Hokej.net Logo

Rodzice hokeistów MMKS Podhale mają dosyć samowolki prezesa!

Rodzice hokeistów MMKS Podhale mają dosyć samowolki prezesa!

- Nie mamy wyjścia. W klubie jesteśmy traktowani jak intruzi. Na jednym ze spotkań z zarządem, pan przewodniczący Komisji Rewizyjnej kazał mi wypie… lać – mówi jeden z rodziców dziecka, które gra w hokeja w Miejskim Młodzieżowym Klubie Sportowym Podhale Nowy Targ.

Szóstka rodziców, reprezentująca każdą z grup młodzieżowych, poprosiła o spotkanie z władzami miasta w celu wyjaśnienia im przede wszystkim kwestii przyznania - i późniejszych rozliczeń - pieniędzy jakie z dotacji miejskich trafiają na konto klubu. A nie są to małe sumy. W 2019 roku była to łączna kwota 191 tysięcy złotych (167 tysięcy na sekcję hokeja i 24 tysiące na sekcję unihokeja).

W spotkaniu udział wzięli kierownik Referatu ds. Sportu i Turystyki Arkadiusz Szymczyk oraz Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Katarzyna Put.

- Przyszliśmy przedstawić sytuacje w klubie, która w drastyczny sposób już nas dobija. Jesteście państwo naszą ostatnią deską ratunku. Pan prezes traktuje nas jak intruzów. Odcina nas od każdej informacji, która tak naprawdę dotyczy przecież naszych dzieci. Traktuje się nas jak bankomat, z którego można czerpać do woli, bez wyjaśnienia na co te pieniądze są przeznaczane. Wszystko odbywa się na zasadach: albo płacisz, albo Twoje dziecko nie będzie grało. A przecież wiemy, że miasto w zeszłym roku wspomogło klub pokaźną kwotą. Powinno być więc lżej, a z tygodnia na tydzień jest tylko gorzej. Teraz doszło do tego, że nawet za turniej organizowany w Nowym Targu musimy płacić po 200 zł. Straszy się nas, że jeżeli nie zapłacimy klub będzie posiłkował się zawodnikami z innych miast. Zresztą to było już wcześniej praktykowane. Doszło do tego, że nie tak dawno pod szyldem MMKS Podhale grał jeden chłopak z Nowego Targu. To chyba coś tutaj jest nie w porządku – grzmiał jeden z rodziców.

- Na jeden z turniejów Ligi Karpackiej miało jechać 15 zawodników z Nowego Targu, ostatecznie pojechało tylko 10. Po podliczeniu kosztów po prostu nie wszystkich było stać na taki wyjazd, a na przepychanki z zarządem nie mieli ochoty. Szybko dokooptowano 5 zawodników z Tychów. Zapytałem pana prezesa kto za nich zapłaci. Usłyszałem że Święty Mikołaj. Zresztą pan prezes słynie z tego typu aroganckich zachowań i wypowiedzi. Z roku na rok liczba dzieci w klubie maleje. Rodzice po prostu nie są w stanie temu sprostać finansowo. To jednak nie robi żadnego wrażenia na prezesie, który kiedyś powiedział, że hokej nie jest dla biednych – dodał drugi.

- Za wszystko każe nam się płacić: za sprzęt, wyjazdy, obiady, trenerów, kierowników, kierowców busa. Nawet kiedyś musieliśmy się zrzucić po 5 zł na sprzątaczkę. Klub nie daje nam złotówki. Jedziemy na wyjazd, płacimy ze swojej kieszeni, a potem dowiadujemy się że klub z tego rozliczył sobie fakturę. Jakim prawem ? Nie możemy przelać pieniędzy na klubowe konto. Podobno z tego powodu, że są problemy z wypłatami z niego środków. Pieniądze muszą trafić do rąk kierownika. Nie dostajemy kompletnie żadnych rozliczeń z wyjazdów czy kosztów związanych z udziałem w turnieju – mówił kolejny

Lista zarzutów ciągła się w nieskończoność.

- W ogóle ten zarząd nie ma prawa funkcjonować. Od roku działa w liczbie jedynie dwóch osób, co nie jest zgodne ze statutem. Czterech członków zarządu pisemnie złożyło rezygnacje. Można do nich zadzwonić, na pewno to potwierdzą. Pan prezes od ponad roku nie przeprowadził wyborów uzupełniających. Nie przypominam sobie by w ostatnich dwóch latach klub zwołał zebranie sprawozdawcze. Na jakiej więc zasadzie klub pozyskał dotacje i w jaki sposób się z nich rozlicza

- Jest też kwestia trenerów. Mówi nam się, że klub ponosi z ich utrzymaniem duże koszta. My wiemy jednak ze swoich źródeł, że są szkoleniowcy którzy mają indywidualnych sponsorów. Poza tym część trenerów robi za „słupa”. Widnieją tylko w papierach. Podobnie jest z obsługą biura. Są zatrudnione dwie sekretarki, ale kiedy by nie przyjść do biura jest tylko jedna.

- Nikt nie potrafi nam też wytłumaczyć, na jakich zasadach - w trakcie godzin za które my płacimy - na połowie lodowiska odbywają się indywidualne treningi za które klub inkasuje 80 zł

Rodzice podkreślają, że nie mają też żadnego wsparcia w osobach zasiadających w Komisji Rewizyjnej, która przecież jako pierwsza powinna sprawować kontrolę nad pracą zarządu.

- Pan przewodniczący to prawa ręka prezesa. Na jednym ze spotkań, kiedy domagałem się wyjaśnień w jakieś sprawie, kazał mi wypier... lać sali – powiedział rodzic.

Przedstawiciele miasta nie ukrywali, że są zaskoczeni tymi wszystkimi informacjami. Nie chcieli ich szerzej komentować, bowiem z prawnego punktu widzenia, na pierwszy rzut oka, wszystko jest w porządku.

- Na wnioskach o dotacje wymagane są podpisy dwóch członków zarządu, wpisanych do KRS. I ten warunek władze stowarzyszenia jakim jest MMKS Podhale spełniły. Miasto nie jest organem nadzorującym działalność stowarzyszenia więc takie informacje o niespełnieniu np. statutowej ilości członków zarządu czy kwestia błędnego faktorowania wyjazdów, do nas wcześniej nie dotarły – mówi Katarzyna Put.

- Miasto kontroluje przedstawiane dokumenty w ramach przyznawanych dotacji i do tej pory klub MMKS przechodził kontrole - nasze jak i zewnętrznych instytucji - pozytywnie. Otrzymane podczas spotkania informacje zostaną przez nas zweryfikowane przy podpisywaniu umowy dotacyjnej na rok 2020 – dodał Arkadiusz Szymczyk.

- Nam nie chodzi o to że my chcemy niszczyć ten klub. Chcemy tyko by w tym klubie nastała normalność. My chcemy wiedzieć po prostu na co płacimy pieniądze, gdzie one trafiają, w jakiej proporcji. Rozumiem że są ciężkie czasy, że wszystko kosztuje. My nie odcinamy się od pomocy. Każdy z nas przecież inwestuje w swoje dziecko. Po prostu chcemy żeby wszystko było jasne i przejrzyste – podkreślili na koniec rodzice.

W ciągu najbliższych kilku dni obie strony konfliktu mają zostać zaproszone na jedno z posiedzeń Komisji Sportu.

Maciej Zubek

Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się!
Shoutbox
 • Luque: W historii to my nigdy nie mieliśmy w meczu mistrza Czech w składzie 3 Polaków
 • kunta: W ogóle nie mieliśmy 3 Polaków w ekstraklasie czeskiej....
 • Luque: 4 prawie, bo Zygmunt nie grał dzisiaj
 • kunta: Aaa i jeszcze Zygmunt....A dotychczas były epizody z Klisiakiem i chyba jeszcze ktoś tam krótko...
 • Luque: Leszek Laszkiewicz kiedyś grał w ekstralidze
 • Luque: I w DEL też grał
 • kunta: No to Jastrząbki sobie komplikują...
 • Luque: Prowadzili 3-1 a przegrywają 7-4..
 • Luque: Sawicki ich załatwił ;p
 • PEL52: dobrze ze wykupilem Sanok -Jastrzebie bo bylo co poogladac.Graty Sanok
 • Zaba: Kolusz tez grał w Trzyncu
 • Luque: Zaba też prawda
 • kunta: Na skrzypcach?
 • Zaba: W latach 2005-2008, przy czym w pierwszym sezonie rozegrał tylko dwa mecze w Ocelari, a resztę na farmie. Dwa kolejne sezony rozegrał pełne. W sezonie kolejnym 2008/09 grał w słowackiej extralidze
 • kunta: Aron gra już tyle lat w Trzyńcu , a i tak czasem jeszcze widać, że to Polak. Jak się za dzieciaka techniki nie nauczy, to nawet święte boże nie pomoże.
 • gieksa76: Pięknie GIEKSA kryzys mamy za sobą
 • Oświęcimianin_23: Kryzys będzie zażegnany przy kilku zwycięstwach z rzędu :)
 • Hokejowy1964: Łapiemy świeżość w grze, jeszcze nie wszystko trybi ale idzie ku dobremu. Wychodzimy na prostą, brawo GieKSa !
 • Unikatowy99: PEL52: Ja oglądałem Katowice
 • PEL52: 99,no i jak Koluszko?
 • Unikatowy99: bardzo dobrze trener ma do niego duże zaufani cały czas było go widać już w pierwszym meczu idealnie się wkomponował w drużynę To jest duże wzmocnienie dla Katowic szkoda że nie dla nas
 • Unikatowy99: Ciekawe Czy nasz mecz z Katowicami 21.01.2022 również zostanie odwołany?
 • Gepoq: Jeżeli Jasiek się nie ogarnie to będzie slabo w PO
 • Hasek64: Gepoq mówiłem o poniedziałku :) chyba czytałeś że to pierwsze spotkanie?
 • Arma: Teraz już rozumiem czemu Unia grała na dwie piątki pół sezonu, teraz każda drużyna będzie grać na dwie piątki więc Unia będzie lepiej przygotowana. Jednak Coolen wyprzedza ligę o lata.
 • Unikatowy99: Arma bez względu na wszystko na tą chwilę najlepiej i bez problemów wygląda Kraków i chyba Katowice się odradzają zobaczymy jak wypadniemy z Katowicami w bezpośredniej rywalizacji 21.01.2022
 • emeryt: na to chwile to siedzimy na fotelu lidera i doceńmy to ...
 • PEL52: A Jastrzebie wczoraj zdrowe dzisiaj juz COVID,ciekawe czy Sanok tez odwola jutrzejszy mecz,bo jesli nie to znaczy ze Jastrzebie sciemnia.
 • gbr22\\/: Jak nie mają pozytywnych wyników, ani nie zostali "uziemieni" to czemu mieli by odwołać?
 • gbr22\\/: Ściemniają to w tv, byłem dzisiaj w piekarni, od poniedziałku mają być podwyżki(a nie dalej jak miesiąc temu też były), więc ja się pytam jakim ujem mówią że będzie taniej.
 • emeryt: zarabiać coraz więcej a koszty utrzymania coraz niższe...znacie taki kraj?
 • jastrzebie: Niby po co Jastrzębie by miało ściemniać?
 • PEL52: gbr22\\/,a co grali w maseczkach?czy nie bylo kontaktu ze jedni maja drudzy nie.
 • Jersan1: emerycie prowadziles kiedyś własny biznes ?
 • emeryt: nie Sanie ale każdy kto takowy prowadzi twierdzi ze sie nie opłaca,takie hasło na dzień dobry
 • Hasek64: Emeryt jeszcze dwie kolejki I czas będzie zjeść z fotela lidera :)
 • statys: A co to za ludzka namiętność każe pani Joli z piekarni podnosić ceny? A Frankowi z młyna? A Zbyszkowi z gazowni? Obniżone będą, czy już są vaty i akcyzy, a reszta to sprawa przedsiębiorców i ich świadomości, że na rynku jest pieniądz, który można wziąć.
 • Unikatowy99: Z godnie z nowymi przepisami jeżeli któraś z drużyn nie przystąpi o 5 rundy do meczu to walkower. Więc wiemy na czy stoimy chodzi mi o mecz 21.01.2021 z Katowicami
 • Simonn23: i tak mamy farta ze we wtorek pauzujemy
 • Luque: Statysku jak widać wielu ludziom przydałoby się poprowadzić jakiś biznes żeby zrozumieli jak to działa i dlaczego rosną ceny, bo obietnice dla gawiedzi za pieniądze tej gawiedzi to się fajnie składa, jednak prędzej czy później przychodzi za to rachunek ekonomiczny..
 • hubal: jaki problem , załóż jeden z drugim działalność i powodzenia , takie bzdety wygadują ludzie typu statysa
 • jastrzebie: PELE5 nie wymyślaj farmazonów. Właśnie JKH woli być na bieżąco z meczami. Chyba każda drużyna. Unia 6 stycznia zagrała z JKH, a 9 już nie doszło do spotkania Cracovia- Unia. Nagle po paru dniach kilka przypadków zakażenia u Nas. Ale nit nie wymyśla teorii spiskowych. Będzie protokół to się zrobi ciekawie.
 • Unikatowy99: moim zdaniem już wszyscy na całym świecie uczą się żyć w dobie wirusa stąd zmiany regulaminowe między innymi w PlH. Zmiana przepisów od 5 rundy to dobry krok do którego będą się musieli wszyscy dostosować w dobie pandemi. Z tego co mi wiadomo Tychy to jedna z nielicznych drużyn której covid 19 nie dotknął i niech tak zostanie bo w innym przypadku można domniemywać że będą najbardziej poszkodowani w dobie nowych przepisów.
 • Yzerman #19: Chcecie pogadac o działalnosci gospodarczej...Ja jeszcze próbuje...Ale na to wygląda ze moze dociągne do końca miesiąca.Tak to jest opłacalne
 • Jersan1: Dlatego piszę wszyscy którzy wypowiadają się na temat działalności a nigdy tego nie lizneli niech zamilkna .Nowy Ład wy kończy połowę drobnego biznesu . Teraz bardziej opłaca się nic nie robić i żyć Z różnej masy zasiłków
 • Ksiądz Robak: Prowadzę działalność prawie 20 lat i jak czytam niektóre wypowiedzi to mnie pot oblewa.....taka rad jak się nie ma pojęcia to lepiej mądrze milczeć niż głupio pie.dić
 • Andrzejek111: Celem tej władzy od początku "rządzenia" jest wykończenie drobnych i średnich przedsiębiorców. I jeszcze żeby ich jakiś "orlen" przejął.
 • Yzerman #19: Robaku stwek nie zmieniłem od kilku lat..paliwo wiadomo..a gdzie reszta. A do tego kodzty....rzygać mi sie chcę.Na szczęście mam inny dochód..ale to na przetrwanie
 • Yzerman #19: A do tego nic a nic nie dostałem..tak jak restauratorzy czy hotelarze..którzy za dotacje jezdzą.BMW 8
 • Yzerman #19: ceny podniesli..a im jeszcze mało
 • Luque: Panowie takich gości co myślą jak statys to jest cała masa w kraju, najlepiej jakby rząd jeszcze powołał nowoczesnych ORMOwc... tzn. Sygnalistów do sprawdzania cen w sklepach czy przypadkiem nie są inne niż te które narzuci nie bacząc na rzeczywiste koszty rynkowe
 • Yzerman #19: Luq a to nie ma tak. Mandaty za info z kamerek.Do tego doszło...To nie nowoczesne ORMO
 • szyba666: Rado może jakiś krótki wywiad z Maxem?
 • Luque: Ajzer o ile jeszcze rażące łamanie przepisów drogowych to jestem w stanie zrozumieć, że ktoś gliniarzom podsyła to ogólnie społeczeństwo się zaczyna robić takie roszczeniowe i do tego "uprzejmie donoszę" ;p
 • Hasek64: Luk no tacy nowocześni szmalcownicy. Ludzkie śmiecie nie mające własnego życia i próbujące udawać ormo
 • Simonn23: Bramka Pawła Zygmunta przeciwko Ostrawie
 • Hasek64: Szyba a co on ci może ciekawego powiedzieć? :D że podoba mu się Polska zima, Oświęcim to wspaniałe miasto z masą zabytków i droga Benzyna na stacji? :D aha no i trener robi fajne treningi ponoć ale mamy kwarantannę drużynową i słyszałem tylko od kolegów z drużyny
 • Yzerman #19: Lu ..Nie wiem jak u Was..ale to cu u nas się dzieje...Dla mnie to juz jest koniec świata...A to niby policja robi to juz jest najnormalniej wstyd
 • Unikatowy99: Yzerman #19 podziel się co się dzieje
 • Simonn23: Zygmunt druga bramka
 • QbaSTS: Sędziowanie dramat
 • PEL52: Dzisiaj Sanok to nie ten sam co w piatek,Cracovia caly czas w tercji Sanoka
 • Andrzejek111: Sanok Sanok. Jeszcze dwie, jeszcze dwie.
 • emeryt: manie19 no nie mów że mandaty wystawiajo?
 • Polaczek1: Cracovia dogoni trójkę?
 • Yzerman #19: Eme..no nie bądż zdziwiony..Bo to co robią???
 • calan: Mam nadzieję że nowy trener Sidorienko ściganie dobrych zawodników do drużyny, bo narazie GKS Tychy słabiutko
 • emeryt: wie ktoś czy nowy kocur zagra w piątek z Kato?
 • szyba666: Wszyscy pewno zagrajo. Oby
 • emeryt: strasznie szybki ten pepik taki skoczny
 • PEL52: Eme znowu rozkreca SB,a gdzie go widziales?Poczekajmy na oficjalne
 • emeryt: Pelu embargo na info,dr.Rudi czyta
 • PEL52: Rudi w tym sezonie chyba zmienil zasady,moze jeszcze cos dokupi ale takich zmian jak w poprzednich sezonach to napewno nie bedzie
 • Arma: Dzisiaj przechwyciłem gołębia z wiadomością, było tam pewne nazwisko. Trzeba czekać
 • emeryt: Armo czy doszło do próby przechwycenia ? Czy gołąb był ranny?
 • PEL52: Jutro wtorek wybiore sie na targ moze babsko bedzie to sie cos dowiem
 • Arma: Gołąb miał wyraźne ślady lakieru do włosów na piórach i był delikatny osad węglowy na szyi. Większych obrażeń nie stwierdzono.
 • emeryt: Gps wyraźnie pokazuje że doszło do gwałtownego obniżenia lotu nad Kostuchno
 • gbr22\\/: No i jak obiecali tak zrobili, pisiont groszy wincyj za chleb, a do tego trzeba wykonać gest wyrażający uznanie dla prezesa za obniżenie vatu, pod groźbą karceru.
  Jedzmy ciastka.
  Jutro w końcu pełna kolejka, ciekawe w jakich składach.
 • emeryt: musztarda strasznie poszła w góre
 • Unikatowy99: rząd wprowadza możliwość kupienia musztardy na raty mają pokryć wszystkie odsetki z tego tytułu
 • Yzerman #19: Poczekaj jak wprowadza większy vat na gorczyce :D
 • emeryt: https://www.youtube.com/watch?v=Z4oWDpBHilU
 • emeryt: 14:24 :):)
 • Jamer: eme dzisiaj ogłoszą nowego kocura? :)
 • Jamer: Prawie 3 piątki trenują aż miło!
 • swojak: Dzisiaj spacerując z psem znalazłem taką kartkę. U dołu był dopisek BRAĆ! I nieczytelny podpis. Nie wiem czy to nasze czy może zza Wisły przywiało? https://www.eliteprospects.com/player/47536/daniil-apalkov
 • rober03: Wszystko fajnie tylko jak długo by było trzeba czekać na takiego grajka. Kierunek Rosja równa się czekanie a czasu kluby mają coraz mniej.
 • emeryt: a Jano wciąz czeka na telefon...
 • rober03: Unia już chyba dogra tym co mamy.
 • uniaosw: Oj swojak puknij sie w głowę...
 • hubal: podpis czytelny - "pani brożka" ale swojak na feriach mózg wyłączył
 • Hasek64: Nigdy nie byłem w Ameryce, ale znam kogoś kto był I opowiadał, że niedawno spacerując z kotem na wieczornej kupci spotkał przez przypadek w parku A. Owieczkina i N. Kuczerowa. Poprosił o autograf a gdy podziękował i odszedł kilka kroków znalazł dwa bilety które wypadły Aleksandrowi z kieszeni. Były to dwa bilety do Oświęcimia. Oj co to będą za play offy
 • Hasek64: Kolusz dwie bramki :) widać dobrze mu się gra z Wronesem
 • gieksa76: Jestem spokojny forma wraca
 • Unikatowy99: Gratulacje dla Tych oby tak dalej a będzie bardzo ciekawy play off
 • Hasek64: JTKJ !!!
 • rober03: Ciekawe ile jeszcze meczy będzie nam dane zobaczyć na żywo i czy dograja w tym sezonie do końca Play off
 • Unikatowy99: Uważam jeżeli mają wprowadzić zakazy to tylko dla nie zaszczepionych
 • hokej_fan: Dzisiaj rozmawiałem z moim znajomym taksówkarzem. Opowiadał, że wiózł dzisiaj dwa knedle z dworca na Chemików. Może w piątek zadebiutują.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe