 3:4, 2:3). Turniej zakończył się zwycięstwemgraczy z Trzyńca, na drugim miejscu uplasowała się drużyna KC Rożnov, a trzeciemiejsce zajęła drużyna MHK32 Liptovsky Mikulaś, która wyprzedziła JKH GKSJastrzębie tylko lepszym stosunkiem bramek. Ostatnie miejsce zajęli Słowacy zHK Żilina.


Najlepszemu bramkarzowi turnieju nagrody wręczył Rostislav Martynek (z lewej) extraligowy gracz HC Oceláři Třinec.

Należy zaznaczyć, że najlepszym bramkarzem turnieju zostałwybrany Łukasz Świerczyna, który wygrał rywalizacje z bramkarzami pozostałychdrużyn w konkursie rzutów karnych


Drużyna JKH GKS Jastrzębie wystąpiła w składzie:
Łukasz Świerczyna, Bartłomiej Klocek (bramkarze), KamilCieśla, Antoni Kot, Konrad Gruszczyk, Adam Wywiał, Gracjan Witas, JakubMierzwa, Jakub Szubert, Kacper Szadkowski, Dariusz Damps, Fabian Nalepka, MiłoszIdasiak, Jakub Rogalski, Kamil Wałęga, Jasiu Sołtys, Łukasz Nowak, DanielBrela, Kamil Śladowski.
Trener: Mariusz Bernacki, kierownik drużyny: Zbigniew Szubert.

Końcowa klasyfikacja

1. HC OcelářiTřinec
2. HC Rožnovpod Radhoštěm
3. MHK32Liptovský Mikuláš
4. JKH GKSJastrzębie
5. MsHK GarminŽilina

W zwycięskiej drużynie HC Oceláři Třinec gra Szymon Radzieńciak (stoi pierwszy z prawej).

Żaki młodsze rocznik 1998 i młodsi
W dniach 04 – 05.01.2010 w żylińskiej Garmin Arenie zagrałydrużyny ze Słowacji i Czech a z polskiej strony zagrali z JKH GKS Jastrzębie.Był to turniej słowackiej kategorii 6. ŠHT, tzn. graczy rocznika 1998 imłodszych (+ 5 rocznika 1997). Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym.


Jastrząbki w czasie meczu z Preszowem.

Już sama podróż do Żyliny obfitowała w emocje poza sportowe.Granicę czesko-słowacką udało się przejechać w miarę szybko dzięki uprzejmościsłowackiego policjanta, gdyż wskutek wadliwie działającego systemu opłat dlasamochodów ciężarowych kolejka była na ok.10 godzin. W pierwszym meczuJastrzębie przegrało z Preszowem 2:3 (0:1, 0:2, 2:0) głównie przezniewykorzystanie wielu stuprocentowych okazji. Potem po słabej grze przyszedłpogrom 1:13 (0:5, 0:4, 1:4) z późniejszym zwycięzcą z Opawy. W następnym dniupomimo dużego dopingu ze strony rodziców i graczy Opawy nie udało się pokonaćPopradu 1:5 (0:3, 0:0, 1:2) i gospodarzy turnieju Żyliny 1:6 (0:1, 0:0, 1:5).Na usprawiedliwienie słabszego występu należy wziąć fakt, że kilku czołowychzawodników z rocznika 97 grało mecz w lidze śląsko-morawskiej i nie mogli wziąćudziału w turnieju, podczas gdy rywale przyjechali w swoich najsilniejszychskładach (potwierdzali to rodzice chłopców z innych drużyn). Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym i okońcowych miejsca decydowała wspólna tabela.


Wspólna fotka z turnieju 6. ŠHT Žilina.

1.

Opava

4

3

0

1

29

:

9

6

2.

Poprad

4

3

0

1

25

:

12

6

3.

Žilina

4

3

0

1

21

:

15

6

4.

Prešov

4

1

0

3

11

:

19

2

5.

Jastrzębie

4

0

0

4

5

:

27

0

Waldemar Buszta

Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się o hokeju!
Shoutbox
 • Luque: Aqua podpisuję się pod tym co napisałeś...
 • Oświęcimianin_23: Im dalej w las tym JKH będzie bardziej nerwowe. To oni mimo wszystko mogą mieć 0 punktów po 5 meczach...
 • Frasier: Gramy taktyką: na zero z przodu,a z tyłu na pewno coś wpadnie
 • Luque: Ok 1-0... już chyba wiemy kto przegra...
 • Oświęcimianin_23: Sidor out? ;)
 • Aquasky: chyba Ty :)
 • Luque: A może lepiej jakiegoś obco wyrzucić dla przykładu?
 • Luque: Teraz będzie trzecia Nasza przewaga pod rząd, jak nie teraz to kiedy?
 • Passtor: A może za p.Baginskiego trenera napastników ktoś się weźmie, narzekaliśmy na Majkowskiego ale tu wcale lepiej w jest.
 • botanick: ..aaa bo ten puchar Polski po Świętach,przed Sylwestrem:)
 • Luque: Brawo Szturc... piękna strata... 2-0
 • Luque: Nie wiem o co tutaj chodzi ale takiej chały to się nie spodziewałem...
 • Oświęcimianin_23: Ale luja wypłacił Dziubiński Racowi ;)
 • Luque: 3-0 amen...
 • Aquasky: dobrego weekendu wszystkim ! :)
 • Aquasky: odpalam jakiś peeedalsky serial na Netflix. tam będzie więcej emocji ;)
 • Miletor: U Tyskich argument o ciężkich nogach….wyczerpany
 • Miletor: Sidoa można łatwo zwolnić nadal nie wypowiedział się przeciwko wojnie
 • Luque: Ten Islandzki jest fajny Aqua, jak lubisz takie kryminały ;)
 • Luque: Miletor weź rozpęd i przypiernicz głową w ścianę...
 • botanick: Jak zwolni ktoś Sidorenkę to daje sobie spokój z tyskim sportem.
 • Luque: Jak się komuś nie chce grać i zapieprzać na treningach to niech zmieni zawód...
 • botanick: Tak jest!
 • hubal: bo nasi z 8 placu PO chcą zawojować , taki to plan
 • jastrzebie: Widać było że JKH chce wygrać te spotkanie za wszelką cenę. No i zero głupich błędów bramkarskich, b dobrze Węgier bronił. Urbanowicz rozwiązał worek z bramkami, ale potem 2 głupie kary. Czarny koń Pelaczyk też strzelił.
 • Luque: Jastrzębiu nie obraź się ale wcale porywająco nie graliście... ten mecz to była taka szarpanina w kiepskim stylu... zero ładu i składu po obu stronach...
 • lou: No cóż, Sidor nie wyleci ale gracze już tak ;)
 • szajbu: Brawo GieKSa, Brawo Murray, Brawo Magee
 • jastrzebie: Loque tylko że oddaliśmy prawie 2 razy więcej strzałów.
 • Unikatowy99: Co się dzieje finały PP ponownie bez Tyszan i Cracovi?
 • Arma: No. Taka czwórka w PP byłaby w sam raz.
 • kojo: Oświęcim tez w zeszłym sezonie słabo zaczynał…Śle na szczęście Pan Zupa wrócił :)
 • hanysTHU: HEJ HEJ NASZ KS!!!
 • Unikatowy99: Panowie Sidor i Ruchaczek prezentują stary styl hokeja co już nie funkcjonuje w nowoczesnym hokeju
 • emeryt: włosy Majka juz nie rude a mieniące sie złotem,Cichy odzyskał radośc z gry...ech to Tyskie powietrze...
 • Arma: Bałem się mocno że będzie falstart przez przymusową przerwę Zupy ale na razie jest bardzo dobrze
 • Luque: Unikat metamorfoza Tyskiej drużyny w zeszłym sezonie przeczy Twojej opinii...
 • uniaosw: Jak tam panie Wronka Wawel itp?
 • emeryt: Zupa zwykle pod koniec tercji dostojnie niczym Cezar kroczy przed lożo emerytów paradujac w gustownym kaszkiecie,klasa
 • Unikatowy99: Katowice mogą podziękować za Murraya My za Cichego i Szczechurę
 • Luque: Tutaj jest coś nie halo, bo w meczu z Podhalem grali sobie jak na treningu i ani się nie spocili a gra się kleiła... a teraz co? Nagle zapomnieli jak się gra w hokeja?
 • Unikatowy99: Lu gra się jak przeciwnik pozwala
 • Luque: Unikat no nie rozśmieszaj mnie...
 • Unikatowy99: Wasza pozycja po dzisiejszym meczu nie jest śmieszna
 • emeryt: ale że Baćka wzywa Cara do rabania drwa dla Polszy na zime...
 • Luque: Eme a może trzeba jakiemuś obco podziękować?
 • uniaosw: Ale że bliźniacy do Sidora..
 • jastrzebie: Ja nawet nie pamiętałem że w Tychach gra Bukowski. A myślałem żeby go poobserwować.
 • emeryt: ...jestem wesoły Romek mam na przedmieściu domek...
 • Luque: Boivin to póki co jest pierwszy do pożegnania...
 • uniaosw: Romek romek visa vi czekamy
 • jastrzebie: Rencista AdBlock-a już zainstalowałeś ?
 • Luque: Eme Korkiakoski to miał być łowny kocur, a póki co jakiś wyleniały...
 • hanysTHU: W domku wodę ,światło , gaz i dostałem w papu jeszcze raz...
 • jastrzebie: Karkiakoski będzie jeszcze strzelał. Ma blokadę. W sparingach pokazał co potrafi.
 • hanysTHU: Ktoś wie coś na temat poszkodowanego na elce?
 • uniaosw: Gabaryty potężne, dobry wiek, łamacz band ps. Likwidator czekamy
 • Jamer: uniaosw Bracia za mostem?
 • uniaosw: Pomidor
 • jastrzebie: Kiedyś po zwycięstwie Unii tu wrzało. a teraz to normalka.
 • Arma: Trzeba zrobić miejsce kibicom JKH i Cracovii
 • emeryt: nuda Panie,gdzie tam do finału
 • Luque: Hmm ja tam myślę, że zwykle tutaj wrze kiedy wyniki są odwrotne niż te obecne :P
 • emeryt: i oby z Tychami bo najbliżej
 • Unikatowy99: Ciekawe co będzie się działo w Krakowie gdy w następnej kolejce Jastrzębie wygra mecz a to całkiem możliwe
 • jastrzebie: Właśnie daleko.
 • hokej_fan: To Wronka gra w Cracowi?
 • Unikatowy99: Tego życzę JKH aby odeszła w siną dal polityk Cracovi
 • Unikatowy99: Tak Wronka Gra ale bez Pasiuta to cień zawodnika z poprzedniego sezonu
 • Arma: Powtarzasz non stop to samo "Wronka bez Pasiuta to cień zawodnika" a jakieś inne przemyślenie na temat gry Wronki ? Czy non stop będziemy czytać to samo, co dwa dni
 • Zaba: Wronka dzis sztycha nie zrobił. Nawet go na lodzie nie widziałem. Gdyby nie spiker, który wymienił go przy asyscie to byłbym pewien, że dziś nie grał.
 • emeryt: swego czasu ktos tu pisał że Rac ma problemy z sercem,na chorowitego raczej nie wygląda,klasowy grajek
 • emeryt: podobnie jak Jeżek ale najlepiej ubliżac jak stado baranów
 • jastrzebie: Nie tylko u Nas słabo z kibicami. Liptowski Mikułasz 700 widzów.
 • Luque: A propo Wałęga dwie bramki strzelił dzisiaj ;)
 • Unikatowy99: Arma drugi raz ale jeżeli to dla Ciebie non stop
 • Simonn23: Odpuszczenie Cichego i Szczechury przez Tychy to najlepsze co się Unii trafiło :D
 • emeryt: wie ktos do kiedy Pan Zdzisław bedzie nas jeszcze zabawiac? facet jest żenujacy
 • unista55: Myślę, że Unia nie ma co ściagąć na razje kolejnego zawodnika. To co jest, na ten moment dobrze funkcjonuje i mieszanie w istawieniach formacji, mogłoby nie wyjść na dobre + nie wiadomo, czy chłop przygotowany do sezonu.
 • Unikatowy99: Emeryt cieszę się że to napisałeś bo również tak uważam ale na mnie posypały by się gromy gdybym to napisał
 • emeryt: w tym sezonie nie zagrał jeszcze ani minuty ale ma magiczne cv a to czarujące
 • Unikatowy99: 27.09.2022 pierwsza próba sił
 • Luque: Unikat już finał rozpisujesz? ;P
 • Unikatowy99: Na chwilę obecną układ sił podobny niż w poprzednim sezonie po za naszym startem
 • Unikatowy99: Lu najbliższy Wasz mecz z Krakowem więc nie będzie łatwo
 • botanick: Pan Aktor Gustlik
 • hubal: jedyny botanick zareagował i co ja czynię , niedawno byłem w Godowie gdzie narodził się człowiek wyjątkowy
 • Simonn23: ale Cichy klasę pokazał przy golu na 2:0
 • uniaosw: Jutro na targu mogą być kolejki przy babie z liszek..
 • uniaosw: Czy padnie w końcu to nazwisko.. Poczekajmy na oficjalne info
 • hubal: za mostem Gustlika nie znają ?
 • hubal: za młodzi ?
 • boogerd: Dalej twierdze ze gdyby nie Filipiak ktory wykupuje co lepsze to Podhale świętowałoby nie 20 ale 30 MP!!!!
 • boogerd: od lat to samo....ehhhh
 • boogerd: po 2010 podhalanie przeszli do sanoka i sanok 2x MP, potem Craxa oparta na Kapicy z Dziubińskim, potem Podhale Kolusz z Zapała; Craxa Kapica Dziubiński Katowice Wronka Malsiński
 • boogerd: ehhh no szkoda slów
 • boogerd: rozpłyneło się to wszystko
 • Beta: na podstawie wczorajszego meczu trudno ocenić czy przełamanie nastąpiło czy tylko był to jednorazowy "wybryk" JKH .Jutrzejszy mecz z Cracovią da odpowiedź
 • Chinchill: Ktoś ma info na temat kibica o którym wspominano w transmisji? Ciężko się słuchało informacji, że jednemu z nas jest udzielana specjalistyczna pierwsza pomoc :(
 • omgKsu: Atak padaczki
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe