Hokej.net Logo

Nie chce już dłużej czekać

Nie chce już dłużej czekać

Jesse Rohtla zostanie w Polskiej Hokej Lidze, ale jego nowym klubem nie będzie GKS Tychy. Brak finalizacji rozmów z ekipą mistrza Polski sprawił, że 31-letni środkowy otrzymał kilka innych ofert.


Rohtla przez ostatnie dwa sezony występował w ekipie Tauronu KH GKS-u Katowice i należał do najlepszych środkowych Polskiej Hokej Ligi. Trener Tom Coolen bardzo mu ufał i ustawiał go w formacjach specjalnych, czyli tych odpowiedzialnych za rozgrywanie przewag i bronienie osłabień.


Urodzony w Lahti zawodnik zdobył z tym klubem srebrny i brązowy medal mistrzostw Polski, a także zajął trzecie miejsce w rozgrywkach Pucharu Kontynentalnego. Zostawił po sobie też bardzo dobre statystyki. W 109 ligowych spotkań strzelił 40 bramek i zanotował 76 asyst, co dało mu w sumie 116 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej.


Z naszych informacji wynika, że Rohtla był już dogadany z ekipą mistrza Polski. Na umowie brakowało tylko podpisów, ale rezygnacja Grzegorza Bednarskiego, prezesa spółki Tyski Sport oraz przedłużający się wybór jego następcy sprawiły, że proces decyzyjny dotyczący wzmocnień został wstrzymany.


Dlatego też do walki o pozyskanie fińskiego środkowego włączyło się szefostwo JKH GKS-u Jastrzębie. Negocjacje są bardzo zaawansowane i wydaje się, że to zdobywcy Pucharu Polski są teraz najbliżej pozyskania doświadczonego Fina.

Czytaj także:

Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
© Copyright 2003 - 2025 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe