Hokej.net Logo

Podatek od Ligi Mistrzów

Podatek od Ligi Mistrzów

Za JKH GKS-em Jastrzębie dwie rundy Polskiej Hokej Ligi. Ekipy znad czeskiej granicy po raz pierwszy od 2016 nie zobaczymy w Turnieju Finałowym Pucharu Polski. Trener Róbert Kaláber o kulisach ostatnich tygodni w ekipie JKH porozmawiał z oficjalną stroną klubu.

Nie od dziś wiadomo, że łaska kibica na pstrym koniu jeździ. Trzy tygodnie temu po Superpucharze Polski był pan zwycięzcą, a Tom Coolen - pokonanym. Nie minął nawet miesiąc i nie da się bez uśmiechu pożałowania nie poczytać komentarzy dotyczących braku awansu JKH GKS Jastrzębie do finałów Pucharu Polski.


Róbert Kaláber, trener JKH: - To akurat nie jest dla mnie problemem, ponieważ komentarzy... nie czytam. Mnie interesuje tylko i wyłącznie moja drużyna. Wspólnie sięgnęliśmy po Superpuchar Polski, natomiast do finałów Pucharu Polski nie udało nam się awansować. Nie osiągnęliśmy zatem celu zakładanego na tę część ligowego sezonu. Jednak taki jest urok sportu. Nie da się wygrać wszystkiego. Ekstraliga jest nadzwyczaj wyrównana, a w walce o kwalifikację do turnieju w Bytomiu liczyło się sześć zespołów. Powodów, za sprawą których nie znaleźliśmy się w czwórce, jest kilka. Nie ma jednak co płakać nad rozlanym mlekiem. Żałujemy, ale musimy pracować dalej. Przed nami następne mecze i kolejne cele do zdobycia.


No właśnie, czy kibice JKH GKS Jastrzębie powinni bardzo przejmować się brakiem awansu do turnieju o Puchar Polski? Przecież każdy wie, jak wyglądał październikowy terminarz. Start w Lidze Mistrzów, a ponadto w kluczowym momencie zabrakło panu trzech czołowych obrońców.


– Odpowiem na to pytanie dwojako, najpierw skupiając się na naszym zespole, a następnie ujmując ten problem bardziej ogólnie. Na pewno nie pomógł nam turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich. Wiązały się z nim dwa zgrupowania, w których wzięli udział najlepsi polscy gracze JKH GKS Jastrzębie. W Bratysławie wystąpiło na lodzie pięciu naszych hokeistów. Następnie wróciliśmy do Polski i od razu czekały na nas cztery mecze w Lidze Mistrzów. Potem trzeba było walczyć o ligowe punkty i Superpuchar Polski. Przez dwa miesiące chłopcy nie mieli dnia wolnego od hokeja. To są normalni ludzie, a nie automaty, które można zaprogramować. Mają swoje siły i określoną psychiczną wytrzymałość. Pracowaliśmy nad regeneracją organizmów i akurat w kwestiach fizycznych dawaliśmy sobie radę. Niewiele jednak dało się zrobić „z głowami”. Meczów o stawkę było po prostu za dużo. Zawodnicy nie mieli już skąd „czerpać emocji”.


Czyli nie jest tak, że zawiodło przygotowanie fizyczne?


– Nie. Proszę sobie wyobrazić taki kołowrotek przez dwa miesiące. Po meczu idzie pan do domu, ale nie ma czasu dla rodziny, bo musi iść spać i z rana znów biegnie na lodowisko. Rozjazd, analiza wideo, mecz. Kolacja, spanie, lodowisko, analiza wideo, mecz. I tak bez jednego dnia odpoczynku od hokeja. Chłopcy po prostu nie mieli przez ten czas momentu na normalne, rodzinne życie. Powtórzę, że to są normalni ludzie, a nie maszyny. Zabrakło nam czasu na „poukładanie głów”. Tymczasem żaden z naszych rywali ani myślał nam odpuszczać. Wręcz przeciwnie – każdy chciał jak najlepiej zaprezentować się na tle mistrza Polski. To jest oczywiście bardzo zdrowa rywalizacja i niezmiernie cieszy mnie taka mobilizacja, ponieważ jest ona „solą sportu”. Ostatecznie zabrakło nam tego jednego punktu do awansu, co nas rzecz jasna martwi. Nie będziemy jednak tragizować. Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo. Jednak podsumowując pół-żartem - gdybyśmy wygrali Puchar Polski po raz kolejny, to chyba wszyscy mieliby już nas powyżej uszu (śmiech).


Zapewne wielu kibiców zdziwi się deklaracją, że mimo wszystko nie chodziło o zmęczenie fizyczne, a bardziej o kwestie mentalne. Tymczasem faktem jest, iż ostatnio "siadaliśmy" w trzecich tercjach. Wnioski nasuwały się same...


– To nie działa w ten sposób. Każdy nasz problem jest elementem większej całości. Gdy na początku sezonu wygrywaliśmy, a ja nie wyrażałem pełnego zadowolenia ze stylu zwycięstwa, zawodnicy byli zdziwieni. Chodziło tu między innymi o mecze z Ciarko STS Sanok i Frisk Asker, gdzie prowadziliśmy wysoko, a potem „podawaliśmy rywalom tlen”. Niestety, niektórzy nasi obcokrajowcy zaczynali w momentach wysokiego prowadzenia poszukiwać indywidualnych rozwiązań i to kończyło się stratami bramek. Wówczas chłopcy nie rozumieli, dlaczego mimo zwycięstw narzekam. Teraz jednak już wiedzą, o co mi chodziło. Koncentrację należy zachować do ostatniej syreny. Nie da się wygrać meczu, jeśli utrzymuje się ją tylko przez jedną tercję. Tu jednak znów wracamy do kwestii mentalnych. Każdy kolejny mecz wiązał się z określoną presją. Nie da się tak żyć przez dwa miesiące bez dnia przerwy.


A może po prostu tych meczów znów było za dużo? PZHL dołożył piątą rundę i znów musimy gonić terminarz.


– Fakt, że spotkań jest sporo, ale... obecnie tylko dla nas, ponieważ graliśmy w Lidze Mistrzów. Myślę, że pięć rund nie jest problemem. W mojej opinii brakuje nam jednej dobrej drużyny w ekstralidze, aby kolejki były pełne. Efektem nieparzystej ilości ekip jest właśnie rozegranie piątej rundy. Powtórzę, że zmęczenie nadmierną liczbą spotkań dotyczyło głównie nas z uwagi na europejskie puchary. Inni nie mieli tego problemu.


Dlaczego zatem akurat trzecie tercje nam nie wychodziły?


– Obecnie był to problem ostatnich części meczu, ale proszę zwrócić uwagę, że wcześniej zdarzały nam się spotkania, w których nie wychodziły nam pierwsze lub drugie partie. W pojedynkach z Unią Oświęcim, Sanokiem, Cracovią czy Katowicami traciliśmy seriami po trzy gole w trakcie jednej tercji i nie zawsze była to trzecia odsłona. Problem zatem był nieco szerszy. Odnosząc się do wtorkowego, decydującego meczu w Krakowie trzeba zauważyć, że po drugiej części mało kto wierzył, iż „Pasy” zdołają jeszcze wrócić do gry. Tymczasem najpierw zostawiliśmy za dużo miejsca Damianowi Kapicy, a następnie straciliśmy gola po strzale z niebieskiej. Ostatni gol był już efektem walki o wyrównanie, a zatem to nieco inna kategoria straty. Dodam, że sprawa słabszych trzecich tercji to między innymi efekt sytuacji, w której z pięciu najlepszych obrońców w końcówce października wypadło nam trzech...


Bo do kontuzjowanych Mateusza Bryka i Mārisa Jassa doszedł jeszcze z powodów osobistych potrafiący grać ofensywnie Ēriks Ševčenko.


– Faktem jest, że staraliśmy się uzupełnić ten brak, ale siłą rzeczy zastępcy trzech tak ważnych ogniw w zespole nie są w stanie z dnia na dzień stać się liderami drużyny w defensywie. Chłopcy starali się brać na siebie zadania kolegów, ale doświadczenia nie nadrobi się w tydzień. To oczywiście był dla nas poważny problem, ale nie chciałbym na ten aspekt „zrzucać odpowiedzialności” za brak awansu do Pucharu Polski. Przecież w innych zespołach też zdarzają się kontuzje, którą są niezbywalną częścią hokeja. Dodam jedynie, że w przypadku Mateusza Bryka uraz wynikał nie z kontaktu z rywalem, ale przeciążenia kolana. Mateusz bardzo dobrze zagrał w Bratysławie i nie oszczędzał się w Lidze Mistrzów oraz w rozgrywkach ligowych. On też nie jest maszyną.


Wspomniał pan, że kontuzje w drużynie trapiły nie tylko nasz sztab szkoleniowy. Skoro już mówimy o innych, to może kibice powinni też zwrócić uwagę, że spośród uczestników CHL nie tylko JKH GKS Jastrzębie nie jest liderem tabeli krajowych rozgrywek.


– Jeśli ktoś śledzi rozgrywki ligowe w Europie, to ma zapewne tego świadomość. Nasi przeciwnicy z fazy grupowej nie zajmują wyższej lokaty niż czwarta. Dotyczy to zarówno ekip z ICEHL, jak i Frisk Asker. Jeszcze gorzej wygląda sytuacja z duńskim Rungsted czy KAC Klagenfurt, które są na ósmych miejscach. Nie chcę już nawet wspominać o Sparcie Praga, a przecież Czesi po meczu z Bremerhaven przegrali w lidze osiem razy z rzędu! Oczywiście nie jest tak, że udział w europejskich pucharach z automatu oznacza słabszą grę na krajowym podwórku, jednak warto dostrzec, że ten „podatek od Ligi Mistrzów” dotyczy wielu zespołów. Nie tylko nas.


Nie wspominaliśmy jeszcze o kwestiach sędziowskich. Po spotkaniu w Sanoku nie ukrywał pan gorzkich słów, w związku z czym w komentarzach (których pan nie czyta) od razu pojawiły się opinie, że „Jastrzębie obwinia arbitrów” o swoje porażki.


– Bądźmy poważni. Nikt z nas nie powiedział przecież, że „przez sędziów nie awansowaliśmy do Pucharu Polski”. Natomiast na postawę arbitrów w Sanoku narzekali wszyscy. Kibice gospodarzy wychodzili z lodowiska szczęśliwi z wygranej, ale pracę rozjemców oceniali bardzo negatywnie. Kolega Marek Ziętara też wyrażał krytykę. Moje słowa po tym świetnym, emocjonującym widowisku dotyczyły nie tego, że przegraliśmy „przez sędziów”. Problem leżał gdzie indziej - w braku konsekwencji. W trzeciej tercji karano przewinienia, których nie gwizdano w pierwszej. Jak mam mówić zawodnikom, co mają robić, jeśli ta sama czynność powoduje różne rezultaty? Chciałbym zauważyć, że w Lidze Mistrzów kary podyktowane przeciw nam można było liczyć na palcach jednej ręki, a w polskiej ekstralidze jesteśmy najbardziej karanym zespołem. W PHL w 90% przypadków trzeba upaść na lód, żeby sędzia zareagował. A ja nie mam zamiaru uczyć moich zawodników takiego „pływania”. Dlatego bardzo cieszy mnie to, że niebawem z inicjatywy prezesa Minkiny dojdzie do spotkana ze środowiskiem sędziowskim.


Liczy pan na pozytywne rezultaty tego zebrania?


– Chciałbym, aby takowe były, jednak obawiam się, iż sędziowie nie będą chcieli zrozumieć naszych argumentów. Proszę mi wierzyć, że ja zdaję sobie sprawę, iż arbitrzy są tacy, jak zawodnicy i trenerzy - jedni lepsi, drudzy słabsi. Jestem jednak przekonany, że znają się na swojej robocie, ponieważ w przypadku meczów transmitowanych w telewizji nie popełniają tak wielkich błędów. Wiem, że sędziowie narzekają na brak szkoleń i myślę, że w tej kwestii należy coś zrobić, aby wyjść z tego „zaklętego kręgu”. Sędzia jest główną postacią rozgrywek ligowych i to on tworzy poziom całej ligi. Można zatrudnić najlepszych trenerów i zawodników, ale wszystko to będzie nieważne, jeśli arbitrzy nie będą utrzymywali wysokiego poziomu.


Na koniec wróćmy jeszcze do naszej szatni. Zwykle w okolicach listopada weryfikowaliście stan kadry. Czy niebawem możemy spodziewać się jakichś personalnych decyzji?


– W tej rozmowie wyliczyliśmy wszystkie przyczyny braku awansu JKH GKS Jastrzębie do finałów Pucharu Polski. Mamy już za sobą spotkanie z zarządem klubu, w trakcie którego na spokojnie przeanalizowaliśmy sytuację. Nie jest wielką tajemnicą, że prezesi nie są zadowoleni. Ich celem jest pozyskiwanie przychylności sponsorów, którym zależy na naszym sukcesie. Pewne rozwiązania już się nasuwają, jednakże postanowiliśmy dać sobie jeszcze miesiąc czasu. 5 grudnia zakończy się trzecia runda fazy zasadniczej i wówczas zapadną określone decyzje. Wtedy też będziemy wiedzieć, na ile „zamieszała” nam Liga Mistrzów. Martwi mnie postawa nie tych zawodników, których pozyskaliśmy latem, co kilku chłopaków z mistrzowskiego składu z poprzednich rozgrywek. Wystarczy spojrzeć na Martina Kasperlika, który stara się jak może, ale gołym okiem widzimy, że obecnie nie jest to ten „Kaspi”, co kiedyś. Dodam, że nie mamy zamiaru czynić gwałtownych i nerwowych ruchów. Każda decyzja będzie efektem długiego namysłu.


Teraz celem musi być wobec tego jak najwyższa pozycja przed fazą play-off. Rozumiem, że to jest obecnie główny cel?


– Tak. Mamy teraz więcej czasu na solidne przygotowanie się do walki o medale. Będziemy kroczyć od meczu do meczu, a celem zawsze będzie zwycięstwo. Chcemy przystąpić do tej rywalizacji z możliwie najwyższej lokaty.mg / jkh.pl


Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się!
Shoutbox
 • covid19: drużyna która chce zdobyć mistrza musi być na tyle profi
 • Hasek64: GKS KATOWICE!!!
  Lidera mamy, szybko nie oddamy!
 • LukaszOsw: Hasek, no np za 3 dni ;)
 • hubal: w piątek gramy z liderem i też damy rady , Jezior obiecał :)
 • Hokejowy1964: Hasek mecz jeszcze trwa....nie bądź taki wyrywany. Męki dziś straszne.
 • Hokejowy1964: Wyrywny
 • LukaszOsw: Do końca rundy jeszcze pewnie przetasowań będzie sporo. Na tym polega piękno hokeja i równa liga
 • rober03: Hokejowy od początku naszego meczu z Cracovią uaktywnili się znawcy tematu z wiadomych klubów. Znaczy co równacie poiomem w dół? Nie to wasz normalny poziom widzicie wady kibiców innych drużyn a siebie wybielacie. Dziecinada
 • Hokejowy1964: rober03 po gościnnych Występach Waszej hordy w Bytomiu nikt nie jest w stanie dWas się równać.
 • Luque: Naciś Sosno Naciś ;) 2-3
 • rober03: Jasne . Za to Tyscy kibice ve ostatnim meczu z nami pełny Wersal. Zero obiektywizmu żałośni jesteście. Nie bronię naszych ale nie taką horde by u was skompletował
 • Hokejowy1964: Takiej nienawiści i szowinizmu jaki jest u Was nie ma na żadnym innym polskim lodowisku.Czy Ci się to podoba czy nie tak to wygląda.
 • rober03: Mamy oszołomów zgadza się. U was jest ich mniej na lodo bo z racji wielkość miasta mieli wybór i poszli w stronę piłki a tych [****]i nic nie przebije
 • Tellqvist>: 64 zmień już płytę żenujące się to robi.
 • rober03: Telu niektórzy nie odpuszczą
 • Tellqvist>: Płaczesz jak mały kaziu jedno i to samo naprawde jestem tu długo ale takiego g.n.o.j.u tu nie było dawno.
 • Hokejowy1964: Tel nie czytaj ,nie musisz. Gnój tu jest od lat robiony przez oświęcimskich a jak się inni kibice pojawili to Tobie hipokryto to przeszkadza. Dejże chłopie spokój z tym wywodami...
 • Hokejowy1964: rober03 masz rację , kibole z piłki jak najdalej od hokeja powinni być niezależnie z jakich klubów. Wolę mniej kibiców ale hokejowych niż tłum z piłki. Nie ten mental.
 • Hasek64: GKS katowice
 • rober03: Hokejowy nie raz na mnie pluto i wyzywano na lodo w Katowicach jeszcze za czasów Hortexu nie ma idealnych kibiców i skończmy się licytować. A jak jeszcze raz napiszesz o Bytomiu to uznam że ta dyskusja naprawdę nie ma sensu
 • Unikatowy99: Hasek64 gratulacje nie martwi Cię styl w jaki GKS wygrał dzisiejszy mecz?
 • born-for-unia: Cracovia w 10 minut pokazała, że nie mamy szans. Plus za walkę do samego końca. Musiał się trochę Rudolf zdziwić
 • Hasek64: Mecze z zagłębiem zawsze są trudne. Styl nie zbyt piękny, ale liczą się punkty. W dodatku dalej bez Pasiuta i tego nowego z trudnym nazwiskiem :D obcokrajowcy słabiej niż zwykle, niepotrzebne kary murraya, ale liczę że to odpoczynek przed ciężkim piątkiem
 • Unikatowy99: Coś czuje że Ruchaczek znowu wszystkich wyrucha.
 • hubal: chleb po dychę to jest ruchanie
 • Unikatowy99: hubal dali Ciemnocie kasę ciemnota ich wybrała więc mamy teraz wszyscy.
 • Unikatowy99: Podobno na rynku gastronomicznym jest już taka padaka że browary wycofały się z kegów 50 L
  i są dostępne tylko 30L
 • PEL52: hubal,nie przesadzaj chleb za dyche! przciez chleb kosztuje 9,99
 • redgar: chyba spadamy na 3 miejsce coś czuje
 • PEL52: redgar,chyba masz Covida i niemasz wechu,na jakie 3 miejsce
 • PEL52: W piatek spinany poslady i 2 punkty ninimum,wiara czyni cuda
 • Hasek64: Drogie macie te piekarnie :D polecam samemu piec jak takie ceny :D mam dobry przepis na orkiszowy i gryczany z ziarnami jak co mogę podesłać przepis :D
 • redgar: Pel52 ile można po covidzie sie podnosić?
 • Karatajev: Chłopaki są w dołku fizycznym.. I to sporym.. Ale jak powiedział kapitan.. Najlepsza Unię w tym sezonie, to dopiero zobaczymy.. :)
 • Karatajev: W covida można wierzyć lub nie.. Ale Themar po chorobie miał 40% mniejsza wydolność organizmu, niż przed covidem.. Kilka tygodni musiało minąć, zanim wrócił do formy..
 • Hasek64: Karatajev już w zeszłym roku to słyszeliśmy :D szerbatow miał sam zdobyć mistrzostwo i takie tam :D co wyszło widzieliśmy
 • Karatajev: Ja pamiętam też jak niejaki Jaszyn u was zagrał.. Piekny mecz z Unią w play off.. Rzucanie mu szalika z trybun.. Ech była gwiazda.. Wyszło na to że jednego meczu.. :)
 • Hasek64: No jaszyn za bardzo polubił ceny wody ognistej w naszym kraju i na tym się skupił hehehe.
 • uniaosw: Tylko o której formie Themara mówisz bo oprócz hat tricka z Podhalem chłopa prawie nie widać a gra w pierwszej piątce
 • KubaKSU: Sanders i gra na 3 piątki odbiją się w PO..
 • Hokejowy1964: rober03 lżono mnie od najgorszych za czasów Dworów na Waszej hali i to na każdym meczu a trochę ich było. Wiesz Bytom to papierek lakmusowy- wtedy sporo ludzi zobaczyło te mecze i nawet tutaj pisali ludzie którzy na co dzień nie są aktywni że to była trzoda a już wywiad Ani Kozińskiej z Dudasem i bluzgi niebieskich pelerynek to już była kwintesencja zezwierzęcenia. Przy tym nasi kibice pokazali klasę. Domyślam się że Cię to bardzo boli jako normalnego kibica ale tak to wygląda na dziś.
 • malpiszon1946: hokejowy, a u Was na bukowej nie ma trzody? Niestety na każdym obiekcie powoli wkrada się atmosfera z piłkarskich obiektów. Nie bronie ani nie popieram tego, ale kwestia czasu jak i u Was to zawita. Załóżmy, że spotkamy się w play-off w tym roku - pełna hala, stan rywalizacji na styku i co wtedy? Wierzysz, że u Was będzie kulturalny doping? Na pewno nie obędzie się bez dużej ilości bluzgów. Nie chcę ruszać spiny, ale normalnie podyskutować
 • malpiszon1946: Czy to w Oświęcimiu, Tychach czy Katowicach można słyszeć pojedynczych alkusów krzyczących do zawodnika ty kur.. itp
 • Uniapany90: W Uni najgorszy gracz to Trandin i Glen
 • statys: W Oświęcimiu są takie alkusy, co to skutecznie wpływają na decyzję żeby jednak nie pójść na mecz.
 • Hokejowy1964: malpiszon1946 jasne że u nas też są bluzgi ale jest ich zdecydowanie mniej. U nas bardziej dopingują naszych a mniej się skupiają na przeciwniku. Na ostatnim naszym meczu u Was był jakiś psychopata który przez połowę meczu bluzgał na Johnego. Jakim trzeba być [****] żeby zamiast kibicować swoim lżyć pół meczu przeciwnika ?Nie ma u nas takich sytuacji. Wiem że u Was normalnym ludziom to przeszkadza, tutaj też o tym piszą. Tych patusów u Was dużo na trybunach.
 • Luque: Hokejowy co do atakowania zawodników to lepiej zamilcz, bo to co było na jednym z meczów Katowice-Tychy obrazuje mi tą wysoką kulturę na trybunach Satelity...
 • malpiszon1946: No tak luqu właśnie o tym mówię, że ma to miejsce wszędzie. Nie bronie swoich, bo u nas zawsze znajdą się jakieś łby co niszczą opinie o kibicach Unii, ale bez przesady... tak jest wszędzie. Tychy, Oświęcim, Katowice. Piłkarska atmosfera udziela się wszędzie, niestety
 • malpiszon1946: A ta sytuacja z PP ten wywiad z Dudaszem, to na własne życzenie Pani redaktor, która chyba nie grzeszy inteligencją wybierając takie miejsce. Co nie zmienia faktu, że zachowanie kibiców wiocha
 • malpiszon1946: Szanujmy to co mamy, bo z roku na rok kibiców na trybunach coraz mniej :/
 • Luque: Malpiszon tylko, że tam kibole z Kato (a w zasadzie małpy cyrkowe) zaatakowali boks zawodników i potrzebna była ochrona zawodników.. w sumie koło komentatorów też trzeba było ich postawić
 • Luque: A jak Nasi gola strzelili i sobie gratulacje składali blisko bandy to już nie raz małpy chciały ich rozszarpać..
 • malpiszon1946: No nasi też się nie popisali rozwalając plekse na PP w boksie cracovii. Swoją drogą słabo to zrobili na lodowisku w Bytomiu, że trybuny są bezpośrednio za boksem i ten dostęp jest taki łatwy
 • malpiszon1946: No bo tam też przychodzą piłkarscy kibole i dają upust emocji... Z nami też kiedyś wyskoczyli do Przygodzkiego na meczu u nich.
 • Luque: Spokojnie Hokejowy zaraz Ci to wytłumaczy żebyś wiedział jak to interpretować, pewnie wina Przygodzkiego bo sprowokował ich zdobyciem bramki, a jak wiadomo Gieksie nie wolno strzelać bramek ;)
 • malpiszon1946: Ja tam nie szukam spiny :) szkoda czasu na takie rzeczy. Mimo, że się nie lubimy to uważam, że zawsze można normalnie podyskutować. Ciekawe czy car ma już sposób na Jacka :D
 • Zaba: @uniaosw: Tylko o której formie Themara mówisz bo oprócz hat tricka z Podhalem chłopa prawie nie widać a gra w pierwszej piątce" No trak... Ma 26 pkt w 26 meczach, jeden z 4 zawodników w Unii, którzy zdobyli min tyle pkt co mają rozegranych meczy... O zadaniach defensywnych nie wspominam... Zdrowy Themar jest bardzo dobrym zawodnikiem
 • Hokejowy1964: Lugue jo Cię prosza....ani mi nie godej....odbieracie złoto po finale z nami i cała hala zamiast się cieszyć ceremonia śpiewa obraźliwe piosenki na nas ! Człowieku ! Kiedy jest już po wszystkim ! Ile trzeba mieć nienawiści w sobie żeby coś takiego zrobić ?! No nie do przebicia ..
 • Luque: No tak śpiewy, wyzwiska (kibolskie) ale jednak tylko śpiewy są gorsze oczywiście od fizycznej napaści czyli przejścia do czynu... ciekawy z Ciebie myśliciel ;)
 • Unikatowy99: ,Wszędzie gdzie piłka tam bydło do nas przykleił się Ruch i jesteśmy jednym z liderów tej niechlubnej statystyki
 • Hokejowy1964: Nic tam wielkiego na szczęście ten kibol nikomu nie zrobił. Porównujesz odosobniony przypadek jednego popaprańca z całą halą zwierzęcej nienawiści....no ciekawie kombinujesz....
 • Luque: No tak nic wielkiego, kto by się tam przejmował tym, że atakują zawodników przecież to element widowiska ;)
 • Hasek64: Fakt u nas też przy pełnych trybunach znajdzie się jakiś nachalny dziad który myśli, że jest w prywatnym cyrku czy zoo. Denerwujące jest, że na hokej przychodzą osoby nie znające np reguł gry i przy uwolnieniu czy spalonym nie wiedzą o co chodzi i patrzą jak świnia na bat :D ale u nas przy pojemności satelity to jakby nie patrząc spokojnie możemy mieć 95%kibiców typowo hokejowych. Wiadomo przy większych liczbach ciężej to upilnować. Ja tam wolę mniej a bardziej fanatycznie
 • Hasek64: Przykład siatkówki. Nie lubię tego sportu prócz jakiegoś obejrzenia reprezentacji w ważnym meczu i mimo, że gramy z zaksą czy innym Jastrzębskim węglem i że jest to klub z tym samym herbem i jest z naszej sekcji to nie chodzę, bo sztuczny tłok to zwyczajna głupota.
 • Simonn23: Wejdźcie na flashscore i zobaczcie na mecz Vitkovice - Karlowe Wary. Niezła jazda
 • PEL52: Simonn,w czeskiej 1 czy drugiej to ciezko cos trafic
 • Simonn23: Chodziło mi o to, że z 5:0 doszło do stanu 6:6 :P
 • Polaczek1: Jak sytuacja kadrowa w Unii ?
  Trójka nieobecnych w poprzednim meczu to covid ? Czy coś poważnego?
 • Hokejowy1964: Luque tego co stało się u nas nie pochwalam. Natomiast Tobie jak widać taka "celebracja" złotych medali przez kiboli nie przeszkadzała....
 • Jamer: Daniił Apalkow - witamy :)
 • Paskal79: Czyli można się jeszcze spodziewać obrońcy bo tak pisali szefowie że tą pozycję chcą wzmocnić , ważne że jest w sezonie i powinnien być w formie fizycznej raczej dobry ruch
 • Tellqvist>: Brawo wygląda bardzo solidnie.
 • Arma: Pomijając wszystko to dzięki lidze Open do ligi trafiło wielu dobrych zawodników. Nie wszyscy grali najlepiej jak umieli ale CV i umiejętności mieli spore.
 • statys: Teraz wszystko zależy od Putina ...
  On też gra w hokeja. Przydałby sie atak z batko i putko :)
 • uniaosw: Jest i niespodzianka :)
 • malpiszon1946: uniaosw będzie jeszcze def?
 • uniaosw: Chodzi mi o Aplkova o którym baba z targu wspominała jakiś czas temu
 • malpiszon1946: Wiem, ale mieliśmy ściągnąć doświadczonego defensora, więc pewnie to nie koniec :)
 • uniaosw: Ja nic nie wiem :)
 • Jamer: Twój uśmiech mówi wiele... Czekamy ;)
 • Paskal79: Myślę panowie bo że będzie jeszcze defensor 👍
 • uniaosw: Jutro baba będzie od 7 do 12
 • uniaosw: Obok stoiska z wyrobami z liszek, może coś mruknie pod wonsem
 • malpiszon1946: Będzie ciekawie :)
 • rober03: Byle sprawy wizowe znowu nie trwały wieczność
 • hubal: Car szykuje bombę !
 • PEL52: Hubalu,jutro mysle ze do przodu z Kato bo kurs zacny juz obstawilem
 • Polaczek1: Dlatego Emeryta nie ma. Baba z targu wskazała mu adres Rusa więc Eme zaczął działać
 • PEL52: W Angarsku ostatni mecz zagral 13.01. moze pojawi sie szybciej niz Rogov i blizniaki.
 • swojak: I co hubal i ten drugi wyśmiewny? Jest Apalkow? jest. Kto miał rację? Wyśmiać, wykpić. Jednak swojak miał rację. Czekam na zwykłe przepraszam panowie. A swojak ma swoje dojścia.
 • SDOunia!: swojak skończ już tu gwiazdorzyć , przez takich dzbanów jak ty tylko tracimy grajków których Unia ma na oku . Pozdro
 • swojak: Dzban synku to ty jesteś A nie pytany nie zabieraj głosu jak starsi rozmawiają.
 • Unikatowy99: Swojak a co się stało z Koluszem?
 • SDOunia!: Jeżeli starszy to słabo bo intelektem nie błyszczy
 • Unikatowy99: Luque, Hubal jutro w związku z znakomitą rosnącą formą wygrywacie z Katowicami?
 • swojak: Unikatowy a co ja mam wspólnego z Koluszem?
 • Hasek64: Ale tu nerwy :D Panowie złapcie Kobiałkę za cycuszka i się wyluzujcie :D chyba dawno nie było ciurlane :D
 • hubal: swojak co Ty do mnie sapiesz , mylisz mnie z kimś innym
 • hubal: 99 nasi grają w kratkę chyba , że Car ten bajzel ogarnie
 • Szefu1982: Ktoś wie czy Coolen dziś już w boksie będzie?
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe