Hokej.net Logo

Posiedzenia Komisji Sportu, Turystyki i Promocji miasta Nowy Targ. Na tapecie hokej (tekstowa relacja na żywo)

Posiedzenia Komisji Sportu, Turystyki i Promocji miasta Nowy Targ. Na tapecie hokej (tekstowa relacja na żywo)

Dzisiaj o godzinie 14:30 w Nowym Targu odbyło się posiedzenie Komisji Sport, Turystyki i Promocji miasta Nowy Targ, na którym głównym tematem była przyszłość nowotarskiego hokeja.

Początek posiedzenia o godzinie 14.30

Pierwszym punktem jest omówienie działalności KS Podhale za sezon 2021/2022 oraz przedstawienie perspektyw na przyszłość.

W imieniu zarządu KH Podhale sprawozdanie przedstawia Paweł Bargieł. Rozpoczął od kwestii finansowych, wykazując miesiąc po miesiącu źródła przychodu oraz koszty na przestrzeni ostatniego roku.

646 tysięcy złotych to łączna suma darowizn i pożyczek przekazana na konto spółki KH Podhale.

Bargieł zwrócił uwagę na problemy z terminowością wypłat miejskich stypendiów.

Ponad 720 tysięcy złotych na dzisiaj wynosi zadłużenie spółki. W jej imieniu Paweł Bargieł zwrócił się do właściciela spółki MMKS Podhale Nowy Targ o podwyższenie zakładu kapitałowego i jednocześnie zadeklarował w imieniu byłego już zarządu KH Podhale spłatę całego zadłużenia.

Brak jedności to zdaniem Bargieła jeden z głównych powodów aktualnych problemów nowotarskiego hokeja.

Andrzej Swałtek zwrócił się z pytaniem do burmistrza o wspomniane problemy z wypłatą stypendiów. Grzegorz Watycha przyznał, że taki problem zaistniał, a jako powód wskazał sprawy związane z rozliczeniem stypendiów. W podobnym tonie wypowiedział się kierownik referatu ds. sportu i turystyki Arkadiusz Szymczyk.

Na chwilę obecną jeden zawodnik ma niewypłacone stypendium.

Paweł Bargieł zwrócił uwagę, że miasto mimo próśb ze strony spółki wciąż nie zadeklarowało na jakim poziomie jest w stanie wesprzeć pierwszy zespół.

Zdaniem burmistrza system stypendiów jest dobrą metodą wsparcia klubu. Zwrócił się też do Komisji Sportu żeby to ona wskazała deklarowaną kwotę wsparcia hokeja i wsłuchać się w głos radnych. Burmistrz zwrócił uwagę, że trzeba rozważyć wiele kwestii związanych ze wsparciem hokeja np. kosztem innych dyscyplin. Jego zdaniem finansowanie klubu nigdy nie było oparte na pieniądzach z budżetu miasta.

Głos zabrała radna Agata Michalska, która ustosunkowała się do wypowiedzi burmistrza, negując jego stwierdzenie, że opóźnienia związane z wypłatą stypendiów nie mają wpływu na bieżącą działalność klubu. Była prezes MMKS Podhale i KH Podhale podkreśliła, że te opóźnienia trwały nawet 3 miesiące. Temu burmistrz zaprzeczył i wyliczył że łączna kwota wsparcia stypendialnego wynosiła około 1 200 000 zł.

Andrzej Słowakiewicz były zawodnik i trener Podhala zaproponował by stypendia w przyszłości były wypłacane tylko zawodnikom wywodzącym się z Nowego Targu.

Natalia Charyasz jako członek rady nadzorczej KH Podhala, nawiązując do wystąpienia Pawła Bargieła, zwróciła uwagę, że umorzenie pożyczek, poprzez podniesienie zakładu kapitałowego, z punktu widzenia właściciela MMKS Podhala nie jest korzystna.

Grzegorz Luberda, przewodniczący Rady Miasta zwrócił się do zarządu KH Podhale o przedstawienie na piśmie z jakim długiem zarząd rozpoczął swoją działalność.

Głos zabrał Tomasz Dziurdzik, który zaapelował by przede wszystkim zająć się sprawami bieżącymi i znaleźć odpowiedź na pytanie CO DALEJ z nowotarskim hokejem. Podkreślił że podniesienie kapitału zakładowego jest koniecznością i w odpowiedzi do wystąpienia pani Charyasz zapewnił, że nie ma to na celu przejęcia klubu przez pożyczkodawców.

Dziurdzik zaproponował by pojawił się zapis w budżecie o procentowym wsparciu konkretnych dyscyplin. A swoje wystąpienie zakończył zdaniem, że trzeba sobie wreszcie odpowiedzieć czy to miasto stać na hokej na poziomie seniorskim.

Radny Bartłomiej Garbacz przyznał rację Tomaszowi Dziurdzikowi, że trzeba skupić się nad tym czy miasto jest w stanie utrzymywać hokej. Jednocześnie zauważył że brak jest informacji odnośnie ewentualnych następców, w miejsce ustępujących członków zarządu KH Podhale.

Radny Andrzej Swałtek wątpi w to by udało się przekonać większość radnych do tego by zwiększyć kwotę wsparcia hokeja.

2 800 000 złotych to zdaniem Pawła Bargieła to minimalny budżet by rywalizować na poziomie ekstraklasy. Andrzej Słowakiewicz z kolei stwierdził, że wystarczy 2 000 000 zł, ale przy założeniu że na jakiś czas zapominamy o walce o wysokie cele i skupimy się na odbudowie. Słowakiewicz zaproponował by część pracowników klubu była zatrudniona przez jednostki miejskie jak np. MCSiR, a także zaproponował że zakup sprzętu dla klubu przez miasto. Podkreślił że funkcjonowanie klubu bez pierwszej drużyny nie ma sensu. Zwrócił też uwagę że nie wolno dyskryminować innych dyscyplin.

Słowakiewicz poruszył też kilka kwestii związanych z utrzymaniem Miejskiej Hali Lodowej, zarzucając m.in zakup band niezgodnych z wytycznymi IIHF. Obecny na posiedzeniu dyrektor MCSiR Krzysztof Łapsa stanowczo temu zaprzeczył i pochwalił się, że przy zakupie band wynegocjował najlepsze z możliwych warunków. Jednocześnie przyznał, że wariant zatrudnienia trenerów w MCSiR jest możliwy do realizacji, ale dopiero w momencie kiedy będzie jasne stanowisko miasta odnośnie wsparcia hokeja i pojawi się ku temu odpowiednia strategia.

Grzegorz Luberda podkreślił że budżet miejski nie jest z gumy i po jego zatwierdzeniu nie jest łatwo znaleźć dodatkowy milion czy dwa, bo wiązałoby się to np. z podniesieniem podatków.

Jacenty Rajski zwrócił uwagę że problemy finansowe związane są też ze spadkiem frekwencji kibiców na trybunach co było związane z obostrzeniami pandemicznymi.

Ponownie głos zabrał Dziurdzik, który odnosząc się do słów radnego Rajskiego przyznał, że nawet po zniesieniu obostrzeń liczba kibiców na trybunach był duża poniżej oczekiwań. Łącznie przychód ze sprzedaży biletów w ubiegłym sezonie wynosił 140 tysięcy złotych, co było kwotą dużo mniejszą niż koszty związane z organizacją meczów.

Prezes MMKS Podhale Zdzisław Zaręba zwrócił też uwagę, że niskie ceny zakupu transmisji internetowych zniechęcają ludzi do pójścia na mecz. Zaręba przekonuje, że jeżeli uda się uporać z podstawowymi problemami to klub wystartuje w PHL. Zwrócił uwagę, że klub MMKS Podhale został postawiony w trudnej sytuacji z racji dosyć później rezygnacji członków zarządu KH Podhale. Zaręba podkreślił że czynione są starania o pozyskanie chętnych osób, które wejdą do nowego zarządu łącznie z prezesem. Podkreślił, że funkcja prezesa klubu będzie odpłatna. Przyznał, też że wciąż nie jest pewne czy firma Tauron będzie w dalszym ciągu sponsorem. Nie był też w stanie na dzisiaj określić nawet szacunkowego budżetu, podkreślając że minimalna kwota jaka wymagana jest by wystartować w PHL 2 000 000 zł, jest niewystarczająca by zagrać sezon bez zadłużenia.

Pani Skarbnik Urzędu Miasta podkreśliła, że oprócz sportu, miasto ma inne cele inwestycyjne do zrealizowania i że sytuacja gospodarcza wymusza oszczędności i dała jasno do zrozumienia, że nie ma możliwości by zwiększyć środki wsparcia dla hokeja. Podważyła też pomysł zakupu sprzętu przez miasto.

Radny Marek Mozdyniewicz stwierdził wprost że miasto nie stać na hokej. Zasugerował że w działalności klubu jest wiele niejasności. Zarzucił działaczom m.in złe planowanie budżetu.

Zaręba zapewnił że nie pozwoli na to by klub się zadłużał.

Kolejny raz głos zabrał Dziurdzik zwracając uwagę, że przez ostatnie lata cała organizacja klubu opierała się na 2-3 ludziach.

Burmistrz Grzegorz Watycha podkreślił, że miasto musi podjąć wyzwanie utrzymania hokeja, szczególnie teraz kiedy obchodzi on jubileusz 90 lecia. Podkreślił że kwota wsparcia z miasta w wysokości miliona złotych jest jak najbardziej realna. Poddał pomysł by przeprowadzić badania odnośnie tego z czym kojarzony jest Nowy Targ i jak na tym tle wypada hokeja oraz inne dyscypliny sportu.

Radna Katarzyna Wójcik zwróciła się z pytaniem czy deklarowana przez burmistrza kwota miliona złotych dla hokeja, odbije się na dotacjach dla innych dyscyplin, zwracając uwagę że w 2021 roku łączna suma dotacji na sport w Nowym Targu wynosiła około 1 150 000 zł. W odpowiedzi burmistrz powiedział, że to zadaniem Komisji Sportu jest wyznaczenie priorytetów.

Ponownie głos zabrał Mozdyniewicz, przyznał że miasto ma już wypracowany model wspierania klubów sportowych i on się sprawdza.

Arkadiusz Szymczyk podkreślił ze KH Podhale nie może startować w konkursie po granty.

Pani Skarbnik – wbrew sugestiom burmistrza – kolejny raz wyraźnie daje znać do zrozumienia, że wsparcie hokeja ze środków bieżących będzie tylko pogłębiać zadłużenie miasta i ewentualne jego zwiększenie to radni będą brać na swoje sumienie.

Dyskusja o wsparciu i jego wysokości kontynuowana ma być na lipcowej sesji miasta.

Złożony zostanie też wniosek by temat wsparcia dla hokeja był przedstawiony na posiedzeniu Komisji Finansów.

Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 5

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Lista komentarzy
 • PYKI
  2022-06-21 19:21:29

  Czyli nadal nic nie wiadomo. Szopka

 • PanFan1
  2022-06-21 23:06:16

  Słabo to widzę, po hokej net wieszałem ostatnio psy na po bz[****]ch artykułach na temat Podhala, za tę relację bardzo dziękuję, wiem że mało wiem i wiem że nie jestem w tym jedyny.

 • PanFan1
  2022-06-21 23:08:29

  ... a tak na marginesie, szybkie pytanko do kibiców: ktoś kupił już karnet na nadchodzący sezon ❓😉😁

 • Tatuś Nowy Targ
  2022-06-22 05:57:06

  Ta cała szopka jest po to żeby miasto sypnęło jak największa kasą bo wiedza dobrze ze jest 90 lecie i graja na emocjach . Burmistrz tak się ugnie i da 2 banki na stówę .

 • szop
  2022-06-22 10:04:37

  a Ci dalej wierca dziure w brzuchu te nowe bandy na bank beda trefne ktos zarobil... ot caly Nowy Targ band jeszcze nie ma a juz na nie walek polecial hahahahhaha

Wypowiedz się!
Shoutbox
 • Hasek-1964: Fruwaj weź se na wstrzymanie :D waleriana np
 • Hasek-1964: Ewentualnie fruwaju zjedz snicersa, bo się strasznie panoszysz :) chyba, że to twój prywatny portal to sorry i czekam, aż mnie zbanujesz :)
 • Ligota_GKS: Co do Filipiaka to rozumiem, że Cracovia na CHL nie leci samolotem wytważającym tyle CO2, a jedzie elektrycznym autobusem, a hokeiści mają ograniczyć spożywanie mięsa.
 • emeryt: kto z nas nigdy nie gadał głupot niech pierwszy rzuci kamieniem...prosze dac już spokój profesore
 • emeryt: a tymczasem
 • emeryt: #SłoniuWracaj
 • Hokejowy1964: fruwaj oczywiście że doczekasz tych czasów, wystarczy że nie będziesz tu wchodził sfrustrowany popaprańcu....
 • Luque: Hokejowy znowu miałeś nocne moczenie, że swoje frustracje wylewasz?
 • Hokejowy1964: Luque nie mierz ludzi swoją miarą....Przeczytaj wcześniejszy wpis swojego kolegi i będziesz wiedział o co mi chodzi albo udasz że nie wiesz jaki wpis bo tak Ci wygodniej. Jeżeli komuś przeszkadza że piszą tu kibice innych klubów to niech tu nie wchodzi- proste.
 • emeryt: sb juz dawno zeszło na psy,każdy może tu wejśc i sie załatwić
 • Hasek-1964: Cisza, cisza Panowie :D bez kłótni :D będziemy się nie lubić jak się zacznie sezon hehehe. A co do fruwaja, to nie wiem czy pisał o mnie i nie spodobało mu się, że powiedziałem żeby nie żarł mięsa i nie latał samolotem :D moze ma ciężko z czytaniem ze zrozumieniem lub sarkazmem ponieważ przytoczyłem mu słowa filipiaka którego też nie lubię a on to odebrał jako atak od panoszacego się kibica Katowic :D to tyle I czekamy Panowie na burze (taką prawdziwą, nie [****] burze Hehe)
 • emeryt: z tego tez powodu wielu fajnych ludzi dało sobie spokój z hokej.net
 • Hokejowy1964: Hasek odebrałem to podobnie jak Ty opisałeś. A tak zmieniając temat spodziewaj się niebawem kolejnego info o transferze i powiem Ci że wzbudzi może i skrajne emocje ;), oj będzie ciekawie będzie...
 • Hokejowy1964: jestem tu niecałe 2 lata i też zauważyłem że ciekawi ludzie coraz rzadziej zaglądają. W ubiegłym tygodniu wszedłem no i jadą z polityką..... no dziękuję wychodzę :)
 • Hasek-1964: Hokejowy skrajne emocje? :D rusek, murzyn czy Ukrainiec heheheh?
 • ml3ko: Łukasz Rosa najlepszego :D
 • Hokejowy1964: Hasek nie wiem...nie znam się ...zarobiony jestem ;) Pozdrawiam
 • botanick: Pan Trener Andriej złożył zamówienie,dwie skandynawskie szafy za 3 dni do odbioru w paczkomacie.
 • Hasek-1964: Botanick łatwiej było by podjechać prosto do Ikei. Do paczkomatu duża szafa nie wejdzie. Ewentualnie jakąś licha sklejka do złożenia
 • emeryt: Miha Stebih w Nice,szkoda
 • botanick: ikeia robi z odpadów więc odpada
 • Hasek-1964: Botanick czyli mówisz, że to będą solidne dębowe :D no żeby wam się
 • Luque: No ciekawe kogo tam wyczaruje Komandir Andriej i Dyrektor Wojciech, oby solidne defy były ;)
 • Hasek-1964: https://youtu.be/tUYwrwvJrp4
 • emeryt: Luza do Banskiej Bystricy
 • kuba17: Pierwszy samuraj w GieKSie :) Shigeki Hitosato witamy!
 • Hasek-1964: 重木、ポーランドへようこそ!幸運を!
 • Hasek-1964: No Hokejowy miałeś rację. Jest pozytywne zaskoczenie :) Witamy samuraja
 • statys: Obawiamy się o jego zdrowie jak zobaczy satelitę. Hitosato, bądź silny.
 • Hasek-1964: Statys to się nie obawiaj :D
 • emeryt: kolejna nowa twarz w phl,witamy,bedzie ciekawie
 • Hasek-1964: Jeszcze do kompletu by się przydał Yushiroh Hirano
 • Hokejowy1964: Hasek-1964 prawda :) ? Cieszę się że jesteś zadowolony . Dla mnie też super wzmocnienie. Obejrzałem pod jego kątem nasz mecz z Japonią na tvppissport i jestem pod dużym wrażeniem Hitosato. Dynamiczny, dobrze się czuje w grze kombinacyjnej, instynkt strzelecki, praca w tercji obronnej, dyscyplina taktyczna. Japończycy jako naród są pracowici, zdyscyplinowani , on nam nie przepadnie na Mariackiej :)
 • Hokejowy1964: statys obawiaj się raczej o swoją drużynę.
 • Hokejowy1964: Hasek-1964 ha ha Hirano nie do wyjęcia jak wiesz ale fakt że razem chodzą na lodzie aż miło patrzeć :)
 • Luque: Spokojnie Hokejowy, przejdzie się do Białej Małpy posmakować specjałów ;D
 • Hokejowy1964: Przejść się może jak najbardziej, jednakże chodzi o to żeby tam nie zamieszkał ;)))) Jak swego czasu nasz Jaszyn w niejakim Cocomo ;)))
 • emeryt: transfery nowych grajków nie powinny nas dzielić,fajnie bedzie ich zobaczyc i okiem internetowych znawców ocenic:)
 • Luque: Tymczasem El Presidente dokonał aktu laski.. yyy.. znaczy się łaski dla pewnej blondyneczki ;P
 • kuba17: Ciekawe, pracowałem w białej małpie :p Kto taki przychodził?
 • Hokejowy1964: Patrząc na dotychczasowe transfery w lidze znów zapowiada się kolejny bardzo ciekawy sezon z dużym prawdopodobieństwem można przypuszczać że znów z wysokim poziomem. I na to wszyscy czekamy właśnie :) i wtedy będziemy się tutaj wymądrzać bo to ko[****] najbardziej bo wszak tu sami znawcy nad znawcami, za taki się przecież uważamy wszyscy jak tu piszemy :)
 • Luque: Fajne gradzisko przeszło od Tychów w stronę Mikołowa... szpece od blacharki będą mieli co robić
 • botanick: Luqu i to bez ostrzeżenia,pew
  nie chłopina od alertów na urlopie w Egipcie.
 • szatn78: dlaczego wszyscy pragną aby pani Iga Świątek przegrała
 • Arma: Chyba pomyliłeś HN z WP
 • Hasek-1964: Ja tam kibicuje Idze. Nawet nie zła z niej loszka jak rozpuści włosy 😂😂😂
 • Hasek-1964: 3 razy NIE dla Sokiła w Polskiej hokej lidze!!!
 • Arma: Ale wiesz że jak odejdzie Sanok i Podhale z ligi na choćby sezon to ta liga nie ma sensu bo będzie 7 drużyn ? Za niedługo zamiast żartów o braku hali do rozegrania LM, będziesz się zastanawiać czy obejrzysz mecz w sezonie bo kluby będą grać po innych ligach zagranicznych
 • Fredie: "Hasek-1964
  2022-06-29 21:48:43
  1
  Zgłoś
  3 razy NIE dla Sokiła!!!
  Polska dla Polaków!!"
  Hasek dla Hasków.
 • Luque: Arma to może niech prezesina coś zrobi dla Sanoka i Podhala?
 • Arma: A pamiętasz przypadek Naprzodu ?
 • Arma: Wtedy była dyskusja na temat deklaracji 2 mln od sponsorów i że skoro była to czemu klub jest niewypłacalny
 • Luque: Może ten Sokił jeszcze zagra za pieniądze z ministerstwa sportu... to naprawdę będzie wesoło...
 • Arma: Dla naszej ligi najlepszym wyjściem byłoby znaleźć parę klubów zagranicznych, na tyle mocnych by walczyli o środek tabeli ale na tyle słabych by Polskie kluby na spokojnie z nimi wygrywały, taki model byłby dla ligi idealny ale wiadomo jakie są realia
 • Arma: w sumie teraz mnie poniosło bo sobie wyobraźiłem phl z 12 drużynami
 • Luque: Gdańsk, Bytom, Opole, Krynica... jest nad czym się pochylić żeby było ciekawiej i szło w lepszym kierunku
 • Hasek-1964: Dokładnie Luque. Jeszcze Warszawa, naprzód Janów i mamy 6 dodatkowych drużyn w plh. Ale oczywiście obrońcy wszystkiego co ukraińskie napiszą, że jestesmy ruskie onuce albo jest coś złego w haśle Polska dla Polaków. Tym bardziej jeśli chodzi o Polską ligę w której walczy się o mistrzostwo Polski. Ale cóż rozmowa chu ja z butem zawsze tak wyglądała, więc szkoda strzępić [****]a.
  [****] banderowców!!!
 • emeryt: Chwala bohaterom chwala Gierojom🇺🇦
 • Luque: Ciekawe czemu "gieroje", którzy dobrze sobie radzili siekierami i widłami z polskimi kobietami i dziećmi na Wołyniu i w Małopolsce wschodniej, obecnie płacą po 5 tyś dolarów łapówki żeby "bohatersko" bronić ojczyzny z perspektywy np. polskich plaż?
 • emeryt: Bób 15 złotych polskich/kg kupujcie kochani
 • Arma: To mówisz że 80 latkowie płacą te 5 tys ? W sumie ciekawa informacja
 • Andrzejek111: Rzeź wołyńska miała miejsce od lutego 1943 do lutego 1945 (Wikipedia), a więc sprawcy (jeśli żyją) mają ponad 95 lat.
 • Andrzejek111: 95 letni Ukraińcy na polskich plażach? No nie wiem.
 • Luque: Skoro nie wiecie skąd wzięły się te hasła "chwała gierojom" to o czym tu dyskutować... Wiadomo, że chodzi o potomków tych co wkrzykiwali te hasła, po czym bestialsko mordowali 'Lachów'
 • DwaTrzy: Lets go Sokół 🇺🇦
 • DwaTrzy: Z przyjemnością zobaczyłbym tą drużynę w lidze i będe mocno trzymał za nich kciuki
 • emeryt: Chwala Ukraina Chwala Gierojom🇺🇦
 • Luque: Wstyd dla Polaka pisać hasła pod którymi odbywały się mordy na jego narodzie ale widocznie niektórzy nie mają wstydu... A historia jak wiadomo lubi się powtarzać...
 • rawa: Emeryt weź się rozpedź zapnij a scianę z mohera. Może się coś tobie ustawi w makówce.
 • Ixat: Hokej ma łączyć, nie dzielić! 🇵🇱 🇺🇦 🇱🇹 🇸🇰 🇨🇿
  #hockeyisforeveryone
 • uniaosw: Zupa przekonał 😁
 • Hasek-1964: Ładnie poryte berety tutaj wypisują. Ale czego dziwić się po ludziach mówiących, że chodzenie w maseczce w środku lata to spoko opcja :D teraz cieszą się i kibicują Ukraincom na każdym kroku.
  Niemcy też się cieszyli i pomagali ciapatym, teraz strach wyjść na basen :D bo armie lekarzy i architektów w grupach po 100osob robią czystki
 • ml3ko: Skończ chłopie się kompromitować i zajmij się życiem, bo co wchodzę to tylko ty się udzielasz na każdy temat. Zmartwię Cię że kogokolwiek coś co piszesz obchodzi
 • KubaKSU: Uniaosw kogo;)?
 • DwaTrzy: Foliarz i onuca, pełen pakiet. Ale niczego innego się nie spodziewałem widząc wpisy hasioka1964
 • DwaTrzy: Pewnie do tego ma ściany w domu obłożone Janem Niezbędnym, żeby 5G powstrzymać
 • Arma: Ładne te koszulki Craxy na HLM, te ciemne Katowic także
 • Luque: DwaTrzy tak go krytykujesz i wyśmiewasz, a ciekaw jestem czy jak za parę miesięcy rozpocznie się operacja "głód w Afryce" i media będą nakręcać spiralę przyjmowania uciekających przed nim i rozdawania im socjali to co będziesz uważał na ten temat... Pewnie znowu wielu urobią w oczekiwanym kierunku
 • DwaTrzy: Cokolwiek ja będe uważał, to ty będziesz uważał odwrotnie, taki już wasz los :)
 • DwaTrzy: Mi żółte Katowic bardzo się podobają
 • Luque: Ale inflację i idący za tym krach gospodarczy to pewnie zauważasz?
 • Arma: Odnośnie tych żółtych to mam jedną wątpliwość, one chyba powinny mieć żywszy żółty bo ten jest taki ciemny
 • emeryt: kochani bób 14 zł ,smacznego
 • Luque: A szczaw po ile? Z ciekawości pytam...
 • emeryt: ale że Froberg...
 • uniaosw: Eme spokojnie są lepsi bramkarze
 • emeryt: zaufajmy Panu Trenerowi Zupie
 • emeryt: Stojanovic,Gracnar
 • Arma: Mogło by się już ruszyć z tymi transferami
 • emeryt: telefon Pana Zupy rozgrzany do czerwoności
 • Luque: Tylko przypadkiem nie kontraktujcie jakiegoś ciemnoskórego zawodnika, bo będzie 'afera bananowa' w szatni..
 • KubaKSU: Tydzień minął..Moze cos domina Zupa..
 • KubaKSU: Dolina*
 • KubaKSU: Dopina ********
 • uniaosw: Dolina karpia?
 • KubaKSU: Słownik....:D
 • emeryt: ponoc jest zeszyt z nazwiskami,Pan Zupa musi sie tylko zapoznac i wydac werdykt
 • emeryt: najbardziej ciekawi obsada bramki z wiadomych względów...
 • botanick: Czy w Polish Ice Hockey Events Department Sp. z o.o. znajdzie się w końcu jakiś inteligentny myśliciel i zakończy farsę pt.”mecze o brązowy medal”?
 • Luque: Hmm... Pani Ginger zatrzymano z narkotykami i dlatego trzeba "odwetowo" zatrzymać Owieczkina, bo jest Rosjaninem? Czy leci z Nami pilot?
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe