Hokej.net Logo

Przed sezonem... Polonia Bytom

Przed sezonem... Polonia Bytom

Czy hokeiści Polonii Bytom będą w stanie powtórzyć sukces, który osiągnęli w poprzednim sezonie, zdobywając pierwszy od 16 lat krążek mistrzostw Polski? To pytanie zadają sobie kibice brązowych medalistów. Sytuację w klubie komplikują przetasowania do jakich doszło w bytomskim Ratuszu oraz przeciągające się negocjacje z potencjalnym sponsorem strategicznym.


W kwietniu po ukazaniu się w mediach częściowych informacji o wynikach audytu, który w Bytomskim Przedsiębiorstwie Komunalnym przeprowadziła firma Deloitte, bardzo krytycznie oceniając sposób zarządzania spółką miejską, prezydent Bytomia Damian Bartyla stracił większość w Radzie Miejskiej. Trójka popierających go dotąd radnych opuściła jego obóz i założyła nowy klub. Raport Deloitte ujawnił między innymi, że borykające się z gigantycznym zadłużeniem oraz przynoszące straty finansowe BPK przeznaczało duże pieniądze na wspomaganie bytomskich klubów sportowych.

Wszystkie te sytuacje powodują, że TMH Polonia nie może już liczyć na tak dużą pomoc miasta i komunalnych spółek jak w poprzednim sezonie. Konsekwencje zmian w Ratuszu są bowiem takie, że bytomian w najbliższym czasie czeka referendum w sprawie odwołania prezydenta miasta i tym samym niepewna przyszłość sześciokrotnych mistrzów Polski. Sytuację komplikuje dodatkowo fakt, że firma Tempish nie będzie już sponsorem tytularnym klubu. Co prawda przez dłuższy czas prowadzone były rozmowy z firmą sponsorską (nieoficjalnie mówiło się o spółce wchodzącej w skład grupy kapitałowej Węglokoks S.A.), jednak raczej nic z tego nie wyjdzie. Tym bardziej, że mający obecnie większość radni opozycji nie zgodzili się, by dopuszczono do głosu potencjalnego sponsora na jednej z sesji Rady Miejskiej. Sympatycy klubu z niepokojem spoglądają w przyszłość, czy walka polityczna w mieście nie spowoduje powtórki sytuacji sprzed 16 lat, gdy drużyna również po zdobyciu trzeciego miejsca w następnym sezonie z powodów finansowych została wycofana z rozgrywek.

W składzie ekipy, która w marcu w świetnym stylu wywalczyła brązowy medal (dwunasty krążek w historii klubu) doszło do kilku zmian. Drużynę opuścili trzej Łotysze. Do TatrySki Podhala Nowy Targ przeszedł Elvijs Biezais, z kolei obrońcy Edmunds Augstkalns oraz Edgars Dīķis zagrają we francuskim Etoile Noire de Strasbourg. W barwach Polonii nie wystąpią już także doświadczeni Marcin Słodczyk (wrócił do Naprzodu Janów) oraz Martin Vozdecký (obecnie JKH). Listę strat uzupełniają Jakub Wanacki (skorzystał z oferty Tauronu KH GKS-u Katowice) i Karol Wąsiński, który zakotwiczył w Opolu. Największe straty bytomianie ponieśli w linii defensywnej i to ta formacja w pierwszej kolejności wymagałaby wzmocnień.

Po stronie zysków widnieją cztery nazwiska. Wśród niebiesko-czerwonych ponownie zagra Filip Stoklasa, który reprezentował Polonię w rozgrywkach 2012/13, pomagając jej w awansie do PHL oraz 2013/14 już na taflach ekstraligi. Przy Pułaskiego kibice będą mogli oglądać także najlepszego strzelca ubiegłego sezonu Nesty Mires Toruń Michała Kalinowskiego. Ponadto trener sześciokrotnych mistrzów Polski Tomasz Demkowicz będzie miał do dyspozycji grającego w ataku niespełna 21-letniego Jakuba Jaworskiego (syn byłego bramkarza Polonii i reprezentacji Tomasza) oraz mającego polskie obywatelstwo urodzonego na Białorusi defensora Jauhienija Kamienieua.

Specjalistyczne treningi na lodzie rozpoczęły się wczesnym rankiem 1 sierpnia. W okresie przygotowawczym bytomianie rozegrali dziewięć spotkań sparingowych, z których 4 rozstrzygnęli na swoją korzyść, a w 5 musieli uznać wyższość rywali. Polonia dwukrotnie okazała się lepsza od Unii Oświęcim, górą była także w pojedynkach z JKH GKS-em Jastrzębie i Naprzodem Janów. Niebiesko-czerwoni ponieśli porażki w potyczkach z Comarch Cracovią oraz GKS-em Tychy, z którymi mierzyli się po dwa razy oraz w meczu z MH Automatyką Gdańsk, gdzie o wyniku decydowały rzuty karne. Najskuteczniejszy w meczach towarzyskich był pierwszy atak: Richard Bordowski - Marcin Frączek - Filip Stoklasa, który zapisał na swoim koncie łącznie 13 bramek. Indywidualnie zaś najwięcej trafień zanotowali Frączek i Stoklasa po 5 goli.

Poloniści rozpoczną ligowe zmagania od konfrontacji w "Stodole" z Naprzodem Janów. Początek spotkania już w niedzielę 10 września o godzinie 18:00.

***

Nasz typ: 4-6. miejsce

Polonia przystępuje do ligi z nierozstrzygniętą kwestią potencjalnego sponsora strategicznego, co powoduje niepewną sytuację w klubie. W składzie nie doszło do dużych zmian personalnych. Trzon drużyny pozostał niezmieniony, tym niemniej osłabień doznała formacja obronna, z której odeszło trzech podstawowych zawodników. Dużą stratą jest także brak w kadrze Elvijsa Biezaisa. Powstałe luki w ataku postarają się zniwelować Filip Stoklasa, Michał Kalinowski oraz Jakub Jaworski. Po ewentualnym pozyskaniu klasowego defensora zespół jest w stanie powalczyć o awans do czołowej czwórki. Sporym atutem bytomian powinna być pozycja bramkarza oraz zgranie, gdyż większość hokeistów zna się bardzo dobrze.

***

Lider zespołu:

Najmocniejszą stroną niebiesko-czerwonych jest pozycja bramkarza. Szkoleniowiec Polonii Tomasz Demkowicz ma do dyspozycji dwóch wysokiej klasy golkiperów. Zarówno 27-letni Filip Landsman (176 cm wzrostu) jak i jego rówieśnik Ondřej Raszka (192 cm wzrostu) wielokrotnie pokazali, że są pewnymi punktami bytomian. Pochodzący z Pardubic Landsman w ubiegłym sezonie bronił ze skutecznością 93,8%, co było najlepszym wynikiem w lidze. Z kolei urodzony w Trzyńcu Raszka odnotował 92,3% obron. Wydaje się, że to najsilniejszy duet bramkarzy w lidze, który miał bardzo duży wkład w wywalczeniu przez drużynę trzeciego miejsca.

***

Zdaniem zawodników...

Sebastian Owczarek, obrońca Polonii, kapitan brązowej drużyny niebiesko-czerwonych: - Przygotowanie do sezonu mieliśmy bardzo zróżnicowane, siłownia, rowery, bieżnia, sala gimnastyczna oraz rolki. Myślę, że w sezonie nie zabraknie mocy, bo wszyscy na treningach dawali z siebie 100%. Co do celów na ten sezon to uważam, że jesteśmy w stanie powtórzyć wynik z poprzedniego, mamy super drużynę, w której został trzon z ubiegłego sezonu. Będzie to trudniejsze zadanie, ponieważ Podhale, Jastrzębie i Katowice znacznie się wzmocniły. Faworyt ligi? GKS Tychy.

Tomasz Kozłowski (napastnik Polonii, najskuteczniejszy zawodnik drużyny z sezonie 2016/17 - zdobywca 20 bramek) - Przygotowania przebiegły w dobrej atmosferze i były zrealizowane w 100%. W sparingach zaliczyliśmy kilka wygranych i kilka porażek, ale myślę, że to nie ma jakiegoś większego znaczenia przed sezonem. Każda drużyna jest na różnych etapach przygotowania. Najważniejsze żeby być gotowym na pierwszy mecz ligowy. Myślę, że sezon pokaże na co stać Polonię, teraz jest za wcześnie żeby spekulować. Na dzień dzisiejszy najważniejszy jest pierwszy mecz. Faworyci to na pewno Cracovia i Tychy. Pozostałe drużyny będą zbliżone do siebie poziomem.

Łukasz Krzemień (napastnik Polonii, w poprzednim sezonie zadebiutował w reprezentacji) - Okres przygotowawczy uważam za bardzo dobrze przepracowany. Ciężko pracowaliśmy na siłowni jak i biegając, bądź jeżdżąc na rowerach. Mieliśmy bardzo zróżnicowane treningi, nie schodziliśmy z obciążenia nawet podczas rozgrywanych sparingów. Od tygodnia mieliśmy coraz mniej treningów, by na ligę być gotowym w 100%. W sparingach zagraliśmy dobrze i z meczu na mecz pokazywaliśmy siłę Polonii z zeszłego sezonu. W tamtym sezonie zaskoczyliśmy cała hokejową Polskę, zajmując 3. miejsce. W tym stawiamy sobie wyższe cele. Bardzo chcielibyśmy powalczyć o najwyższą lokatę. Moim zdaniem faworytem tej ligi jest GKS Tychy, chociaż my też lubimy sprawiać niespodzianki.

Błażej Salamon (napastnik Polonii, autor decydującej o brązowym medalu bramki) - Przygotowywaliśmy się intensywnie, dużo siłowni, biegania, rowerów stacjonarnych. Myślę, że jesteśmy w dobrej dyspozycji fizycznej. Sparingi mieliśmy też dobre, była porażka, remis, karne, wygrana, tak że wszystko co potrzebne. Każdy chce walczyć o najwyższy cel, ale według mnie wszystko zweryfikuje lód. Mamy takie same szanse jak inni, musimy zająć jak najlepsze miejsce przed play-off, a potem wszystko może się zdarzyć. Myślę, że faworytami są Tychy i Cracovia, ale wszystko rozstrzygnie się na lodzie.

Ondřej Raszka (bramkarz Polonii, mocny punkt zespołu wraz z Filipem Landsmanem tworzą najsilniejszy duet golkiperów w lidze) - Co do przygotowań to dużo nie powiem, bo pracowałem indywidualnie. Faworyt ligi to zawsze Tychy i Cracovia. Reszta stawki powinna być wyrównana. Czas pokaże na co nas stać. Musimy się koncentrować przed każdym meczem. Od tego trzeba zacząć.

***

Czy wiesz, że:

- Michał Kalinowski, który na początku czerwca zasilił szeregi klubu z Pułaskiego już w przeszłości występował w jego barwach. Wychowanek toruńskiego hokeja w sezonie 2012/13 na mocy umowy o współpracy zawartej przez bytomian z HC GKS-em Katowice rozegrał w grającej wówczas w I lidze Polonii sześć spotkań zdobywając 5 goli oraz 1 asystę.

- Nowy obrońca drużyny z Bytomia Jauhienij Kamienieu urodził się w stolicy Białorusi Mińsku i tam w miejscowym Junosti stawiał pierwsze kroki na lodzie. Później w wieku 15 lat rozpoczął występy w klubie z Sanoka. 20-letni zawodnik ma obok białoruskiego również polskie obywatelstwo (dziadek hokeisty był Polakiem) i w grudniu ubiegłego roku reprezentował nasz kraj na juniorskich Mistrzostwach Świata Dywizji 1B w Budapeszcie.

- W całej swojej historii barw sześciokrotnych mistrzów Polski broniło łącznie 63 obcokrajowców. Pierwsza grupa graczy zza granicy pojawiła się w Bytomiu w 1999 roku, gdy niebiesko-czerwoni walczyli w turnieju barażowym o ekstraklasę. Najwięcej dotychczas było Czechów, których w Polonii grało już 29. Dalej są: Słowacy - 12, Łotysze - 5, Rosjanie - 4, Białorusini - 3, Ukraińcy - 3, Kanadyjczycy - 2, Szwedzi - 2, Amerykanin - 1, Francuz - 1, Japończyk - 1.

- W kadrze Polonii znajduje się 13 wychowanków klubu. Najmłodszym graczem w składzie jest 18-letni Szymon Mularczyk.

***

Trochę liczb...

Średnia wieku drużyny: 26,5 lat.

Średnia wzrostu drużyny: 181,7 cm.

Średnia waga drużyny: 85,2 kg.

Bramkarze:

Średni wiek: 25,7 lat.

Średni wzrost: 183 cm.

Średnia waga: 89 kg.

Obrońcy:

Średni wiek: 27,8 lat.

Średni wzrost: 182,9 cm.

Średnia waga: 89,8 kg.

Napastnicy:

Średni wiek: 26 lat.

Średni wzrost: 180,8 cm.

Średnia waga: 82,2 kg.

Najskuteczniejsi zawodnicy Polonii w ubiegłym sezonie:

1. Richard Bordowski 51 spotkań, 13 bramek, 20 asyst, 33 pkt.

2. Tomasz Kozłowski 51 spotkań, 20 bramek, 11 asyst, 31 pkt.

3. Błażej Salamon 49 spotkań, 13 bramek, 18 asyst, 31 pkt.

4. Mateusz Danieluk 46 spotkań, 16 bramek, 13 asyst, 29 pkt.

5. Marcin Słodczyk 50 spotkań, 8 bramek, 19 asyst, 27 pkt.

6. Matej Cunik 45 spotkań, 3 bramki, 18 asyst, 21 pkt.


***


Zobacz aktualny skład zespołu >>>

***

Zmiany w kadrze:

Przybyli: Jakub Jaworski (N, Tauron KH GKS Katowice), Michał Kalinowski (N, Nesta Mires Toruń), Jauhienij Kamienieu (O, HKM Zwoleń U20, Słowacja), Szymon Mularczyk (N, wychowanek), Filip Stoklasa (N, HC Stadion Litomierzyce, Czechy).

Odeszli: Edmunds Augstkalns (O,Etoile Noire de Strasbourg, Francja), Elvijs Biezais (N, TatrySki Podhale Nowy Targ), Edgars Dīķis (O, Etoile Noire de Strasbourg, Francja), Marcin Słodczyk (N, Naprzód Janów), Martin Vozdecký (N, JKH GKS Jastrzębie), Jakub Wanacki (O, Tauron KH GKS Katowice), Karol Wąsiński (N, PGE Orlik Opole).

***

Sparingi:

8.08.2017 GKS Tychy - Polonia Bytom 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)

11.08.2017 Polonia Bytom - GKS Tychy 1:9 (1:3, 0:3, 0:3)

15.08.2017 Polonia Bytom - Comarch Cracovia 2:3 (2:1, 0:0, 0:2)

17.08.2017 Comarch Cracovia - Polonia Bytom 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

22.08.2017 Unia Oświęcim - Polonia Bytom 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

24.08.2017 JKH GKS Jastrzębie - Polonia Bytom 3:6 (1:1, 1:2, 1:3)

29.08.2017 Polonia Bytom - Unia Oświęcim 6:4 (2:0, 2:1, 2:3)

30.08.2017 Polonia Bytom - MH Automatyka Gdańsk 2:3 k. (0:0, 2:0, 0:2, k. 2:3)

31.08.2017 Polonia Bytom - Naprzód Janów 11:4 (2:0, 5:2, 4:2)

Bilans: 4 zwycięstwa, 5 porażek (bramki: 32-36)

*****

Dane klubowe:

TMH Polonia Bytom

Adres: 41-902 Bytom, ul. Pułaskiego 71

Kontakt: tel./fax (032) 387 02 77; e-mail:sekretariat@bytomski-hokej.pl; internet: bytomski-hokej.pl

Rok założenia: 1920

Sekcja hokejowa: 1946 - KS Polonia Bytom (od 1992 Bytomskie Towarzystwo Hokejowe, od 1994 Miejski Hokejowy Klub Sportowy, od 2002 Towarzystwo Miłośników Hokeja)

Barwy Klubowe: niebiesko-czerwone

Władze:

Prezes Zarządu: Andrzej Banaszczak

Członek zarządu: Ryszard Kłaczyński

Sukcesy:

Mistrzostwo Polski (6 razy) - 1984, 1986, 1988, 1989, 1990, 1991

Wicemistrzostwo Polski (3 razy) - 1983, 1985, 1987

Brązowy medal mistrzostw Polski (3 razy) - 1993, 2001, 2017

Puchar Sportu i PZHL (3 razy) - 1983, 1988, 1989

Mistrzostwo drugiej klasy rozgrywkowej (4 razy): 1981, 2000, 2007, 2013

Piąte miejsce w turnieju finałowym Pucharu Europy - 1985

Udział w rozgrywkach Pucharu Europy (6 razy) - 1985, 1987, 1989, 1990, 1991, 1992

Dotychczasowi trenerzy:

Albert Mauer, Janusz Stepek, Bolesław Kolasa, Emil Nikodemowicz, Tadeusz Nikodemowicz, Mieczysław Nahunko, Stanisław Małkow, Rudolf Roháček, Zbigniew Bryjak, Adam Fras, Andrzej Tkacz, Janusz Syposz, Wojciech Matczak, Mariusz Puzio, Wincenty Kawa, Andrzej Secemski, Miroslav Ihnačák, Mariusz Kieca, Dariusz Jędrzejczyk, Tomasz Demkowicz.

Tytuł króla strzelców ekstraligi (sezon zasadniczy + play-off):

Sezon 1983/84 - Jan Piecko 37 bramek

Sezon 1984/85 - Jan Piecko 41 bramek

Sezon 1987/88 - Marek Stebnicki 44 bramki

Sezon 1991/92 - Mariusz Puzio 27 bramek

Sezon 1992/93 - Mariusz Puzio 39 bramek

Sezon 1993/94 - Mariusz Puzio 41 bramek

Zwycięzcy punktacji kanadyjskiej ekstraligi (sezon zasadniczy + play-off):

Sezon 1987/88 - Marek Stebnicki 62 pkt. (44 bramki, 18 asyst)

Sezon 1992/93 - Mariusz Puzio 57 pkt. (39 bramek, 18 asyst)

Zdobywcy Złotego Kija „Sportu”:

Sezon 1983/84: Jerzy Christ

Sezon 1984/85: Franciszek Kukla

Sezon 1985/86: Jerzy Christ

Sezon 1988/89: Marek Stebnicki

Sezon 1991/92: Mariusz Puzio

Godziny meczów: 18:00

Ceny biletów:

- normalny 12 zł,

- ulgowy 6 zł (kobiety, renciści, emeryci oraz osoby uczące się do 26 roku życia z ważną legitymacją)

- dzieci do lat 10 wstęp darmowy

- 99 zł karnet normalny

- 49 zł karnet ulgowy

Zawodnicy grup młodzieżowych wpuszczani będą tylko z ważna legitymacją klubową.

Na mecze nie będą wpuszczane zorganizowane grupy kibiców drużyn przyjezdnych.

Jednocześnie klub otrzymał pozwolenie na organizację imprezy masowej do 1499 osób.

Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się o hokeju!
Shoutbox
 • lou: Ja też ps4 (nhl22) - napiszcie swoje nicki ! :) mój: Louhc
 • emeryt: https://www.youtube.com/watch?v=wHLWGOG0SpA
 • emeryt: kto to organizuje mój Boże...
 • emeryt: bez mikrofonu , z ksero na plecach...bardzo mnie to boli bo to jest tez mój klub z mojego miasta
 • hanysTHU: Klucze od świetlicy trzyma mosir...
 • hanysTHU: I mówi,że za darmo nie da ...
 • emeryt: gdzie ścianka ze sponsorami?
 • MarioG76: Te wywiady pomeczowe w Oświęcimiu totalna amatorka. Powiedziałbym że totalnie spartolone , jakość obrazu fatalna a dzwięku to nawet nie komentuję. Jak mają tak wyglądać to tego nie róbcie .
 • PEL52: Ten wywiad po meczu mozna porownac do sedziowania tego meczu,amatorka
 • uniaosw: Fakt żenujące to jest
 • Unikatowy99: Bardzo dobry materiał
 • hanysTHU: A na balkonie miejsca w [****]...
 • DallasStars: Srokejowy zawsze i wszędzię na ciebie i hasioka srał będę, znafco dywanów, okazjonalny kibicu...
 • DallasStars: Srajbu -pudło!
 • rawa: Dallasik mega autorytet. D.upsko wyzej niz moher. Uwazej zebys na siebie niezakleksil.
 • szajbu: DallasStars [****] z ciebie i tyle w temacie
 • rawa: Jak sie nie ma za wiele do powiedzenia to sie z dywanami wyjezdza.
 • hubal: a co Wy tacy narwani, chcecie komuś doj3bać to może podpowiem komu , pytajcie
 • DallasStars: Ore, ore szabadaba da amore...dawać cygany dywany.
 • DallasStars: Odsuń lustro srajbu!
 • DallasStars: Rawa nie będę cie naśladował...musiało ci śmierdzieć. Powiedz rzadkie ci pociekło po moherze?
 • Hokejowy1964: rawa szajbu nie ma sensu marnować na DalejSrasz czasu. Dyskusja z takim jak on przypomina zapasy w błocie ze świnią. Po jakimś czasie zauważasz że już Cię to nudzi a świni sprawia to coraz większą przyjemność.
 • szajbu: DallasStars widzę że jak popijesz to wylewny się stajesz tylko nie ma to wcale związku z hokejem
 • statys: Widać, że SB obniża poziom. Do elegancji emeryta, do drażniącego racjonalizmu hubala, do postępowych myśli luqa, tęskno mi Panie.
 • botanick: Stary gazda zawsze godoł,jaki mistrz Polski,taki poziom sb..
 • Hokejowy1964: botanick mądrego to i dobrze posłuchać..... ;))) tyscy zwyzywali u siebie bramkarza, który miał niewątpliwy udział przy dwóch Majstrach śpiewając " Ole, ole ole, Murray c.w.e.l " . Tak że nie pisz już nic więcej boroku bo przebiliście dno żenady.... pięknie okazaliście Johnemu szacunek za lata gry w tyskim klubie, no pięknie....
 • wojtiF1: jeśli coś takiego miało miejsce to było raczej o niejakim Pasiucie śpiewane gdy chciał wymusić decyzje na sędziach a nie o Jaśku więc nie kreuj alternatywnej rzeczywistości. No ale poziom niestety przenoszony jest z piłki na wszystkich lodowiskach więc jest jak jest...nie pochwalam.
 • Hokejowy1964: Na Grzesia to zawsze troglodyci śpiewają, na Jaśka pierwszy raz śpiewali pod koniec meczu. Na transmisji było slychać, kilku kolegów z Tychów potwierdziło co byli na mecze więc Ty nie kreuje alternatywnej rzeczywistości i nie wypieraj tagi co miało miejsce. Zgodzę się że na wszystkich lodowiskach niestety jest podobnie, chociaż we wtorek w Oświęcimiu poza kilkoma bluzgami pod naszym adresem o dziwo nie było bluzgów pod adresem zawodników i to jest na plus dla kibiców Unii.
 • Oświęcimianin_23: Przekleństwa na trybunach były, są i będą, a robinie z siebie świętoszków nie ma najmniejszego sensu :) Podczas spotkania emocje, ale po meczu nie miałbym problemu pogadać z normalnym kibicem Tychów, Kato czy Craxy.
 • Hokejowy1964: Kolos kiedyś w wywiadzie powiedział że " na lodzie jest ostro ale poza lodem jest szacunek bo się wszyscy ze sobą znają od lat" - taki czy podobne słowa. Znam wielu normalnych kibiców z innych klubów, ciekawi mnie ich punkt widzenia i przemyślenia i co ważne odbywa się to w cywilizowanej formie no może czasem z lekką szyderą w obie strony ale zawsze z szacunkiem i o to chodzi, tak powinno być.
 • Szefu1982: lou zaprosiłem Cię do znajomych na PS4
 • uniaosw: A może by tak dać Dziubka do Majkela i Alexa a DC z finami ustawić
 • hanysTHU: AeejaAaooOo!
 • hanysTHU: #zupamakeuniagreatagain
 • J_Ruutu: Póki co Zupa pierwszy oficjalny mecz na ławce Unii przegrał ;)
 • Simonn23: Nie ma Lundina
 • LukaszOsw: Ciężki mecz będzie dzisiaj, mam nadzieję, że zwycięzki
 • Szefu1982: Ktoś wie czemu bez Lundina dziś?
 • LukaszOsw: Oj Kowal...
 • Oświęcimianin_23: Nie można tracić takich bramek w takim meczu...
 • born-for-unia: Takich w żadnym meczu nie wolno tracić
 • Oświęcimianin_23: Można tracić, ale nie takich ;)
 • primosz: Magia cara jeb....ła totalnie.
 • RafałKawecki: A co to się panie w Tychach wyprawia ?
 • WyrwiSzmat: Brawo Salama ! Patrik wróć :( spesny nie blaznowal rzucając się na brzuchu w stronę kibiców... Ale przynajmniej bronił......
 • WyrwiSzmat: 2 lata temu Pan Rudy Radwański mówił o grze wychowankami. Rok później połowa z nich skończyła karierę. Płacicie dalej 600zl wychowankom......
 • wiemswoje: Nie czaisz że u nas w PHL liczy się sezon który jest teraz i wynik. Wychowankowie nie są potrzebni. Za rok przyjdą następni obco dograć do emerytury. Przykre
 • Miletor: W Sanoku ewidentnie ludzią zarządzającym klubem brakuje cierpliwości…. Ilość obco do nie do przyjęcia
 • Miletor: Czas na pierwsze zwolnienia w Tychach… ile się można ośmieszać
 • C!chy: Co do Salamy się zgadzam pochopnie podjęli decyzję o jedynce w bramce tylko dlatego bo miał okres konia w PO ale między nogami puszcza wszystko czy to w meczu czy na treningu
 • wiemswoje: W Tychach pewnie ktoś poleci dla przykładu
 • Arczi: Tak się zastanawiam kiedy strzelimy gola w przewadze, gramy 50 min. w pp, i nic. Toruń pierwsza przewaga i brama i zamiast prowadzić 2-0 to jest 1-1.
 • C!chy: a jeśli chodzi o wychowanków to się nie zgodzę bo kto lepszy to zaraz odchodzi do lepszego klubu np.J.B czy też R.S a dołu tabeli nie chce mi się oglądać a tak dzięki obco są jakieś emocje
 • wiemswoje: Arczi ewidentnie u nas szkoda 5 na 3
 • WyrwiSzmat: Sanok dzisiaj w Oświęcimiu to chyba może trzy razy wygrał wznowienie. Masakra. Źle się to oglada a pamiętam czasy torsanu gdzie klub potrafił 9pkt w sezonie zdobyć
 • WyrwiSzmat: Trzymam kciuki aby jakoś to wyglądało lepiej :D
 • wiemswoje: Nasz zawodnik Mikyska przyznał się że nie był faulowany podoba się takie fair play
 • Arczi: To co my gramy w przewagach to dramat. Toruń gra w przewadze i czuję że padnie bramka z naszą gra w obronie
 • Borek: Bacy po tej nominacji do prowadzenia kolejnego meczu CHL, chyba odbiło... Czekam na powtórki tych kar :) bo z perspektywy TV wygląda to komicznie.
 • Arczi: Jak widzę grę w obronie na radar to śmierdzi brama
 • wiemswoje: U nas w Jastrzębiu gwizdają wszystko jak leci
 • wiemswoje: C[****] z wami pasiakami krowy doić się nadają banda matołów nic więcej
 • Arma: 350 widzów. Tragedia
 • gieksa76: BRAWO DLA MISTRZÓW POLSKI
 • Unikatowy99: Co się dzieje za mostem?
 • botanick: Jeszcze się sezon na dobre nie rozkręcił,a ja już podziękuję.
 • botanick: Pewnie kanapa w szatni za twarda..
 • Unikatowy99: Kolejny turniej PP bez Tych?
 • hanysTHU: HEJ, HEJ NASZ KS!!!
 • Unikatowy99: Hubal pisz co tam się u Was dzieje? Maji nie oddamy. Macie zawsze Bagiśa
 • hubal: 99 nie wiem , mam na głowie inne sprawy
 • Unikatowy99: Ciężkie czasy w biznesie
 • emeryt: w Tychach ogon myrda psem...ci sami ślizgacze co Husaua wyprowadzili,wsparci swoimi czeskimi kolegami...nie chce sie skrobać nie po swoich jajach ale...Panie Wojciechu nie ulegaj im Pan
 • KuzynKSU: Tadek się na razie nie umie wstrzelić. Ale będzie dobrze
 • KuzynKSU: EME Tychy wrócą do gry. Może nie na PP ale na PO napewno. Moje zdanie
 • botanick: Ale z drugiej strony gdzie gra 12 Polaków...sam nie wiem co o tym wszystkim myśleć.
 • botanick: Przegrać zawsze można,ale styl.
 • rawa: Netflix nie pękaj. Tychy sie ogarną na PO.
 • PanFan1: Ogląda ktoś Jersey - Rangers ❓
 • Prawdziwy Kibic Unii: Kibice Unii wracając do zapowiedzi jednego z Nas …gdzie ten As ?
 • uniaosw: Wiza
 • Prawdziwy Kibic Unii: Wiza z jakiego kraju …?
 • uniaosw: Z Kambodży
 • Prawdziwy Kibic Unii: Tak myślałem…dla Denyskina jak znalazł partner do ataku 👍🏻
 • Luque: W Tychach bez zmian, dalej grają przeciwko trenerowi i chyba bardzo chcą Nas kibiców do siebie zrazić...
 • uniaosw: A po drugie czy jest sens doprawiać tą zupę jeśli na razie dobrze smakuje? 😁
 • Luque: Ciekawe czy ta plotka z Valtonenem, którą tutaj jeden napisał w komencie jest prawdą...
 • Frasier: Dobrze smakuje,ale przyprawiona dużą ilością Magee była już niejadalna
 • Frasier: Dzisiaj nie było treningu rano...
 • emeryt: https://www.youtube.com/watch?v=Y1IapiSxfOo
 • Luque: Frasier mówisz o naszych Tyskich ślizgaczach? (z tym treningiem)
 • Frasier: Tak
 • Luque: Czyli wychodzi na to, że Sidor zostanie kozłem ofiarnym tej szopki co odstawiali...
 • Arma: Bagiś naprawi sytuację
 • emeryt: wie ktos czy za 100 zł idzie kupic jakis dobry mikrofon?
 • Luque: Bagiś nie weźmie się za trenowanie na stałe, bo doskonale wie, że to go wysadzi z tego klubu prędzej czy później, także będzie asystentem przez kilka lat
 • Frasier: Dlaczego król strzelców poprzedniego sezonu i najlepszy zawodnik ze sparingów nie zmieścił się w składzie? Mamy aż tylu lepszych snajperów? Ale przecież 120 minut bez gola... Ktoś to może rozsądnie wytłumaczyć
 • Luque: Frasier trzeba zwolnić trenera bo: a) nie wywodzi się z tzw. Zachodu i jest Białorusinem, b) treningi są za ciężkie, a do PHL się przyjeżdża po łatwą kasę
 • uniaosw: Ale że Valtonen..
 • jastrzebie: a)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe