Hokej.net Logo
Mecze na żywo
Ekstraliga
Podhale
godz. 18:00
Unia
Ekstraliga
STS Sanok
godz. 18:00
GKS Tychy
Ekstraliga
Zagłębie
godz. 19:00
JKH GKS

Wiceminister apeluje o zawieszenie Rosjan w rozgrywkach ligowych. Co na to krajowa centrala?

Jewgienij Bodrow (Comarch Cracovia) i Wasilij Strielcow (Re-Plast Unia Oświęcim) Fot. Michał Chwieduk
Jewgienij Bodrow (Comarch Cracovia) i Wasilij Strielcow (Re-Plast Unia Oświęcim) Fot. Michał Chwieduk

Wielu kibiców zastanawia się, czy napaść Rosji na Ukrainę będzie miała wpływ na składy poszczególnych drużyn. Pytania w tej kwestii nasiliły się po słowach Pawła Jabłońskiego, podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Wiceszef tego resortu chciałby, aby z rozgrywek ligowych zostali wykluczeni Rosjanie i Białorusini. Jak do tej kwestii odnosi się szefostwo PHL?

Rada Wykonawcza Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego zarekomendowała, aby międzynarodowe federacje sportowe i organizatorzy imprez sportowych nie zapraszali na nie Rosjan i Białorusinów. 

O krok dalej poszedł Paweł Jabłoński z MSZ, który w poniedziałek był gościem „Porannej Rozmowy Roberta Mazurka” w radiu RMF FM. Gdy został zapytany o to, czy należy wykluczyć rosyjskich zawodników z polskich rozgrywek, odpowiedział bez wahania: – Absolutnie tak.

Taki dekret uderzyłby mocno w kluby Polskiej Hokej Ligi, które zatrudniają zawodników zza wschodniej granicy. A przecież w fazie play-off wkrótce będziemy świadkami półfinałów.

Nie da się ukryć, że na takim rozwiązaniu sporo straciłaby Comarch Cracovia, która w pierwszym składzie ma obecnie 12 zawodników z Rosji. W tym gronie znajdują się choćby bramkarz Dienis Pieriewozczikow oraz występujący w ataku Dmitrij Ismagiłow i Jewgienij Bodrow (na zdjęciu).

Ta decyzja mocno uderzyłaby też w inne zespoły występujące w naszej ekstralidze. Szefostwo KH Energi Toruń musiałoby pożegnać się z dziewięcioma zawodnikami w tym z czołowymi defensorami klubu: Aleksandrem Rodionowem, Dmitrijem Kozłowem oraz Jegorem Szkodienką. 

Z kolei skład Re-Plast Unii Oświęcim uszczupliłby się o ośmiu graczy. Naprawdę trudno wyobrazić sobie zespół biało-niebieskich bez Jegora Orłowa, Maksima Rogowa oraz braci bliźniaków Wasilija i Aleksandra Strielcowów.

Siedmiu hokeistów straciłoby Zagłębie Sosowiec na czele z Jewgienijem Nikiforowem i Aleksandrem Wasiljewem, a pięciu GKS Tychy. Trójkolorowych z ławki trenerskiej nie mógłby prowadzić Andriej Sidorienko, który niedawno przedłużył kontrakt z ekipą z de Gaulle’a na kolejne dwa sezony.

Co w tej kwestii zamierza zrobić hokejowa centrala i spółka PHL, która sprawuje pieczę nad rozgrywkami?

Reprezentanci kraju zostali zawieszeni i nie mogą brać udziału w międzynarodowych imprezach. Jeśli będzie odgórna rezolucja formalno-prawna, żeby zadziałać w ten sposób, to tak zrobimy. W tej chwili nie widzę takich podstaw – powiedziała nam Marta Zawadzka, prezes i komisarz PHL. 

Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 25

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Lista komentarzy
 • Karatajev
  2022-03-01 21:20:57

  Ciekawe czemu za tą sytuacją najbardziej są działacze z Katowic.. Hmm..

 • Żółty Kacior
  2022-03-01 21:23:58

  to na pewno nie sprawa dzialaczy jednego czy drugiego klubu ale przepisow krajowych. I nie chodzi o hokej tylko wszystkie ligi. Liga Zuzlowa prawdopodobnie jutro już sie podporzadkuje zaleceniom MZ

 • DwaTrzy
  2022-03-01 21:29:51

  Atak Rosji na Ukraine jest bandycki, a PZHL za bandyckie ataki daje 3 mecze zawieszenia. Wszystkich rusów wykluczyć do końca ćwierćfinałów i będzie jak ulał

 • beny77
  2022-03-01 21:31:46

  Trenerów to też dotyczy?

 • LukaszOsw
  2022-03-01 21:32:58

  Proponuję także wywalić z PL każdego Rosjanina,kierowców, wykładowców, lekarzy itp bo to Rosjanie....
  Ale te pisiory mają nasr..ne we łbach...

 • Hasek64
  2022-03-01 21:57:15

  Hahaha :D no to może być ciężko z tym finałem Unia - tychy :D

 • ZiggyStardust
  2022-03-01 22:16:30

  Czy grający w obcych ligach Rosjanie reprezentują swój kraj? Czy jednostka odpowiada z poczynania ogółu? Czy można stosować tu swoistą odpowiedzialność zbiorową? Na te pytania muszą odpowiedzieć sobie władze PZHL ale i my kibice. Dla mnie wolność i odrębność jednostki to prawo, które jest podstawą demokracji. Łamiąc prawa jednostki do jej odrębności i suwerenności wspieramy reżimy takie jak ten Putina. Wypowiedź Marty Zawadzkiej słaba jak 3 mecz Unii z Sanokiem...

 • Hokejowy1964
  2022-03-01 22:26:17

  Karatajev jakim cudem przejrzałem nasz chytry plan ?! Tak to właśnie my o to zabiegamy najbardziej....Za chwilę napiszesz że my już w lipcu 2021 wiedzieliśmy że będzie wojna....Miałem Cię za sensownego człowieka, niestety dałeś dowód stanu umysłu....Weź na drugi raz zastanów się zanim tu coś spłodzisz...

 • Wowo1
  2022-03-01 22:33:42

  W takim razie sprawiedliwie byłoby odwołać play-offy skoro połowa klubów ma w składzie takich zawodników, a piąta drużyna trenera. Zostaną tylko Jastrzębie, Katowice i Sanok. Nie fajnie trochę.

 • Wowo1
  2022-03-01 22:42:10

  A zapomniałem jeszcze o Podhalu, gdzie Gusow ma kontrakt na przyszły sezon.

 • Demonbrandt
  2022-03-01 22:45:43

  No to jest dobry sposób żeby podsycić rosyjski nacjonalizm w ludziach, którzy może już są przeciwko tej wojnie i rosyjskiej inwazji. Taki ostracyzm nie zrobi nic, żeby odwieźć Rosję i Putina od wojny, wręcz przeciwnie. Atak na obywateli Federacji Rosyjskiej to czysty strategiczny idiotyzm, jeśli oczywiście celem jest, jak napisałem powyżej, wpłynięcie na serca i umysły Rosjan w taki sposób, żeby dalsze prowadzenie wojny stało się niemożliwe albo kompletnie niepraktyczne dla obecnego reżimu.

 • vizard
  2022-03-01 22:46:41

  Idąc takim tokiem myślenia zawieśmy wszystkich pracowników z Rosji i Białorusi, w różnych firmach produkcyjnych, IT itp. Bo swoją pracą u nas także wspierają Putina? Ktoś tu zaczyna odlatywać...

 • Hokejowy1964
  2022-03-01 22:56:18

  Sezon powinien być dograny w komplecie. To są drużyny klubowe a to że mamy chore limity obco to już szczegół.

 • hubal
  2022-03-01 23:17:04

  wystarczy pozbyć się jednego rusa i bedzie spokój , chwilowy spokój

 • KOS46
  2022-03-01 23:31:11

  A czemu jest winny zwykły człowiek z Rosji, który przed wybuchem tej wojny przyjechał do pracy do Polski? Po takiej decyzji rozgrywanie sezonu traci jakikolwiek sens. Sport przestaje być sportem.

 • KOS46
  2022-03-01 23:43:09

  Żółty Kacior - od kiedy medialna wypowiedź jakiegoś wiceministra jest aktem prawa powszechnie obowiązującego? "...Liga Żużlowa prawdopodobnie jutro już się podporządkuje zaleceniom MZ". - dobre... Słuchaj rano doniesień medialnych, może będą kolejne rekomendacje, np. każdy kto palił w piecu węglem z Rosji, ogrzewa dom gazem, albo pił w ostatnim miesiącu rosyjską wódkę będzie deportowany do Rosji.

 • hubal
  2022-03-01 23:49:16

  temu ministerkowi jakiś ruski/białoruski slizgacz kobietę przeleciał ?
  a tak na serio reprezentacje obu krajów won z aren sportowych , w klubach niech grają już widzę jak korporacja NHL wyrzuca tych hokeistów

 • Guzik
  2022-03-02 06:58:27

  Heh, słaby pomysł... Wielu tych zawodników jest w naszym kraju od września, bez możliwość odwiedzenia swoich bliskich w swoim domach. Wielu którzy dołączyli do klubów, sezon rozpoczynali w krajach innych niż Rosja. Wydają u nas pieniądze które u nas zarobili - oczywiście nie mam na myśli że napędzają w dużym stopniu naszą gospodarkę, no ale jednak pieniądz wydają. Rozumiem że może wrócą do ojczyzny i będą opowiadać najbliższym jak My to widzimy i co tak naprawdę się dzieje, no ale decyzji to nie zmieni, a oni zapewne na przyszły sezon dalej będą "zawieszeni" w rozgrywkach ligowych na całym świecie...

 • kaznodzieja
  2022-03-02 11:46:59

  Panowie, to wcale nie jest takie proste, a przede wszystkim trudne do jednoznacznej oceny. Pewien mądry człowiek stwierdził, że wszystkie sankcje, nawet te, które dotykają zwykłych ludzi, mają sens. Jest to bowiem cena jaką płaci pośrednio cała Rosja. Obywatel, który czuje się wykluczony z cywilizowanego świata z powodu zbrodni swojego kraju, zyskuje pewną świadomość. Ta świadomość jednostek może się jednoczyć i tworzyć większe grupy oporu wśród samych Rosjan. A jeśli dodatkowo będą to ludzie chociaż trochę wpływowi i znani (niekoniecznie pracownicy budowy, czy hokeiści z PHL, ale z NHL już tak, czy tenisiści, oraz ludzie z innych dziedzin- artyści, naukowcy, pisarze) to ich głos może mieć na prawdę duże znaczenie.

 • kaznodzieja
  2022-03-02 12:06:26

  Wydaje mi się niestety, że wykluczenie wszystkich Rosjan z rozgrywek byłoby uzasadnione. Kibice hokeja patrzą na to z perspektywy swoich drużyn i swojego sportu. Ale idąc w tym kierunku można będzie za chwilę stwierdzić, że w zasadzie wszyscy Rosjanie, a tym samym cała Rosja jest kochana i niewinna. Nie wiemy nic o światopoglądzie naszych hokeistów, naszych rosyjskich siatkarzy, sprzedawców, budowlańców, bankierów, lekarzy, czy programistów. Wybielanie wszystkich tylko dlatego, że "pracują" w Polsce jest tak samo złe, jak posądzanie wszystkich o putyzm i zbrodnie. Nie ma tu złotego środka, ani idealnego wyjścia. No chyba że...oferta polskiego obywatelstwa w trybie natychmiastowym? :) To taki "półżart" oczywiście, ale może...?

 • PEL52
  2022-03-02 12:08:27

  Czyli jak mam żonę Rosjankę to też mam Ja wypier... dolic z domu bo to Rosjanka, absurd

 • KOS46
  2022-03-02 12:36:05

  Kaznodzieja Dziś w Polsce odwaga nie ma wysokiej ceny. Postaw się w sytuacji szarego Rosjanina. Pamiętasz PRL? Też byłbys wtedy taki odważny w potepianiu reżimu mając rodzinę w swoim kraju a będąc na zachodzie
  Jeszcze z perspektywą, że cię zaraz do tego reżimu miłosierni chrześcijanie odeślą. Ludzie opamiętajcie się! A co do kibicowania. Taka decyzja to koniec sezonu i mistrz przy zielonym stoliku.

 • swojak
  2022-03-02 14:14:02

  Cóż, nie można sie spodziewać żadnych mądrych wypowiedzi po tych pisowskich tłukach. Czy Rosjanin występujący w jakimś polskim klubie na podstawie legalnej umowy powinien być deportowany? Na podstawie czego? Czy pisiory wiedzą co to jest odpowiedzialność zbiorowa? Czy on REPREZENTUJE w Polsce Rosję? Ma napis na koszulce Rosja? Ktoś tam pisze, że nie znamy ich światopoglądów. Oczywiście, że nie znamy. A czy znamy światopoglądy takich osobników jak np. Kaczyński, Błaszczak czy Macierewicz? Bo dla mnie to są rosyjscy agenci w odróżnieniu od np. Rogowa czy Oriechina. A burdelu pt. tytułem polski żużel nie mieszajcie z tak porządną dyscypliną jak hokej.

 • dzidzio
  2022-03-02 15:35:47

  Ciekawe czy żydów by tak wyganiali w analogicznej sytuacji? Retoryczne pytanie...

 • WitekKH
  2022-03-02 20:57:04

  Wykluczenie sportowców Federacji Rosyjskiej jak najbardziej uzasadnione.
  Niestety wojna to syf, w którym najwięcej tracą będący na dole piramidy.
  Żadna decyzja nie jest dobra, a sport już dawno zmieszany jest z polityką.
  Zero tolerancji dla wojny, terroryzmu, ludobójstwa- a teraz z tym kojarzy się Rosja.

Wypowiedz się o hokeju!
Shoutbox
 • hanysTHU: Przewagi aż oczy bolą.
 • hubal: Giełda dostaje od Madziarów? toż to koniec świata
 • hubal: Gieksa "
 • wiemswoje: Jeżka granie to co najwyżej się nadaje na naszą PHL do tych lepszych mu sporo brakuje. Aż oczy bolą jak chłopa potrafi odpuścić
 • hanysTHU: Żujo i żujo i przeżuć nie mogo...
 • wiemswoje: 15 min grania drugiej tercji Cracovia bez celnego strzału..
 • hokej_fan: Ale ze gumożujca zjechał żelka
 • statys: Czarna rozpacz... jest tyle dobrych klubów w Europie, polskie nie muszą grać w CHL, nie ten budżet, nie ci zawodnicy, niestety.
 • gieksa76: Brawo GIEKSA za walkę za rok będzie lepiej
 • Unikatowy99: Skoro przeciętni Węgrzy ograli Katowice my również to zrobimy w niedzielę
 • gieksa76: Tak jak w ostatnich pięciu meczach
 • gieksa76: sorry 7 meczach
 • Unikatowy99: Jeżeli chodzi o liczbę naszych porażek z Katowicami to chyba 8 albo 7 pod rząd
 • hanysTHU: Nie ma to jak grać u siebie...
 • Hokejowy1964: Pel52 następnym razem napisz przed tym jak będziesz robił jakieś zakłady to może postawisz inaczej....
 • szajbu: GieKSa wygra teraz na wyjeździe
 • Luque: Kato przegrać z Magikiem to normalnie wstyd ;P
 • uniaosw: 111 czekamy
 • Prawdziwy Kibic Unii: Uniaosw prosze Cie zakoncz te plotki bo to juz jest nudne nikogo na tym etapie nie bedzie
 • rober03: Niektórzy napiszą wszystko żeby tylko tu w jakiś sposób zaistnieć. Z początku było to nawet śmieszne ale teraz to pie..przenie delikatnie mówiąc trochę irytuje.Coz demokracja nic nie poradzimy nie bluzga nie obraża a za głupie pisanie niestety nie banują
 • uniaosw: Liczba 111 oznacza plotkę?
 • Andrzejek111: O co chodzi?
 • uniaosw: Spokojnie Andrzejku nie o Ciebie 😁
 • hanysTHU: #inzupawetrust
 • hanysTHU: Co tam piszecie, że co?
 • emeryt: uniaosw dopisz jeszcze że def i czeka na wize,chłopy tak trudno poszukać na ellite o kim uniaosw pisze...?
 • emeryt: Zetik solenizant...zatem mały quiz kochani...w trakcie krórego meczu Zetik pokazał doope zgromadzonej widowni?
 • emeryt: a tymczasem Michalovce pożegnały 2 stranieri zza oceanu,ciekawe czy byli to ludzie Coolena
 • uniaosw: Eme odpuść
 • uniaosw: Podpisze to im gul dopiero skoczy 😁
 • emeryt: taaa,jeszcze meczu w tym sezonie nie zagrał
 • rober03: Od jutra zaczynamy pisać że nowy stranieri tuż tuż. Poczekam parę miesięcy może ktoś przyjdzie to będę się chwalił jaki to zorientowany jestem 😁
 • uniaosw: Jak tak dalej pójdzie z wizą to może temat upadnie i Zupa nie będzie przesolona
 • uniaosw: Eme no nie zagrał ale słuchy chodzą o kontrakcie miesięcznym może to wzmocnienie na puchar kontynentalny
 • unista55: Miesięczny kontrakt haha? A może jednomeczowy? Nic z takich grajków nie ma, co przychodzą w trakcie sezonu, nic nie grali wcześniej, nie znają drużyny i nie wiadomo, czy w formie fizycznej. Jeżeli to będzie def, to kto ma mie grać, któryś Noworyta? Cały sezon zapieprzają, a na Kontynentalny usiądą na ławie, bo jakaś gwiazdka wskoczy?
 • emeryt: nie zagrał ale wzmocnienie hmmm a to ciekawe
 • emeryt: znowu magia cv...
 • walcowy: gks ma 1 formację. ktokolwiek z niej złapie kontuzje to wiecie
 • walcowy: Myślę ze Toruń ICH WTEDY OGRA
 • uniaosw: Miesięczny kontrakt testowy dla poprawki ale ja nic nie wiem
 • emeryt: fajnie gra Jakobsons,ambitny twardy nieustepliwy,hybryda Bezuski
 • emeryt: chodzi az miło patrzeć,widac że przyjechał tutaj do pracy a nie odcinac kupony
 • uniaosw: A Ahopleto? Bardzo inteligentny napadzior plus szybka jazda
 • emeryt: klasowy grajek,dużo widzi
 • Arma: tyle że to nie jest grajek na 4 piątke
 • emeryt: jego asysta w Toruniu stadiony świata
 • Arma: Aż się przypomina Trandin w 4 piątce.
 • Prawdziwy Kibic Unii: Kto ma 4 piatke ….ale Ahopelto juz gra w drugiej
 • Prawdziwy Kibic Unii: Wg mnie to Teddy nie ma dobranych partnerow
 • Prawdziwy Kibic Unii: Bo Denys rozrabiaka do Kowala i Krzemyka pasowal jakos tak robil miejsce dla technicznych ..
 • Prawdziwy Kibic Unii: Ale wtedy kto w 4 piatce…?
 • Prawdziwy Kibic Unii: Moze Soltys Teddy i ktos jak VRC …
 • emeryt: Snikers nadal bez kontraktu,kontuzja?
 • emeryt: w Danii uznana marka,troche dziwi że nikt z nim nie podpisał
 • omgKsu: ŁYSZCZARCZYK dzis szaleje na zapleczu czeskiej , na chwile obecną 4bramki po 2t w meczu ze Slavia Praga
 • emeryt: VRC 8 meczów 7pkt w piratach
 • uniaosw: Ahopelto-VRC-Skinnars ajajaj ale by to żarło
 • emeryt: ooo Panie
 • uniaosw: Padakin z bliźniakami też, podobna jazda na łyżwach i mocno na kiju
 • Prawdziwy Kibic Unii: No to mamy podpowiedzi …
 • Prawdziwy Kibic Unii: A ja bym zostawil finow z Dziubkiem i Teddy ze szwedami Alex z Cichym i Soltysem Padakin z Deniskiem i Kowalem np a Krzemien i juz za duzo …napastnikow nie wymyslimy tego bo kogos bysmy skrzywdzili …ale ktos z tego grona mile widziany skoro Rudolf narzeka na waska kadre :)))
 • hanysTHU: I Juha.
 • hubal: a medale już rozdane ?
 • rober03: Fajne plany i marzenia. Czy realne obym się mylił ale chyba nie. Ktoś by musiał chyba głęboko sięgnąć do portfela żeby to ogarnąć a żadnego profesora chętnego żeby czek wypisać niestety w Oświęcimiu nie widzę
 • Prawdziwy Kibic Unii: Rober03 nam wystarczyłoby mrugnięcie finansowym okiem Pana Sołowowa …tak blisko a tak daleko…oczywiście z zachowaniem Naszych Prezesów aktualnych
 • rober03: Cóż on niestety nie czuje hokeja woli zapach benzyny a faktycznie mógłby pozamiatać w lidze o nawet tego nie poczuć 😁👍
 • Zaba: Nie tylko benzyna... Mało kto pamięta (wie?), że Syntos przez lata był sponsorem Austrii Wiedeń. Nawet był na koszulkach.
  https://www.cksport.pl/pokazWiadomosc/22214_klub_sponsorowany_przez_lata_przez_kieleckiego_miliardera_stanal_na_skraju_bankructwa.html
 • Zaba: *Synthos
 • J_Ruutu: Marzy się wam dobry pan który kupi Unii mistrzostwo? Bo przecież co to dia niego :D
 • Prawdziwy Kibic Unii: Marzy sie nam zeby możni tego Kraju spojrzeli w dół i wyciagnęli palec lokalnie do każdego klubu w Polsce
 • hokej_fan: Prawdziwy Kibic Unii. Jeśli pan Sołowow byłby rodowitym oświęcimianinem to pewnie by kasę dał. Czy Ty będąc oświęcimianinem ale firmę miałbyś w Suwałkach to sponsorowałbyś miejscowy klub czy Unię? Odpowiedz sobie sam
 • hokej_fan: Jakiego możnego masz z Oświęcimia?
 • hokej_fan: Warszawa, Łódź, Gdańsk i wiele innych nie ma klubu hokejowego na przyzwoitym poziomie a chcesz by małe miasteczka miały bogatych sponsorów , niby skąd?
 • hokej_fan: To co obecnie robi pan Sibik dla naszego klubu, po prostu czapki z głów!
 • Prawdziwy Kibic Unii: Hokej_fan Pan Sibik to nie ma słów czapka z głowy, Pan Sołowow nie sponsoruje nic poważnego a ja miałem na myśli firmy zarabiające w danym mieście czy regionie i właśnie dlatego wspomniałem właśnie w taki sposób Firma Chemiczna jest z Oświęcimia, Fiat Tyski jest Włoski, a Tyskie piwo jest w niepolskiej Grupie itd.
 • AdaM1234: Orientuje się ktoś czy niezbędniki kibica na obecny sezon zostały już wysłane?
 • hokej_fan: Pan Sołowow nie sponsoruje bo nie czuje się Oświęcimianinem, pytałem się ciebie czy ty byś sponsorował klub z innego regionu Polski?
 • hokej_fan: Jak była Firma Chemiczna i prezesem był człowiek z Oświęcimia to kasa była!
 • emeryt: za Ingielewicza też była a chłop z Warszawy
 • Luque: Póki co w PZHLu jest kupa kasy... ale do spłacenia...
 • Unikatowy99: Jutro wskakujemy na fotel lidera tam gdzie nasze miejsce
 • hanysTHU: #inzupawe.trust
 • hokej_fan: emeryt to były inne czasy i to nie była Ingielewicza firma tylko państwowa, więc fajnie rozdaje się nie swoje pieniądze
 • hokej_fan: Pan Sołowow przejmując zakłady zrobił referendum w firmie czy pracownicy chcą dalej wspierać Unię, jaka była odpowiedz załogi? Chyba każdy wie...
 • emeryt: fanie ale za Firmy Chemicznej też były państwowe pieniądze,usystematyzuj bo przeczysz sam sobie,pozdro,bez napinki
 • MarioG76: hokej_fan jakie referendum. O czym ty piszesz, Ty na pewno w tej firmie nie pracowałeś jeśli takie głupoty piszesz. Odnośnie firmy to nikt z pracownikami tam się nie liczył a jak teraz jest to nie wiem bo 15 lat tam nie pracuję.
  Tak tam było dobrze po przejęciu firmy przez tego pana .
 • MarioG76: Że wielu ludzi się wolało zwolnić.
 • hokej_fan: MarioG76 pracuje bardzo długo w Firmie Chemicznej u wiem co mówię,pracownicy podpisywali listy czy są dalej za finansowaniem Uni czy nie! Niestety ludzie myśleli że firma nie będzie finansować klubu to kasa pójdzie na pensje od takie laickie myślenie pracownikow
 • hokej_fan: Emeryt wyraźnie napisałem że za Firma Chemiczna była państwowa więc prezes sponsorował klub za państwowe pieniądze czyli nasze, czego nie rozumiesz? Teraz to firma prywatna właściciel nie jest niestety mieszkańcem Oswiecimia
 • Padaka77: Panowie ktoś dzisiaj stawia cos na buku? jakieś typy ?:D
 • hanysTHU: https://dziennikzachodni.pl/atak-kibica-na-prezesow-gks-katowice-aktualizacja-klub-zglosil-sprawe-na-policje-wideo/ar/c2-16936275.
 • hanysTHU: Informacyjnie.
 • PEL52: Padaka,Bremerhaven 1 ,Unia handikap -3,B. Bystrica 1,Sanok-Tychu powyzej 5
 • PEL52: MAC Ujbuda 2,Davos 1
 • emeryt: ma ktos suchy chleb? dla konia
 • omgKsu: Dzis w NT z Lundinem czy dalej Kowalenko na 1?
 • statys: Dałbym grzanki, ale mi do żuru zabraknie.
 • MarioG76: Dlaczego nie mam naliczonych punktów za mecz CHL 4.10 EC Villach SV – Straubing Tigers
 • MarioG76: też tak macie ? Cały czas pisze obliczanie typer
 • uniaosw: Linus najwcześniej w niedzielę
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe