Hokej.net Logo

Podsumowanie 2013 roku - IV kwartał

Podsumowanie 2013 roku - IV kwartał

Redakcja portalu www.hokej.net przyjrzała się najważniejszym wydarzeniom minionego roku związanych z polskim hokejem, ale i nie tylko. Zapraszamy do lektury.

PAŹDZIERNIK

1 października - Hokeiści Toronto Maple Leafs pokonali 4:3 na wyjeździe Montreal Canadiens w inauguracji rozgrywek NHL. Pierwszego dnia sezonu 2013/2014, w zaledwie trzech meczach, kibice obejrzeli aż 26 bramek.

Wydział szkolenia PZHL stworzył nową uchwałę, która ma zmusić polskie środowisko trenerskie do podnoszenia kwalifikacji. Jakie wymagania musi spełnić trener, by ze spokojem pracować w Polskiej Hokej Lidze? "Notujemy bardzo niską liczbę pracujących trenerów, posiadających kwalifikację trenera klasy mistrzowskiej, I klasy, II klasy. Dlatego wprowadzono warunkowe zgody na prowadzenie zespołów w klasie wyższej niż posiadane kwalifikacje trenerskie, na okres podniesienia swoich kwalifikacji" - wyjaśnił nam Tomasz Rutkowski, kierownik wyszkolenia PZHL.

3 października - Legenda kanadyjskiego hokeja Patrick Roy rozpoczęła oficjalnie karierę trenerską. Prowadzone przez niego Colorado Avalanche rozgromiło Anaheim Ducks 6:1. Warto dodać, iż pierwsze punkty w lidze (za dwie asysty) zdobył numer jeden draftu - Nathan MacKinnon.

6 października - Minął kolejny termin, w którym tajemniczy sponsor Polskiego Związku Hokeja na Lodzie miał przelać na jego konto obiecane wcześniej pieniądze. "Postanowiłem wszcząć procedurę prawną mającą na celu zmuszenie naszego sponsora do wywiązania się z podpisanej z PZHL umowy" - powiedział Piotr Hałasik, prezes PZHL-u w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim.

8 października - Ogólnopolskie media coraz częściej snują wizje rozwiązania ekstraligowej drużyny 1928 KTH Krynica. "Nic mi na ten temat nie wiadomo" - powiedział prezes krynickiego klubu Daniel Kaszowski. "Zespół, nazywany wcześniej Dream Team przejęliśmy kilkadziesiąt dni temu od Sosnowca. Od tamtego czasu cały czas pracujemy nad budżetem".

Passa sześciu kolejnych zwycięstw KTH Krynica w rozgrywkach PHL została przerwana w Sanoku. Ekipa spod Góry Parkowej przegrała z tamtejszym Ciarko PBS-em Bankiem 1:2. W przerwie między pierwszą a drugą tercją tego meczu doszło do incydentu pod szatnią sędziów technicznych. "Gdy przechodziłem koło trenera reprezentacji Polski Igora Zacharkina, to ten skoczył do mnie z rękami i wykrzykiwać różne słowa po rosyjsku. Zaczęło dochodzić do rękoczynów, na szczęście w porę sytuację załagodził Jacek Płachta. To było niegodne zachowanie tak wybitnego szkoleniowca" - usłyszeliśmy od jednego sędziów technicznych.

9 października - W Krynicy tymczasem nadal nie jest wesoło... "Wielki szacunek dla chłopaków za to, że mimo ciężkiej sytuacji wciąż robią swoje. Od 1 lipca nie otrzymaliśmy ani złotówki. Czekamy, czekamy, ale na razie niewiele wiadomo" - stwierdził w rozmowie z nami Jacek Płachta.

12 października - Andrzej Skowroński, Adam Zięba i Kazimierz Szynal zrezygnowali z piastowanych przez siebie funkcji w zarządzie Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. "Zrezygnowałem, bo prezes i prezydium prowadzi politykę rozdawania pieniędzy, których nie ma. Wszystko wskazuje na to, że nie dojdzie do zamiany umowy pożyczki zaciągniętej przez z związek z firmy należącej do prezesa Piotra Hałasika. Poczułem się oszukany i nie chcę już firmować swoim nazwiskiem dalszych działań hokejowej centrali" - powiedział nam Adam Zięba.

Pierwsi reprezentanci kraju - Krzysztof Zapała i Mikołaj Łopuski - rozwiązali kontrakty z 1928 KTH Krynica. "Nie wierzę w ten projekt już od dłuższego czasu" - stwierdził kilka dni później Krzysztof Zapała.

17 października - HC GKS ma spory problem. Na klubem z Katowic zawisła groźba sześciu walkowerów. Wynika to z faktu, iż w szeregach GKS-u wystąpiło dwóch nieuprawnionych zawodników Pawieł Kostromitin i Robert Mikes, którzy zostali zatwierdzeni do gry warunkowo. Portal www.hokej.net ustalił, iż klub z Katowic nie uregulował zaległości w stosunku do kilku swoich byłych zawodników, więc zawarł z nimi umowy - uznając ich zobowiązania i deklarując, że do 30 września spłaci wierzycieli - aby uwolnić się od zakazu transferowego i dokonać zatwierdzenia do gry wcześniej wspomnianych Mikesa i Kostromitina. Niestety, przedstawiciele HC GKS-u nie dotrzymali słowa.

18 października - Hokeiści Comarch Cracovii wygrali pierwszą potyczkę w Pucharze Kontynentalnym. Krakowianie pokonali 2:0 słoweńską Slaviję Lublana.

20 października - Mistrzowie Polski przegrali decydujące o awansie do kolejnej rundy Pucharu Kontynentalnego spotkanie z gospodarzem turnieju Dab.Docler Dunaujvaros 3:5, mimo iż prowadzili już 2:0. Dzień wcześniej "Pasy" pokonały rumuński HSC Csikszereda 2:0.

23 października - Wydział Gier i Dyscypliny Polskiego Związku Hokeja na Lodzie uznał, że w październikowych meczach w barwach HC GKS-u Katowice występowało dwóch nieuprawnionych zawodników Pawieł Kostromitin oraz Robert Mikes. W związku z tym zweryfikował wszystkie osiem spotkań katowiczan jako walkowery na korzyść rywali. "Orzeczenie nie jest jeszcze prawomocne, bo klub zapowiedział odwołanie od tej decyzji... Jednak w tej kwestii nic nie powinno się zmienić - wyjaśnił nam Bogdan Terlecki, przewodniczący WGiD.

25 października - 33 członków PZHL-u (z 54) zawnioskowało o Nadzwyczajny Walny Zjazd, którego celem miałoby być odwołanie prezesa PZHL, członków zarządu i Komisji Rewizyjnej.

27 października - Polski Związek Hokeja na Lodzie poinformował, iż finałowy turniej Pucharu Polski zostanie rozegrany w dniach 28 i 29 grudnia 2013 roku w Katowicach.

W samo południe w Katowicach odbyła się konferencja prasowa, której głównym celem było omówienie sytuacji polskiego hokeja. "W Polsce widzę osoby, które chcą rozwijać ten sport. Nasze wyniki nie są najgorsze, ale mogą być lepsze. Ważne, by wierzyć w sukces" - powiedział trener reprezentacji Polski, Igor Zacharkin.

31 października - Tajemniczym "Wołodia", biznesmen, który miał uratować KTH Krynica, podczas kolejnej wideokonferencji poprosił hokeistów krynickiego klubu o cierpliwość... i przesunął termin obiecanych wypłat, tym razem na połowę listopada. Zawodnicy zaczęli więc analizować oferty od innych klubów.

LISTOPAD

2 listopada - Dariusz Gruszka, trzeci reprezentant Polski, zdecydował się opuścić zespół 1928 KTH Krynica.

4 listopada - Te same decyzję podjęli Przemysław Odrobny oraz Paweł Skrzypkowski.

5 listopada - Sędzia główny Tomasz Radzik oraz jego asystenci Tomasz Przyborowski i Marcin Młynarski zostali odsunięci przez Wydział Sędziowski od prowadzenia najbliższych dwóch spotkań Polskiej Hokej Ligi. To efekt błędnej oceny faulu Adama Bagińskiego na Justinie Chwedoruku.

Rafał Radziszewski został wybrany najlepszym bramkarzem polskiej ligi w sezonie 2012/2013. Nagrodę bramkarzowi Comarch Cracovii przyznał portal www.hokej.net.

6 listopada - Działacze JKH GKS Jastrzębie powiedzieli "dość". Od początku sezonu ich drużyna nie spełnia oczekiwań, efektem czego jest brak awansu do turnieju finałowego Pucharu Polski. Rozwiązali więc kontrakty z czterema zawodnikami - Robertem Slipczenką, Bartłomiejem Bychawskim, Ivo Kotaszką oraz najlepszym strzelcem w historii jastrzębskiego klubu - Petrem Lipiną. Niespełna tydzień później z drużyną rozstał się jeszcze Maciej Rompkowski.

W Krynicy-Zdroju rozpoczęła się krótka konsultacja szkoleniowa pierwszej reprezentacji narodowej przed turniejem EIHC w Budapeszcie.

8 listopada - Porażką 1:2 po rzutach karnych rozpoczęli turniej EIHC w Budapeszcie reprezentanci Polski prowadzeni przez Igora Zacharkina. - Ten mecz dał nam dobry pogląd na to, co jeszcze musimy poprawić w elemencie dyscypliny i jakie poprawki wprowadzić do naszej gry - powiedział Wiaczesław Bykow, konsultant polskiej kadry.

10 listopada - Biało-czerwoni rozbili 6:0 młodych Rumunów w ostatnim meczu turnieju w Budapeszcie (wcześniej ograli natomiast Ukrainę 5:2) i sięgnęli po zwycięstwo w całej rywalizacji na Węgrzech.

11 listopada - Polski Związek Hokeja na Lodzie poinformował, iż Nadzwyczajny Walny Zjazd PZHL, którego celem będzie wyłącznie uzupełnienie składu zarządu PZHL obędzie się 8 lutego 2014 roku.

13 listopada - Najmłodsza z polskich kadr narodowych - szesnastolatkowie dowodzeni przez Ireneusza Jarosza oraz Marka Rączkę - wygrała jedno z trzech rozegranych dzień po dniu w Besançon spotkań kontrolnych z Francją.

15 listopada - Tajemniczy zagraniczny inwestor poinformował podczas wideokonferencji zawodników 1928 KTH Krynica, że nie zainwestuje swoich pieniędzy w drużynę spod Góry Parkowej, ale do końca roku ureguluje zaległości wobec graczy i sztabu szkoleniowego.

17 listopada - Na siedem minut przed końcem meczu Ciarko PBS Banku z ComArch Cracovią, wygranego przez sanoczan 6:1, w starciu na tafli ucierpiał Michał Piotrowski, a chwilę później sędzia główny Maciej Pachucki, za szereg wyzwisk w kierunku arbitrów, wyprosił z boksu trenera krakowian Rudolfa Rohaczka. "Uważam, że nasz szkoleniowiec zachował się bardzo dobrze, bo gdyby mój uraz był poważniejszy, mogłoby to się skończyć dla mnie bardzo źle. Dziękuję naszemu trenerowi za tę reakcję i jestem mu za nią wdzięczny" - mówi później Michał Piotrowski.

19 listopada - Po ligowym meczu Podhala Nowy Targ z 1928 KTH wygranym przez kryniczan 6:1 doszło do skandalicznych wydarzeń z udziałem trenera gości Igora Zacharkina. Selekcjoner reprezentacji Polski z niewiadomych przyczyn zaatakował grupę dziennikarzy, jednego z nich uderzając. "W pewnym momencie trener Zacharkin zaczął najpierw krzyczeć i przeklinać w swoim ojczystym języku, a potem nagle ruszył w kierunku przedstawicieli mediów, bo... nie spodobała mu się mina jednego z nich" - relacjonują świadkowie tych zdarzeń.

"Kiedy wyszedłem z szatni, byłem poirytowany, rzuciłem parę mocnych słów, a stojący dziennikarze zareagowali na to śmiechem. Pytałem, z czego się śmieją? Doszło potem do wymiany zdań, może niepotrzebnie podniosłem głos, ale nikogo nie szarpałem" - tłumaczył później Zacharkin.

22 listopada - Dziesięciu zawodników (w tym m.in. Leszek Laszkiewicz, Grzegorz Pasiut, czy Marcin Kolusz) rozwiązało kontrakty z 1928 KTH Krynica.

27 listopada - W Tychach odbyło się spotkanie przedstawicieli większości klubów PHL (zabrakło jedynie działaczy HC GKS-u Katowice i 1928 KTH Krynica). Kluby ustaliły treść pisma dotyczącego Walnego Zjazdu Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, które kilka dni później zostało wysłane do Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Tego dnia przypadła 80. rocznica powstania sekcji hokejowej w Sosnowcu.

28 listopada - Pomysł relegowania KTH Krynica i Podhala Nowy Targ, które nie uregulowały płatności za zaproszenie do gry w ekstraklasie, to najnowszy pomysł hokejowej centrali. "Niemniej jednak stawiając sprawę, iż to Centrala Związkowa używa gróźb celem spełnienia tychże wpłat, jest po prostu nieprawdziwa" - oświadczył nieco później skarbnik PZHL, Dawid Chwałka.

29 listopada - Daniel Sedin dołączył do elitarnego grona graczy Vancouver, którzy przekroczyli liczbę 300 strzelonych goli.

30 listopada - Upływa termin wpłaty drugiej raty za tzw. dzikie karty.

GRUDZIEŃ

1 grudnia - "Nie można zgadzać się na dyktaturę prezesa Hałasika. Jego metody i postępowanie biją w dobro polskiego hokeja. Ten człowiek totalnie pogubił się w swoich działaniach i jeżeli mu się nie przeszkodzi to pociągnie tę dyscyplinę na samo dno, z którego ciężko będzie komukolwiek ją wydźwignąć" - skomentował dla nas sytuację w polskim hokeju, Jacek Chadziński, jeden z najlepszych w historii polskich sędziów.

2 grudnia - Komisja ds. Licencji Klubowych przy PZHL-u rozpoczęła proces zmierzający do uchylenia licencji dla 1928 Krynickie Towarzystwo Hokejowe oraz MMKS-u Podhala Nowy Targ. Powodem podjęcia tej decyzji był upływ terminu przewidzianego na wpłatę drugiej raty za wykupienie tzw. dzikich kart na grę w PHL.

4 grudnia - Petr Valusiak, reprezentant HC GKS-u Katowice, został ukarany dwuletnią dyskwalifikacją za wykrycie dopingu w jego organizmie.

5 grudnia - Zarząd PZHL-u postanowił, iż turniej finałowy Pucharu Polski zostanie jednak rozegrany w Sanoku, podobnie jak w dwóch ostatnich latach.

Podczas zebrania zarząd hokejowej centrali odwołał Wydział Gier i Dyscypliny oraz... Komisję Odwoławczą (czyli dwie komórki niezależne od PZHL!).

8 grudnia - Przygotowująca się do mistrzostw świata Dywizji IA reprezentacja Polski U20 przegrała z młodszymi o dwa lata Rosjanami 1:6. Dzień wcześniej, w pierwszym meczu, biało-czerwoni ulegli Sbornej 0:9.

Skarbnik PZHL Dawid Chwałka podjął rozmowy z przedstawicielami 1928 KTH Krynica w sprawie zaległości finansowych klubu spod Góry Parkowej, wynikających z braku spłaty drugiej raty wpisowego do rozgrywek Polskiej Hokej Ligi.

9 grudnia - Portal internetow www.esanok.pl poinformował, iż prokuratura okręgowa w Krośnie prowadzi śledztwo w sprawie działalności spółki Ciarko PBS Bank KH Sanok, w okresie od lipca 2011 do maja 2013 roku. "Ujawniliśmy szkodę majątkową w wysokości co najmniej 2,7 mln złotych" - powiedział Robert Warunek, prokurator prowadzący postępowanie.

10 grudnia - Prezes PZHL Piotr Hałasik straszy przedstawicieli klubu 1928 KTH, iż nie dopuści krynickiej drużyny do finałowego turnieju Pucharu Polski. To ciąg dalszy sprawy wykupu tzw. dzikiej karty.

Działacze polskich klubów spotkali się w Krakowie. Podczas debaty zastanawiali się nad tym, jak doprowadzić do dymisji prezesa PZHL. Szykują się do rozpoczęcia lokautu.

11 grudnia - Lokaut staje się faktem. Podczas konferencji prasowej przedstawiciele klubów podkreślili, że prezes mimo wielu publicznych deklaracji dotyczących pozyskania sponsora dla polskiego hokeja, nie dotrzymał słowa i doprowadził do złej sytuacji finansowej PZHL. Według działaczy prezes działa na szkodę polskiego hokeja m.in. szantażując kluby z Krynicy i Nowego Targu, że jeśli nie zapłacą drugiej raty za "dziką kartę", to releguje ich z ligi.

13 grudnia - "Na pewno nie ulegnę szantażowi. Skoro prezesi klubów uważają, że w takim momencie nie trzeba grać, to ja nic na to nie poradzę" - powiedział Piotr Hałasik, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. "Nic się nie stanie, bo mamy pełne wsparcie Międzynarodowej Federacji Hokeja".

14 grudnia - Andriej Parfionow, trener reprezentacji Polski U20, podał 23-osobowy skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata U20 Dywizji IA.

15 grudnia - W pierwszym meczu mistrzowskiego turnieju w Sanoku reprezentacja Polski do 20 lat przegrała z Łotwą 0:5.

Piotr Hałasik, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, spotkał się z przedstawicielami ekstraligowych klubów. Porozumienia w sprawie przerwania lokautu jednak nie osiągnięto. Kluby zadeklarowały mimo to możliwość natychmiastowego wznowienia rozgrywek oraz rozegrania Pucharu Polski, jeżeli zarząd podejmie uchwałę o zwołaniu Nadzwyczajnego Walnego Zjazdu Członków PZHL 8 lutego 2014 roku.

16 grudnia - Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat spotkał się Piotrem Hałasikiem. Celem tego spotkania było poznanie sytuacji w krajowym hokeju oraz mediacje w dążeniu do kompromisu pomiędzy prezesem a przedstawicielami polskich klubów.

17 grudnia - Zarząd Polskiego Związku Hokeja na Lodzie postanowił zwołać Nadzwyczajny Walny Zjazd Członków PZHL, lecz jedynie w celu uzupełnienia składu zarządu, po tym jak z pełnienia swoich funkcji zrezygnowali: Andrzej Skowroński, Adam Zięba i Kazimierz Szynal. Co ciekawe, zjazd ma odbyć się w Gdańsku.

19 grudnia - Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat spotkał się tym razem z przedstawicielami polskich klubów hokejowych. Na jego prośbę do skutku dojdzie finałowy turniej Pucharu Polski. "To nie jest ukłon w stronę prezesa Piotra Hałasika" - podkreślili działacze obecni podczas spotkania w ministerstwie.

Polski Związek Hokeja na Lodzie poinformował, iż w sezonie 2014/2015 rozgrywkach MHL, wystąpi drużyna HC Jackals Poland. Wspomniany projekt powstał przy współpracy prezesa PZHL-u - Piotra Hałasika i szefa firmy Hockey World - Miroslava Michalka.

21 grudnia - Reprezentacja Polski U20 przegrała 1:3 ostatnią potyczkę turnieju w Sanoku z Austrią (wcześniej nie potrafiła ograć Duńczyków, Białorusinów, Słoweńców oraz wspomnianych już Łotyszy) i z dorobkiem jednego punktu zajęła ostatnie miejsce w mistrzostwach świata Dywizji IA. Tym samym pożegnała się z rywalizacją na zapleczu światowej Elity.

28 grudnia - W Sanoku rozegrano półfinały zmagań o Puchar Polski. Ciarko PBS Bank Sanok pokonał KTH Krynica 7:1, zaś ComArch Cracovia GKS Tychy 4:3 po dogrywce.

29 grudnia - Hokeiści reprezentujący klub z Krakowa sięgnęli po raz pierwszy w historii po Puchar Polski. W wielkim finale pokonali po dogrywce Ciarko PBS Bank Sanok 4:3. Decydującego gola, na sekundę przed końcem doliczonego czasu gry, zdobył czeski napastnik Petr Dworzak.

30 grudnia - "Cieszymy się z tego, że w 2013 roku zdobyliśmy wszystko, co w kraju było do zdobycia, teoretycznie nie najmocniejszą drużyną" - powiedział Rafał Radziszewski, najlepszy bramkarz turnieju finałowego Pucharu Polski.

Polski Związek Hokeja na Lodzie ogłosił konkurs na stanowisko sekretarza generalnego. Oznacza to, że z funkcji tej zwolniony został Krzysztof Zawadzki.

31 grudnia - Reprezentacja Polski do 18 lat wygrała Turniej Czterech Narodów w Budapeszcie. Biało-czerwoni w pokonanym polu zostali rówieśników z Ukrainy, Słowenii oraz Węgier.

if (window.EBMessageReceived) {window.EBMessageReceived(decodeURIComponent('undefined'),decodeURIComponent('undefined'));}if (window.EBMessageReceived) {window.EBMessageReceived(decodeURIComponent('undefined'),decodeURIComponent('undefined'));}if (window.EBMessageReceived) {window.EBMessageReceived(decodeURIComponent('undefined'),decodeURIComponent('undefined'));}
Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się!
Shoutbox
 • gbr22\\/: Tak, tak dalej opowiadajcie te bajki.
 • hubal: a co , już ślizgacze latają do Prezydium na skargi ?
 • gbr22\\/: I kolejne bajki...
  Tak z innej beczki nie potrzebuje ktoś skrzydłowego(jeszcze przed 30) ogranego w KHL, ciekawe jakby się sprawdził, albo na przyszły sezon takiego słowackiego Czereśniaka do obrony, ten to powinien być gwiazdą PHL, ciekawe czy by dał radę.
 • emeryt: witamy,poczekajmy na oficjalne info
 • ml3ko: cdn.livetv499.me/webplayer.php?t=ifrx&c=1761403&lang=pl&eid=17075015&lid=1761403&ci=322&si=2
 • ml3ko: gdyby ktos chcial trzyniec zobaczyc
 • Arma: Bardzo estetyczne reklamy na tafli, niby szczegół ale no
 • Gepoq: Spotkanie klubów się skończyło i raczej nie zapadły decyzje o pustych trybunach...hasek musisz źródło zweryfikowac
 • ml3ko: Aron gol
 • ml3ko: no i długo się nie cieszyli :D
 • Simonn23: Łyszczarczyk asysta! No pięknie
 • Simonn23: Aron po raz drugi!
 • PEL52: ml3ko,dzieki za link
 • PEL52: Torun 1-0
 • JARASSTO: Toruń2:1
 • rober03: Fajna ta liga nikt się przed nikim nie położy i każdy walczy z każdym . Tak trzymać
 • PEL52: Sanok 3-3,niezle obstawione Jastrzebie i Kato a tu jak na razie kupony do kosza
 • Luque: Ole Trzinec do toho ;) 6-2 i fajny meczyk Naszych chłopaków
 • gbr22\\/: Łyszczarczyk się bardzo dobrze pokazał, styl Komorskiego niestety jest taki, że robi wrażenie mało zaangażowanego, bardziej czeka na swoją okazję.
 • PEL52: Lycha ma szanse zalapac sie do Trzynca
 • gbr22\\/: Pod bramką nie miał zbytnio sytuacji żeby błysnąć, za to na bulikach robił jak zawsze dobrą robotę. No i brawo Aron, trudny sezon, ale idzie ku dobremu.
 • gieksa76: 3 minuty 3 bramki pięknie
 • Luque: Fajnie jakby obaj tam zostali i grali
 • Luque: Aron wprowadzenie krążka do tercji no Pan Profesor ;)
 • gbr22\\/: Tak, ma szanse na przyszły sezon, tym bardziej że bracia Kovarcik odchodzą.
 • Luque: Łycha fajnie walczył pod bandami i dużo pracował, no ale wszyscy wiemy że to jest utalentowany chłopak, szkoda że za oceanem mu tak nie poszło jakby tego chciał
 • gbr22\\/: Komora to raczej musi czekać na swoje szanse z doskoku, ale kto wie, tylko że on ma mało czasu z racji wieku żeby przekonać do siebie trenera, albo znaleźć zespół w którym by miał miejsce, aczkolwiek zaplecze też nie jest złe dla niego.
 • Zaba: Akurat Komorski dzis był dłużej na lodzie niż Łyszczarczyk...
 • Luque: Komora jako zadaniowiec to się sprawdza
 • kunta: Aron dzisiaj zawodnik meczu w drużynie stalowników. Zagrał super mecz, chociaż 2 brama dla baranów z jego winy. Łyszczarczyk coś szarpał, Komorski słabo. Niestety widać duużą różnicę w grze tych dwóch bądź co bądź jednych z lepszych polskich hokeistów w porównaniu z innymi graczami czeskiej ligi. Technika, ustawienie, przegląd sytuacji, na razie to na poziomie 20 latków czeskich. Bo do Finów, Szwedów, Kanadyjczyków, Rosjan czy innych nacji w tej kategorii wiekowej to nawet nie ma co..
 • kunta: porównywać. Taki jest niestety aktualny poziom polskiego hokeja..
 • Luque: W historii to my nigdy nie mieliśmy w meczu mistrza Czech w składzie 3 Polaków
 • kunta: W ogóle nie mieliśmy 3 Polaków w ekstraklasie czeskiej....
 • Luque: 4 prawie, bo Zygmunt nie grał dzisiaj
 • kunta: Aaa i jeszcze Zygmunt....A dotychczas były epizody z Klisiakiem i chyba jeszcze ktoś tam krótko...
 • Luque: Leszek Laszkiewicz kiedyś grał w ekstralidze
 • Luque: I w DEL też grał
 • kunta: No to Jastrząbki sobie komplikują...
 • Luque: Prowadzili 3-1 a przegrywają 7-4..
 • Luque: Sawicki ich załatwił ;p
 • PEL52: dobrze ze wykupilem Sanok -Jastrzebie bo bylo co poogladac.Graty Sanok
 • Zaba: Kolusz tez grał w Trzyncu
 • Luque: Zaba też prawda
 • kunta: Na skrzypcach?
 • Zaba: W latach 2005-2008, przy czym w pierwszym sezonie rozegrał tylko dwa mecze w Ocelari, a resztę na farmie. Dwa kolejne sezony rozegrał pełne. W sezonie kolejnym 2008/09 grał w słowackiej extralidze
 • kunta: Aron gra już tyle lat w Trzyńcu , a i tak czasem jeszcze widać, że to Polak. Jak się za dzieciaka techniki nie nauczy, to nawet święte boże nie pomoże.
 • gieksa76: Pięknie GIEKSA kryzys mamy za sobą
 • Oświęcimianin_23: Kryzys będzie zażegnany przy kilku zwycięstwach z rzędu :)
 • Hokejowy1964: Łapiemy świeżość w grze, jeszcze nie wszystko trybi ale idzie ku dobremu. Wychodzimy na prostą, brawo GieKSa !
 • Unikatowy99: PEL52: Ja oglądałem Katowice
 • PEL52: 99,no i jak Koluszko?
 • Unikatowy99: bardzo dobrze trener ma do niego duże zaufani cały czas było go widać już w pierwszym meczu idealnie się wkomponował w drużynę To jest duże wzmocnienie dla Katowic szkoda że nie dla nas
 • Unikatowy99: Ciekawe Czy nasz mecz z Katowicami 21.01.2022 również zostanie odwołany?
 • Gepoq: Jeżeli Jasiek się nie ogarnie to będzie slabo w PO
 • Hasek64: Gepoq mówiłem o poniedziałku :) chyba czytałeś że to pierwsze spotkanie?
 • Arma: Teraz już rozumiem czemu Unia grała na dwie piątki pół sezonu, teraz każda drużyna będzie grać na dwie piątki więc Unia będzie lepiej przygotowana. Jednak Coolen wyprzedza ligę o lata.
 • Unikatowy99: Arma bez względu na wszystko na tą chwilę najlepiej i bez problemów wygląda Kraków i chyba Katowice się odradzają zobaczymy jak wypadniemy z Katowicami w bezpośredniej rywalizacji 21.01.2022
 • emeryt: na to chwile to siedzimy na fotelu lidera i doceńmy to ...
 • PEL52: A Jastrzebie wczoraj zdrowe dzisiaj juz COVID,ciekawe czy Sanok tez odwola jutrzejszy mecz,bo jesli nie to znaczy ze Jastrzebie sciemnia.
 • gbr22\\/: Jak nie mają pozytywnych wyników, ani nie zostali "uziemieni" to czemu mieli by odwołać?
 • gbr22\\/: Ściemniają to w tv, byłem dzisiaj w piekarni, od poniedziałku mają być podwyżki(a nie dalej jak miesiąc temu też były), więc ja się pytam jakim ujem mówią że będzie taniej.
 • emeryt: zarabiać coraz więcej a koszty utrzymania coraz niższe...znacie taki kraj?
 • jastrzebie: Niby po co Jastrzębie by miało ściemniać?
 • PEL52: gbr22\\/,a co grali w maseczkach?czy nie bylo kontaktu ze jedni maja drudzy nie.
 • Jersan1: emerycie prowadziles kiedyś własny biznes ?
 • emeryt: nie Sanie ale każdy kto takowy prowadzi twierdzi ze sie nie opłaca,takie hasło na dzień dobry
 • Hasek64: Emeryt jeszcze dwie kolejki I czas będzie zjeść z fotela lidera :)
 • statys: A co to za ludzka namiętność każe pani Joli z piekarni podnosić ceny? A Frankowi z młyna? A Zbyszkowi z gazowni? Obniżone będą, czy już są vaty i akcyzy, a reszta to sprawa przedsiębiorców i ich świadomości, że na rynku jest pieniądz, który można wziąć.
 • Unikatowy99: Z godnie z nowymi przepisami jeżeli któraś z drużyn nie przystąpi o 5 rundy do meczu to walkower. Więc wiemy na czy stoimy chodzi mi o mecz 21.01.2021 z Katowicami
 • Simonn23: i tak mamy farta ze we wtorek pauzujemy
 • Luque: Statysku jak widać wielu ludziom przydałoby się poprowadzić jakiś biznes żeby zrozumieli jak to działa i dlaczego rosną ceny, bo obietnice dla gawiedzi za pieniądze tej gawiedzi to się fajnie składa, jednak prędzej czy później przychodzi za to rachunek ekonomiczny..
 • hubal: jaki problem , załóż jeden z drugim działalność i powodzenia , takie bzdety wygadują ludzie typu statysa
 • jastrzebie: PELE5 nie wymyślaj farmazonów. Właśnie JKH woli być na bieżąco z meczami. Chyba każda drużyna. Unia 6 stycznia zagrała z JKH, a 9 już nie doszło do spotkania Cracovia- Unia. Nagle po paru dniach kilka przypadków zakażenia u Nas. Ale nit nie wymyśla teorii spiskowych. Będzie protokół to się zrobi ciekawie.
 • Unikatowy99: moim zdaniem już wszyscy na całym świecie uczą się żyć w dobie wirusa stąd zmiany regulaminowe między innymi w PlH. Zmiana przepisów od 5 rundy to dobry krok do którego będą się musieli wszyscy dostosować w dobie pandemi. Z tego co mi wiadomo Tychy to jedna z nielicznych drużyn której covid 19 nie dotknął i niech tak zostanie bo w innym przypadku można domniemywać że będą najbardziej poszkodowani w dobie nowych przepisów.
 • Yzerman #19: Chcecie pogadac o działalnosci gospodarczej...Ja jeszcze próbuje...Ale na to wygląda ze moze dociągne do końca miesiąca.Tak to jest opłacalne
 • Jersan1: Dlatego piszę wszyscy którzy wypowiadają się na temat działalności a nigdy tego nie lizneli niech zamilkna .Nowy Ład wy kończy połowę drobnego biznesu . Teraz bardziej opłaca się nic nie robić i żyć Z różnej masy zasiłków
 • Ksiądz Robak: Prowadzę działalność prawie 20 lat i jak czytam niektóre wypowiedzi to mnie pot oblewa.....taka rad jak się nie ma pojęcia to lepiej mądrze milczeć niż głupio pie.dić
 • Andrzejek111: Celem tej władzy od początku "rządzenia" jest wykończenie drobnych i średnich przedsiębiorców. I jeszcze żeby ich jakiś "orlen" przejął.
 • Yzerman #19: Robaku stwek nie zmieniłem od kilku lat..paliwo wiadomo..a gdzie reszta. A do tego kodzty....rzygać mi sie chcę.Na szczęście mam inny dochód..ale to na przetrwanie
 • Yzerman #19: A do tego nic a nic nie dostałem..tak jak restauratorzy czy hotelarze..którzy za dotacje jezdzą.BMW 8
 • Yzerman #19: ceny podniesli..a im jeszcze mało
 • Luque: Panowie takich gości co myślą jak statys to jest cała masa w kraju, najlepiej jakby rząd jeszcze powołał nowoczesnych ORMOwc... tzn. Sygnalistów do sprawdzania cen w sklepach czy przypadkiem nie są inne niż te które narzuci nie bacząc na rzeczywiste koszty rynkowe
 • Yzerman #19: Luq a to nie ma tak. Mandaty za info z kamerek.Do tego doszło...To nie nowoczesne ORMO
 • szyba666: Rado może jakiś krótki wywiad z Maxem?
 • Luque: Ajzer o ile jeszcze rażące łamanie przepisów drogowych to jestem w stanie zrozumieć, że ktoś gliniarzom podsyła to ogólnie społeczeństwo się zaczyna robić takie roszczeniowe i do tego "uprzejmie donoszę" ;p
 • Hasek64: Luk no tacy nowocześni szmalcownicy. Ludzkie śmiecie nie mające własnego życia i próbujące udawać ormo
 • Simonn23: Bramka Pawła Zygmunta przeciwko Ostrawie
 • Hasek64: Szyba a co on ci może ciekawego powiedzieć? :D że podoba mu się Polska zima, Oświęcim to wspaniałe miasto z masą zabytków i droga Benzyna na stacji? :D aha no i trener robi fajne treningi ponoć ale mamy kwarantannę drużynową i słyszałem tylko od kolegów z drużyny
 • Yzerman #19: Lu ..Nie wiem jak u Was..ale to cu u nas się dzieje...Dla mnie to juz jest koniec świata...A to niby policja robi to juz jest najnormalniej wstyd
 • Unikatowy99: Yzerman #19 podziel się co się dzieje
 • Simonn23: Zygmunt druga bramka
 • QbaSTS: Sędziowanie dramat
 • PEL52: Dzisiaj Sanok to nie ten sam co w piatek,Cracovia caly czas w tercji Sanoka
 • Andrzejek111: Sanok Sanok. Jeszcze dwie, jeszcze dwie.
 • emeryt: manie19 no nie mów że mandaty wystawiajo?
 • Polaczek1: Cracovia dogoni trójkę?
 • Yzerman #19: Eme..no nie bądż zdziwiony..Bo to co robią???
 • calan: Mam nadzieję że nowy trener Sidorienko ściganie dobrych zawodników do drużyny, bo narazie GKS Tychy słabiutko
 • emeryt: wie ktoś czy nowy kocur zagra w piątek z Kato?
 • szyba666: Wszyscy pewno zagrajo. Oby
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe