Hokej.net Logo

MŚ U18 Dywizji IIA: Plan wykonany. Polska melduje się w dywizji IB (WIDEO)

MŚ U18 Dywizji IIA: Plan wykonany. Polska melduje się w dywizji IB (WIDEO)

Na kolejkę przed końcem Mistrzostw Świata U18 Dywizji II Grupy A w litewskich Elektrenach polscy juniorzy młodsi po wygranej z Estonią 8:2 zapewnili sobie awans do dywizji IB, do której wracają po dwóch latach.

Biało-czerwoni przystąpili do meczu z Estończykami w pełni świadomi stawki tego spotkania. Wygrana w trakcie 60 minut oznaczała awans Polaków do dywizji IB na jedną kolejkę przed zakończeniem zmagań, a innymi słowy na pięć spotkań przed końcem turnieju.

Duet trenerski Tomasz Demkowicz – Artur Ślusarczyk zdecydował się na lekkie przetasowania w składzie. Dotychczasowy czwarty atak Płachetka – Augustyniak – Krzyżek stał się drugą linią, natomiast dotychczasowa druga formacja za wyjątkiem Jakuba Blanika przesunięta została na koniec, a w miejsce Blanika dołączył do niej Stanisław Drozd-Niekurzak.

Wydaje się, że jakichkolwiek ruchów nie dokonywaliby polscy szkoleniowcy, to i tak przewaga ich „Orłów” nad rywalami w tym turnieju jest bezsprzeczna. Tak też było w pojedynku z Estończykami.

Już w 3. minucie nasi zawodnicy otworzyli worek z bramkami. Maciej Witan zamiast na siłę próbować strzelać, po prostu ze spokojem wycofał krążek pod linię niebieską, skąd Tymoteusz Glazer huknął nie do obrony.

Nie minęła nawet minuta, a już prowadziliśmy 2:0. Igor Augustyniak zdecydował się na strzał, który trafił prosto w defensora Tommy’ego Janssona. Tyszanin, który ma za sobą debiut w polskiej ekstraklasie w barwach Polonii Bytom uderzył jeszcze raz. Ta próba była bezbłędna.

Na ławkę kar powędrował Witan za zahaczanie, ale rywale nie potrafili nawet w takiej sytuacji stworzyć realnego zagrożenia pod naszą bramką, za to my przy pierwszej sposobności grania w przewadze zaaplikowaliśmy Estończykom gola. Była to 11. minuta. Z ławki kar szykował się do wyjścia Artiom Anufriejew i wtedy na podanie zza bramki zdecydował się Witan. Krążek trafił na koło bulikowe do Michała Naroga, który wiedział, co należy zrobić z takim prezentem.

Od tego momentu zaczął się popis strzelecki w czasie gier pięciu na czterech. Druga taka sytuacja miała miejsce już po przerwie. Polacy dokładnie rozegrali pomiędzy sobą „gumę”, co zapewniło nam czwarte trafienie. Naróg podał spod niebieskiej na koło bulikowe do Witana, a ten odegrał tuż przed bramkę do Mateusza Bezwińskiego, który pokonał Marcusa Hamarsalu. To właśnie krakowianin występujący w barwach toruńskiego SMS-u uznany został najlepszym polskim zawodnikiem meczu.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba

Piąty gol naszych juniorów młodszych był powtórką trafienia na 3:0. Witan tak jak wtedy podał zza linii bramkowej na wolne pole w koło bulikowe, gdzie tym razem zamiast Naroga znajdował się Brynkus. Po 28 minutach biało-czerwoni mieli już zaliczkę pięciu goli.

Rywale pozazdrościli nam tych trafień w przewagach i postanowili udowodnić, że też wiedzą jak to zrobić. Karę odbywał akurat Szymon Bieniek za przeszkadzanie, a podopieczni Marta Eerme rozegrali ze sobą krążek za naszą linią bramkową, po czym Kevin Reinsalu posłał go między Maciejem Miarką a Karolem Bilasem do Daniłła Kulincewa, który nie miał problemu z umieszczeniem go w siatce.

Druga tercja skończyła się wykluczeniem Kiriłła Łodejkina. Napastnik juniorów młodszych fińskiego IFK Helsinki zdążył zaliczyć tylko dwie sekundy swojej kary przed syreną oznajmiającą przerwę. Trzecią partię Estończycy zaczęli zatem w osłabieniu, co Polacy wykorzystali, aby przywrócić znów pięciobramkowe prowadzenie. Swojego drugiego gola w tym meczu zdobył Naróg, który miał dużo czasu, żeby dokładnie przymierzyć i oddać soczysty strzał.

Obraz może zawierać: 1 osoba, uprawia sport

Suma pecha Estończyków osiągnęła wartość maksymalną, gdy w 52. minucie po wygranym przez Polaków buliku w swojej tercji poszła kontra, a rajd Szymona Dobosza po skrzydle zakończony wstrzeleniem krążka przed bramkę zamienił się w gola, gdyż Aleksander Ebber tak niefortunnie odbił go łyżwą, że ten wpadł obok zdezorientowanego Hamarsalu.

Skoro nasi rywale nie przestawali popełniać hokejowych wykroczeń, to trudno oczekiwać, żeby biało-czerwoni stosowali taryfę ulgową i nie powiększali konta zdobyczy. Podopieczni Demkowicza i Ślusarczyka zastosowali znany już manewr z dograniem „gumy” do koła bulikowego. Innowacyjne było to, że tym razem podanie szło nie zza bramki, ale po przekątnej. Reszta była już dobrze znana. Naróg zaliczył trzecią asystę w tym spotkaniu, a Brynkus zdobył drugiego gola.

Na koniec pojedynku pewni już swego i szczęśliwi z wykonania zadania pozwoliliśmy Estończykom wbić drugiego gola, co oczywiście stało w czasie ich przewagi pięciu na czterech. Aż 7 bramek na 10 zostało w tym pojedynku zdobytych w czasie, gdy atakujący mieli na tafli o jednego zawodnika więcej. Oba trafienia dla przeciwników należały do Kulincewa, wybranego ich najlepszym estońskim hokeistą tego meczu.

Polacy po raz kolejny potwierdzili swoją wyższość. Perfekcyjna postawa biało-czerwonych na tle rywali zaowocowała, tym, że ostatnie, jutrzejsze spotkanie z najsłabszą w całej stawce Hiszpanią będą mogli potraktować jako sposobność do fetowania swojego sukcesu. Pojedynkowi nie będzie towarzyszyła już żadna presja, co pewnie pozwoli odnieść kolejne okazałe zwycięstwo. Plan został wykonany. Polska wraca do dywizji IB.


Po meczu powiedzieli:

Tomasz Demkowicz (trener reprezentacji Polski)

Dobry mecz w naszym wykonaniu. Zawodnicy realizowali założenia taktyczne, może nie w 100%, bo były momenty, gdy wkradała się w ich poczynania nonszalancja, ale po rozmowach wszystko wracało do normy. Wykorzystaliśmy sporo sytuacji, choć było ich jeszcze więcej. Ważne jest, że w przewadze strzeliliśmy aż pięć goli. To bardzo cieszy. Może to zabrzmi niewiarygodnie, ale trochę nas zasmuciła ta druga bramka, którą straciliśmy. Nasza obrona w czwórkę nieco zawiodła. Nie chcieliśmy, żeby to wpadło. No cóż, stało się. Następna nauka dla nas. Po ostatnim meczu zdecydowaliśmy się na kosmetyczne zmiany w zestawieniu formacji ataku. Uważam, że wyszły na dobre i w jutrzejszym meczu z Hiszpanią jeszcze to trochę będzie wyglądało inaczej. Nasi ostatni rywale jak na razie nie zdobyli jeszcze punktu, ale to nie oznacza, ze zwolnimy tempo. Gramy do samego końca skoncentrowani, ponieważ na razie tylko częściowo zrealizowaliśmy nasz cel. Po pierwsze chcieliśmy wywalczyć awans, a po drugie dokonać tego z kompletem zwycięstw. Dlatego jutro ważne spotkanie przed nami.

Michał Naróg (zdobywca 2 goli i 3 asyst, najskuteczniejszy zawodnik wraz z Maciejem Witanem i najlepszy strzelec obok Sebastiana Brynkusa)

Narzuciliśmy swój styl gry od samego początku i byliśmy zdeterminowani, aby wygrać ten mecz i tym samym zapewnić sobie awans to wyższej dywizji. Byliśmy bardzo skuteczni w przewagach i konsekwentni w obronie. Zdarzyło nam się kilka błędów, ale kto ich nie popełni, znaczy iz nic nie robi. Uważam, że na zwycięstwo zapracowała cała drużyna.
Polska U18 – Estonia U18 8:2 (3:0, 2:1, 3:1)


1:0 – Tymoteusz Glazer – Maciej Witan, Sebastian Brynkus (2:53)

2:0 – Igor Augustyniak – Jan Krzyżek, Marcin Płachetka (3:42)

3:0 – Michał Naróg - Maciej Witan, Sebastian Brynkus (10:27, 5/4)

4:0 – Mateusz Bezwiński - Maciej Witan, Michał Naróg (23:54, 5/4)

5:0 – Sebastian Brynkus - Maciej Witan, Michał Naróg (27:02, 5/4)

5:1 – Daniłł Kulincew – Kevin Reinsalu, Michaił Łupanow (36:48, 5/4)

6:1 – Michał Naróg - Mateusz Bezwiński, Maciej Witan (41:07, 5/4)

7:1 – Szymon Dobosz (51:41)

8:1 – Sebastian Brynkus - Michał Naróg, Szymon Bieniek (53:37, 5/4)

8:2 – Daniłł Kulincew – Kevin Reinsalu, Michaił Łupanow (57:59, 5/4)


Sędziowie: Gergely Kincses (Węgry) – główny; Deividas Kuneikis (Litwa); Mikita Paliakou (Białoruś) – liniowi.

Strzały: 50-16 (19-5, 19-3, 12-8)

Kary: 10-14 (4-4, 4-8, 2-2)

Widzowie: 1546


Polska U18: Maciej Miarka (Marcel Kotula) – Szymon Bieniek, Michał Naróg; Sebastian Brynkus , Mateusz Bezwiński, Maciej Witan - Bartosz Florczak, Klaudiusz Libik; Marcin Płachetka, Igor Augustyniak, Jan Krzyżek – Tymoteusz Glazer, Karol Bilas; Szymon Dobosz, Jakub Blanik, Michał Zając – Marcel Hyla, Krzysztof Bukowski; Mateusz Ubowski, Stanisław Drozd-Niekurzak, Jakub Prokurat

Trener: Tomasz Demkowicz


Pozostałe mecze ostatniej kolejki:

Hiszpania – Rumunia 4:5 po dogrywce (1:3, 2:0, 1:1, 0:1)

Litwa – Korea Południowa 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)


Tabela turnieju


Miejsce

Drużyna

Mecze

Punkty

1.

Polska

4

12

2.

Litwa

4

9

3.

Estonia

4

6

4.

Rumunia

4

5

5.

Korea Południowa

4

3

6.

Hiszpania

4

1


Galeria zdjęć

MŚ U18 IIA: Polska - Estonia 8-2 (12.04.2019)

Zobacz galerię

Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się o hokeju!
Shoutbox
 • hubal: dajcie skrót Cracovia-Tychy z wczoraj
 • Prawdziwy Kibic Unii: To sa prywatne firmy …tak żeś mu fajnie wytłumaczył…Panstwowe mowilem
 • Luque: To podaj jakieś państwowe które są obecne na Naszym rynku
 • hubal: Orlen ale chyba tylko teoretycznie
 • Luque: Hubi ciii, oni mogą tego nie wiedzieć
 • Luque: https://www.orlen.pl/pl/o-firmie/o-spolce/organy-i-struktura-spolki/struktura-akcjonariatu
 • Luque: Jakbyście się tak zastanawiali czy państwo ma w Orlenie 51%
 • Prawdziwy Kibic Unii: Luque sprawdz pozostalych w ktorych ukryte sa inne spolki Panstwowe…tak dzieki pozostalym Skarb Panstwa ma pakiet wiekszosciowy i tak w kazdej nie czytaj na wprost struktur tylko przeanalizuj akcjonariuszy i pozostalych akcjonariuszy tych akcjonariuszy
 • Prawdziwy Kibic Unii: Pozostałych czytaj pozostali akcjonariusze
 • Luque: Za komuny też mówili, że każda wydobyta tona węgla to cios dla zachodniego imperializmu... Ci akcjonariusze mają strukturę 51 do 49? Wątpliwe
 • emeryt: Przygo bramka w Levicach w debiucie
 • Prawdziwy Kibic Unii: Bez sensu nasza rozmowa nie masz ochoty zaglebic sie w temat trudno ale prosze nie pisz glupot po obejrzeniu grafiki na stronie
  Mozesz sie obrazic lub nie ale racji w temacie analizy udzialow i pakietow wiekszosciowych niestety nie ogarniasz Luque i tutaj chcialbym postawic kropke.
  Bez napinki jak to lubicie pisac 🤝
 • Luque: Wiesz jak się chce coś przegłosować to się nie szuka po 0.01 procent tylko idzie do tego co ma 5% i załatwia sprawę, takie są fakty ;)
 • Luque: A do teraz mi nie podałeś tych państwowych niemieckich potentatów na polskim rynku ;)
 • hubal: ja podam - Bundesvera
 • hubal: *Bundeswehra
 • PanFan1: https://sport.tvp.pl/65962509/hokej-na-lodzie-kenijczycy-spelniaja-marzenia-chociaz-maja-tylko-jedno-lodowisko
 • PanFan1: ... i nie biadolą że wszystko jest źle i bezsensu ❓ no nie może być 😉
 • Luque: Cracovia przejedzie się po Zagłębiu w ćwierćfinale na luziku
 • hanysTHU: #pzhldokenii
 • unista55: Widzę jutro do typowania CLJ :D Można gdzieś sprawdzić wyniki tego czegoś?
 • hanysTHU: Musisz przeanalizować juniora młodszego, 1 ligę a i młodzika też .
 • wpv: Wyniki będą uzupełnianie w miarę na bieżąco u nas, a jeśli chodzi o wynik na żywo, to jest dostępny na polskihokej.eu. Jeśli chodzi o składy, to w większości to są składy drużyn z MHL-u
 • emeryt: dawno nie wchodziłem na typera...zmieniło sie cos? dalej samochód do wygrania?
 • szop: tak:D w tym sezonie Porsche 911
 • PanFan1: Co i jak dziś stawiamy w PHL, sprawy wyglądają na dość oczywiste? no może być ciekawie w Jastrzębiu, ale myślę że Wronka z Kapicą postarają się zagrać Selekcjonerowi na nosie 😉
 • szop: ja sadze ze Katowice Unia 4 bramki i Toruń tak zagralem
 • PanFan1: hmmm dość pazernie Szopie
 • szop: hmmm bo?
 • Luque: Ważne, że Jean wraca do gry ;)
 • Luque: A torman Sanoka ma jakąś kontuzję? Bo widzę kolejny szpil broni Świderski
 • PanFan1: Podhale gra w Toruniu ❗DWUNASTOMA❗zawodnikami - ten cały Zaręba nie jest tylko yebnięty, on jest qurwa niebezpieczny ❗
 • PEL52: A Worona w Levice 1 tercja juz 2 bramy
 • PEL52: Vorona
 • PanFan1: To chyba też pokazuje, że słowacka druga liga, jest tylko słowacką drugą ligą, o tak to ujmę.
 • PEL52: Szop dzisiaj PHL zajebi,,,sty jak na razie
 • PEL52: PanFan1.NT w dwunastu ale bramke juz strzelili
 • szop: PEL52 mi Sanok juz zalatwil kupon ha
 • Polaczek1: Alexa czemu znow nie ma ?
 • kłapek: Mógłby ktoś powiedzieć realizatorowi w Toruniu żeby nie robił zbliżeń obrazu cały czas bo nic nie widać co się na tafli dzieje
 • emeryt: można nęcić!!!!!!!
 • Antekoś: Pięknie Jaszczembie byle tak do końca.
 • RafałKawecki: No to Tychy muszą wysłać jakieś browary do Sanoka.
 • jastrzebie: Kasperlik dostał w czambo od Urbana.
 • rober03: Wie ktoś dlaczego Lakso i Szczechura nie grają?
 • szop: Sanok zalatwil kupon wiecc czteropak conajmniej s ie nalezy :D takim skladem hahahaha
 • jastrzebie: Cracovia specjalnie przegrała.
 • gbr22: Wg. flashscora bramkę dla Unii zdobył jakiś M.Silent, cóż to za transfer z nienacka? ;)
 • omgKsu: Tak , transfer " po Cich(y)u :)
 • Luque: Haha dobre ;D
 • gbr22: Dobrze to ująłeś omg.
 • emeryt: można łowić!!!!!!
 • jastrzebie: Ciekawe czy karny Wronki był prawidłowo strzelony.
 • emeryt: Zupa w wpuść żesz tego Kowala
 • omgKsu: "Podejście" naszych zawodników do tego meczu to jest masakra 🙃🙃🙃
 • RafałKawecki: I dlatego nie chodzę na mecze z dołem tabeli :)
 • emeryt: z takim rywalem przy takim wyniku trzymanie Kowala na ławie zastanawia,chłop rdzewieje a za chwile może być mus zastąpić Kevina i znowu bedzie jazda po Robercie że nie w formie
 • RafałKawecki: Tego typu mecze jasno pokazują dlaczego PHL ma tak słabą oglądalność. No po prostu na trzeźwo się nie da.
 • Antekoś: Nowy napastnik Unii M. Silent najlepszy na tafli😂
 • swojak: Masakra, żadnej poprawy w grze. 3 przewagi, żadna nie wykorzystana. Za to w III tercji "pięknie" stracone 2 w osłabieniu.
 • emeryt: minimaliści
 • omgKsu: Dobrze że następny mecz za 2 tygodnie , może coś sie z grą poprawi bo ciężko sie to ogląda
 • Union: swojak zapomniałeś tylko, że jedna bramka strzelona w osłabieniu. Ależ ci kibice UNII to ... . O żadnej masakrze nie ma mowy. Unia ustawiła sobie wynik i tylko szaleńcy graliby jakby chodziło o puchar Stanleya. Weźcie się ogarnijcie. Trzy kropki oznaczają jedynie znak pisowni w języku polskim i proszę się niczego nie doszukiwać.
 • jastrzebie: Sędzia odgwizdał uwolnienie, a Rac oddał strzał na pustą bramkę. Czy powinien dostać karę. Bo nie dostał.
 • Zaba: Co to? Katowice wola grać z Cracovią niż z Unią? Dziwne, mając w pamięci ostatni Play Off. Ja tam mimo ostatniego finału, zdecydowanie w ewentualnym półfinale wolalbym zmierzyć się z Katowicami niż Tychami... No cóż poczekajmy do PO.
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: Kara za niesportowe zachowanie.
 • wiemswoje: Zaba Katowice z taką formą muszą przejść pierwszą rundę a nie myśleć z kim zagrają potem
 • swojak: Union (jakiś świeżaczek na SB?) nie Puchar Stanleya ale przyzwoitość nakazywała grać III tercję inaczej. Zwłaszcza z dziurawym Lipińskim w bramce Sosnowca. A dzięki takiemu minimalistycznemu podejściu jesteśmy teraz na II a nie na I miejscu. I tu uprzedzę Twój tekst, że nie mogli wszystkiego wygrywać. Wszystkiego nie ale z Podhalem i Toruniem punkty oddane i teraz ich zabrakło.
 • Union: Swojak: A może i świeżak, bo jak czytam to towarzystwo wzajemnej adoracji na SB to mi się robi niedobrze. Jak Ci coś nie pasuje, nie musisz czytać moich komentarzy. Akurat Lipiński nie był taki "dziurawy" w tym meczu. Ja oczywiście też nie muszę czytać SB ale napisać to jeszcze chyba nie jest zabronione. Na koniec powiem tylko tyle tyle, to może przeanalizuj wyniki i dowiesz się, że z tzw. słabeuszami to nie tylko Unia traciła punkty.
 • Polaczek1: Union racja. Każdy tracił pkt z "dolem" tabeli. Nam zabrakło do pierwszego miejsca ( chociaż matematyczne szanse są) punktów ze stycznia z gora tabeli. Wszystkiego wygrać się nie da wiadomo moim pocieszeniem jest słaba dyspozycja w styczniu a nie końcówka lutego.
 • Polaczek1: Co do play off zdecydowanie wolałbym teoretycznie rzecz biorąc Giekse niż Tyskaczy w półfinale ;) 😉
 • PanFan1: 12 lat czeka Boston, doczeka się w tym roku ❓

  https://youtu.be/pf4oVEqeOQg
 • Beta: "jastrzebie: Cracovia specjalnie przegrała"
  rozwiń
 • hubal: się tak nie rozpędzajcie z tym półfinałem , wpierw cza się tam dostać
 • hanysTHU: Medale już rozdane.
 • hanysTHU: ...🤦
 • Beta: hanys ...jak co roku :)
 • Simonn23: ultrasi gieksy zawieszają protest, akurat na playoff :P
 • emeryt: pytanie jest jedno...z kim Unia w finale,w sumie posowałoby z Tychami bo najbliżej
 • Jersan1: Kilku mnie będzie przeklinac, kilku chwalić, obstawiam finał Craxa - Tychy ,pod warunkiem ze nie trafią na siebie w pół finale ...
 • Luque: Pytanie poza konkursem, czy w tym sezonie znowu są możliwe wybory rywala w PO czy, po prostu jest drabinka?
 • Jersan1: Wybory
 • Luque: Bezsensowny przepis, który zaprzecza rywalizacji w zasadniczym...
 • Jersan1: Oglądając wczorajszy mecz to albo trener Płachta przesadził z obciążeniami albo stary skład Katowic ma już dość sezonu.Jeśli zagrają z JKH wcale nie będą faworytem..
 • Jersan1: Luq tak się tabela układa ze nie będą wybierać tylko chyba zostaną pary jak bez wyboru
 • Luque: Cracovia raczej nie będzie kombinować i weźmie Sosnowiec, ale Unia już może wziąć Sanok, żeby nie jeździć do Torunia
 • Luque: Z drugiej strony Nasi czyli Tychy muszą wygrać ostatnie dwa mecze, bo możemy zaczynać od razu PO z Jastrzębiem
 • Simonn23: wcale sie nie zdziwie jesli JKH przejdzie Katowice
 • Simonn23: bo zapewne Tychy nie dadzą sobie wyrwać trzeciego miejsca już. Katowice same sobie są winne.
 • DwaTrzy: Luqu, do Torunia z Oświęcimia jest całe 20 minut dłużej niż do Sanoka. A końcem lutego chyba lepiej jeździć całą trase A1, niż rozbijać się po podkarpackich wioskach po zjeździe z A4
 • Luque: DwaTrzy w sumie to chyba masz rację ;)
 • Luque: Simonn23 Kato mają jeszcze 3 mecze: Podhale, Sosnowiec i Toruń, a Tychy dwa: Jastrzębie i Sanok... więc to Nasze 3 miejsce wcale nie jest takie pewne jak Nam się noga powinie np. z JKH
 • szop: Gieksa odpadnie z JKH
 • hubal: z Jastrząbkami każdy może wtopić
 • Zaba: Luque... Powiedz mi proszę w jaki sposób, cytując Ciebie... wybieranie zaprzecza rywalizacji w sezonie zasadniczym?
 • Zaba: Zaprzecza czemu? Układaniu się? Specjalnemu przegrywaniu meczy, żeby nie trafić na niewygodnego przeciwnika? Chciałbym zrozumieć dlaczego ten przepis zaprzecza rywalizacji?
 • Krzyzak81: jak slysze ze ktos nie chce jechac tam czy gdzies bo jest 600 km to mnie smiech biere ,ludzie to sa niby zawodowcy ,zeby zrobic majstra trza wygrac z kazdym
 • Luque: Żabo po prostu lepiej jak to tabela decyduje kto z kim gra, bo po to się gra ten zasadniczy, tylko tyle :)
 • PanFan1: Przepis o wyborze rywala w play-off jest niedorzeczny.
 • Zaba: Luque... po to się walxzy caly sezon zasadniczy, aby mieć lepsze rozstawienie przed play offami...
  PanFan... a poza epitetami, możesz rozwinąć na czym polega ta niedorzeczność?
  Póki co to czytam tylko, że przepis, jes glupi, niedorzeczny, wypacza rywalizację etc... Natomiast jesxcze nikt nie napisal żadnych argumentów, że przepis jest zły...
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2023 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe