PHL 2022/23: Obsada sędziowska. Ukraińcy poprowadzą mecze ligowe
Poznaliśmy arbitrów, którzy poprowadzą sześć najbliższych kolejek Polskiej Hokej Ligi w sezonie 2022/23. W połowie października dwa mecze poprowadzą sędziowie z Ukrainy. Jak wygląda cała rozpiska?
Po raz pierwszy mecze Polskiej Hokej Ligi poprowadzą sędziowie z Ukrainy. W ramach 12. kolejki mecz Zagłębia Sosnowiec z Comarch Cracovią obok Pawła Kosidły poprowadzi także ukraiński sędzia główny Andrij Kicza a na linii pomagać im będą ukrainiec Serhij Charaberiusz i Michał Żak. W 13. kolejce sędziowie ze wschodu będą współprowadzić mecz GKS-u Katowice z GKS-em Tychy.
- Sędziowie z Ukrainy uczestniczyli w szkoleniu dla sędziów PHL oraz MHL, zaliczyli egzaminy sprawnościowe oraz teoretyczne i w ramach współpracy oraz na zaproszenie Polskiego Związku Hokeja na Lodzie poprowadzą gościnnie spotkania w PHL w sezonie 2022/2023 - informował ostatnio Wydział Szkolenia Sędziów.
8. kolejka PHL (30.09.2022):
Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice
Sędziują: Michał Baca, Mateusz Bucki (główni) - Artur Hyliński, Sebastian Iwaniak (liniowi). Obserwator: Marek Ostrowski.
Re-Plast Unia Oświęcim - Marma Ciarko STS Sanok
Sędziują: Przemysław Gabryszak, Paweł Breske (główni) - Wojciech Moszczyński, Michał Gerne (liniowi). Obserwator: Waldemar Kupiec.
JKH GKS Jastrzębie - KH Energa Toruń
Sędziują: Tomasz Radzik, Mateusz Niżnik (główni) - Dariusz Pobożniak, Mateusz Kucharewicz (liniowi). Obserwator: Leszek Kubiszewski.
GKS Tychy - Comarch Cracovia
Sędziują: Patryk Kasprzyk, Krzysztof Kozłowski (główni) - Maciej Byczkowski, Grzegorz Cytawa (liniowi). Obserwator: Zbigniew Wolas.
9. kolejka PHL (02.10.2022):
KH Energa Toruń - GKS Tychy
Sędziują: Robert Długi, Mateusz Niżnik (główni) - Maciej Byczkowski, Igor Dzięciołowski (liniowi). Obserwator: Włodzimierz Marczuk.
Marma Ciarko STS Sanok - JKH GKS Jastrzębie
Sędziują: Paweł Kosidło, Sebastian Kryś (główni) - Sławomir Szachniewicz, Michał Gerne (liniowi). Obserwator: Jacek Rokicki.
Zagłębie Sosnowiec - Re-Plast Unia Oświęcim
Sędziują: Patryk Pyrskała, Mateusz Krzywda (główni) - Andrzej Nenko, Mateusz Kucharewicz (liniowi). Obserwator: Leszek Kubiszewski.
Tauron Podhale Nowy Targ - GKS Katowice
Sędziują: Tomasz Radzik, Rafał Noworyta (główni) - Jacek Szutta, Maciej Waluszek (liniowi). Obserwator: Przemysław Kępa.
10. kolejka PHL (07.10.2022):
Tauron Podhale Nowy Targ - Re-Plast Unia Oświęcim
Sędziują: Marcin Polak, Krzysztof Kozłowski (główni) - Wojciech Czech, Michał Żak (liniowi). Obserwator: Marek Ostrowski.
Zagłębie Sosnowiec - JKH GKS Jastrzębie
Sędziują: Rafał Noworyta, Przemysław Gabryszak (główni) - Michał Gerne, Wojciech Moszczyński (liniowi). Obserwator: Grzegorz Dzięciołowski.
Marma Ciarko STS Sanok - KH Energa Toruń
Sędziują: Mateusz Bucki, Michał Baca (główni) - Artur Hyliński, Sebastian Iwaniak (liniowi). Obserwator: Waldemar Kupiec.
Comarch Cracovia - KH Energa Toruń
przełożony
11. kolejka PHL (09.10.2022)
Comarch Cracovia - Marma Ciarko STS Sanok
Sędziują: Robert Długi, Mateusz Niżnik (główni) - Andrzej Nenko, Maciej Waluszek (liniowi). Obserwator: Jacek Rokicki.
GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec
Sędziują: Tomasz Radzik, Sebastian Kryś (główni) - Maciej Byczkowski, Grzegorz Cytawa (liniowi). Obserwator: Krzysztof Karaś.
Tauron Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie
Sędziują: Patryk Pyrskała, Mateusz Krzywda (główni) - Dariusz Pobożniak, Mateusz Kucharewicz (liniowi). Obserwator: Przemysław Kępa.
Re-Plast Unia Oświęcim - GKS Katowice
Sędziują: Patryk Kasprzyk, Paweł Kosidło (główni) - Sławomir Szachniewicz, Wojciech Moszczyński (liniowi). Obserwator: Zbigniew Wolas.
12. kolejka PHL (14.10.2022)
GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie
Sędziują: Bartosz Kaczmarek, Mateusz Krzywad (główni) - Dariusz Pobożniak, Mateusz Kucharewicz (liniowi). Obserwator: Waldemar Kupiec.
Tauron Podhale Nowy Targ - GKS Tychy
Sędziują: Michał Baca, Rafał Noworyta (główni) - Artur Hyliński, Sebastian Iwaniak (liniowi). Obserwator: Zbigniew Wolas.
Zagłębie Sosnowiec - Comarch Cracovia
Sędziują: Andrij Kicza, Paweł Kosidło (główni) - Serhij Charaberiusz, Michał Żak (liniowi). Obserwator: Włodzimierz Marczuk.
Marma Ciarko STS Sanok - KH Energa Toruń
Sędziują: Paweł Breske, Patryk Pyrskała (główni) - Maciej Waluszek, Jacek Szutta (liniowi). Obserwator: Marek Ostrowski.
13. kolejka PHL (16.10.2022)
Tauron Podhale Nowy Targ - Comarch Cracovia
Sędziują: Sebastian Kryś, Przemysław Gabryszak (główni) - Igor Dzięciołowski, Michał Gerne (liniowi). Obserwator: Tomasz Przyborowski.
KH Energa Toruń - Zagłębie Sosnowiec
Sędziują: Tomasz Radzik, Mateusz Bucki (główni) - Maciej Byczkowski, Grzegorz Cytawa (liniowi). Obserwator: Maciej Pachucki
GKS Katowice - GKS Tychy
Sędziują: Andrij Kicza, Krzysztof Kozłowski (główni) - Serhij Charaberiusz, Wojciech Czech (liniowi). Obserwator: Grzegorz Porzycki.
JKH GKS Jastrzębie - Re-Plast Unia Oświęcim
Sędziują: Robert Długi, Marcin Polak (główni) - Sławomir Szachniewicz, Wojciech Moszczyński (liniowi). Obserwator: Leszek Kubiszewski.
Komentarze