Hokej.net Logo
KWI
19
MAJ
3

"Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło"

"Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło"

Jakie są różnice między polskim, a słowackim hokejem? Jak nasi południowi sąsiedzi postrzegają Polaków? Kto był największym wesołkiem w drużynie oraz najważniejsze: Dlaczego czołowy obrońca ligi musiał opuścić ekipę mistrzów Polski? Zapraszamy na ekskluzywny wywiad z byłym defensorem Comarch Cracovii Słowakiem Peterem Novajovským.

Hokej.Net: Od Twojego odejścia z Cracovii minął miesiąc. Co u Ciebie słychać?


Peter Novajovský: - U mnie wszystko w porządku. Wróciłem wraz z narzeczoną do Bratysławy i jedyne co mogę powiedziećto, że w tej chwili leczę kontuzję barku. Mam teraz więcej czasu i pomagam jej jak tylko mogę, gdyż spodziewamy się potomka.


W takim razie serdecznie gratulujemy i życzymy szczęśliwego rozwiązania. Wracając jednak do urazu, czy był on bardzo poważny?


- Byłem na badaniach USG w Krakowie, ale okazały się niewystarczające na taką kontuzję i ciężko było potem stwierdzić co dokładnie mi dolega i ile zajmie leczenie. Dopiero po powrocie do Bratyławy wyszło, że jednak jest to coś bardziej skomplikowanego i wymaga leczenia.


Czyli uraz okazał się poważniejszy niż myślałeś?


- Jak się okazało miałem naciągnięte więzadła w barku i duży obrzęk. Teraz jednak już wszystko wraca do normy, a ja czuję się świetnie i zapewniam, że w nowym sezonie będę gotowy na sto procent.


Zanim jednak zapytam o plany na przyszłość, cofnijmy się na chwilę do Twoich początków w Cracovii. Jak doszło do tego, że zasiliłeś szeregi przyszłego mistrza Polski?


- Szczerze mówiąc nie było to skomplikowane. Dostałem dobrą ofertę i skontaktowałem się pierw z kierownikiem drużyny Sebastianem Witowskim, a następnie z trenerem Rudolfem Roháčkiem. Warunki jakie mi zaproponowali w pełni mi odpowiadały i tak znalazłem się w Krakowie.


Nie obawiałeś się, że gra w PHL może nie wyglądać zbyt dobrze w Twoim hokejowym CV?


- Przed wyjazdem do Polski nie miałem w ogóle pojęcia o hokeju w waszym kraju. Wiedziałem jednak, że sporo zawodników grało w Polsce, a później próbowało swych sił za granicą. Postanowiłem spróbować i z perspektywy czasu wiem, że była to dobra decyzja.


Jak zatem oceniasz poziom hokeja w Polsce? Czy jest on faktycznie taki słaby?


- W żadnym wypadku hokej w waszym kraju nie jest słaby. Grając przez kilka lat w polskiej lidze widziałem wielu dobrych zawodników, którzy z powodzeniem znaleźliby zatrudnienie w dobrych europejskich ligach. Jedynym mankamentem jest to, że brakuje u was młodych trenerów, którzy dzięki swej pasji i zaangażowaniu mogliby zachęcić dzieci i młodzież do gry w hokeja. W dłuższej perspektywie wyszło by to na dobre zarówno rozgrywkom ligowym, jak i reprezentacji.


Ty sam reprezentowałeś barwy młodzieżowej kadry Słowacji. Później jednak Twoja kariera nieco zwolniła. Jak myślisz dlaczego?


- Ciężko odpowiedzieć na takie pytanie. Poziom juniorski od seniorskiego dzieli naprawdę wiele i nie zawsze dobrze zapowiadający się młody zawodnik potrafi odnaleźć się w dorosłym hokeju. Wiadome, że gra się tam o wiele szybciej i agresywniej. Myślę jednak, że każdy młody gracz powinien ciężko pracować, wierzyć w siebie i czekać cierpliwie na swoją szansę.


A jak porównałbyś metody treningowe w Polsce i na Słowacji?


- Ciężko o takie porównania, gdyż każdy szkoleniowiec ma swój warsztat trenerski i własne metody treningu. Muszę jednak powiedzieć, że na Słowacji treningi były o wiele intensywniejsze i odbywały się w szybkim tempie. W Polsce natomiast wszystko było prowadzone bardzo wolno i statycznie. W mojej ojczyźnie dużą wagę przykłada się teżdo różnego rodzaju innowacji. Sporo miejsca poświęca się choćby na analizę meczów przeciwnika. W Polsce takich elementów było stanowczo za mało.


Czy w Twoim kraju był zawodnik, na którym szczególnie się wzorowałeś?


- Chyba każdy gracz ma swojego idola, który jest dla niego sportowym wzorem. W moim przypadku nie musiałem szukać daleko, gdyż moim szwagrem jest gracz Slovana Bratysława Michal Sersen. To naprawdę fajny chłopak, który również gra na pozycji obrońcy. Jest niezwykle utalentowany, ma na koncie mnóstwo sukcesów, a najważniejszy z nich to srebrny medalmistrzostw świata w 2012 roku zdobyty z kadrą Słowacji. Wiele się od niego nauczyłem.


Wróćmy jednak do Cracovii. Jak zostałeś przyjęty w drużynie?


- Na początku było niezwykle ciężko, gdyż w ogóle nie znałem języka polskiego. Chłopaki z drużyny przyjęli mnie jednak bardzo serdecznie i to pomogło mi w aklimatyzacji. Z czasem poczułem się w Krakowie jak u siebie i muszę przyznać, że nieraz brakuje mi tego. Atmosfera zarówno w szatni, jak i poza nią była niesamowita. Stanowiliśmy zgrany team, co zaowocowało sukcesami w postaci dwóch mistrzostw Polski.


Zdradź w takim razie kibicom nieco tajemnic z waszej hokejowej szatni. Kto w drużynie był najlepszym motywatorem, a kto potrafił rozluźnić atmosferę w trudnych momentach?


- Byliśmy jedna drużyną i razem wzajemnie się motywowaliśmy i wspieraliśmy. Muszę tu jednak wspomnieć o naszym masażyście Krzysztofie Kozdronkiewiczu. To prawdziwy wariat (śmiech). Na uwagę zasługuje też kierownik drużyny Sebastian Witowski. „Witos” to wspaniały człowiek, który bardzo nas wspierał i pomagał w trudnych momentach. Miał niesamowite poczucie humoru i zawsze mogliśmy na niego liczyć. Bardzo mu za to dziękuję.


Z którym zawodnikiem Tobie najlepiej się współpracowało?


- Najlepiej oczywiście czułem się wśród obcokrajowców. Świetnie dogadywałem się na lodzie i poza nim z Petrem Šináglem oraz Tomášem Sýkorą. To bardzo ważne mieć kogoś z kim dobrze się rozumiesz, a to rzecz jasna przekłada się na lepszą grę.


Cracovia w obecnych play-offach nie radzi sobie zbyt dobrze. Co może być tego przyczyną?


- Nie chciałbym się wypowiadać na ten temat. O to dlaczego tak się dzieje należy zapytać osoby odpowiedzialne za przygotowanie fizyczne drużyny.


W zeszłym sezonie przegrywaliście w finale już 1:3, a jednak zwyciężyliście. Co czuje zawodnik w takich momentach?


- Rzeczywiście nie wyglądało to wówczas dobrze. Podeszliśmy jednak do wszystkiego na spokojnie. Powiedzieliśmy sobie, że przed nami jeszcze kilka meczy do wygrania i zrobimy wszystko, by tak się stało. Jak widać ta metoda okazała się skuteczna.


A jeśli miałbyś pobawić się w eksperta to kto w tym sezonie awansuje do finału i zdobędzie mistrzostwo?


- Wyniki z sezonu zasadniczego wskazują, że mistrzem może zostać drużyna z Tychów. Od początku sezonu imponują doskonałym przygotowaniem fizycznym i taktyką. Mają naprawdę mocny zespół. Póki co wiele wskazuje na to, że ich rywalem będą Katowice, ale nie zapominajmy o tym, że są to play-offy i nie będę oryginalny jeśli powiem, że jeszcze wszystko może się zdarzyć.


W Polsce mieszkałeś ponad dwa lata. Czy coś Cię zaskoczyło w naszym kraju?


- Sporym plusem byli ludzie, których miałem okazję poznać w Polsce. A jeśli chodzi o minusy? Z pewnością polskie pierogi. Na Słowacji smakują mi o wiele lepiej (śmiech).


Zapewne w Twoim kraju pojawiają się różne opinie na temat Polski i jej mieszkańców. Jak z perspektywy tych dwóch lat mógłbyś się do tego odnieść?


- O Polakach mówi się, że wszystko potrafią zrobić. Mogą nie wiedzieć jak i czy dobrze, ale na pewno to zrobią (śmiech). Ze swej strony muszę jednak przyznać, że Polacy to naprawdę fajni i otwarci ludzie. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś zamieszkam w Polsce, bo bardzo dobrze się tu czuję.


Przejdźmy zatem do pytania, które zapewne spodziewałeś się, że padnie. Jak doszło do tego, że przed play-offami zerwano z Tobą kontrakt?


- Myślę, że komuś nie spodobało się, że powiedziałem prawdę. W piśmie, które otrzymałem wpisano mi jednak brak należytego zaangażowania i niezadowalająca formę sportową. Musiałem się z tym liczyć, ponieważ w moim kontrakcie miałem zawartą taką klauzulę. O tym jak było naprawdę niech świadczą jednak moje statystyki z sezonu zasadniczego. Jak widać w sporcie wszystko jest możliwe, ale na szczęście mam to już za sobą.


Czujeszo to żal do sztabu trenerskiego?


- Absolutnie do nikogo nie mam żalu. Jestem bardzo szczęśliwy, gdyż mogę być teraz z moją dziewczyną podczas najważniejszych chwil w naszym życiu. Teraz przebywa w szpitalu, a ja mogę jej stale towarzyszyć i pomagać. Jak widać nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.


Co dalej z Twoją karierą? Czy otrzymałeś już jakieś oferty?


- Jak dostałem wypowiedzenie to odezwało się kilku managerów z Polski i Słowacji. Jakieś rozmowy się odbyły, ale czas pokaże jak to się potoczy. Mam nadzieję, że nie zgubią mojego numeru (śmiech).


Rozważasz powrót do Polski?


- Jak najbardziej. To, że skończyłem grać w Krakowie, nie oznacza, że nie zagrałbym w innym polskim klubie. Nie skończyłem jeszcze z hokejem i jeszcze raz zapewniam, że do nowego sezonu będę gotowy w stu procentach i jak zawsze dam z siebie wszystko.


A gdyby tak pojawiła się możliwość gry w polskiej reprezentacji? Przepisy IIHF mówią wyraźnie, że potrzebne do tego są dwa lata w PHL, a Ty ten wymóg spełniasz…


- Nigdy nie dostałem takiej propozycji i dlatego ciężko mi się wypowiadać na ten temat. Myślę jednak, że Polska ma dużo swoich utalentowanych graczy i to oni w pierwszej kolejności powinni być brani pod uwagę jako kandydaci do gry w narodowych barwach.Rozmawiał: Łukasz Sikora

Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się o hokeju!
Shoutbox
 • Paskal79: Sawicki ciekawa opcja .... zależy jak się ceni....?
 • Simonn23: Ja napisałem
 • Simonn23: Wywiad z Markiem Zietarą, stąd info
 • szarotekNT: Sawicki juz w gorach jest..Kapica wyladuje u Ziętary w Krakowie...tam ma dom,zona tam mieszka caly czas a syn chodzi do szkoly..za kase Kapicy mozna naprawde sprowadzic nietyzinkowego grajka...ale ja bym sie niezdziwil jakby soe ukázal artykol že zostaje w NT
 • Simonn23: Myślę że dla niego to będzie najlepsza opcja czyli powrót do Krakowa. Choć to raczej będzie wiązać się z brakiem walki o medale (chyba)
 • emeryt: a chłopaki z Sanoka czekajo...
 • emeryt: Biłas,Filipek,Florczak
 • szarotekNT: Eme mysle ze sa juz tez po slowie z Craxa przynajmniek Florczak i Bilas
 • emeryt: też tak myśle,łakome kąski,jeszcze młodzi a już doświadczeni,kadrowicze
 • emeryt: to okienko transferowe wybitnie na dobry piniondz dla ślizgaczy,towaru mało a popyt duży
 • Arma: Bo ostatecznie tylko paru grajków ma wiele ofert do wyboru, reszta dostaje jedną propozycję albo wcale i muszą brać co jest
 • Simonn23: W Mestis do wyboru do koloru
 • Simonn23: https://www.eliteprospects.com/player/395076/joni-airo
 • szarotekNT: Ja bym sie tez bardziej skupil na Ameryce Północnej...przyklady Sadlochy i Szčzerby pokazuje ze mozna tam za stosunkowo mala kase wylowic fajne perelki
 • Simonn23: https://youtu.be/AKDj6Ad2p7o?si=ggEPWL0CwJo5zTUt
 • AdaM1234: Podeśle ktoś link do strony gdzie zakupię bilety na sparing Słowacji z Polską, który odbędzie się w Zylinie?
 • Zaba: Pamiętajcie, zw w obronie musimy zachować jeszcze miejsce dla Kacpra Prokopiaka... Nawet jak będzie na początku popełniał błędy powinien się ogrywać i łapać jsk najwięcej minut. Widziałbym go w 3 obronie z jakimś doświadczonym obrońcą. Tak swego czasu ogrywaliśmy Piatka cz
 • omgKsu: https://www.ticketportal.sk/event/Pripravny-zapas-Slovensko-vs-Polsko
 • omgKsu: Tutaj masz , o ile cos zostało ;)
 • Simonn23: Zaba myślę, że sezon zasadniczy a szczególnie po drugiej rundzie(kwalifikacja do PP) to można, jak najbardziej
 • Zaba: Czy innych młodych naszych obrońców ustawiając ich w parze z Aleksiejewem czy Markiem Cholewą. Sławek Czerwik, który był jednym z najbardziej wysmiewanych (niestety) przez kibiców obrońców juz jako doświadczony obrońca przeszedł taka metamorfozę, że ocierał się o kadrę na koniec kariery
 • emeryt: ze starymi wygami grali też Kozak,śp. Szymon Urbańczyk i chyba Gabryś ,to dobra droga,występy tylko w 4 piątce przytłacza i zatrzymuje w rozwoju
 • Zaba: Nur jestem zwolennikiem ustawiania w 4 obronie dwóch najsłabszych obrońców. Choć ciągle liczę, że Milosz będzie grał na poziomie Patryka.
 • Luque: Ja tam bym się przyglądnął tym z u18 co grają w Polsce i dawał im szansę w PHL
 • Zaba: *nie jestem
 • emeryt: Luq ale oni chyba jeszcze fizycznie nie so gotowi
 • AgniechaNT: w przypadku Damiana decydujące będzie ile zaoferuje mu cracovia @szarotek
 • AgniechaNT: z krakowa do nas nie jedzie się już tak długo godzina z małym chaczykiem i jesteś
 • emeryt: problem z młodymi tez jest taki ze sponsor płaci chce wyników tu i teraz,raczej nie patrzy na ogrywanie młodych bo woli doswiadczonego który gwarantuje wynik...paradoksalnie im słabszy zespół czyt malo kasy tym wieksze szanse na ogrywanie młodych bo "ktoś musi grać a piniondza brak"
 • Luque: Eme jakoś w Czechach tak robią i taki np. Krzysiek Maciaś wystąpił w kilku spotkaniach w wieku 17 lat
 • Luque: A poziom dużo wyższy
 • AgniechaNT: a w zeszłym roku o tej porze zaoferowali mu tyle że nawet po tylu wspólnych pięknych chwilach skończyły się sentymenty
 • Andrzejek111: A tymczasem w Pardubicach 3-0
 • emeryt: Maciaś rodzynek,Czesi potrafo łowić talenty
 • Paskal79: Bo u nas to się wszystkiego boją,chodzi mi o Polskę zawszę się boją młodych dać do składu,chyba że muszą.....
 • AgniechaNT: także w przypadku Damiana zwyczajnie przemówią pieniądze @szarotek
 • Luque: Młody Majak niech się tam szkoli w Czechach, widać że to może być dobry obrońca
 • Simonn23: Pamiętam jak w grudniu byłem na Trzyniec - Sparta i w karnych strzelał chłopak z rocznika 2006
 • emeryt: Vzechoslowacja to chyba na ten moment jedynie słuszna droga
 • Paskal79: U nas był Janek i nie zawszę grał a ograny i dobry chłopak, może teraz nie będzie taniej presji bo zdobyli majatra,to może kilku młodych dostanie więcej szans,a tych co wymieniłeś eme to tylko Gabryś to etatowy elsrraligiwiec,ale on miał serducho i poświęcał się Kozak grał gdy Unia miała pakę i miał ciężko zaistnieć..... choć warunki super i prawy kij
 • Arma: Unii nic nie zmieni jeden czy dwóch młodych w składzie, to nie jest tak że jeden czy drugi sam przegra mecz a niech łapią doświadczenie. Przy dobrym trenerze będą się błyskawicznie rozwijać, o ile tylko głowa nadązy i będą chęci by się uczyć
 • Luque: Popatrzcie na Kacpra Maciasia... grał a nie otwierał boks i dzisiaj jest już w innym miejscu
 • Paskal79: Powini wprowadzić takie coś że w 4 atakach grają sami młodzi typu 18-20lat i z góry powinni mieć określoną wypłatę by nie było przebijania i sztucznego zawyżania kontraktów, jakąś średnia może 3-4 tys, może Max 5
 • Arma: Jak w czwartej piątce śmigają 32 latkowie kosztem młodych to jest spory problem
 • Luque: Paskalu pytanie czy trenerzy będą wypuszczać taki 4 atak...
 • Paskal79: Dam wam przykład Może nie którzy pamiętają jak młody Tomek Piątek wchodził do drużyny Sidora, chłopak chciał walczył i sam mocno trenował,a i Sidor nie był jego zwolennikiem, ale ciężka praca został potem jednym z podstawowych obrońców w Uni i reprezentacji
 • Paskal79: Lugue przymus z centrali i wszyscy by mięli takie piątki więc sprawiedliwie,tak jak teraz z młodzieżą że muszą być dwóch,a jak nie grają to kary pieniężne czy inne ,lub jakieś bonusy....
 • Paskal79: Takie Jake w ekstraklasie jak nie grają młodzieżowcy określoną ilość minut to kluby płacą duże kary a kto ma ich na więcej dostaje za to kasę na koniec sezonu, powiecie że PZPN to nie PZHL i kasy u nas nie ma,ale coś podobnego zrobić....
 • Luque: Paskalu tu związek powinien znaleźć sponsora/sponsorów którzy by sfinansowali takie nagrody dla klubów i np. byłyby takie które mogłyby być tym zainteresowane
 • Paskal79: No ja wiem , dało by się to ogarnąć ,ale u nas w hokeju to bieda niestety.....
 • Paskal79: W takim przypadku taki Sanok mógłby dostać duża kasę....bo ogrywają młodych....
 • Paskal79: Jak kogoś stać tak jak Raków w piłkę bo mają zapłacić chyba ok 400 tys , choć mogę się mylić a taki górnik dostanie no nie pamiętam pewnie ok 300-400 tys za młodych, a Ci co wygrają to pewnie oke500-700 tyś może mniej bo nie pamiętam ile dokładnie ,ale można to sprawdzić....
 • Paskal79: Wiadomo piłka to nie hokej,ale trzeba coś z tym zrobić bo za5-10 lat nie będzie kim grać w reprezentacji,chyba że podciągami z za Oceanu i
 • Paskal79: Chyba w Norwegii w ekstraklasie w hokeju są limity płacowe dla młodych grajków co grają w seniorach,by nie było przeginania płacy, można by to jakoś przenieść do nas...
 • KubaKSU: Brawo Heiki ! :) ciekawe kto jutro ;P ?
 • unista55: Brawo Heineken :)
 • Luque: Jaromersky i Jaśkiewicz oficjalnie odchodzą z GKSu Tychy
 • Paskal79: Przecież to było już kilka dni temu że podpiszę.....
 • Paskal79: Lugue u wase strasznie czystki,chyba będzie Tychy Suomi w nazwie....
 • KubaKSU: Dziś jest oficjalnie i tego się trzymajmy;)
 • Paskal79: Trener to podstawa.....
 • Luque: Paskal sam jestem ciekaw kto będzie grał w GKSie w przyszłym sezonie
 • Polaczek1: Kase macie to pewnie jedna mocna polska piątka w ataku Komora Łyżka i Aron ? W kolejnej Vitanen Turkin i Olaf. A resztę ściągnie pewnie Kołcz od siebie i w 4 upcha limit Polaków
 • PanFan1: Kto jeszcze nie widział tej widowiskowej interwencji Bobrovskiego, ten niech nacieszy oczy ;)

  https://youtu.be/vGHEqwyFrRU?si=moVL3On753_Qi-Jy
 • omgKsu: Super że zatrzymaliśmy TOPowych 🇫🇮 , wszak sąsiedzi zza miedzy robili podchody :)
 • Polaczek1: Na papierze juz Ci to mowie Luq będziecie mocni. Tylko pytanie czy będzie chemia i zalotnik to poukłada.
 • Luque: Polaczek jaki Olaf?
 • BOBEK: omgKsu:

  ty jesteś z zarządu Unii ? ze wiesz o podchodach Tyskich ????
 • narut: I Włosi mają problem z Korea Południową w towarzyskim meczu, póty co 3-2 dla Koreii, natomiast Francja prowadzi po I tercji ze Słowenią choć z gry lepiej się prezentują Słoweńcy..Francuzi natomiast szybko wykorzystali przewagę, bez zabawy zbytniej w rozgrywania krążka..
 • Prawdziwy Kibic Unii: Bobek ta informacja byla o Radka ze tak bylo wobec naszych Fin i Katowickich wiec omg nie jest podejrzany :)
 • 6908TB: Nitra 1:1. Kibicuje z kubkiem klubowym Nitry z zeszłego roku, niech tworzą historię.
 • narut: obrona Bobrovskiego - coś niesamowitego, on jeszcze tyłem ten krążek obronił.. niesamowite..
 • BOBEK: on nie pytał o zawodników tylko jak sie kobitom mieszka w Polsce to też sprawdzona info chce zone sprowadzić
 • narut: surrealizm.. na pełnej...
 • Prawdziwy Kibic Unii: Bobek …masz racje 🤥
 • BOBEK: na tą chwile Tychy w przyszłym sezonie na poziomie Sanoka bez urazy
 • omgKsu: Panie Bobku przepraszam że uraziłem .
  Jestem sponsorem Unii lecz nie jestem w jej zarządzie.

  Pozdrawiam
 • Prawdziwy Kibic Unii: Podchody pod Ahopelto rozpoczely sie w lutym Bobku i moja informacja jest 100% rozmawialismy wiec utnijmy ta dyskusje
 • Prawdziwy Kibic Unii: Tak samo bylo z Valtolą
 • PanFan1: Fajna czterdziestka siódemka Jets-òw za dosłownie parę jurkòw
 • PanFan1: https://www.muziker.pl/winnipeg-jets-nhl-47-sure-shot-snapback-navy
 • 6908TB: Nitra mistrzem z 8. miejsca po sezonie zasadniczym
 • omgKsu: Czyli jednak nieprzepraszam :)
  Sezon ogórkowy w pełni 😁

  Fanie fajna czapa , wolałbym coś w barwach Toronto :)
 • omgKsu: Magnitogorsk wygrał KHL .
 • Paskal79: Potwierdzam to co piszę OMGksu były podchody trenera Tychy pod naszych Finów....
 • PanFan1: Capsi za 7 dyszek
 • PanFan1: https://www.muziker.pl/washington-capitals-nhl-47-mvp-branson-navy-blue
 • PanFan1: Maple Leafs trochę droższe
 • PanFan1: Muziker. pl fajna stronka
 • PanFan1: Bluzy hokejowe POLSKA na eBay
 • PanFan1: https://www.ebay.co.uk/itm/185821043788?mkcid=16&mkevt=1&mkrid=711-127632-2357-0&ssspo=DJq1sl0WSA6&sssrc=4429486&ssuid=MvYB1mP6Tri&var=&widget_ver=artemis&media=COPY
 • PanFan1: https://www.ebay.co.uk/itm/184198679833?mkcid=16&mkevt=1&mkrid=711-127632-2357-0&ssspo=DJq1sl0WSA6&sssrc=4429486&ssuid=MvYB1mP6Tri&var=&widget_ver=artemis&media=COPY
 • PanFan1: ... i jeszcze taka
 • PanFan1: 👇
  https://www.ebay.co.uk/itm/266772264778?mkcid=16&mkevt=1&mkrid=711-127632-2357-0&ssspo=MvYB1mP6Tri&sssrc=4429486&ssuid=MvYB1mP6Tri&var=&widget_ver=artemis&media=COPY
 • omgKsu: Fajna strona Fanie , niewidziałem jej jeszcze.
  Póki co mamy przyjemnośc w Osw chodzic w czapkach z napisem Mistrz Polski :)
 • BOBEK: ok mój błąd
 • omgKsu: Pytanie co teraz ? 🙃
 • Prawdziwy Kibic Unii: Omg jak to co po slowiansku wysle kolega karton ulubionej substancji na adres klubu Mistrza Polski z dopiskiem dla Omg przepraszam i po temacie 🤓
 • omgKsu: Uważam pomysł kolegi za znakomity :)
  A tak na serio to zróbmy tak jak pisze pewien szanowny użytkownik tego portalu :
  "Miłujmy sie" 😁

  Dobrej nocy.
  Pozdrawiam
 • BOBEK: Dobranoc
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2024 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe