Hokej.net Logo
KWI
19
MAJ
3

Wypadek przy pracy czy prawdziwy obraz polskiego hokeja? [FELIETON]

Wypadek przy pracy czy prawdziwy obraz polskiego hokeja? [FELIETON]

,,Wstydem byłoby nie powtórzyć osiągnięcia sprzed czterech lat i nie awansować do ostatniej fazy eliminacji olimpijskich” – powiedział w rozmowie z naszym portalem przed turniejem prekwalifikacyjnym Stanisław Snopek, dziennikarz i sekretarz programowy TVP Sport. I trudno było nie zgodzić się z tymi słowami. Reprezentacja Polski będąc zdecydowanym faworytem, przegrała niespodziewanie w Sosnowcu dwa spotkania, odpadając z dalszej walki o igrzyska. Wielu kibiców zadaje sobie pytanie czy był to wypadek przy pracy, czy też może prawdziwy obraz polskiego hokeja. Może przed rokiem w Nottingham mocno już zaawansowana wiekowo reprezentacja osiągnęła maksimum swoich możliwości i był to jej ostatni udany zryw?

W lutym 2020 roku kadra prowadzona wówczas przez Tomka Valtonena wygrała w Astanie turniej trzeciej rundy prekwalifikacji olimpijskich, pokonując w decydującym spotkaniu faworyzowany Kazachstan 3:2. Od tego czasu rozpoczął się stopniowy awans reprezentacji w hierarchii światowego hokeja. Duża w tym zasługa prowadzącego biało-czerwonych od czerwca 2020 roku Róberta Kalábera, który zdołał umiejętnie poukładać drużynę. Po spowodowanej pandemią dwuletniej przerwie w rozgrywaniu Mistrzostw Świata niższych dywizji, na dwóch kolejnych turniejach odpowiednio w Tychach oraz w Nottingham, drużyna słowackiego szkoleniowca zanotowała „skok” z trzeciego poziomu do hokejowej Elity. W tym roku Polska po 22 latach ponownie zagra wśród najlepszych drużyn świata. Dla pełnego obrazu sytuacji należy jednak przypomnieć o wykluczeniu z rozgrywek IIHF Rosji i Białorusi, co na pewno pomogło naszej reprezentacji w powrocie na hokejowe salony. Co nie zmienia jednak faktu, że hokeiści pod wodzą Róberta Kalábera wykonali świetną robotę i o polskim hokeju po wielu latach znowu zaczęto dobrze mówić i pisać.

Dobry PR polskiej reprezentacji miał utrzymać się również po sosnowieckich prekwalifikacjach olimpijskich. Niestety wydarzyło się coś, co ciężko racjonalnie wytłumaczyć. Konia z rzędem temu kto przewidział, że Polska zakończy zmagania na trzecim miejscu. Już pierwszy co prawda zwycięski pojedynek z Estonią mógł zaniepokoić. Dobra w wykonaniu Polaków była tylko pierwsza tercja spotkania z Ukrainą oraz trzecia z Koreą. To zdecydowanie za mało, aby myśleć o awansie do kolejnej rundy kwalifikacji. Nie udało się wykorzystać ani jednego z pięciu okresów gry w przewadze, podczas gdy w Nottingham mieliśmy kapitalną, niemal 65-procentową skuteczność. Biało-czerwoni w ciągu 189 minut zdobyli tylko 8 bramek, natomiast w trakcie brytyjskiego czempionatu w samym tylko meczu z Koreą strzelili 7.

Wiele osób upatruje przyczyn porażki w powołaniach selekcjonera polskiej reprezentacji czy nieobecnościach kilku czołowych graczy, jednak czy rzeczywiście miało to realne znaczenie? Faktem jest, że Róbert Kaláber ma do swojej dyspozycji wąskie grono zawodników, z którego może korzystać, jednak w jeszcze gorszej sytuacji w tym względzie są selekcjonerzy Ukrainy i Korei. Polska ma także najsilniejszą ligę z reprezentacji, które zaprezentowały się w Sosnowcu.

Liga ukraińska składająca się z zaledwie sześciu zespołów, oparta jest na rodzimych zawodnikach. W trwającym sezonie w rozgrywkach występuje tylko czterech obcokrajowców. Do Polski Ukraińcy przywieźli dziewięciu hokeistów ze swojej ligi oraz trzynastu grających w klubach zagranicznych, w tym czterech z TAURON Hokej Ligi. Tak naprawdę niewielu z nich występuje w mocniejszych od polskiej ligach. Dwóch hokeistów rywalizuje na co dzień w słowackiej ekstralidze i jeden na drugim poziomie rozgrywkowym w Finlandii. Pozostali zawodnicy grają w ligach na zbliżonym bądź słabszym poziomie od naszej. Co prawda ukraiński hokej mimo toczącej się wojny powoli zaczyna się stabilizować i wychodzić z kryzysu, w którym przez lata się znajdował, jednak nadal jest to poziom nie pozwalający tej drużynie od 2018 roku wydostać się z Dywizji IB.

Jeszcze mniejszy wybór mają Koreańczycy, którzy posiadają tylko jeden zawodowy klub HL Anyang, rywalizujący od lat w Lidze Azjatyckiej. Na Stadionie Zimowym mogliśmy oglądać dwunastu zawodników tej drużyny. Siedmiu kolejnych zostało powołanych z zespołów uniwersyteckich, a dwóch z amerykańskich lig juniorskich. Kadrę uzupełnił, pozostający bez przynależności klubowej, Chong Hyun Lee. Liga Azjatycka skupia tylko pięć zespołów cztery z Japonii i właśnie koreański rodzynek HL Anyang, który jest obecnie liderem tabeli. W bieżącym sezonie na azjatyckich taflach obok Japończyków i Koreańczyków występuje tylko pięciu graczy z Ameryki Północnej oraz jeden z Europy. Warto zwrócić uwagę, że z powodu pandemii Liga Azjatycka w przeciwieństwie do naszej ekstraligi nie grała przez dwa sezony: 2020/21 i 2021/22. Powrót do sportowej rywalizacji nastąpił dopiero od rozgrywek 2022/23.

Obecna reprezentacja Korei mocno różni się od drużyny, która w 2018 roku wystąpiła na Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang oraz na Mistrzostwach Świata Elity. W Sosnowcu zagrało odpowiednio pięciu oraz ośmiu uczestników tych imprez. Wielu kluczowych zawodników z tamtego okresu zakończyło już karierę, bądź jak w przypadku naturalizowanego bramkarza Matta Daltona, nie przyjechało do Polski. Obecne 21. miejsce w ranking IIHF (tuż przed Polską) nie do końca oddaje obecny poziom koreańskiego hokeja. Śmiało można powiedzieć, że przynajmniej dwie, trzy drużyny prezentują wyższą klasę.

W tym gronie na pewno znajdują się Polacy, wśród których na turnieju w Sosnowcu znalazło się aż 18 hokeistów, mających okazję wystąpić również przed rokiem w tak udanych dla nas Mistrzostwach Świata. Zaskakująco słabej postawy kadrowiczów na turnieju prekwalifikacyjnym nie można tłumaczyć nieobecnością kilku zawodników, przemęczeniem, czy też tym, że ktoś jest obecnie w nie najlepszej dyspozycji. Od tego jest sztab trenerski, aby w takich sytuacjach odpowiednio reagować. Przykładem jest tu 19-letni Koreańczyk Jung Wook Hong, strzelec dwóch bramek w meczu z Polską. Pokazał on, że może należy również stawiać na młodych, utalentowanych zawodników.

W 2019 roku w Tallinnie, podczas Mistrzostw Świata Dywizji IB niespodziewana przegrana z Rumunią zamknęła polskim hokeistom awans na drugi szczebel międzynarodowych rozgrywek. Po pięciu latach sytuacja powtórzyła się z tą tylko różnicą, że tym razem chodzi o kwalifikacje olimpijskie i wstydliwych porażek nasza kadra zaliczyła dwie. Poziom polskiego hokeja jest na pewno wyższy od tego, który pokazała reprezentacja podczas ostatniego turnieju. Należy mieć nadzieję, że Róbert Kaláber i jego podopieczni wyciągną wnioski i w maju w Ostrawie zaprezentują się z lepszej strony, choć poprzeczka będzie zawieszona o wiele wyżej.

Inną sprawą są kwestie organizacyjne sosnowieckiego turnieju. Podczas tak ważnych zawodów na meczach Polaków udało się zapełnić trybuny nowego Stadionu Zimowego średnio tylko w około 50 procentach. Ale to już temat na inną historię...

Liczba komentarzy: 4

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Lista komentarzy
 • Karol1964
  2024-02-20 22:53:59

  I znowu trener bez winy to kto w końcu wybierał tych zawodników i na jakiej podstawie bo napewno nie na podstawie dyspozycji w ostatnich 4-5 meczach połowa obrońców miała problem z powrotem już w drugiej tercji meczu z Estonia. Trener jak zwykle powołał nazwiska nie interesując się formą zawodników. Nie jest prawdą że nie miał z czego wybierać.

 • manek 1906
  2024-02-21 10:33:46

  Niestety wg. mojej skromnej opini to powrot do szeregu, w miejsce gdzie aktualnie znajduje się nasz hokej.

 • FanFanFan
  2024-02-21 15:54:06

  Zacznijmy od bramkarzy mamy Polaków bierzemy obcokrajowców z Polskim paszportem i sytuacja się powtarza w U 18, mamy Polaków a trener Gusow bierze Białorusinów zamiast szlifować młodych zdolnych Polaków np, z Sanoka, Oświęcimia itp to NIE bo oni nie są w SMS Katowice tylko bierze do Narodowej Kadry uczniów z Białorusi. I fakt faktem Kadra się starzeje i trener nie ma wyboru a nie ma bo u nas stawia się na obcokrajowców. Tutaj szacunek dla Radwańskiego który teraz daje szansę dogrania tego sezonu młodym wychowanką. Trenerzy zamiast wystawiać w meczach Ekstraligowych tych młodych dawać im szansę to biorą ich sobie tylko po to by papiery się zgadzały i tak to młody Onak, Sobecki, Chodor czy Prokopiak siedzą cały mecz zamiast się rozwijać a warunki i talent chłopaki mają ipotem wielki lament że kadra przegrywa i nie idzie dalej a nie idzie bo nie ma kim. I teraz jesteśmy w Elicie i co z tego jak za dwa trzy lata nie będzie miał kto grać.

 • Tomala24
  2024-02-28 12:18:40

  A ile mamy w Polsce hal do hokeja
  Na pewno za mało.
  Czy te hale spełniaja normy? Kiedys były kluby w tych niektórych miastach
  Cieszyn, Kędzierzyn, Zgierz, Pruszków, Szczecin, Gorzów, Koszalin, Rzeszów,Elbląg, Białystok, Giżycko, Kołobrzeg
  No ale można sie uczyc gry hokeja nawet w małej hali 20x30
  Ilość to nie zawsze jakość. Słowenia ma mniej hal, klubów i hokeistów a jest lepsza.
  Inna sprawa to, że niektórzy nie chcą grać dla Polski tylko dla Niemec. A urodzony w Polsce grał w polskiej lidze i gra w lidze i reprezetacji juniorów
  Bez silnej ligi nie będzie silnej kadry . Nawet jakby z 20 naszych grało w NHL to na MŚ ich nie zwolną.
  A uczyc sie za granica od juniora? Jak wyjechał jako młody gracz 16-17 lat i nie grał (chyba trzeba dwa lata grać w rodzimej lidze) to w repreentacji grac nie może. Trochę chory przepis. Czy liga juniorów czy żaków sie liczy? Za oceanem gra sporo naszych a urodzeni u nas albo maja polskich rodziców. Niestety nie mogą grać.

Wypowiedz się o hokeju!
Shoutbox
 • omgKsu: Pytanie co teraz ? 🙃
 • Prawdziwy Kibic Unii: Omg jak to co po slowiansku wysle kolega karton ulubionej substancji na adres klubu Mistrza Polski z dopiskiem dla Omg przepraszam i po temacie 🤓
 • omgKsu: Uważam pomysł kolegi za znakomity :)
  A tak na serio to zróbmy tak jak pisze pewien szanowny użytkownik tego portalu :
  "Miłujmy sie" 😁

  Dobrej nocy.
  Pozdrawiam
 • BOBEK: Dobranoc
 • thpwk: To jest ten sezon moi drodzy. Po wielu latach podchodów i spekulacji Juha Kalareppa zagra w Tychach :)) wkrótce oficjalne info
 • emeryt: Kryspin zna babke Juhy,a szwagier grał z Kalarepaa w Cincinatti
 • Marios91: @Paskal79, Tomek Piątek powinien być obok Klisiaka u nas na hali, wychowanek, który się przebił do reprezentacji w czasach świętności Unii, zaliczył 5 MŚ, etatowy kadrowicz swego czasu
 • emeryt: Komorski-Kalarepaa-Malinen ...Tyski Potwór
 • Oświęcimianin_23: Tak czytam ten artykuł o NHLowcach w Słowacji, Szwecji to aż mnie strach obleciał. Cudem będzie jeżeli wjedziemy do tercji atakującej jakąś składną akcją.
 • Zaba: @Marios91 uwielbiałem grę Tomka Piątka, ale wydaje mi się, że w temacie pojawienia sie w galerii na naszym lodowisku pierwszeństwo przed nim powinien mieć Jarek Kłys. Żeby uciąć komentarze... NIe chodzi mi o to, że Jarek powinien byc teraz następny po #4, bo tu w kolejce stoją przede wszystkim Lulek i Rączka, ale ma znacznie więcej argumentów niż Tomek Piątek...
 • Prawdziwy Kibic Unii: Zaba tzn ze cos wiesz …w tym temacie kto jak kto ale Ty przyszla prawde piszesz tylko jest jedno ale Jarek Klys ma chyba wieksze zaslugi dla Craxy 🤔
 • narut: Oświęcimianin_23 - czeka nas troszkę hokejowej "metafizyki" w naszym wykonaniu.. :), każda bramka będzie tutaj niezłym sukcesem, nie mówiąc o tercji zremisowanej.. ostatnio oglądałem powtórkę meczu ze Słowacją z 2021 roku.. założenie zamka w przewadze na 15 sekund było osiągnięciem i nawet udało się nam ustrzelić bramkę Słowakom..
 • narut: już za godzinę chyba najważniejszy sprawdzian Zubka na tej imprezie.. mecz Słowaków z USA.. na tle chłopaków z USA będzie można ocenić hokejową wartość Zubka, czym jest...czy faktycznie materiałem na dobrego a może świetnego hokeistę czy po prostu niczym hokejowo nadzwyczajnym.. ciekawe..
 • Oświęcimianin_23: narut -> Ja liczę, że nie będzie blamażu w postaci tzw. dwucyfrówki :) Tylko i aż tyle...
 • S'75: Odnośnie galerii sław w Oświęcimiu to wypadało by wspomnieć Zygmunta Osobę... Starsi kibice na pewno pamiętają...
 • mario.kornik1971: Zygmunt jak najbardziej, Tabo
 • Prawdziwy Kibic Unii: No sluchajcie a Slawek Wieloch …?
 • KubaKSU: To może dziś info o Zupie:)
 • unista55: 14.04 zdobyliśmy mistrzostwo, to o tej godzinie mogliby dać info :)
 • Jamer: A.D dziękujemy za wszystko i powodzenia w dalszej karierze...
 • Simonn23: Dopiero co pisales o rozmowach i drugiej szansie :-P
 • Jamer: Pomyliłem rozmowy o przyszłości z podziękowaniem :)
 • stasiu71: Marzec dzieki za gre w Tychach i powodzenia w dalszej karierze...
 • KubaKSU: Jamer zagranicą?
 • emeryt: dzisiaj śniło mi sie stado surykatek...przypadek? Nie sądze
 • emeryt: Pan Zupa 2025
 • Andrzejek111: A. D. bez żalu. Koszulka 24pod sufit jak najbardziej. Kapitan pierwszej mistrzowskiej Unii. Tylko za wcześnie skończył.
 • Jamer: KubaKSU: Jeszcze nie wiem...
 • Marios91: @Zaba Kłys i Noworyta, powinni mieć koszulki w Krakowie, Obaj mieli swój prime time w craxie
 • uniaosw: Heniu dobry wybór :)
 • Jamer: emeryt: to nie przypadek... :)
 • emeryt: Mariosie dobrze prawisz
 • Oświęcimianin_23: Jamer, kiedy ogłoszenie Zupy?:)
 • Jamer: Prezes dostał dobre podanie... czy strzeli gola...? Poczekajmy na finał akcji :)
 • KubaKSU: Jamer zmienił zdanie jednak :D ?
 • emeryt: Jamerze,no mosz...sprawdzałem rano sennik co moze oznaczać sez z surykatko,pisze wyraźnie Zupa 2025
 • Jamer: KubaKSU: To nie zmiana zdania... to rozwój sytuacji :)
 • Jamer: Oświęcimianin_23: Znając poprzednie ogłoszenia to każdego dnia patrzmy na zegar 19:46 :)
 • Jamer: emeryt: jest 14:02 dobry czas na drzemkę i kolejny sen... Napisz później co śniłeś a ja sprawdzę... :)
 • KubaKSU: Uniaosw Henryk jednak zostaje ?
 • Oświęcimianin_23: Jamer, kwestia tego czy będzie info na dobry początek weekendu czy może już dzisiaj:)
 • Jamer: Dzisiaj spodziewam się innego info… :)
 • Zaba: @Prawdziwy Kibic Unii i Marios91... Naprawdę? Jarek Klys. 7x MP z Unią. 10 pełnych sezonów Unii i Wy piszecie, że powinien być doceniowy w Cracovii a nie u nas? Do siedmiu złoty h medali dorzucił w Unii jeszcze dwa srebra i brąz...
 • Zaba: Szybko w Oświęcimiu zapomina się o wychowankach.
 • uniaosw: Kłys do galerii sław? Chyba żartujesz. Zapomniałeś jak się wypiął na nas po kontuzji kolana?
 • jack_daniels: Niestety stało się najgorsze w Tychach Bagiński zostaje...
 • Zaba: Uniaosw... przypomnij mi jak to się wypiął na Unię... przypomnij tez innego wychowanka Unii, który ma 7 złotych medali z Unią?
 • Prawdziwy Kibic Unii: Zaba nie mam nic przeciwko Klysowi ale mowimy o galerii slaw Klisiak gral w Unii wyskoczył do Czech wrocil pomoc na playoffy generalnie pozostal zawsze bialo niebieski
  Jarek jest graczem ze stazem ale galeria slaw to chyba powinno byc troche inne kryterium sukcesu i lojalnosci
  Wg mnie z tamtych czasow Waldka jest jeszcze kilka zasluzonych i wybitnych graczy a pozniej to na Galerie trzeba by mooocno zasluzyc
 • sokol: jack - zero zaskoczenia
 • Marios91: Już prędzej Gabryś, mimo, iż mniej sukcesów i medali, sportowo może trochę mniej prezentował ale w kadrze grał swego czasu, kilka MS zaliczył, zawsze był bialo-niebieski
 • jack_daniels: No również uważam że żadnego zaskoczenia nie ma
  Nadzieja umiera ostatnia...
 • Zaba: Jurek zawsze białoniebieski? Na pewno? Dwa sezony w Sosnowcu plus sezon w Janowie.. Zanim trafił na dobre do Unii po SMS dwa zezony ogrywał się w Gdańsku... ale w sumie tam też był biało-niebieski ;)
 • uniaosw: https://hokej.net/artykul/jaroslaw-klys-w-aksam-unii-oswiecim
 • thpwk: Układy wciąż silne. Adaś i Kubuś wciąż na stołkach.
 • Zaba: Każdy może mieć swoje zdanie, swoje upodobania i tak powinno być... Może mieć swoje preferencje, ale mówienie o kimś, kto spędził u nas 10 sezonów i jest naszym najbardziej utytułowanym wychowankiem, że nie należy mu się miejsce w galerii sław jest co najmniej nie na miejscu
 • krych: Zawodnik na którego cześć całą hala wolała pasożyt ma być w galerii sław Zabo?
  Dobre ;)
 • uniaosw: Nagle sie pojawił jak były na chwilę pieniądze, nie grał cały sezon Przez kontuzje żeby po roku wrócić do pasów
 • Zaba: krych... a przypomnij mi co wołała prawie cała hala na Waldka? Przypomnieć czy dasz sam radę?
 • uniaosw: Dla mnie nie liczą się tylko medale... Beza ile ma medali? A ile razy grał za grosze i z urazami??
 • thpwk: Z jakiej paki młody Gruth dostał ponownie szanse? Ta drużyna w żadnym stopniu noe dawała rady w serii playoff.
 • Zaba: taki właśnie urok kibica... Nigdy w życiu nie krzyczałem nic złego na żadnego zawodnika Unii, może za wyjątkiem #22 ale wówczas byłem jeszcze niedojrzałym gówniarzem...
 • Simonn23: Ja pamiętam jaka fala hejtu lała się na AK #24, chyba najbardziej nielubiany zawodnik
 • Zaba: Na szczęście jak widzę powyżej, napierdzielanie na swoich tonie tylko przywara oświęcimskiej publiki :)
 • uniaosw: Nie sztuką jest być w klubie gdy jest sielanka i medale
 • krych: Jakoś sobie nie przypominam żeby osoba Waldka Klisiaka wywoływała takie emocje na hali ( negatywne) jak Kłys.
 • Zaba: Simon23 to moze zbyt młody jesteś, aby pamiętać co musiał się nasłuchać Sławek Czerwik przez wiele lat... a później nagle w jeden sezon już jako dojrzały zawodnik... stał sie jednym z naszych najlepszych obrońców, z bardzo dobrym strzałem spod niebieskiej nawet trafiając do kadry
 • Zaba: krych, tak to już jest, ze pewne rzeczy wypieramy z pamięci, a inne nam zostają... Mógłbym napisać, że ja nie pamiętam, żeby cała hala krzyczała coś na Jarka Kłysa...
 • uniaosw: https://youtu.be/ZUYU5x0iFEo?si=uT_GWqwmhBGHrr8-
 • Zaba: a myślisz z jakiego powodu Waldek do dziś w wielu kręgach nazywany jest "smalec"?
 • uniaosw: Wejdź żaba w link
 • Zaba: widziałem :)
 • krych: To dotyczyło kadry nie Unii Zabo.
 • emeryt: dlatego Waldemar nie powinien byc celebrowany bo tez zostawil Unie dla kasy...
 • Stoleczny1982: Ogladalem dzis Patryka Zubka, [****] nie urywa. Wiem ze to na tle USA, jeden z faworytow, ale i tak bardzo przecietny.
 • Zaba: :) i tak to sobie tłumacz... :)
 • emeryt: a Kłysa wynosic na sztandary to juz ponury żart...
 • Zaba: Niech każdy pozostanie przy swoi zdaniu...
  Na szczęście kążdy z Was nigdy nie zmienił pracodawcy, pracujecie od szkoły średniej u jednego i nawet jak miał w jakiśm czasie problemy to proacowliscie społecznie a Wasze rodziny żywiły sie tylko i wyłącznie miłością do tego pracodawcy... Będziecie błogosławieni ;)
 • emeryt: Beza,Osoba,Kotoński jak najbardziej...Beza za wiernośc i narażanie zdrowia dla Unii
 • Simonn23: Zaba no zawodnik przeze mnie wymieniony trochę się odgryzł za to, w 2014 bramka w dogrywce w playoff :-P
 • Zaba: dlatego macie pełne prawo do krytykowania innych i decydowania kto jest godzien...
 • krych: Jeszcze Tabaczka bym dodał ;)
 • Simonn23: https://youtu.be/kCgnlwn5omw?si=qpGzx-N0odjHu5Vi
 • uniaosw: Żaba ale tu nie chodzi o bycie wiernym jednemu pracodawcy tylko między innymi o sposób rozstania
 • Luque: Stołeczny Zubek dostał lekcję hokeja, ciekawe jakie są jego staty z tego meczu
 • Polaczek1: Dziś o 19.46 jeden z ulubieńców Emeryta :)
 • Simonn23: Czyli goalie xd
 • uniaosw: Kovalainen 2025
 • emeryt: Linusek kochany
 • emeryt: ew Kovalainen
 • Jamer: L.L 2025
 • Oświęcimianin_23: Po ile dzisiaj bób na targu? Czy info o podpisaniu Zupy bardzo zmieniło cenę?
 • Zaba: to jednak nie szukamy nowego bramkarza? :)
 • Arma: A szukaliśmy ?
 • Oświęcimianin_23: Mam nadzieję, że dwójki szukamy:)
 • narut: młodzi kowboje są niesamowici, z kwitkiem odprawili Słowację.. 9-0.. są niesamowici...jeśli się kształcić hokejowo to tylko za oceanem.. a Zubek, cóż - pokazał, że ma umiejętności całkiem całkiem aczkolwiek i też że ma słabsze strony jako obrońca..
 • Simonn23: Zdrowy Lundin, w formie z półfinałów z Tychami i będzie git
 • Zaba: kluczowe pierwsze słowo...
 • mario.kornik1971: Beza,Osoba,Kotonski,Tabaczek
 • Zaba: a Lulek? Tez nie?
 • Luque: A Grzesiu Piekarski? Braknie Wam tego dachu za chwilę... ;P
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2024 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe